GeriEtkinlikler Taht sultanı Hürrem, gönül sultanı Hümeyra
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Hürriyet Twitter
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Taht sultanı Hürrem, gönül sultanı Hümeyra

Taht sultanı Hürrem, gönül sultanı Hümeyra

“Tutkunun dünü, bugünü, yarını yok. İnsan var oldukça ve güç istedikçe, tutku var olmaya devam edecek” diyen yazar Yeşim Kale’nin kaleme aldığı Sultanların Aşkı isimli kitabı tutkuyu ve tutkunun neler yaptırabileceğini anlatıyor.

Hürrem Sultan; tarihin en güçlü sultanlarından Muhteşem Süleyman'ın biricik aşkı... Kölelikten özgürlüğe kavuşmak yetmiyor ona, güce olan tutkusu, onu hesaplar içine itiyor. Hesaplarını gerçekleştirmek için kendi kızının mutluluğunu hiçe sayacak, yolundakileri ortadan kaldırtacak kadar kuvvetli... Peki, hesapları tutacak mı? O kadar yaşayabilecek mi?

Hümeyra ise günümüzden biri. Onun tutkusu, güç arayanların karşısında olmak. Zengin ve güçlü bir ailenin, haksızlığa uğramış idealist kızı. Elinden alınan gücüne rağmen, ideallerinden vazgeçmeyecek kadar inatçı. Farkında olmadan benliğiyle savaşıyor. Farkına varmasını gizemli bir olay sağlayacak. Bu farklılığı, onu gönül sultanlığına götürecek mi? Aradığı sevgiyi bulabilecek mi? Hep birlikte göreceğiz.

Sultanların Aşkı, hikayeciliğe farklı bir yorum getiriyor. Okuyucuyu sıkmadan, anlatmak istediğini, farklı bir kurguyla sunuyor. Hikayeyi zaman zaman sizin hayal gücünüze bırakıyor. Sona geldiğinizde bile, kafanızda hep bir belirsizlik ve merak payı bırakıyor.

“Her son bir başlangıç değil midir aslında?” diyerek hayatın belirsizliğini ve derinliğini, anlaşılır bir biçimde irdeliyor.

False