"Sibel Arna" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Sibel Arna" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Sibel Arna

Piştilerden pişti beğen

Önden iki parça gibi görünen, altı asimetrik kesimli üstü beyaz elbiseyi, “Aşk Laftan Anlamaz” dizisinin temmuzda yayınlanan bölümlerinde Hande Erçel giymişti.

 Geçen hafta aynı elbiseyi “Rüzgarın Kalbi” dizisinde Deniz Baysal’ın üzerinde gördük. İki oyuncuya da aynı oranda yakıştığını düşündüğüm MadebyZa marka elbisenin fiyatı 630 TL.

Piştilerden  pişti beğen

İkinci pişti ise Funda Eryiğit ve Demet Özdemir arasında yaşandı.
Geçen sezon “Gecenin Kraliçesi” dizisinde izlediğimiz Funda Eryiğit’in Toronto’daki bir film festivali galasında giydiği püsküllü gri elbiseyi, “No 309”un son bölümünde Demet Özdemir’in üzerinde gördük. 

Piştilerden  pişti beğen

Açıkçası elbiseyi Funda Eryiğit’e daha çok yakıştırdım. Makyajı çok iyiydi.
Ayrıca boğazı kapalı elbiseyi giydiğinde saçlarını doğal bir şekilde tepeden topuz yapması yerinde olmuştu.
Demet Özdemir’in fazla uzun saçları elbisenin detaylarına gölge düşürüyordu. Zeynep Erdoğan tasarımı elbisenin fiyatı 2950 TL.

Puantiyeli etek farkı

Televizyon dünyasında bir klişe vardır. Ekrana çıkarken puantiyeli, kareli, çizgili giyilmez, çünkü kamera tarar. Görüntü sabit değil oynak bir hal alır.

Piştilerden  pişti beğen

Aslında bu kural, giyilen puantiyenin, karelinin ya da çizgilinin büyüklüğü ile doğru orantılı.
Çok küçük kareler, çok minik puantiyeler, çok ince çizgiler bu sonucu doğuruyor. Ama belirli bir ölçüsü de olmadığı için ne görüntü yönetmenleri ne de stil danışmanları risk alıyor, bizden uzak olsunlar diyor, komple yasaklıyorlar. 


Piştilerden  pişti beğen

“Aşk Laftan Anlamaz” dizisinde, cam gibi görüntü ile televizyonda beliren lame üzerine puantiyeli eteği görünce çok şaşırdım açıkçası. Risk almışlardı ve çok çok iyi duruyordu. Hayat karakterini canlandıran Hande Erçel de eteği nefis taşımıştı.
Ece Gözen tasarımı mini eteğin fiyatı 1350 TL.

Düğünlerde neler giydiler?

Kanal D’nin sevilen dizisi “Tatlı İntikam” bu ara hep düğün dernek. Önce Başak ile Bülent evlendi. Sonra tamamına erdiremeseler de Sinan ile Pelin nikah masasına oturdu.
Damatlıkların ikisinin de markası Ramsey. İkisi de siyah smokin, beyaz gömlek. İki küçük fark vardı. Sinan küçük bir papyon taktı, Bülent büyük. Bülent yelek giydi, Sinan giymedi. Bu noktada keşke biraz daha farklı giyinselerdi diye içimden geçirmedim değil. Çünkü markaları aynı olmasına rağmen gelinliklerin (Akay Gelinlik) hiçbir benzerlikleri yoktu.

Piştilerden  pişti beğen

Pelin’in gelinliği zarif ve sadeydi. Duvak takmamış, saçlarını yanlardan doğal bir şekilde toplayarak açık bırakmıştı. Başak’ın kafasındaki şapkadan dolayı biraz daha nostaljik bir havası vardı.

Piştilerden  pişti beğen

Damatlıkların fiyatı 1200 lira civarında. Gelinlikler ise 5000-7000 lira arasında değişiyor.
Pelin’in Başak’ın düğününde giydiği uçuk pembe elbise de merak edilmiş. Markası Boz Sisters. Fiyatı 1850 TL.

Smokin dediğin

“No 309” dizisinin başrol oyuncusu Furkan Palalı ilk günden beri Atatürk’ün terzisi Levon Kordonciyan ile işbirliği içinde.
Takım elbise ve smokinlerini bir tek o yapıyor. Çok da iyi yapıyor.

Piştilerden  pişti beğen

Son bölümde giydiği beyaz smokin, ekranda sıkça görmek istediğimiz farklı tasarımlardan biriydi. Fiyatı 2000 TL.

Hem seksi hem cool

Melisa Aslı Pamuk’un “Kara Sevda” dizisinde canlandırdığı Asu karakterinin tarzını ilk günden beri beğeniyorum. Stilinde hem seksi hem de cool bir taraf var. Maskülen şeyler giyiyor ama onları da cazibeli taşıyabiliyor.
Son bölümde giydiği yeşil takımın rengini ve pantolonun üstünde etek gibi duran tasarım esprisini sevdim. Tek eleştirim şu; pantolon oyuncuya bol gelmiş. Keşke daraltılabilseymiş.

Piştilerden  pişti beğen

Merve Topal marka takımın fiyatına gelince... Pantolon 180 TL, bluz 90 TL.
Dore sallantılı küpelerinin markası Mioka Jewelry...
Watson modeli bu küpenin fiyatı da 150 TL.

 

 

X