‘Güvenlik bizim işimiz’

Güncelleme Tarihi:

‘Güvenlik bizim işimiz’
Oluşturulma Tarihi: Kasım 22, 2023 10:43

Nürnberg Başkonsolosu Fatma Taşan Cebeci, Orta Frankonya Emniyet Müdürü Adolf Blöchl’i ziyaret etti. Başkonsolos Cebeci, yapılan toplantıda, başta güvenlik alanında iş birliğine ilişkin konular olmak üzere vatandaşlarımızın güvenlikle ilgili karşılaştığı sorunların ve çözümlerinin ele alındığını söyledi.

Haberin Devamı

TOPLANTILARIN belli aralıklarla yapılmasının kararlaştırıldığını ifade eden Başkonsolos Cebeci, “Vatandaşlarımızın tehlikeden uzak kalarak huzurlu bir yaşam sürmesi için gelen teklifin memnuniyet verici olduğunu söyledim” dedi. Emniyet Teşkilatı’nda görev alacak polis memurları arasında Türkiye kökenli gençlerin sayısının artması, meslek diplomasını alan gençlerimize yönelik hazırlanacak projelerde iş birliği içinde bulunulması konularını ele aldıklarını belirten Cebeci “Türkiye ile Almanya arasındaki dostluk bağlarının güçlenmesine yönelik katkılarından dolayı görev bölgemde yaşayan Türk toplumu adına Emniyet Müdürü ve ekibine teşekkür ettim” diye konuştu.

‘Güvenlik bizim işimiz’

Emniyet Müdürü Adolf Blöchl ise şunları söyledi: “Güvenlik bizim işimiz. İnsanların rahat ve huzur içinde, tehlikelerden uzak yaşaması için hiçbir dil, din, ırk ayırımı yapmadan gerekeni yapıyoruz. Özellikle gençlerimizim kötü alışkanlıklardan uzaklaşmasına, her türlü suç oranının azalmasına ve gençler arasındaki dostlukların pekişmesine yönelik projelerin hazırlanıp uygulamaya konulmasında üzerimize düşen görevi yerine getiriyoruz.” Toplantı sonunda Başkonsolos Cebeci ve Emniyet Müdürü Blöchl birbirlerine hediye takdiminde bulundu.

BAKMADAN GEÇME!