"Niobe Aslı Temel" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Niobe Aslı Temel" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Niobe Aslı Temel

Hassas ve duygusal bir gündeyiz

Günün ilk yarısında belirsizlikler veya dalgınlıklar var. Öğle sonrası saatlerde Yengeç burcuna geçecek olan Ay’ın her zaman olduğu gibi, ev, aile ve vatan konularının başlığı altında ele alınması gerekiyor. İlişkilerimize, milli değerlerimize ve ailemize ait duygularımız canlanıyor.

Sevdiklerimizle vakit geçirmek istiyoruz ve duygusallaşıyoruz. Haftanın ilk günlerinde yazdığım gerilimi ve beklenmedik gelişmeleri akla getiren etkiler de önümüzdeki iki ay boyunca olduğu gibi, bugün ve yarın da devrede.

Koç
Bazı işler veya konular düşündüğünüzden daha karışık olabilir ve planlarınızı yeniden yapılandırmanız gerekebilir. Sosyal planlar yapabileceğiniz bir gün. Aşk hayatınızı veya önemli ilişkilerinizi ciddiye almalısınız. Duygularınızı açıklamalı ve nerede durduğunuzu göstermelisiniz. İletişimi doğru kullanmak başarılı olmanıza yardım edecektir.

Boğa
Belli konularda atılan adımlar durumun gerçek pozisyonuyla bağdaşmayabilir. Gerçeğin çarpıtıldığı anlarda bu durumu hatırlamanız gerekiyor. Eviniz veya işinizle ilgili konularda duygusal kısıtlamalar nedeniyle bazı kararlar alabilirsiniz. Dışarıdan bazı kişilerin önerileri stresi azaltabilir. Bazı ilişki ya da işbirliklerinizi gözden geçirmenizde fayda var.

İkizler
Hayatınızın genelini ilgilendiren konularda kafa karıştırıcı çok fazla fikir gündemde olabilir. Söylenenleri dikkatle dinlemeli, ama olgunlaşmamış kararlar almaktan kaçınmalısınız. Evle ilgili bazı değişiklikler ya da taşınma türünde faaliyetler yeni jestler ve yardımlar için temel oluşturabilir.

Yengeç

Hem olumlu hem de olumsuz olaylara açık bir gün. Hangi konularda verimli olabileceğinizi düşünüyorsanız o alana yönelin. Başkalarına güvenerek iş yapmamalısınız. Yaratıcı çözümler üretmenin faydasını görebilirsiniz.

Aslan

Uğraşılması zor durum, ilişki, iş veya kişilerden uzak durmanızda fayda var. Yapabileceğiniz veya sunabileceğiniz çok şey var, harekete geçmeniz gerekiyor. Ekip çalışmalarına veya grup aktivitelerine açık olmanız ya da katkıda bulunabileceğiniz şeyler varsa kaçmamanız gelecekte yeni fırsatlar doğurabilir. Ciddi konuşmalar bazı ilişkilerin kuvvetlenmesini sağlayabilir.

Başak
Aşırı hassas kişilerle uğraşmanız gerekebilir. Geçmişte aldığınız maddi kararları gözden geçirebilirsiniz. Alışverişler söz konusu olabilir ama borç dengenizi iyi ayarlamanız ve daha fazla strese neden olabilecek olaylardan kaçınmanız gerekiyor. Maddi manevi size bedel ödetebilecek veya size kendinizi kötü hissettirebilecek kişilerden uzak durun.

Terazi
Bazı kişileri belli konularda ikna etmek çok kolay olmayabilir. Çok fazla talepkâr ya da ısrarcı olan kişilerle karşılaşabilirsiniz. Yaşadığınız yeri, belli bir malınızı veya ilişkinizi ilgilendiren konularda olmasını istediğiniz değişiklikleri tartışabilirsiniz. Bazı konularda samimi olmanız veya kısa bir yolculuk sonucunda kazançlı çıkabilirsiniz.

Akrep
İlginç bir gün olabilir. Bazı konular tam istenilen şekilde giderken, bazıları asparagas haber mahiyetinde yanılgılarla dolu olabilir. Paranızı doğru yere yatırmalı, korumalı veya mal varlıklarınıza sahip çıkmalı ve en iyi maddi seçenekleri bulana kadar beklemelisiniz. Risk alma eğiliminde olsanız da, beraberinde getireceği strese değmeyecektir.

Yay
Bonkör ve yardımsever yapıda biri olmanıza rağmen tutulması zor sözler vermemelisiniz. Size bedel ödetebilecek ilişkileri veya işbirliklerini hayatınızdan çıkartmalı veya bu tür başlangıçlar yapmamalısınız. İkili ilişkilerinizde olursa olur olmazsa olmaz dönemindesiniz. İleride pişman olacağınız şeyler söylemekten veya ani kararlar almaktan kaçınmalısınız. Sahip olduğunuz şeyleri koruyun ve olumlu düşünmeye çalışın.

Oğlak
Sizin için belirsizlik içeren bir yöne yöneltilmeye çalışılabilirsiniz. İşlerinizde detaycı olmalı, en ufak ayrıntıyı kaçırmamalısınız. Birkaç gün için bazı kişiler sizden tamamen farklı düşünüyor ya da tümüyle sizden farklı tarafta yer alıyor olabilirler. Çok fazla ön planda olmamaya çalışın. Bazı amaçlar için çalışmanın veya yardımlarda bulunmanın size olumlu geri dönüşleri olacaktır.

Kova
Belli hedeflerinizi ilgilendiren veya işinizle ilgili konularda harekete geçmeli veya aktif rol almalısınız. İletişim ağınızı doğru kullanmanız durumunda, önemli ya da etkili kişilerle ilişkilerinizi ya da ilgi alanlarınızı geliştirebilirsiniz. Büyük düşünebilirsiniz. Aşk hayatınızda olumlu gelişmeler var.

Balık
Belli konulardaki soru işaretlerinizi giderebilecek bilgiler elinize ulaşmak üzere, ama şu an değil. Bugünlerde, işlerinizle meşgul olmalı ve sorunlu durum, ortam ve kişilerden uzak durmalısınız. Çok fazla boş zamanınızın olması yanlış anlaşılmaları veya duygusal anlamda iniş çıkışlı durumları gündeme getirebilir. Başkalarını değiştirmeye çalışmamalı ve başkalarına ait sorumlulukları üstlenmemelisiniz.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI