"Gökhan Kimsesizcan" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Gökhan Kimsesizcan" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Gökhan Kimsesizcan

Gökhan Kimsesizcan

Mutluluğun resmini çizdiler

27 Şubat 2017

Butik oteller zinciri Stories’in sahibi, işadamı Cengiz Yatağan’ın “Kırk Nefes” adlı resim sergisi Akmerkez’de açıldı. Şahan Gökbakar, Engin Altan Düzyatan ve Mustafa Sandal’ın da aralarında olduğu sanat dünyasının ünlü isimlerini buluşturan sergiye, geçen yıl boşanan Gökhan Çarmıklı ve Siren Ertan da yeni sevgilileriyle geldi.Gökhan Çarmıklı, sevgilisi Bahar Tangır ile mutluluk pozu verirken, Siren Ertan da sevgilisi Ersin Kayalar ile engelliler yararına hazırlanan pano için resim yapıp isimlerinin baş harfleriyle imza attı.

Cengiz Yatağan’ın, ebru, hat ve kaligrafi estetiğinden etkilenerek soyut stilde tuvale yansıttığı “Kırk Nefes”, Akmerkez etkinlik alanında 7 Mart’a kadar sergilenecek. 

II. Abdülhamid’in üç heykeli de sergide yer alıyor.

Şahan Gökbakar, engelliler yararına hazırlanan panoya kendi canlandırdığı Recep İvedik karakterinin resmini çizerken, Engin Altan Düzyatan 4250 euro’ya bir resim satın aldı.

Brooke Shields’den Türkiye’ye mesaj

Mavi Göl adlı filmle milyonların tanıdığı ve güzelliğiyle 80’li 90’lı yıllara damgasını vuran ünlü yıldız Brooke Shields, Türkiye’ye mesaj gönderdi. Bugün 52 yaşında olan Brooke Shields, Miami’deki Palm Beach Breakers Otel’de bir araya geldiği “Türk Amerikan İş Kadınları Derneği” Başkanı Sevi Sarı aracılığıyla Türkiye’ye selam gönderdi. Türkiye’ye bir kez geldiğini ve hala geçirdiği o güzel günleri unutamadığını anlatan Shields, Türkleri çok sıcak ve samimi bulduğunu söyledi.

30. Yıl kutlaması

ABD Ticaret Odası’nın Türkiye Temsilcisi olan Türk Amerikan İş Adamları Derneği’nin (TABA – AmCham) 30. yıldönümü Fairmont Hotel’de kutlandı. TABA- AmCham Onursal Başkanı Zeynel Abidin Erdem ve Amerika İstanbul Başkonsolosu Jennifer L. Davis’in ev sahipliğinde gerçekleşen kutlama, iş ve siyaset dünyasını buluşturdu.Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’nin önderliğinde gerçekleşen kutlamada, Türkiye ve Amerika arasındaki ticari ve siyasi işbirliklerine hizmet ve katkı sağlayan şirketlere teşekkür plaketi verildi.

Buz turizmi

Geçtiğimiz hafta üç gün boyunca Finlandiya, Norveç ve İsveç’in kuzey kutup dairesinde kalan ‘Lapland Bölgesi’ndeydim. 1992 yılından beri buz üzerinde sürüş etkinlikleri düzenleyen Audi’nin etkinliği kapsamında, Finlandiya’nın Muunio kasabasında donmuş göl üzerinde otomobil kullandım.

Uçuş hariç, kişi başı 3 bin 500 Euro’ya mâl olan “Ice Driving Experience” adlı etkinlikte Audi Quattro S4 Avantlar modeli ile 85 santimetre kalınlığındaki buz üzerinde ralli yaptık. Audi’nin internet sitesinden başvuru yaparak katılabileceğiniz “Ice Driving Experience”de kuzey ışıklarını görme şansınız da var. Etkinlikte ayrıca adrenalin tutkunları için gündüz helikopter, akşam ise kar motorlarıyla buz tutmuş göllerde hız yapılıyor.
KUZEY IŞIKLARININ SESİ
Kuzey ışıkları, bazen gökyüzü açık olsa dahi görülemeyebiliyor. Yani bu ışıkların görülmesi biraz şans meselesi.
Ben şanslıydım, uzaktan da olsa gördüm. Yakından görenler, kuzey ışıklarının sesinin de olduğunu söylüyor.

Audi, Bentley, Lamborghini Türkiye Genel Müdürü Gino Bottaro, Audi Ice Driving Experience etkinliğinin Avusturya’da Seefeld ve Saalbach, Finlandiya’da Mounio ve İsveç’te Arvidsjaur olmak üzere dört farklı noktada düzenlendiğini söyledi.

Yazının devamı...

Önde gidenlerin arkasındayız

25 Şubat 2017

Vehbi Koç’un “Önden gidenlerin arkasındayız” sözünü ilke edinen Vehbi Koç Vakfı, 16’ncı Vehbi Koç Ödülü’nü önceki gün İş Sanat Kültür Merkezi’nde gerçekleşen törenle sahibine verdi.Vehbi Koç Vakfı Yönetim Kurulu, Prof. Dr. Mehmet Özdoğan’ın başkanlığını yaptığı Seçici Kurul’un önerdiği üç aday arasından ödüle kültürel ve tarihi miras alanındaki çalışmalarıyla Prof. Dr. Zeynep Ahunbay’ı layık gördü.

Prof. Dr. Zeynep Ahunbay, ödülünü  Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Koç’un elinden aldı.

İş, sanat ve siyaset dünyasının ünlü isimlerini buluşturan törene Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer M. Koç ev sahipliği yaptı. Koç, ödülü Ahunbay’a takdim ederken “Tarihi ve kültürel mirası koruma ve gelecek nesillere aktarma yolunda cansiperane çalışan isimsiz kahramanlardan birisini ödüllendiriyoruz” diye konuştu.
Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) ve Uluslararası Anıtlar ve Sitler Konseyi (ICOMOS) gibi uluslararası kurumların da görüşlerine
başvurduğu, dünyanın önde gelen koruma uzmanları arasında gösterilen Prof. Dr. Zeynep Ahunbay da yaptığı konuşmada “Kültür mirasını hem insanlara hem de doğaya karşı korumak zorundayız” dedi.

Sema-Aydın Doğan Hüsamettin Özkan

Rahmi Koç

 

Yazının devamı...

Sanat ve guzellik bulusması

24 Şubat 2017

Çağdaş sanata olan merakıyla bilinen Dr. Koray Erdoğan, dünyaca ünlü Türk sanatçı Ahmet Güneştekin’in eserlerinden oluşan koleksiyonunu kurucusu olduğu Ataşehir’deki ASMED Özel Tıp Merkezi’nde sergiledi. Erdoğan’ın Ahmet Güneştekin ve Sinem Yıldırım’la birlikte ev sahipliği yaptığı açılış daveti, iş, sanat ve cemiyet dünyasının ünlü isimlerini buluşturdu.Ertuğrul Özkök, Eda-Selim Kosif, Ayşe Kucuroğlu, Togan Gökbakar, Nasuh Mahruki, Esra Kaktüs, Numan Ceyhan, Serap Tibuk, Emre Ertürk, Arzu Kunt, Verda Penso ve David Şaboy’un da aralarında olduğu davetliler, Carlo Bernardini’nin lezzetli yemekleri eşliğinde eserleri inceleyip Güneştekin’le hatıra fotoğrafı çektirdi

Dr. Koray Erdoğan, çağdaş Türk sanatının en önemli isimleri arasında yer alan Ahmet Güneştekin’in eserlerine ev sahipliği yapmaktan dolayı mutluluk duyduklarını söyledi. Erdoğan, “Beyazıt Tepesi”, “Şahmeran ve Medusa”, “Zülkarneyn”, “Şahmeran”, “Zümrüd-ü Anka” ve “Kainatın Yedi Sırrı” eserlerini görmek isteyen sanatseverlere ASMED Özel Tıp Merkezi’nin kapılarının açık olduğunu da belirtti.

Yıldızlar geçidi

Alışveriş sitesi Markafoni ve Moda Tasarımcıları Derneği  işbirliğiyle hayata geçirilen “Designer Sale by Markafoni” projesinin lansmanı Soho House’da yapıldı. Markafoni CEO’su İlker Baydar ile Moda Tasarımcıları Derneği Başkanı Mehtap Elaidi’nin ev sahipliği yaptığı davet, moda tutkunlarını buluşturdu. Proje kapsamında ünlü modacıların tasarımları, Markafoni’de satılacak.

Her şehre yenidoğan ünitesi

Erken doğan bebeklerin yaşama tutunmalarını sağlamak amacıyla çalışmalar yapan Er-Do-Der, sosyal sorumluluk etkinliklerine bir yenisini daha ekledi. Er-Do-Der Yönetim Kurulu Başkanı Canan Göztepe’nin ev sahipliğinde Kuruçeşme’deki Fahham’da düzenlenen etkinlik, hayırsever isimleri buluşturdu. Elde edilen gelirle Mardin, Kars ve Sinop’tan sonra yeni bir şehre yenidoğan ünitesi yapılacak. 

Çocuklara trafik eğitimi

Mercedes-Benz Türk ve Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) işbirliğiyle hayata geçirilen “MobileKids Trafik Eğitim Projesi”, yarın Maltepe Park AVM’de çocuklar ve aileleriyle buluşacak. Proje kapsamında 7-12 yaş arası ilköğretim çağı çocuklarının trafik bilgisinin ve farkındalığının artırılması hedefleniyor.

Sabancı’ya onur ödülü

Halk sağlığının korunması amacıyla çalışmalar yürüten Türk Böbrek Vakfı, önceki gün diyaliz hastaları yararına bir yardım etkinliği düzenledi. 

Türk Böbrek Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Seval Ermiş’in ev sahipliğinde Shangri-La Bosphorus Otel’de gerçekleştirilen etkinlikte 30 yıldır vakfın bağışçısı olan Türkan Sabancı’ya onur ödülü verildi. İş ve sanat dünyasının hayırsever isimlerini buluşturan yardım gecesinde diyaliz cihazı bağışı yapan Semra Tünay, Ayten Dağbaşı, Nezihe Öztan ile bir hasta odasının yapımını üstlenen Mihriban Scheer’e de teşekkür plaketi takdim edildi.

‘Devlet adamı’nı sorgulayan kitap

Siyaset felsefecisi Ahmet Umut Hacıfevzioğlu, “Platon’dan Salisburyli John’a Devlet Adamı” adlı bir kitap yazdı. Hacıfevzioğlu, Sosyal Yayınları’ndan çıkan kitapta devlet adamı, siyasetçi ya da yönetici olmanın ne anlama geldiği sorusuna Platon, Aristoteles, Cicero ve Salisburyli John gibi düşünürlerin yapıtlarından yola çıkarak yanıt arıyor.

Şehit aileleri yararına

Toprak Sanat Galerisi’nin sahipleri Ayfer Toprak ve Cengiz Karavan, şehit aileleri yararına Akmerkez’de sergi açtı. Türkiye’nin önde gelen sanatçılarının eserlerinin yer aldığı, 75 yağlıboya resim ile 15 heykelden oluşan karma serginin açılış daveti iş ve sanat dünyasının ünlü isimlerini buluşturdu. Türkan Sabancı ve Kıvanç Tatlıtuğ’un da aralarında olduğu davetliler, sergiyi gezip eserleri inceledi.

Yazının devamı...

Türkiye’nin 1 Numaralı Markaları

23 Şubat 2017

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği ile Akademetre Research Company tarafından düzenlenen 1 Numaralı Markalar Araştırması’nın sonuçları, önceki gün Zorlu PSM’de yapılan törende açıklandı. AYD Başkanı Hulusi Belgü’nün ev sahipliği yaptığı törene iş dünyasının patronları katıldı.
Perakende sektörüne ilişkin 15 kategoride ödüllerin sahiplerini bulduğu törende, ‘en beğenilen marka yüzü özel ödülü’nü Koton reklamlarında oynayan Fahriye Evcen aldı.
“AVM’ler sosyal bir yaşam alanı olmakla birlikte markaları ve kullanıcıları bir araya getiren en önemli unsurlardan birini oluşturuyor” diyen AYD Başkanı Hulusi Belgü, ödül alan ve istihdama katkı sağlayan iş dünyasının patronlarına teşekkür etti.

Ödül alan markalar

Kadın giyim: Koton
Erkek giyim: Kiğılı
Günlük spor giyim: LC Waikiki
Ayakkabı-çanta: FLO
Aksesuvar: Altınbaş
Spor malzemeleri: Adidas
Çocuk giyim: LC Waikiki
Bebek ürünleri-oyuncak: Toyyz Shop
Kişisel bakım-kozmetik: Gratis
Mobilya-dekorasyon: IKEA
Teknoloji perakendeciliği: Teknosa
Teknoloji üreticisi: Samsung
Self servis restoran: Burger King
Restoran: Bay Döner
Kafe: Mado
Özel ödül: Anchor Mağaza (Teknosa)
Özel ödül: Fahriye Evcen (Koton)

Süper Kadın ödülü

Academic Hospital Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Zehra Neşe Kavak, Hindistan’da
“World HRD Congress” adlı organizasyon kapsamında yapılan 4. Dünya Kadın Liderlik Kongre ve Zirvesi’nde “Woman Super Achiever Award” (Süper Başarılı Kadın Ödülü) aldı. World HDR Congress’te bir konuşma da yapan Kavak,“Hedefimiz Türkiye’deki sağlık sektörünü daha üst düzeylere çıkar-mak” dedi.

Gaziantep’te nişan

Antik A.Ş.’nin sahibi Nurcan ve Turgay Artam’ın oğulları Olgaç Artam, evlilik yolunda ilk adımı attı. Çağdaş sanat eseri müzayedeleriyle sanat dünyasına yön veren Olgaç Artam, Torkut A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Ece Ersoy’la aile arasında düzenlenen bir törenle nişanlandı. Gaziantepli sanayici Hasan Ersoy ve eşi Nezahat Ersoy’dan kızlarını istemek için geçen hafta Gaziantep’e giden Turgay-Nurcan Artam, düğün için şimdiden hazırlıklara başladıklarını söyledi.

Başarı kutlaması

Nissan, 2016 yılında dünyanın en çok satan SUV modeli olan X-Trail’in başarısını kutladı. Nissan Türkiye Genel Müdürü Sinan Özkök’ün ev sahipliğinde, İstanbul’un popüler eğlence adreslerinden Flamme’de düzenlenen kutlamaya iş ve sanat dünyasının ünlü isimleri katıldı.

Perşembe partisi

Nişantaşı’ndaki Moro, perşembe partisini bugün Levent Özçelik’le gerçekleştiriyor. “Drink & Dance” konseptli eğlencede Özçelik, DJ kabininde performans sergileyecek.

 

Yazının devamı...

Motosiklette yeni trend

22 Şubat 2017

Doğan Grubu’nun yeni şirketi Trend Motosiklet Pazarlama A.Ş., aralarında Vespa ve Piaggio’nun da olduğu İtalya’nın dünyaca ünlü motosiklet markalarının Türkiye distribütörü oldu. Trend A.Ş. Genel Müdürü Ümit Karaarslan’ın Etiler’deki La Scarpetta’da verdiği tanıtım daveti, iş ve sanat dünyasının motosiklet tutkunu isimlerini buluşturdu.
Ümit Karaarslan, davette yaptığı konuşmada “özgürce seyahat edip, gezip görmek isteyenlerin vazgeçilmezi olan, Avrupa’nın en popüler iki tekerleklisi Vespa tutkunlarının yaşamlarına keyif ve prestij katacaklarını” söyledi. Karaarslan, davette Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan’la birlikte objektiflere poz verdi.
İtalya’nın İstanbul Başkonsolosu Federica Ferrari Bravo’nun da katıldığı tanıtım daveti, İtalyan şef Carlo Bernardini’nin hazırladığı lezzetler ve DJ Mert Levent’in müzikleri eşliğinde devam etti.

Yazının devamı...

FIA Başkanı Reina’ya karanfil bıraktı

21 Şubat 2017

Ferrari’nin takım direktörlüğünü yaptığı yıllarda Formula 1 yarışlarında birçok şampiyonluk kazanan Uluslararası Otomobil Sporları Federasyonu (FIA) Başkanı Jean Todt, geçtiğimiz hafta sonu İstanbul’a geldi. Todt, ilk iş olarak İstanbul’da düzenlenen Formula 1’de şampiyonluk kutlamalarına ev sahipliği yapan Reina’yı ziyaret etti.
31 Aralık gecesi terör saldırısına uğrayan Reina’da hayatını kaybedenler için eşi Michelle Yeoh ile birlikte karanfil bırakıp taziye defterine duygularını yazdı.
Terör saldırısından bu yana kapalı olan Reina’nın kapıları Todt için ilk kez açılırken, federasyon başkanı, Ali Ünal’dan bilgi alıp geçmiş olsun dileklerini iletti.
TOSFED Başkanı Serkan Yazıcı’nın eşlik ettiği Jean Todt, başta İstanbul olmak üzere Türkiye’de yapılması planlanan uluslararası organizasyonlar için İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile görüşmeler yaptı.
Todt, Topbaş’ı 10 Mart’ta Paris’te düzenlenecek FIA JCDecaux kampanyasına katılmaya davet etti.

Reina’nın kapıları saldırı sonrası ilk kez açıldı.


Yazının devamı...

İtalya’da Türk işi

20 Şubat 2017

Saat&Saat’in geçtiğimiz yıl satın aldığı tasarım saat markası Welder’in yeni koleksiyonu “Welder Moody”nin dünya lansmanı, Milano’daki Teatro Vetra’da yapıldı. Ev sahipliğini Saat&Saat Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Kaya ve Welder’in Tasarımcısı Italo Fontana’nın üstlendiği tanıtıma Türk ve İtalyan marka elçileri katıldı. “Welder Moddy”nin yüzü olan dünyaca ünlü model ve DJ Ema Stokholma da davette objektiflerin karşısına geçti.
Lansmana Türk marka elçileri Beste Bereket, Sercan Badur ve Evrencan Gündüz’ün yanı sıra İtalyan marka elçileri Lavinia Guglielman, Martina Pinto ve Gabriele Rossioff da katıldı.Saat&Saat Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Kaya, davette yaptığı konuşmada “Bir dünya markası olmak istiyoruz. Italo Fontana ile Welder Moody’yi tanıtıyor olmaktan da büyük mutluluk duyuyoruz” dedi. Gece Ema Stokholma’nın DJ performansıyla renklendi.

Beste Bereket, objektiflere kendisi gibi markanın tanıtım yüzü olan İtalyan DJ Ema Stokholma ile poz verdi.

Londra’da 15 Temmuz sergisi

İngiltere’de yaşayan Türk modacı Zeynep Kartal, “Constance” adlı 2017 Sonbahar-Kış Haute Couture koleksiyonunu Londra’daki Türk Büyükelçiliği rezidansında tanıttı. Londra Büyükelçisi Abdurrahman Bilgiç’in ev sahipliği yaptığı defile, 15 Temmuz konulu fotoğraf sergisiyle devam etti. Darbe girişimi sırasında çekilmiş fotoğrafları tasarımlarına yansıtan Zeynep Kartal’a Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan da bir mesaj gönderdi. Erdoğan, Türk kültürünün yurtdışında tanıtımına katkısından dolayı modacıyı tebrik etti.

İspanya’dan sonra İtalya’da

Barcelona-Real Madrid maçını izlemek için gittiğim İspanya’da karşıma çıkan Damat reklamlarıyla bu kez Milano’da karşılaştım. Süleyman Orakçıoğlu’nun sahibi olduğu markanın İspanyol La Liga takımlarından Deportivo Alves’e sponsor olduğunu daha önce yazmıştım. Damat’ın 2017 ilkbahar/yaz koleksiyonunun ilanı, Milano’nun Duomo Meydanı’nda bulunan Duomo Katedrali üzerindeki reklam alanında yer alırken dikkatleri de üzerine çekti.

Yazının devamı...

Yıldızlardan Salt bae hatırası

19 Şubat 2017

Nusr-Et Steakhouse’un kurucusu Nusret Gökçe’nin tuz serpme hareketi tüm dünyada fenomen oldu. Dünyaca ünlü sporcular tarafından da yapılan bu hareketin yaygınca kullanılması üzerine Gökçe, “Laureus Sports Awards”a onur konuğu olarak davet edildi.
14 Şubat’ta Monaco’da gerçekleşen törende Gökçe, Formula1’in şampiyon pilotlarından Nico Rosberg, dünya rekortmeni yüzücü Michael Phelp gibi dünyaca ünlü sporcularla “salt bae” pozu verdi. Dubai ve Abu Dhabi’den sonra New York, Londra ve Doha’da açılacak olan restoranlarının uluslararası bir üne kavuşmasında bu tuzlama şeklinin önemli payı olan Nusret Gökçe, ilgi gördü.

Yazının devamı...