"Pucca Günlük" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Pucca Günlük" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Pucca Günlük

Bu yaz plajlarda kimler var?

Bu yıl herkes bedeniyle barışık. Saçları bozulmayan, kimonoyla havalı havalı yürüyen, tuvalete bile birlikte gidenler... Plaj insanlarının ortak yönü, sosyal medyaya fotoğraf koyma yarışlarıLavaş dürüm kızlar

Bu yaz plajlarda kimler var


Şu devirde kilosundan şikâyetçi olmayan bir insan evladı yok tabii. Yine de bu sene garip bir mevzu oldu sanırım; herkes bedeniyle pek bir barışık. Brazilyan mı artık brezilyen mi neyse poponun yüzde 80’ini açıkta bırakan o bikini altını herkes mi giyer kardeşim? Ben kimonoyla halamın dolar gününe gelen Güllü abla gibi dolanırken, kızlar pek bi özgüvenli. Bu sene o kadar çok sarıp sarmalayıp, kendini kapatan kız görmedim açıkçası. Yemeden içmeden kesildim, iki kilo veririm diye; alt göbek salmak popüler oldu bi anda. Geçen sene neredeydiniz?

Squat kızları


O popolarını dolunaya benzetmek için, sürekli eğilip kalkan garibanlar. Spor salonlarında gördüğünüz o yanar döner taytlı, büstiyerli kızların bikinili halleri işte. Fizikleri muhteşem. Ara ara “Yok yok, bunlar insan olamaz” der durursun içinden. Eskiden o iskeleler silikonlarla doluydu. Bu yıl yerlerini bu hanım kızlara devrettiler. Oklava yutmuş gibi dimdik o iskelede sürekli dolanır dururlar. Etrafta kimseye bakmadan yürümeyi nereden öğrenmişler diye düşünürsün. Niye baksın, zaten herkes ona bakıyor. Devamlı hareket halindelerdir ve hep yalnızlarmış gibi hissedersin. Oysa kalabalık bi grup olarak gelirler. Yanlarında mutlaka çirkin göbekli adamlar vardır. Önlerindeyse bir kova içecek.

Hafta soncular


Nasıl o kadar kişi buluşmuş, nerede kalıyorlar, nasıl anlaşıyorlar anlamazsın bile. Plaja bir girişleri var, sanırsın fethetmeye gelmişler. Ortalığı karıştırırlar. Birbirlerinden de ayrılmak istemezler. Yok o şezlongu oradan kaldır, yok bunu buradan derken bütün plajdan epeyce bir küfür yerler. En önemli özellikleri, yanlarında getirdikleri kızların çocuklara sürekli kız tavlamaya çalışmasıdır. Bunu görev haline getirip plajda o sümsük arkadaşlarına kız bakarlar.


Sevgililer


Tamam, ben sevgili bulmuş olabilirim. Tamam sürekli aşağıladığım insanlardan biri olabilirim ama olsun. Allah’ım o sıcakta hiç mi bunalmazsınız! Evleri barkları yokmuş, yıllar sonra orada buluşmuş gibi mıç mıç mıç... İnsanı korkuya sürükler bu tipler. Hep bir “Ha şimdi çocuğun temelini atacaklar, anam valla attılar” korkusu! Tuvalete beraber giderler, denize beraber, içecek almaya beraber... Bunların bir de kavgaları vardır, asıl o izlenmeye değer. Plajın tam çıkış noktasında o kavgayı yaparlar. Kız havlusunu alır gider, arkasından adam pıt pıt. Kumsalda bir sağa bir sola birbirlerine bağıra çağıra yürürler. 10 dakika sonra hiçbir şey olmamış gibi yine öpüşmeler koklaşmalar.

Sosyal medya sosyetikleri


Neden ya neden? Bir insan neden tatile gittiği zaman suya girmek yerine asıl hedefi sosyal medyaya attığı fotoğraflar olur. Bir insan zaten eğlendiği zaman o kadar çok fotoğraf atmaz. Acaba tatil mi tatmin etmiyor? Yoksa hep bi yaz aşkı mı sorun? Galiba hiçbir zaman tatilin tadını çıkaramayacağız diye bi vesvese benimki. Arabamız çalınsa olmayan arabanın fotoğrafını çekip polise bildirmeden önce sosyal medyaya bırakıcaz görüntüleri.

Happy hour insanları


Bir anda mantar gibi türer bunlar. En güzel kimono bunlarda vardır, saçları asla bozulmamıştır. Kaslarında su damlaları yüzer. Yüzünde duran iki katman makyajdan da anlayacağınız üzere denize de girmemiştir. Erkekleri çok yakışıklıdır. O kadar yakışıklıdır ki, gay mi değil mi diye iddiaya girilir. DJ setinin en yakınında duranı en havalıdır. Ellerinde bardak, kafalarını iki yana sallayıp dudaklarını bükerek dans ederler.

X