Her banyoda şampuan yapılmalı mı?

Güncelleme Tarihi:

Her banyoda şampuan yapılmalı mı
Oluşturulma Tarihi: Eylül 29, 2015 12:07

Saçlarınızı her gün duş almanız değil, kullandığınız şampuan yıpratır!

Haberin Devamı

Her gün duş almak hem vücut sağlığı için hem ruh sağlığı için oldukça faydalıdır. Her gün alınan duş insanın ne kadar iyi hissetmesini sağlasa da saçlar açısından durum aynı olmayabilir. Özellikle saç dökülmesi yaşayan, çabuk yağlanan saçlara sahip olan, sık sık kepeklenme problemiyle karşılaşan kişilerin duş alırken kullandığı şampuana dikkat etmesi gerekir.

Her banyoda şampuan yapılmalı mı

Saça zarar veren her gün duş almak değil kullanılan şampuanın içerik özellikleridir. Doğru şampuan seçildiği takdirde her gün duş alınması saçlarda problem yaratmaz. Şampuan seçerken dikkat edilecek en önemli konu PH derecesidir. Saç derisinin PH değeri 5.5’tir. Saçı temizlemek için kullanılan şampuanın PH derecesi cilde ne kadar yakın olursa o kadar iyi temizlik sağlar.Saç dökülmesinden kepeklenme problemine kadar birçok saç sorununun temelinde yanlış şampuan kullanımı yatıyor. Temizlik açısından her gün duş alımı kullanılan şampuan oranının fazla olmasına sebep olarak saç derisinde ciddi sorunlara yol açıyor.

Haberin Devamı

HER BANYODA KULLANILAN ŞAMPUANIN SAÇA ZARAR VERMESİ NASIL ENGELLENİR?

  • Saç dipleri ve uçları arasındaki bakteri ve nemlilik oranının farklı olduğunu unutmayın. Günlük duş alınımınızda saç diplerinize bastırmadan yumuşak hareketlerle şampuanı sürün ve durulayın.
  • Saçlarınızın yağlanmamasını istiyorsanız sabah erken veya gece uyumadan önce duş alın. Aradaki saatlerde alınan duşlar saçların yağlanmasına sebep olur.

Her banyoda şampuan yapılmalı mı

  • Saç tipinizi ve nem dengesini öğrenip uygun şampuanı seçerseniz saçlarınızı her gün üç kereye kadar yıkayabilirsiniz.
  • Saçlarınızın dökülmesini istemiyorsanız hırpalamadan ve çekiştirmeden yıkayın.
  • Saçlarınız için her banyoda avuç dolusu şampuan kullanmayın. Saçınızın uzunluğuna göre az miktarda şampuanı tüm saçınıza yayarak yıkayın.

[fotogaleri=118]

SAÇLARIN HIZLA UZAMASINI SAĞLAYAN PRATİK KÜR TARİFİ İÇİN TIKLAYIN!

BAKMADAN GEÇME!