Fırat Arslan, 15 Temmuz’da ringe çıkıyor

Güncelleme Tarihi:

Fırat Arslan, 15 Temmuz’da ringe çıkıyor
Oluşturulma Tarihi: Temmuz 04, 2022 13:31

Türk profesyonel boks tarihinin ilk ve tek dünya şampiyonu Fırat Arslan, 15 Temmuz gecesi Almanya’nın Wuppertal kentinde ringe çıkıyor.

Haberin Devamı

Fırat Arslan, 15 Temmuz gecesi Almanya’nın Wuppertal kentinde Arjantinli Juan Rodolfo Juarez ile karşı karşıya gelecek. 33 yaşındaki Juarez, bugüne kadar çıktığı karşılaşmaların 20’sini kazandı, bunların 14’ünü ise nakavtla aldı. Maç öncesi rakibi hakkında yorum yapan Fırat Arslan, “Rakibim yetenekli bir sporcu. Son maçını geçen hafta Arjantin’de gerçekleştirerek kazandı. Dolayısıyla antrenmanlı ve yeni bir karşılaşmaya hazır, kondisyona sahip olan bir boksör. Ayrıca şu an iki büyük dünya federasyonunda yedinci ve dokuzuncu sırada yer alan başarılı boksörümüz Hüseyin Cinkara’nın menajerliğini de yapıyorum. Cinkara geçtiğimiz günlerde koronavirüse yakalandığı için benimle aynı gece yapacağı maçını iptal etmek zorunda kaldık. Şimdi yeni bir maç için hazırlıklar yapıyoruz. Amerikalı bir boksöre karşı kemer maçına çıkacak. O gece ben de kendisinin yanında olarak, gerekli destekleri verebileceğim” dedi.
Arslan’ın menajeri Deniz Gemici Serrano ise kolay bir karşılaşma olmayacağını belirterek, “Rakibimiz sert ve nakavtçı bir boksör. Çıktığı karşılaşmaların çoğunu nakavtla sonlandırmış olan indirici yumruklara sahip olan bir sporcu. Ancak Fırat Arslan, kazandığı başarılar ve dev maçlarla bu tür rakipleri rahatlıkla geçebilecek yeteneğe sahip bir boksör. O yüzden karşılaşmayı alacağımızdan eminim” dedi.

 

BAKMADAN GEÇME!