Londra’da korkunç cinayet! 17 yaşındaki Ali Baygören...

Güncelleme Tarihi:

Londra’da korkunç cinayet 17 yaşındaki Ali Baygören...
Oluşturulma Tarihi: Haziran 19, 2022 09:52

Türkiye kökenli 17 yaşındaki Ali Baygören, İngiltere’nin başkenti Londra’daki evinin önünde sırtından bıçaklanarak öldürüldü.

Haberin Devamı

KAHRAMANMARAŞ’ın Pazarcık ilçesine bağlı Tilkiler köyünden İngiltere’ye yerleşen vatandaşların kurduğu İngiltere Tilkiler Derneği’nin Onursal Başkanı Mustafa Kendir’den alınan bilgiye göre, korkunç cinayet talihsiz gencin ailesiyle yaşadığı evin önünde meydana geldi. Tilkiler Köyü’nden İngiltere’ye göçen üç çocuklu İbrahim-Hatice Baygören çiftinin en küçük çocukları olan Ali Baygören (17), dün öğleden sonra, yaz tatilinde çalıştığı iş yerine gitmek için evinden çıktı. Ali Baygören evinden ayrılalı henüz birkaç dakika olmadan arkasından gelen 3-4 kişilik siyahi bir grup tarafından bıçaklandı ve olay yerinde can verdi. Olay yerine çağrılan polisler çevreyi kordon altına alırken, cinayetin neden işlendiği henüz bilinmiyor.
Cinayetten 4-5 saat sonra çevrede yaşayan vatandaşlar bir araya gelerek derneğin önünden Tottenham Polis Karakolu’na kadar yürüdüler. Yağmur altında gerçekleştirilen yürüyüşe yaklaşık 500 kişi katıldı. Katılımcılar arasında Britanya Alevi Federasyonu (BAF) Eş Başkanı Dilek İncedal, İngiltere Alevi Kültür Merkezi ve Cemevi Eş Başkanı Filiz Koç da vardı.

Londra’da korkunç cinayet 17 yaşındaki Ali Baygören...
‘HİÇ BİRİMİZİN ÇOCUĞU GÜVENDE DEĞİL’
Karakolu önünde yaptığı konuşmada polise tepki gösteren BAF eski başkanı İsrafil Erbil, şunları söyledi: “Bir çocuğumuzun daha öldürülmemesi, katledilmemesi için bizim önceden harekete geçmemiz lazım. Bununla ilgili hep birlikte bir şeyler yaparsak olur, hep birlikte el ele verirsek olur. Şu an ne söylesek boş ama bir çocuğumuz daha yarın ölebilir. Bir gencimiz daha yarın ölebilir. O nedenle bugünden hareket etmemiz lazım. Siz canlarımızla el ele vererek bir şeyler yapabiliriz. Çünkü bu sistem bu sorunu biliyor, bilmesine rağmen çözmüyor. Bu polisler bu kadar pişkin davrandığı sürece, bu sistem sadece kendini koruduğu sürece hiç birimizin çocuğu güvende değil. Tek vücut olup buna karşı durmamız gerekiyor.”
Cinayetle ilgili henüz bilgilere ulaşılmadığını belirten Haringey Belediye Meclis Üyesi Erdal Doğan da “Sokaklarda şiddet ve uyuşturucu olayları çok fazla. Bir şeyler yapmamız gerekiyor. Hiçbir çocuğumuz şu anda güvende değil” diye konuştu. Tilkiler Derneği Başkanı Erdoğan Sungur da “Polisler sadece kendi güvenliğini sağlıyor, şu an çocuklarımız güvende değil. İnşallah bu son olur, bir daha böyle bir acı yaşanmaz” ifadelerini kullandı.
Londra’da korkunç cinayet 17 yaşındaki Ali Baygören...
Londra’da korkunç cinayet 17 yaşındaki Ali Baygören...

 

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!