"Gökhan Kimsesizcan" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Gökhan Kimsesizcan" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Gökhan Kimsesizcan

Nikâhtan önce Şükran Günü davetiyesi

ABD İstanbul Başkonsolosu Charles F. Hunter, rezidansında verdiği Şükran Günü yemeğinin resmi davetiyesine, bu ay sonu Kaliforniya’da evleneceği Türk genci Ramadan Çaysever’in adını da ‘ev sahibi’ olarak yazdırdı.

ABD İstanbul Başkonsolosu Charles F. Hunter, Amerikalıların 27 Kasım’da kutladığı Şükran Günü için Arnavutköy’deki rezidansında birlikte yaşadığı Ramadan Çaysever’le bir davet verdi. ABD Konsolosluğu’nun logosunu taşıyan davetiyelere sevgilisinin adını ev sahibi olarak yazdıran Hunter, evleneceklerini de o gün açıkladı.

Nikâh Amerika’da düğün burada

Ramadan Çaysever’le bu ayın 20’sinde kız kardeşinin Kaliforniya’daki evinde nikâhlanacak olan Hunter, balayı tatiliyle Noel ve yılbaşı tatilini de birleştirecek. Çift, ocak ayının ilk haftasında da İstanbul’da düğün yemeği verecek.

Zuhair Murad ile İstanbul hatırası

Dünyaca ünlü moda markası Hermes, Cote d’Azur’daki Château de Crémat’da düzenlediği etkinliğe geçtiğimiz yaz Türkiye’den Gül Ergi’yi davet etmişti. İş dünyasının patronlarının özel koleksiyonları için sanat danışmanlığı yapan Ergi, geçtiğimiz günlerde dünyaca ünlü modacı Zuhair Murad’la tanıştı. Gül Ergi’nin üzerinde kendi tasarımını gören Zuhair Murad, ona teşekkür edip birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

10. kez “en iyi”

“Turizmin Oscar’ları” olarak adlandırılan ve 89 ülkede yaklaşık 18 bin üyeye sahip olan Skal International’ın organize ettiği Skalite 2014 Ödülleri’nin 17’ncisi, Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlendi. Turizm otoriteleri tarafından her sene dünyanın en iyileri arasında gösterilen Fethiye’deki Hillside Beach Club, Türkiye’de turizm sektörünün en prestijli ödülü sayılan “Skalite” ödülünü “Resort Otel” kategorisinde 10’uncu kez aldı.

Eğitim için buluştular

Tunç Holding Yönetim Kurulu Üyesi Dinçer Azaphan ve kardeşi Dilek Azaphan, babaları Tuncay Azaphan’ın adını taşıyan Merter’deki okulda buluştu. Çift yumurta ikizi olan kardeşler, öğretmenlerle toplantı yaptıktan sonra ihtiyaç sahibi öğrencilerle bir araya geldi ve eğitimleri için bağış yaptı.

Istranca’dan Bebek’e

Avrupa Gayrimenkul Ödülleri’nde “Avrupa’nın En İyi Çiftlik Projesi” seçilen Istranca Ormanları’ndaki Palivor Çiftliği, ilk mağazasını Bebek’te açtı. Palivor Çiftliği’nin kurucuları Emre Oral ve Kerem Oral’ın ev sahipliğinde Manolya Sokak No: 9’da hizmete giren Palivor Çiftliği Mağazası’nın açılışını Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu yaptı. Açılışına Mustafa Taviloğlu, Cem Kınay ve Elif Dağdeviren gibi iş, sanat ve spor dünyasından ünlü isimlerin katıldığı mağaza, taze, lezzetli, doğal şarküteri ürünlerinin yanı sıra kaliteli ve hızlı atıştırmalıklarıyla lezzet tutkunlarını bekliyor.

Beyaz trüflü lezzetler

İstanbul yeme, içme ve eğlence kültürüne yön veren Lucca, bu kez beyaz trüf mantarıyla çok özel tatlar sunuyor. Lucca’nın mönüsündeki yemekleri beyaz trüfleyle yeniden yorumlayan Lucca mutfak koordinatörü Pelin Çakar’ın elinden çıkan lezzetleri 21 Aralık Pazar gününe kadar tadabilirsiniz.

X