Kol sarkması neden olur?

Güncelleme Tarihi:

Kol sarkması neden olur
Oluşturulma Tarihi: Ekim 19, 2015 12:19

Kollarda oluşan şekil bozuklukları ve sarkmaların tedavi yöntemleri...

Haberin Devamı

Yaşımız ilerledikçe, vücudumuzun çeşitli bölgelerinde ortaya çıkan değişiklikler bizi rahatsız edebilir. Bunlar arasında en can sıkıcı olanları kollarda oluşan sarkma ve şekil bozukluklarıdır.

KOL SARKMASI NEDENLERİ

Kol sarkmaları gerek görüntü, gerekse sürtünme/terleme gibi sorunlar nedeniyle yaşam kalitesini etkileyebilir. Bu sorun özellikle deri canlılığını etkileyen östrojen hormonu eksikliklerinde (menopoz sonrası ya da yumurtalıkları alınanlar) belirgindir. Derinin kalıtsal yapısal özellikleri ve çevresel nedenler de kol sarkmalarına katkıda bulunur: aşırı ve hızlı kilo değişiklikleri, güneş/solaryum, sigara, sağlıksız beslenme ve egzersiz gibi...

Kol sarkması neden olur

Haberin Devamı

KOL SARKMASI İÇİN TEDAVİ YÖNTEMLERİ

Son yıllarda şişmanlık (obezite) tedavisinde yaşanan ilerlemeler sonrası vücut estetiğinin bir parçası olarak, kollara yönelik estetik girişimler, dünyada ve ülkemizde de sık uygulanan tedaviler arasına girmiştir.

Hafif ya da orta derecede olan sarkmalar çeşitli yağ emme (liposuction) teknikleri ile düzeltilebilirken, ileri durumlarda germe işlemi gerekir. Genellikle yüz, meme, karın, gövde ve uyluğu içeren diğer düzeltme/germe işlemleri ile bir arada uygulanır ve ameliyat izi kolun iç kısmında kalacak şekilde yapılan girişim ile kol eski görüntüsüne kavuşur.

SOĞUK İLE ŞEKİLLENDİRME

Hafif ve orta düzeydeki deformitelerde ameliyatsız bir tedavi seçeneği de mevcuttur: soğuk ile şekillendirme (coolsculpting) vücudun farklı alanlarında bölgesel yağ eritme/sıkılaştırma amacı ile dünyada yaygın olarak kullanılan non-invazif bir yöntemdir. Ağrısız, tek seanslı ve 1 saatlik (iki kol için 2 saat) bir uygulama ile 2-4 ay arasında sonuç alınmaktadır.

   

Kol sarkması neden olur
   

İşlem sonrası özel bir korse/giysi kullanmak da gerekmemektedir. Kollarınızdaki sarkma ve şekil bozuklukları sorun oluşturduğunda size uygun bir çözümler için estetik plastik cerrahi uzmanına başvurabilirsiniz.

Haberin Devamı

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Aydın Gözü

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!