GeriHamilelik Hazırlığı Bebeğin cinsiyeti ne zaman belli olur? Hamileliğin kaçıncı haftasında bebeğin cinsiyeti anlaşılır?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Hürriyet Twitter
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bebeğin cinsiyeti ne zaman belli olur? Hamileliğin kaçıncı haftasında bebeğin cinsiyeti anlaşılır?

Bebeğin cinsiyeti ne zaman belli olur? Hamileliğin kaçıncı haftasında bebeğin cinsiyeti anlaşılır?

Hamilelik sürecinde anne ve baba adayı için en heyecanlı anlardan biri de bebeğin cinsiyetinin öğrenildiği an. Anne karnındaki bebeğin gelişme ve büyüme süreci her gün değiştiği için bebeğin cinsiyetini öğrenmek için farklı yöntemlerin de uygulanması gerekir. Peki hamilelikte bebeğin cinsiyeti ne zaman belli olur? Bebeğin cinsiyeti kaçıncı haftada anlaşılır? İşte konuyla ilgili detaylar...

Anne rahmindeki bebeğin cinsiyetin ilk günlerden beri belli olsa da belli bir büyüklüğe ulaştıktan sonra görülebilir. Bunun için de kullanılan en yaygın yöntem ultrasondur. Peki bebeğin cinsiyeti ne zaman belli olur? Hamileliğin kaçıncı haftasında bebeğin cinsiyeti anlaşılır? Konu hakkında detaylar...

Bebeğin cinsiyeti ne zaman belli olur?

Bebeğin cinsiyeti 12. haftasında görülmeye başlanır. Ancak genital bölgede kordonun izlenmesi farklı ve yanıltıcı olabileceği için 16. haftadan sonra daha net olarak görülebilir. Bazen kız bebek de erkek bebek görüntüsü verebilir. Bu durumda farklı zamanlarda ultrason muayenesiyle bebeğin cinsiyeti net olarak belirlenebilir.

Hamileliğin kaçıncı haftasında bebeğin cinsiyeti anlaşılır?

Bebeğin cinsiyeti ultrason kontrollerinden görülebilir. Bir bebeğin cinsiyeti daha gebelik oluştuğu andan itibaren genetik olarak bellidir ancak bunun ultrasonla bakılarak belli olması için belli bir büyüklüğe ulaşması gerekir. Yaklaşık 12. haftada varsayımlarda bulunulsa da kesin bir görüş ancak 16.haftadan itibaren söylenir.

 

False