Katili söylemeye giderken öldürüldü mü?

Güncelleme Tarihi:

Katili söylemeye giderken öldürüldü mü
Oluşturulma Tarihi: Mart 04, 2015 11:54

Almanya’nın Heilbronn kentinde neonazi terör örgütü NSU’nun öldürdüğü polis memuru Michele Kiesewetter cinayetinde birçok şüphe var. Polis memurunu kimin öldürdüğünü söylemek için polise giderken kendini yakan eski neonazi Florian H., öldürülmüş olabilir mi?

Haberin Devamı

Almanya’da Türk avına çıkan ve 10 kişiyi öldüren neonazi terör örgütü NSU’nun başka destekçileri var mıydı? 10 cinayeti de onlar mı işledi?

İki yıldır süren mahkemeye rağmen birçok soru cevap bulamadı. Baden Württemberg Eyaleti NSU Araştırma Komisyonu, Heilbronn’da öldürülen polis memuru Michele Kiesewetter olayını inceliyor. Neonazi çevreden çıkan ve polis memurunu kimin öldürdüğünü bildiğini söyleyen Florian H.’nin ailesi Araştırma Komisyonu’nda çok çarpıcı ifadeler verdi.

Florian H., “Münih’teki duruşmada sanık sandalyesinde oturması gereken daha başkaları da var” dedikten sonra polise ifade vermeye giderken, 2013 eylülünde arabasında kendini yaktı. Güvenlik birimleri olay yerinde yaptığı araştırmada olayın intihar olduğunu sonucuna vardı.

Katili söylemeye giderken öldürüldü mü


AİLESİ İNANMIYOR

NSU Araştırma Komisyonu’nda ifade veren Florian H.’nın babası oğlunun intihar ettiğine inanmadığını söyledi. Tanık baba, polise ve savcıya ağır suçlamalarda bulundu ve Florian H.’nın öldürüldüğü tezini destekleyen ifadeler verdi.

Babanın verdiği ifadeye göre savcı ve polis yanan arabada Florian H.’nın dizüstü bilgisayarı ve cep telefonundaki bilgileri değerlendirmedi ve sevgilisinin ifadesine başvurmadı. 21 yaşındaki oğlunun kendini yakması için hiçbir sebebi bulunmadığını söyledi ve ayrıca en çok ateşten korktuğuna dikkati çekti.

Florian H.’nın kızkardeşi de ağabeyinin, “Heilbronn polis teşkilatı içinde aşırı sağcı bir grup var. Bir döner büfesine saldırıda etrafta polis olmamasını bu grup sağladı” dediğini söyledi.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!