31. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı

Güncelleme Tarihi:

31. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı
Oluşturulma Tarihi: Temmuz 07, 2012 13:00

Her zaman olduğu gibi bu sene de fuar çok renkli!

Haberin Devamı

31. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, 17–25 Kasım 2012 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi- Büyükçekmece’de düzenleniyor.

Onur yazarı ve tema belli oldu

Kitap Fuarları Danışma Kurulu tarafından alınan kararla yazar Gülten Dayıoğlu 31. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’nın “Onur Yazarı” oldu. Fuar süresince Gülten Dayıoğlu’un eserleri ve yazın hayatı üzerine söyleşi, panel gibi çeşitli etkinlikler düzenlenecek; çalışmalarından ve yaşamından kesitlerden oluşan özel bir sergi kitapseverlerle buluşacak.

Bu sene Kitap Fuarı’nın teması ise, İstanbul Kitap Fuarı Danışma Kurulu tarafından “Çocukluğum Yurdumdur-Çocuk ve Gençlik Edebiyatı” olarak belirlendi.  İstanbul Kitap Fuarı,  bu tema çerçevesinde yurt içi ve yurt dışından çok değerli yazarları, illüstratörleri konuk etmeye hazırlanıyor.

Haberin Devamı

Onur konuğu Hollanda

31. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı Onur Konuğu Hollanda olarak belirlendi. Türkiye ve Hollanda ilişkilerinin 400. yılı olması dolayısıyla İstanbul Kitap Fuarı’nda Hollanda edebiyatı ve kültürüne yakından tanıklık edeceğiz. 17–20 Kasım 2012 tarihleri arasında Uluslararası Salon’da fuara katılacak olan Hollanda’nın programında söyleşiler, paneller, illüstrasyon atölye çalışmaları, profesyonel buluşmalar ve bir de sergi de yer alıyor.17–20 Kasım 2012 tarihleri arasında açık kalacak “Uluslararası Salon” bünyesinde 40 ülkeden yayınevi, telif ajansı, çevirmen editör ve ulusal katılıma ev sahipliği yapacak. Dört gün süresince uluslararası salon kapsamında sektörel ve profesyonel 35 etkinlik gerçekleşecek.

Fuar saatleri değişti

Fuar’ın hafta içi günlerde öğrenci ve okulların fuarı daha rahat ziyaret edebilmeleri için kapılarını bir saat erken açacak. Kitap fuarı,10.00–20.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir. İstanbul Kitap Fuarı, kapanış günü olan 25 Kasım 2012 Pazar akşamı ise 19.00’da sona erecektir.

www.istanbulkitapfuari.com

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!