Selülite kesin çözüm!

Güncelleme Tarihi:

Selülite kesin çözüm
Oluşturulma Tarihi: Mart 12, 2015 11:00

Her 10 kadından 9'u selülit sorunu yaşıyor.

Haberin Devamı

Selülit tedavisinde bugüne kadar, sorun yaşanan bölgede dolaşımın düzenlenmesi yoluna gidilmiş ancak kalıcı başarı sağlanamamıştır. Smoot Liner, yani iğne ucunun kalp şeklinde dizayn edilmesiyle istenilen sonuca tek seansta ulaşılabilmektedir. Dr. Mevlüt Dağ, bu yeni yöntemi anlattı.

Her 10 kadından 9’unda görülen selülit sorunu deri alt yağ tabakasında kan ve lenf dolaşımının bozulmasıyla oluşan, genetik, hormonal, beslenme alışkanlıkları ve yaşam tarzı gibi birçok sebepten kaynaklanmaktadır. “Annemde gençliğinde de varmış’, ‘Hormonal dengelerim bozuk ondan’, ‘Aşırı kilo alıp vermekten oldu’, ‘Maalesef işim gereği çok hareketsizim’, ‘Ne yapsam olmuyor, bizim ailede genetik’ gibi cümlelerle başlayıp uzayan muhabbetlere mutlaka her kadın katılmıştır. Her 10 kadının 9’unda görülen bu problemin konuşulmaması ve buna sürekli doğru çarelerin aranmaması imkansız.

Dolaşım bozukluğu sonucu derialtı yağ dokuda ödem oluşumu meydana gelir. Ödem, kan ve yağ doku arasındaki iletişimi bozar. Bozulan bu iletişim sonucu doku arasındaki bağ doku yapıları da sertleşir. Bu yapı bozukluğu fibrotik bantların oluşumuna sebep olur. İşte hastaların yaşadıkları problem budur. Selülit tedavilerinde, yıllarca bu yapı bozulması olan alanda dolaşımı düzenleme yoluna gidilmiş ancak fibrotik bantlar ortadan kaldırılamadığı için tedaviler ya başarısız olmuş ya da çok hızlı bir şekilde portakal kabuğu görüntüsü geri gelmiştir.

Kesin çözüm sağlamak amacıyla lazerler ve iğnelerle, fibrotik bantlar ortadan kaldırılmaya çalışılmaktadır, fakat istenilen sonuca bugüne kadar ulaşılamamıştır.

Smoot Liner: Yeni uygulama ile selülit sorununa kalıcı ve yan etkisiz çözüm bulunmuştur. Smooth Liner, yıllardır estetik tıpta kullandığımız radyofrekans enerjisinin ve iğne uygulamasının birleştirilmiş halidir. Selülitli dokuda tedavilerin başarısız olmasına sebep olan ya da tedaviye rağmen hızla tekrar selülitin oluşumunu sağlayan ve bir türlü ortadan kaldırılamayan fibrotik bantlardır. Smooth Liner denilen cihazdaki iğne bildiklerimizden farklıdır. Kalp şeklinde dizayn edilmiş, onaylı ve patentli iğnesi en önemli özelliğidir. Selülitli dokuda oluşmuş olan fibrotik bantlar, deri altına alt tabakalara doğru uzanan ip şeklindeki yapılardır. Bunları ortadan kaldırmamız gerekir. Yaptığımız işlem ile tam da bunu sağlıyoruz ve kanamaya sebebiyet vermiyor.

Lokal anestezi eşliğinde selülit tedavisi

Selülitli alana önce lokal anestezi uygulanır ve tek bir noktadan kılavuz bir iğne yardımıyla deri altına geçilir. Sonra kalp şeklinde Smooth Liner iğnesi ile deri altına ulaşılarak burada selülite sebep olan fibrotik bantlar kalp şeklindeki özel, ucu küt iğnenin orta boşluğuna takılır. Bu özel iğnenin ucundaki radyofrekans enerjisi sayesinde bantlar kırılır. Bu sayede selülit bölgesine uygulanan radyofrekans enerjisi ile deri altı dokuda metabolik aktivasyon başlar, bu da yağ yapılarının şeklini düzeltip, kan ve lenf dolaşımını aktifleştirirken aynı zamanda gevşek deri dokuda sıkılaşma meydana getirir.

Uygulamanın en önemli avantajları, ağrısız ve kanamasız olması, çok kısa sürede yapılabilmesi, tek seansın yeterli olması ve etkinin hemen görülmesidir. İşlem sırasında kalp şeklindeki iğne deri altından çıkarılmadan istenilen her türlü mezoterapi ürününün aynı alana verilebilmesi de diğer avantajlardan birisidir.

Dr. Mevlüt Dağ

Selülite kesin çözüm

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!