"Niobe Aslı Temel" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Niobe Aslı Temel" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Niobe Aslı Temel

Yeni bir fırsat

Bugün Terazi burcunda meydana gelecek yeni ay başta estetik, sanatsal ve romantik başlıklar olmak üzere, her tür ilişki, işbirliği veya ikili etkileşimlerde uyumu yakalamamız ve ilişkilerimizi yenilememiz için fırsat tanıyacaktır. Önümüzdeki on günü iyi değerlendirelim derim Niobe’ce.

Koç
Bazı konular istediğiniz gibi gelişmeyebilir ya da beklediğiniz sonuçları vermeyebilir. Hiç üzülmeyin ve bu beklenmedik değişikliklerin sizin enerjinizi düşürmesine izin vermeyin. Çünkü günün sonunda işinize yarar, güzel sonuçlar elde edeceksiniz.

Boğa
Çözüm bekleyen konularınız varsa, sizin dışınızda gelişen olayları dikkate almalısınız. Bu sayede istediğiniz değişiklikleri yapabilir ya da fark yaratabilirsiniz. Sonra bir bakmışsınız her şey çözüme kavuşmuş.

İkizler
Baktınız mevcut düzenlemeler veya yapılan planlar sizin istek ya da ihtiyaçlarınıza cevap vermiyorsa, harekete geçmek için aceleci davranmayın. Amacına hizmet etmeyen veya size hitap etmeyen planları bir kenara bırakıp yenilerini inşa etmenin tam zamanıdır.

Yengeç
Sevgili Yengeçler, hangi konularda ilerlemek istediğinize ve hangi planların size hitap ettiğine karar verecek olan sizsiniz. Dolayısıyla istekli olmadığınız anlaşmalarınız varsa, projelere başlamadan önce enine boyuna düşünmelisiniz.

Aslan
Siz lider ruhlu bir burçsunuz ve herkesin sizin fikirlerinizi uygulamasını istiyorsunuz. Tüm bunlar için de çevrenizdekilere baskı uyguluyor ya da sesinizi yükseltiyor olabilirsiniz. Ama buna ihtiyacınız yok. İnsanları ikna etmek ya da sizi anlamalarını sağlamak istiyorsanız, daha yumuşak bir tavır sergilemelisiniz.

Başak
Bugün şikâyet ya da eleştirilere açık bir gün değil sevgili Başaklar. Siz iyi niyetli olsanız dahi, istemeden karşınızdakinin alınabileceği cümleler kurabilir ve yanlış anlaşılabilirsiniz. Mutlaka konuşulması gerekiyorsa bile, birkaç gün beklemeniz size çok şey kazandıracaktır.

Terazi
Abartılı cümlelere, aşırılığa tahammül edemeyen bir yapınız var. Bazı kişiler bunu tolere edebiliyor ama siz asla. Fakat sizin bu tavrınız ve tarzınız da onlar için dayanılmaz olabilir. Bu durumu dengelemeye çalışmalısınız.

Akrep
Bu aralar size isteklerinizi soran veya sizi anlamaya çalışan kişilere karşı üslubunuza dikkat etmeniz gerekebilir. Bazı istek ve ihtiyaçlarınızı dile getirirken, kullanacağınız dilin anlaşılır ve kibar olmasına özen gösterin. İsteklerinizin gerçeğe dönüşmesi, alışkanlıkların ve rutinin dışına çıkılması biraz zaman gerektirebilir.

Yay
Sevgili Yaylar, bu aralar “önce ben” diyorsunuz. Sadece kendiniz için bir şeyler yapmak istiyorsunuz. Ancak bu isteğiniz bazı anlaşmalarınıza veya verilmiş sözlerinize olumsuz yansıyabilir.

Oğlak
Oğlaklar hata yapmaktan kaçınmak için olabildiğince detaycı olmaları gereken bir dönemdeler. Yakın çevreniz veya birlikte çalıştığınız kişiler sizi acele etmeye ya da işlerinizi üstün körü ele almaya zorlasalar bile, siz titizliğinizi elden bırakmamalısınız.

Kova
Bazı işleri yetiştirmenizin ya da planlara uymanızın zor olduğunu fark edebilirsiniz. Belki de işlerinizin arka arkaya birikmesi sebebiyle zamanınızı doğru kullanamıyor olabilirsiniz. Takvime uymakta zorlanıyorsanız, iş yükünüzü biraz hafifletebilirsiniz.

Balık
Sevgili Balıklar, İş hayatınızı ya da özel yaşamınızı ilgilendiren konular hakkında yapıcı tartışmalar yaşayabilirsiniz. Fakat bunun için öncelikle eleştiriye, tartışmaya ve en önemlisi fikir alışverişine son derece açık olmalısınız. Bu sayede, kendinizi ikna ettiğiniz gibi diğerlerini de fikren ve kalben etkileyebileceksiniz.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI