GeriHamilelik Hazırlığı Embriyo yapıştırıcısı yöntemiyle şansınızı artırın!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Hürriyet Twitter
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Embriyo yapıştırıcısı yöntemiyle şansınızı artırın!

Embriyo yapıştırıcısı yöntemiyle şansınızı artırın!

Embriyonun rahime yapışarak tutunmasını sağlayan ‘Embriyo Yapıştırıcısı’ yöntemi tüp bebek tedavisinde başarı oranını arttırıyor. Embriyo yapıştırıcısı yönteminin özellikle birkaç başarısız tüp bebek tedavisi geçirmiş olan ya da 39 yaş üstü anne adayları için avantajlar sağladığını belirten Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Aydın Arıcı ‘Embriyo Yapıştırıcısı’ yöntemi ile ilgili önemli bilgiler verdi.

Tüp bebek tedavi sürecinde embriyo transferi, en kritik ve hassas aşamadır. Embriyo yapıştırıcı yöntemi, embriyo transferi sırasında kullanılan ve embriyonun rahime yerleşmesini destekleyen, bilimsel olarak kanıtlanmış bir protokoldür.

TÜP BEBEK BAŞARISIZLIĞI OLAN HASTALARDA UYGULANIYOR

 • Embriyo yapıştırıcısı yöntemi, embriyo yerleşmesi esnasında rahimde yüksek oranda bulunan ve embriyonun yerleşmesini destekleyen bir protein olan Hyaluronan’dan zengin bir içeriğe sahiptir.
 • Yöntemin uygulanması çok basittir. Rahime transfer edilecek embriyo/embriyolar yaklaşık 30 dakika EmbryoGlue’da (Embriyo Yapıştırıcısı) bekletilir ve bu sıvı içerisinde transfer işlemi gerçekleştirilir. Bu yöntemle rahime transfer edilen embriyoların hyaluronan sentezi arttığından rahime tutunmaları için destek sağlanmış olur.
 • Bu yöntem özellikle tekrarlayan tüp bebek başarısızlığı olan hastalarda, anne yaşının 39’dan büyük olduğu durumlarda ve yumurta ve/veya sperme bağlı embriyo kalitesinin iyi olmadığı durumlarda kullanılırken anlamlı bir şekilde başarı sağladığı görülüyor. Herhangi bir yan etkisi de yok.

HAMİLE KALMA ŞANSINI YÜZDE 25 ARTTIRIYOR

Embriyo yapıştırıcısı yöntemi, embriyonun anne rahmine tutunmasını ve gebelik oluşumunu kolaylaştırıp eve bebek götürme şansını arttırır. Yapılan bilimsel çalışmalar göstermiştir ki embriyo yapıştırıcısı gebelik oranlarını anlamlı bir şekilde arttırıyor. Buna ek olarak düşük riskini ya da hamilelik komplikasyonlarını arttırmadığı gösteriliyor. Çalışmanın sonucunda tüm araştırıcılar hiçbir olumsuz etkisi olmadan sadece gebelik oranlarını arttırdığı sonucunda hemfikir. Embriyo yapıştırıcısı yöntemi yaklaşık 10 senedir kullanılmakla birlikte son yıllarda yapılan detaylı çalışmalarla etkinliği bilimsel olarak da kanıtlanmış. Bu yöntemle hamile kalma şansı yaklaşık olarak yüzde 25 oranında artıyor. Bu, yüksek bir oran.


AY AY GEBELİK HESAPLAMA

False