"Niobe Aslı Temel" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Niobe Aslı Temel" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Niobe Aslı Temel

Yükselen burç Yay

Yükselen Yay burcu, kişiliğe dışadönük, bağımsız ve meraklı bir özellik katar.

Yay Yükselen, filozofik yaklaşımlarla, geniş bir görüş gücüyle amacına ulaşmakta başarılı bir insandır.
Büyük ölçekli hedefler ve uzun vadeli amaçlar, Yükselen Yay için önemli bir gereksinimdir. Pozitif düşünce ve iyimserlik de bu insanların en önemli özellikleri arasındadır. Her şeyin iyi olacağına duyulan inanç, zaman zaman tedbirsizlikle de sonuçlanabilir. Mental ve fiziksel olarak, gündelik yaşamdan uzaklaşmak Yükselen Yay için son derece olağandır.
Yay burcunun yöneticisi olan Jüpiter, Zodyak’ta şans gezegeni olarak bilinir. Jüpiter, pozitif etkileriyle, esprili, şanslı ve geniş görüşlü bir kişiliğin ortaya çıkmasında önemli role sahiptir.
Yükselen Yay insanlarının hayatı, pek çok farklı boyutuyla deneyimlemeye ihtiyacı vardır. Açıklık, neşe, çok yönlülük en belirgin Yükselen Yay karakteristikleri arasındadır.
ıyimserliğin en büyük dezavantajı, her şeyi garantideymiş gibi görmektir. Kötümser ve aşırı duygusal insanlarla birlikte olmayı sevmeyen Yükselen Yay insanları, genellikle problemlerle de canını sıkmak istemez. Ancak bu özellik zaman zaman problemlerin çözümlenmeden kalmasına ve giderek daha büyük bir sorun halini almasına da neden olabilir. Yükselen Yay, hayal kırıklığından ve başarısızlıktan korktuğu için, kötüyü görmekte ve kabul etmekte zorlanabilir.
Düşünsel yanı son derece kuvvetli olmasına karşın, Yükselen Yay ev dışı faaliyetleri tercih eder. Doğayı ve fiziksel aktiviteleri çok sevdiği için, genellikle zamanını şehrin ve gündelik yaşam kaosunun dışında geçirmek arzusundadır. Ruhsal yanı çok kuvvetli olduğu için, Yükselen Yay insanının muhakkak kendine ait bir inanışı, hayata ait bir felsefesi vardır.
Ufukta yükselen Yay, kişiliğe direkt ve açık yaklaşımlar katar. Bu sebeple kimi zaman diplomasi ve nezaket eksikliği, Yükselen Yay davranışlarında görülebilir. Mantık mekanizması son derece kuvvetli olan bu kişi, hayata meydan okumayı, mücadele etmeyi de sever. ıyimserliği, şansına olan inancı ve yeniliklere kolayca adapte olabilmesi genç görünüşlü olmasında etkilidir.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI