Oyuncak Müzesi'ne Ocak ayında mutlaka uğrayın!

Güncelleme Tarihi:

Oyuncak Müzesine Ocak ayında mutlaka uğrayın
Oluşturulma Tarihi: Ocak 14, 2015 16:35

Birbirinden eğlenceli etkinlikler sizleri bekliyor!

Haberin Devamı


Faber-Castell ile Yetenekli Eller Atölye Çalışması

Çanta Tasarım Atölyesi: Faber – Castell’in katkıları ile gerçekleşen yaratıcılık atölyelerinde bu hafta uzay temasını işliyor ve yıldızları, gezegenleri, roketleri, uzayı yansıtan tüm figürleri çantamıza resmediyoruz. Etkinliğe katılım için müzemizi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Etkinlikler, müze ziyaretçilerine ücretsizdir.

Tarih: 17 Ocak Cumartesi
Eğitmen: Başak İnce - Elvan Ekren
Saat: 11:00
Yaş Grubu: 6 yaş ve üzeri

Oyuncak Müzesine Ocak ayında mutlaka uğrayın


“Karagöz’ün Diş Ağrısı” Gölge Oyunu

Günün birinde Karagöz’de bir diş ağrısı başlar, fakat doktor korkusu olduğundan yakın arkadaşı Hacivat, Karagözü bir türlü dişçiye götürmeyi başaramaz bunun üzerine bu işi çözmek için tüm mahalleli seferber olur, işte o zaman komik olaylar bir birini kovalar…

Yer sınırlı olduğu için gitmeden önce rezervasyon yaptırmanızı öneririz. 

Tarih: 17 Ocak Cumartesi
Yazan-Oynayan: Mehmet Erbil
Saat: 13:30
Yaş Grubu: 3 yaş ve üzeri

Oyuncak Müzesine Ocak ayında mutlaka uğrayın


Çocuklar Sinema ile Tanışıyor..

Yıllar yıllar önce ilk film kim tarafından, nasıl çekildi, ilk filmler nerede nasıl seyredildi?

Çocukluğundan beri sinemaya büyük ilgi duyan Prof. Dr. Ali Serdar Fak eğlenceli bir görsel sunumla insanlık tarihindeki ilk hareketli görüntüleri, ilk filmleri anlatıyor.

Çocuklar sinema makinesinin nasıl ortaya çıktığını, resimlerin ve seslerin nasıl dışa yansıdığını öğrenerek kendi kısa filmlerini kağıtlara yansıtıyor.

Tarih: 18 Ocak Pazar
Eğitmen: Prof. Dr. Ali Serdar Fak
Saat: 11.00
Yaş Grubu: 6 yaş ve üzeri

Oyuncak Müzesine Ocak ayında mutlaka uğrayın


“Bremen Mızıkacıları” Müzikli Çocuk Oyunu

Beyaz konağın Aşçıbaşısı Memo, yemek kitabı ile masal kitabını karıştırınca olanlar olur. Kahramanlarımız, yani meşhur Bremen Mızıkacıları; eşek, köpek, kedi ve horoz kendilerini bir anda konağın mutfağında bulur ve komik olaylar birbirini izler…

Tarih: 18 Ocak Pazar
Yazan-Yöneten - Kukla Tasarım : Mehmet Erbil
Müzik: Görkem Koyuncu – Melih Serhat Soyyiğit
Saat: 14:00
Yaş Grubu: 3 yaş ve üzeri

Oyuncak Müzesine Ocak ayında mutlaka uğrayın


Tahta Oyuncak Boyama Atölyesi

İki boyutlu hayvan figürlerinden üç boyutlu oyuncaklara kadar birçok farklı şekilden oluşan tahta oyuncaklar çocuklar ve büyüklerden büyük ilgi görüyor. Çocuklar kendi oyuncaklarını yaparken hem yaratıcılıklarını geliştiriyor, hem de çok eğleniyorlar.

Tahta Oyuncak Boyama, atölye alanında farklı bir etkinlik olmadığı sürece Cumartesi ve Pazar günleri yapılmaktadır.

Oyuncak Müzesine Ocak ayında mutlaka uğrayın


Yasemin Sungur’la “Kitap ile Sohbet”

Amacı kitaplara dokunmak, kitabın içinde yaşamak, paylaşmak ve aktarmak olan “Kitap ile Sohbet” atölyesinde okuduğumuz kitabın kahramanlarını tanıyıp, yerine geçip yaşamımıza yeni deneyimler katıyoruz.

Okumayı seviyorsanız, okuduğunuz kitabın derinliklerine inmek istiyorsanız, okuduğunuz kitap hakkında konuşmak istiyorsanız, yazmayı seviyorsanız, yazmak yolculuğuna farklı bakış açılarını katmak istiyorsanız sizleri “Kitap ile Sohbet” atölyesi tam size göre!

Her Salı 11:30-13:30 saatleri arasında İstanbul Oyuncak Müzesi’nin kafe alanında yetişkinlere yönelik olarak gerçekleşen atölyemize katılım için ayın kitabını öğrenmeniz yeterlidir.

Oyuncak Müzesine Ocak ayında mutlaka uğrayın


İstanbul Oyuncak Müzesi’nde Akgün Akova ile "Yaratıcılık Seminerleri”

"Yaratıcılık Seminerleri"nde her türlü yaratıcılığın ipuçlarını kendi içinizde arıyor ve resimden müziğe, sinemadan fotoğrafa uzanan birbirinden farklı yolculuklara çıkıyorsunuz. Merak denen hastalığa tutulmuş ve 15 ile 115 yaş arasındaki herkes, işi ya da eğitimi ne olursa olsun, seminerlere katılabiliyor. Seminerler Akgün Akova ile birlikte haftada bir kez, Cumartesi günleri 16.00 - 18.30 saatleri arasında İstanbul Oyuncak Müzesi’nde yapılıyor.

Oyuncak Müzesine Ocak ayında mutlaka uğrayın

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!