GeriSağlık Seks yaparken sesimiz duyulur mu?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Hürriyet Twitter
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Seks yaparken sesimiz duyulur mu?

Seks yaparken sesimiz duyulur mu?

Küçük evlerde, dar ortamlarda veya kalabalık ailelerde yaşayan kadınlar, seks esnasında sesinin duyulması endişesi nedeniyle daha geç uyarılıyor.

Prof. Dr. M. İhsan Karaman, kadınlarda cinsel istek bozukluğuna neden olan yaşam alanları ve cinsel sorunlar hakkında şu bilgileri veriyor:

KÜÇÜK EVLERDE CİNSEL YAŞAMI NASIL ETKİLİYOR

Seks yaparken sesimiz duyulur mu

Küçük evlerde, dar ortamlarda veya kalabalık ailelerde, duyulma endişesi; bunun da özellikle kadınlarda uyarılmayı geciktirebildiğini biliyoruz. Böyle bir problem varsa, hekime bile gelmeden küçük tedbirlerle çözülebileceğinin bilinmesi açısından bunu söylüyorum. Çocuklarla odaların özellikle ayrılabilmesi gibi mesela...

ERKEKLER DE ERKEN BOŞALMAYA NEDEN OLUYOR

Seks yaparken sesimiz duyulur mu

Erken boşalma ya da sertleşmede zaman zaman aksama olanlar bize başvurmuş olabiliyor. Bunun ortamını, şartlarını sorguladığımızda, cinsel eylemin yapıldığı ortamın çok müsait olmadığını, o nedenle de kısır döngü halinde tekrarlanan bir başarısızlık olduğunu fark ediyoruz.

KISA DA OLSA TATİLE GİDİN

Seks yaparken sesimiz duyulur mu

Bu tür çiftlerde kısa süreliğine de olsa içinde bulundukları ortamdan uzaklaşmayı, belki kısa bir tatil yapmalarını tavsiye ediyoruz ve bu önlemin etkili olduğunu görüyoruz. Ufak önlemlerle bazen bu tip sorunlar halledilebiliyor.

Hani “insan önce kendi doktoru olmalı” tabiri vardır ya, bu tür sorunlarla karşılaşıldığında karı-koca kendi durumlarını irdeleyebilirler. Mesela kullandıkları ilaçtan veya ortamın uygun olmamasından kaynaklanan sebepleri kendileri fark edip sorunu çözebilirler.

SORUN ÇÖZÜLMÜYORSA PROFESYONEL DESTEK ALIN

Seks yaparken sesimiz duyulur mu

Yanlış eğitim sonucu oluşmuş yanlış yargıları kırmak bakımından alınacak tedbirler mutluluğa götürebilir; bu olmadığı takdirde, profesyonel bir hekime başvurmak çok önemli hale geliyor.

SEKS YAPARKEN GÜRÜLTÜ YAPIYOR MUSUNUZ?

False