Gurbette Aslan şov!

Güncelleme Tarihi:

Gurbette Aslan şov
Oluşturulma Tarihi: Ocak 11, 2023 11:53

Geleceğin yıldızlarını çıkaran turnuva olarak tanımlanan ve dünyaca ünlü Alman otomobil üreticisi Mercedes-Benz firmasının geleneksel olarak düzenlediği Uluslararası Gençler Futbol Turnuvasının 31. Almanya’nın Sindelfingen şehrindeki Glaspalast’ta yapıldı, iki gün süren turnuvayı yaklaşık yirmibin kişi izledi.Galatasarayın maçlarında salonu tıklım tıklım dolduran Türk taraftarlar ikigün boyunca turnuvaya renk kattılar

Haberin Devamı

Gurbette Aslan şov
7 - 8 Ocak 2023 tarihlerinde düzenlenen Turnuvanın hamiliğini Vfb Stuttgart ve Bayern eski Brezilyalı futbolcusu Cacao üstlendi, organizasyonunu Mercedes-Benz Rolant Eitel ve Stega GmbH Ajansının yaptıgı bu önemli turnuva geleceğin yıldızlarını çıkaran turnuva olarak bilinmekte bu turnuvada birçok ünlü futbolcular çıktı. Bunlardan başta Mesut Özil, Serdar Tasçı.Nuri Şahin, Sabri Sarıoğlu Yusuf Demir gibi Türk futbolcuların yani sıra Sami Khedira, Manuel Neuer, Mario Gomez, Kevin Kurayni gibi alman futbolcular turnuvadan sonra dünya futbol arenasının yıldızları arasında yer aldılar.
Gurbette Aslan şov
Turnuvaya Bundesliga ekibleri Vfb Stuttgart, FC Augsburg,1.FC Köln, RB Leibzig Avusturya’dan Rapid Wien, İngiltere’den Manchester United, Portekizden Benfica Lissabon ve Türkiye’den Galatasaray U19 takımları katıldı. İkigün süren ve birbirinden çekişmeli zevkli ve çetin karşılaşmalrın yaşandığı turnuvada Avusturya’nın Rapid Wien genç takımı yenilgisiz olarak çıktığı finalde turnuvada en golcü ve en iyi futbolcusu seçilen Jovan Zivkovic’in attığı gollerle Hakan Balta yönetimindeki Galatasarayı 4-0 yenerek bir kez daha şampiyon oldu, FC Augsburg takımı 3.oldu. Galatasaray takımında göze batan futbolcular ise Kaleci Atakan Ordu ve Emirhan Kayar oldu. Kupa töreninde Sindelfingen belediye başkanı Dr.Bernd Vöhringer, Knut Kircher, Cacao, Mercedes-Benz den Britta Seeger hazır bulundular.
Gurbette Aslan şov
Turnuvanın ana sponsorluğunu Gazi firması, Mercedes-Benz Bank ve Adidas ve Sindelfingen Belediyesi üstlendi.
Gurbette Aslan şov

BAKMADAN GEÇME!