Alman Noel Baba 23. kez Demre’de

Güncelleme Tarihi:

Alman Noel Baba 23. kez Demre’de
Oluşturulma Tarihi: Eylül 21, 2022 10:54

Almanya’da 38 yıldır Noel Baba misyonu yürüten ve ‘Alman Noel Baba’ olarak tanınan Wolfgang Kimming Liebe, 23. kez Antalya’nın Demre ilçesine gitti.

Haberin Devamı

ALMANYA’da Noel Baba misyonunu yürüten ve Papa tarafından günümüzde Noel Baba’nın temsilcisi olarak kutsanan Alman Noel Baba Kimming Liebe, eşi Karin Liebe ile birlikte 10 günlüğüne Noel Baba’nın memleketi olarak bilinen Demre’ye gitti. İlk olarak Kaymakam Onur Şatıroğlu’nu makamında ziyaret eden Liebe, Şatıroğlu’na kendisini Demre’deki Türkiye Cumhuriyeti’nin en yüksek makamı olarak kabul ettiği için teşekkür etti. Kaymakam Şatıroğlu da Liebe’ye, Türkiye’nin ve Demre’nin tanıtımına katkı sağladığı için teşekkür etti. Ziyarette karşılıklı hediyeler verildi. Alman Noel Baba ardından Demre Belediye Başkanı Okan Kocakaya’yı makamında ziyaret etti. Demre’nin ikinci ve son vatanı olduğunu belirten Liebe, şunları söyledi:

Alman Noel Baba 23. kez Demre’de
‘HER GİTTİĞİM YERDE ANLATIYORUM’
“Ben Demre’nin fahri hemşerisiyim. Ölünce burada toprağa verileceğim. Göğsümde taşıdığım Türk ve Alman bayrakları, Noel Baba’nın Demreli olduğunu gösteren kısa açıklama ile tüm dünyayı dolaşıyorum. Özellikle her yeni yıl öncesi Almanya’da ana okullarını, hastaneleri ve gençlik merkezlerini ziyaret ediyorum. Almanya’da çeşitli televizyon kanallarına çıkıyorum. Bu faaliyetlerimde hep Noel Baba’nın Demreli olduğunu, Türkiye’de yaşadığını anlatıyorum. Demre’yi tanıtmaya çalışıyorum. En büyük amacım, Noel Baba’nın farklı algılarla tanıtımını yıkmak. Onun bir Anadolu insanı, Demreli olduğunu anlatmak. Niçin göğsümde Türk bayrağı taşıdığımı soranlara bunu anlatıyorum. Hep birlikte bu yanlış algıyı yıkacağız. Ayrıca Belediye Başkanı Kocakaya Demre sahilini baştan sona değiştirmiş. Sahiller her gün pırıl pırıl. Bunun için teşekkür ediyorum.”
Alman Noel Baba 23. kez Demre’de
‘SİZ ARTIK BİZDEN BİRİSİNİZ’
Demre Belediye Başkanı Okan Kocakaya da “Siz artık bizden birisiniz. Demrelisiniz. Sizin bu ilçenin tanıtımına, Noel Baba’nın bir Demreli olduğunu anlatma, gösterme çabalarınıza bir Demreli olarak, Demre Belediye Başkanı olarak teşekkür ediyoruz. Bize katkı sağlıyorsunuz. Sizi her yıl Demre’de ağırlamaktan onur duyuyoruz” diye konuştu. Başkan Kocakaya, Alman Noel Baba’ya kristal bir Noel Baba, Myra Antik Kenti ve Kekova seti hediye etti. Alman Noel Baba daha sonra Atatürk Anıtı’nda saygı duruşunda bulundu. Demre caddelerinde gezerek vatandaşları selamlayıp, fotoğraf çektiren Liebe, ardından restorasyon çalışmaları devam eden Aziz Nikolaos Anıt Müzesi’ni ziyaret etti. Liebe, restorasyon çalışmaları için Kültür ve Turizm Bakanlığı’na teşekkür etti.
Alman Noel Baba 23. kez Demre’de

BAKMADAN GEÇME!