Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Yeni girişimler için uygun zaman değil

Güneş bugün Boğa burcuna giriyor ve böylece Boğaların dönemi başlamış oluyor.

Aynı zamanda Boğa Burcunda dolaşmaya başlayan Ay yeryüzünden görülmeyecek. Bu durum gizlilik gerektiren konularla ilgili çalışmaları kolaylaştırırken, yeni başlayacağınız çalışmalara zorluk getirir. Bu nedenle yeni bir girişimde bulunmak için pek uygun bir zaman değil. Fakat kendi iç potansiyelinizin farkına varmak için yaratıcı çalışmalar içinde bulunabilirsiniz. Çünkü bugün Ay, Balık burcundaki Uranüs ile uyumlu etkileşim içinde. Jüpiter’in konumu bu halinizi büyütebilir ve en ince detayları anlamanızı sağlayabilir. Hatta içinde bulunduğunuz koşulları anlayabilir ve yaratıcı çözümler geliştirebilirsiniz. Fakat harekete geçmek için acele etmeyin.

Boğa burcu kadınları

Baharın tam ortasına rastlayan 21 Nisan - 20 Mayıs tarihleri arasındaki dönem burçlar kuşağının ikinci burcu olan Boğa Burcunun yönetimi altındadır. Zaten uyanan doğanın büyümeye başladığı bu dönemin sert rüzgarlara ve şiddetli yağmurlara tahammülü yoktur. Yoksa henüz oluşan meyveler büyüyemeden dökülür, yok olur gider. Boğa insanları da tıpkı içine doğdukları mevsimin özelliklerini gösterirler. Sert ve zorlayıcı koşullara tahammülleri yoktur. Kendi güvenli ortamlarını ve neye ihtiyaçları olduğunu çok iyi bilirler ve bunlara sahip olmak için çok çalışabilir, yorulmaya katlanabilirler. Fakat sonra kendilerini zorlamak istemezler. Boğa Kadınları, içine doğdukları mevsimin rahatlığı içinde güven ve verimli koşulları vadeden tavırlarıyla son derece hoş ve çekicidir. Bakımlı, özenli ve tedbirlidir. Ne istediğini bilen, kararlı tavırlarıyla sevdiğini anlar ve büyük bir anlayışla davranır. Onun en fazla beklediği güvende olduğunu bilmek, sakin ve rahat bir ortam. Bir Boğa Kadınına aşıksanız ona güven vermeli, güçlü ve koruyucu olduğunuzu hissettirmelisiniz. İmada bulunmayın. İsteklerinizi açık ve anlaşılır bir biçimde söyleyin. Tabii sevgiyle ve yumuşak bir dille ifade etmelisiniz. Sizi anlayacak ve isteklerinizi yapacaktır. Fakat onu zorlarsanız ve sert bir tavır içinde yaklaşırsanız, o yumuşacık kadının kaya kadar sert ve dik başlı olduğunu görürsünüz. Daha fazla zorlayacak olursanız, onu öfkelendirirsiniz ve böyle bir durumla karşılaşmanızı hiç tavsiye etmiyorum. Çünkü bir Boğa ister erkek olsun, ister kadın kolay öfkelenmez. Fakat öfkelendiği zaman hemen oradan uzaklaşın ve yatışıncaya kadar etrafında dolaşmayın. Neyse ki, kolay öfkelenmez. Sizi kıskançlık krizleriyle bunaltmaz. Sevdiğiniz yemeklerden oluşan muhteşem masalar kurar ve dostlarınızı en iyi şekilde ağırlar. Onu rahat ettirdiğiniz sürece sizi rahat ettirecek ve sizin adınıza düşünecektir.

Astrolojik ilişkiler

Nuray doğum saatini bilmediğini, ümitsiz bir sevdanın eşiğinde olduğunu yazmış. Sadece doğum zamanı olduğu için çok genel bir inceleme yapabiliyorum ve samimi mektubunuza bu nedenle cevap veriyorum. Yoksa doğum saatini belirtmeyenlerin mektuplarını cevaplamıyorum. Nuray’ın doğduğu zaman saat kaç olursa olsun Ay değişmiyor ve Oğlak, Satürn ise Terazi burcunda duruyor. Bu sene Satürn Yengeç burcunda dolaştığı için hem Ay, hem de doğum anınızdaki Satürn etkilenmiş bulunuyorlar. Bu durum sizin bilinçaltınızın derinlerinden yükselecek farklı taraflarınızı keşfetmenize neden olacak. ‘Ümitsiz bir sevdanın eşiğindeyim’ şeklindeki ifadeniz çok ilginç. ‘Ümitsiz sevda’ sadece yaşanır, eşiğinde olunmaz. Öncelikle kendiniz için bunu belirlemeniz gerekiyor. Yaşıyor musunuz, yoksa böyle bir şey yaşamaya niyet mi ediyorsunuz? Fakat ne olursa olsun, sözünü ettiğiniz bu duygu kendinizi keşfetmenize yardımcı olacak. Çaresizlik duygusu içine girmeyin ve kendinizi anlamaya çalışın. Burcunuz Kova ve Güneş şu sıralarda Neptün etkisi altında. Bu size endişeler veriyor. Halbuki bu enerjiyi yaratıcı hayallere dönüştürerek merak ettiğiniz iş konusunda olumlu biçimde kullanabilirsiniz. Dikkatinizi içinize yöneltin. Şimdi tam sırası. Böylece hem kendinizi, hem de neler yapabileceğinizi bileceksiniz.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI