Raydan çıkan Türk makinist kokain kullanmış

Güncelleme Tarihi:

Raydan çıkan Türk makinist kokain kullanmış
Oluşturulma Tarihi: Temmuz 10, 2023 10:37

12 Ekim 2021’de kalabalığın olduğu bir saatte Enfield Town istasyonuna yanaşırken raydan çıkan trenin 44 yaşındaki makinisti Erkan Mehmet’in kanında kokain bulunduğu açıklandı.

Haberin Devamı

LONDRA’da yaşayan ve 13 yıldır makinistlik yapan Erkan Mehmet (44), iki yıl önce kullandığı trenle kaza yaptı. Olay, 12 Ekim 2021’de Enfield Town istasyonunda yaşandı. İçinde yaklaşık 50 yolcu bulunan tren, istasyona yanaşırken raydan çıktı ve engellere 69 metre kala anca durabildi. Olayda iki kişi hafif yaralanırken, kazayla ilgili soruşturma başlatıldı. Hazırlanan raporda trenin, sistemi tetiklenmesi için gereken hızdan daha yavaş gittiği (saatte 20 km) ve bu nedenle otomatik fren ve uyarı sisteminin devreye girmediği belirtildi. Daha önce de sicilinde üç olay bulunan Erkan Mehmet’e yapılan kan testi sonuçları da açıklandı.

İŞİNE SON VERİLDİ
Test sonuçlarında “Dikkat kaybı büyük ihtimalle makinistin önemli oranda yorgun olmasından kaynaklandı. Kaza sırasında yapılan alkol ve uyuşturucu testlerinin sonucunda makinistin kanında uyuşturucu bulundu” denildi. Raporda, Erkan Mehmet’in kazadan bir ya da iki gün önce kokain aldığı belirlenirken, daha önce de uyuşturucu kullandığına dair izler bulundu. Olayla ilgili mahkeme süreci de 7 Temmuz’da sonuçlandı. Yola çıkmadan önce kokain kullandığı ortaya çıkan Erkan Mehmet 16 hafta hapis cezası aldı. Erkan Mehmet’in çalıştığı şirket ARL ise uyuşturucu kullanımına karşı sıfır tolerans politikası uyguladıklarını belirterek derhal işine son verildiğini açıkladı.

Raydan çıkan Türk makinist kokain kullanmış

 

BAKMADAN GEÇME!