GeriEtkinlikler Küçük melekler ve onları hayata bağlayanlar ödüllendirilecek
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Hürriyet Twitter
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Küçük melekler ve onları hayata bağlayanlar ödüllendirilecek

Küçük melekler ve onları hayata bağlayanlar ödüllendirilecek

Her yıl 150 bin prematüre doğumun gerçekleştiği Türkiye’de, kritik olarak kabul edilen 31’inci haftadan önce doğan bebeklerin hayatta kalma oranı yüzde 50 seviyelerinde kalıyor. Bu duruma dikkat çekmek ve prematüre doğumlar konusunda farkındalık oluşturmak için aralarında 17 Kasım Dünya Prematüre Günü’nde bir ödül töreni düzenlenecek.

Sanat ve cemiyet dünyasının birbirinden önemli isimleri prematüre doğumlara dikkat çekmek amacıyla Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda gerçekleşecek 17 Kasım Dünya Prematüre Günü NICU Academy Ödül Töreni’nde bir araya gelecek. Organize edilen etkinlikte ülkemizdeki prematüre doğumlara dikkat çekmek ve bu alanda farkındalık sağlamak amaçlanıyor. Prematüre konusunda alanındaki en geniş kapsamlı organizasyon olarak dikkat çeken törende dünyaya gözlerini erken açan ve yaşama tutunmak için özel bakıma muhtaç olan küçük melekler ve onları hayata bağlayan yeni doğan yoğun bakım ünitesi doktor ve hemşireleri ödüllendirilecek.

ÜNLÜLER PREMATÜRE FARKINDALIĞI İÇİN BULUŞACAK

Türkiye'nin dört bir yanından gelecek prematüre çocuk sahibi ailelerin de katılacağı ödül törenine; sanat dünyasından Süheyl ve Behzat Uygur, Melisa Değer, Kerem Fırtına gibi ünlü oyuncuların yanı sıra cemiyet hayatından Bennu Gerede, Serap Tibuk, Nermin Çeri, Halil Güzel, Yelda Cumalıoğlu, ünlü yazarlar Selda Terek, Şule Alkış ve Pia da katılımlarıyla destek verecek. Tuna Kiremitçi ve piyano performansıyla Ahmet Özden, etkinlikte sahne alarak bu anlamlı geceye renk katacak. Sanat ve cemiyet dünyasının haricinde Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl, Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu, İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, İstanbul İl Emniyet Müdürü Dr. Mustafa Çalışkan’ın yanı sıra birçok önemli bürokrat da ödül törenine katılım göstererek Türkiye’de bugüne kadar düzenlenmiş en geniş kapsamlı prematüre farkındalığı gecesine katkı sağlayacaklar. Ayrıca Sağlık Bakanı Yardımcısı Sayın Dr. Şuayip Birinci’nin geceye teşrif etmesi bekleniyor. Spor camiasından Göksenin Köksal ve kendisi de prematüre bebek olarak dünyaya gelen Ege Arar, bu önemli ödül töreni için Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda olacak.

False