Disney annelerle bir araya geldi!

Güncelleme Tarihi:

Disney annelerle bir araya geldi
Oluşturulma Tarihi: Eylül 14, 2015 12:31

Disney annelerle iş birliği yaparak harikalar yaratıyor!

Haberin Devamı

Nesiller boyu anlattığı hikâyeler, yarattığı karakterler ve yaşattığı deneyimlerle kalplere hitap eden Disney, düzenlediği interaktif bilgi paylaşım platformlarıyla uzman konuklar ve ebeveynleri bir araya getiriyor. İlki Cuma günü gerçekleşen Disney Anneler Buluşması’nın konuğu Psikolog ve Yazar Prof. Dr. Üstün Dökmen oldu.

Dünyanın en değerli eğlence markası olan Disney, uzman konuklar ve ebeveynleri interaktif bilgi paylaşım toplantılarında bir araya getiriyor. Cuma günü Bebek’te gerçekleşen toplantıların ilkine blogger annelerin ilgisi büyük oldu. Nora Romi’nin moderatörlüğünde gerçekleşen toplantının açılış konuşmasını Disney Türkiye Pazarlama Direktörü Armağan Milli gerçekleştirdi. “Disney olarak kendimizi kalplere dokunan eğlencenin adresi olarak tanımlıyoruz ve tüm aile bireylerinin hep birlikte paylaşabileceği sihirli anlar yarattığımızı söylüyoruz çünkü gerçek sihrin öncelikle aile içi paylaşımlarla ortaya çıktığını biliyoruz” diyen Milli “Disney’in dünyanın bir numaralı eğlence markası olması bir tesadüf değil; başarımızın sırrı titizlikle hazırladığımız, yüksek kaliteli, güvenilir, eğlenceli ve yaratıcı hikayelerle kalplere dokunuyor olmamızdır” diye konuştu.

Haberin Devamı

Disney annelerle bir araya geldi

“Annelerin her zaman yanında olan Disney olarak düzenli aralıklarla annelerle bir araya gelmeyi, hepimizin ortak beklentilerini, sıkıntılarını ve çözüm yollarını uzman bir konuğun yol gösterici önerileri eşliğinde tartışmayı istiyoruz” diyen Milli, Bir sonraki hedeflerinin bunu fiziki buluşmalardan öteye taşıyıp sosyal medya kanalları aracılığıyla annelerle daha interaktif bir ortamda paylaşımlara dönüştürmek olduğunun altını çizdi.

Disney annelerle bir araya geldi

Milli’nin ardından söz alan Prof. Dr. Üstün Dökmen ise konuşmasını çocuğun dünya ile tanışması sürecinde ihtiyaç duyduğu temel değerlerin, gelişen teknoloji ile onlara veriliş şekli üzerine kurdu. Günümüzde çocukların gelişimi sırasında onlara verilmesi gereken değerleri kitaptan canlı arkadaşa, oyundan çizgi filme, televizyona kadar, pek çok farklı kanalla verdiğimizin altını çizen Dökmen “Değerler değişmese de hızlı teknoloji, bu değerleri aktarma şeklimizde değişiklikler yaratıyor. Peki biz bu değişim süresinde çocuklarımıza neyi nasıl aktarmalıyız” sorusunun yanıtı üzerine yoğunlaştı. Dökmen, konuşmasının ardından annelerden gelen soruları da yanıtladı.

Haberin Devamı

 

Disney annelerle bir araya geldi

DİSNEY CHANNEL YEPYENİ ÇİZGİ FİLMİYLE ÇOCUKLARA BİLİM VE UZAYI ÖĞRETECEK!

Anneler buluşmasında Disney Channel ekranlarında başlayacak “Miles Yarının Ötesinde” adlı yepyeni bir çizgi filmin de duyurusu yapıldı. 28 Eylül’den itibaren her gün Disney Channel’da ekrana gelecek olan Miles Yarının Ötesinde, galaksiler arası maceraya atılan 7 yaşındaki Miles ve ailesinin hikayesini konu ediyor. NASA astronotları danışmanlığında hazırlanan çizgi film, çocuklara bilim ve uzay hakkında ilginç bilgiler vermenin yanı sıra ailenin önemi, problem çözme ve yardımlaşma konularında mesajlar aktarıyor.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!