Deniz suyu, pişik ve isilik oluşumunu önlüyor

Güncelleme Tarihi:

Deniz suyu, pişik ve isilik oluşumunu önlüyor
Oluşturulma Tarihi: Temmuz 06, 2015 14:00

Sıcak ve nemli vücutta isilik ve pişiğin panzehiri tuzlu su...

Haberin Devamı

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Ferhan Yerebakan, sıcak ve nemli havada çocuklarda pişik ve isilik oluşmasını önlemenin en iyi yolunun deniz suyu olduğunu söyledi.

Yaz sıcaklarının kendisini göstermesiyle çocukların vücudunda pişik ve isilik oluşumunun artmaya başladığını belirten Yerebakan, "Çocuklarda pişik ve isilik oluşmasını önlemenin en iyi yolu deniz suyudur. Tuzlu su pişik ve isiliği önlüyor. Sıcak ve nemli vücutta isilik ve pişiğin panzehiri tuzlu su. Denize girerek vücudun deniz suyuyla temas etmesi. Aileler çocuklarının vücudunda isiliği ve pişiği yok etmek için deniz suyuyla buluştursun. Deniz suyu çocuklarda isiliği iyi tedavi eder. Çocuğun da rahat bir şekilde uyumasını sağlar" dedi.

Sıcak havalarda çocuğunuzu klimalardan koruyun!

Temmuz ve ağustos aylarında yoğun sıcaktan ve nemli havadan çocukların etkilenerek hastalanmaması için serin yerlerde tutulmasının sağlıkları açısından önemli olduğunu belirten Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Ferhan Yerebakan, anne ve babaların evde 'sıcaktan bunaldım' diyerek klima ayarını kendine göre yapması halinde çocukların hasta olabileceğine de dikkat çekti. Anne ve babaların evde çocuklarını serinletirken klima derecesinin 26 ile 27 dereceyi geçmemesi gerektiğinin altını çizen Yerebakan, bu derece ayarları dışında açılmasının çocukları hasta edebileceğini vurguladı.

CHA
 

BAKMADAN GEÇME!