GeriEtkinlikler Bebekli Aile Buluşmaları'nın son durakları Gaziantep ve Şanlıurfa'ydı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Hürriyet Twitter
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bebekli Aile Buluşmaları'nın son durakları Gaziantep ve Şanlıurfa'ydı

Bebekli Aile Buluşmaları'nın son durakları Gaziantep ve Şanlıurfa'ydı

Bebeklerin bilişsel ve sosyal gelişiminde beslenmenin öneminin konuşulduğu söyleşilerde, Hürriyet Gazetesi aile-çocuk yazarı Ömür Kurt sordu, Uzman Doktor Ender Saraç yanıtladı.

Bebelac Çocuk Devam Sütleri ve Hürriyet iş birliği ile hayata geçirilen bebekli aile buluşmalarının Kasım ayındaki durakları Gaziantep ve Şanlıurfa’ydı. 29 Kasım’da Gaziantep Çetin Emeç Kültür Merkezi’nde ve 30 Kasım’da Şanlıurfa Şair Nabi Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinliklerde; Hürriyet Gazetesi Aile Çocuk Yazarı Ömür Kurt moderatörlüğünde, Uzman Doktor Ender Saraç bebeklerin bilişsel ve sosyal gelişiminde beslenmenin önemini aktardı. 

Bebekli Aile Buluşmalarının son durakları Gaziantep ve Şanlıurfaydı

Panellerde konuşan Uzman Doktor Ender Saraç, bebek beslenmesinin anne karnında başladığını ve bebeğin 2 yaşına kadar aldığı gıdalar ile gösterdiği gelişimin tüm hayatını şekillendirdiğine dikkat çekti. Ailelerin sadece bebeklerinin boy ve kilosuna odaklanmamasını; bunun yanında “görünmeyen sağlığı” yani bebeğin hızlı öğrenmesini, kavrama yeteneğini, çevresini anlaması ve sosyalleşmesini sağlayan bilişsel gelişimine dikkat edilmesi gerektiğini vurguladı. Bebeklerin sağlıklı gelişimi için başta demir olmak üzere, A, B12, C, D vitaminleri, folik asit, prebiyotik bileşenler ve kalsiyum gibi mineralleri alması gerektiğini belirten Uzman Doktor Ender Saraç “Bebeğinizin sağlıklı gelişimi için anne sütü son derece önemli, sütünüz yeterli değilse devam sütü en doğru seçenek” dedi.

Bebekli Aile Buluşmalarının son durakları Gaziantep ve Şanlıurfaydı

Nutricia Türkiye Pazarlama Direktörü Pelin Aydoğdu ise kendi annelik yolculuğunu ve deneyimlerini annelerle paylaştı. Aydoğdu, bebek beslenmesi ürünlerinin kalitesine dikkat çekerken Bebelac Çocuk Devam Sütleri olarak Avrupa Kalite Standartları’na göre 90 farklı kalite testinden geçerek üretilen ve hiçbir koruyucu madde içermeyen devam sütleriyle 20 yılı aşkın süredir tüm annelerin yanında olduklarını vurguladı.

Panellerin sonunda konuşmacılar ailelerin sorularını da yanıtlayarak, tüm katılımcılara Hürriyet Gazetesi Aile - Çocuk Yazarı Ömür Kurt’un editörlüğünde yayımlanan ve Hürriyet Kitap’tan çıkan “200 Adımda Çocuk Yetiştirme Rehberi” hediye edildi.

Bebelac Çocuk Devam Sütleri ve Hürriyet iş birliği ile hayata geçirilen “Bebekli Aile Buluşmaları” kapsamında yıl boyunca 10 şehirde anneler ile alanının uzman isimleri bir araya geliyor.

False