"Gökhan Kimsesizcan" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Gökhan Kimsesizcan" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Gökhan Kimsesizcan

Eğitim için tasarladılar

M. Rahmi Koç, Ajda Pekkan, Ayşe Kulin, Müjdat Gezen, Nilüfer ve Kerem Görsev gibi ünlüler, UNICEF’in okul öncesi eğitim projesine destek vermek için kahve fincanları tasarladı.

Çocuklara eşit eğitim fırsatı yaratmak adına geliştirilen ‘Türkiye’nin Değerleri, Gelecek Değerleri Yaratıyor ve Paylaşıyor’ adlı proje önceki gün Grand Hyatt Otel’de tanıtıldı. Karaca Porselen ve UNICEF’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen proje tanıtımına, UNICEF elçileri ile iş ve sanat dünyasının ünlü isimleri katıldı. Projenin tanıtım gecesinde, geliri UNICEF’e bağışlanacak olan proje için özel tasarlanan kahve fincanları büyük ilgi gördü. Rahmi M. Koç’un kendi çizdiği yelkenlisi, Ara Güler’in İstanbul fotoğrafı, Ayşe Kulin’in Hayal adlı kitabından bir cümlesi kahve fincanlarını süsledi. Projeye Müjdat Gezen yaptığı yağlı boya bir tabloyla, Nilüfer çizdiği çiçek desenleri, Ajda Pekkan çizdiği yıldız deseni, Latif Demirci karikatürü, Kerem Gorsev ise kendi bestelediği bir notayla destek verdi. İspanyol tasarımcılar Marco Palomegue ve Fran Aniorte, tarafından hazırlanan kahve fincanlarının satışlarından elde edilecek gelir UNICEF’e bağışlandı.


“Paylaşarak bir gelecek yaratabiliriz” diyen Karaca Porselen Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Karaca, 49 TL’ye satılacak olan fincanların UNICEF’in dar gelirli bölgelerdeki okul öncesi eğitim çalışmalarına bağışlanacağını söyledi.


Hayata +1 değer

Down Sendromlu bireylerin mutlu, bağımsız ve üretken hayatlar kurabilmesi için çalışan Down Sendromu Derneği, Addresistanbul’da kermes düzenledi. İki gün süren kermeste aralarında Pınar Altuğ, Sinem Güven, Serra Türker ve Yelda Elmas’ın da olduğu iş ve sanat dünyasının ünlü isimleriyle, 90 marka tezgah açarak satış yaptı. Elde edilen tüm gelirin Down Sendromu Derneği’ne aktarıldığı kermese ev sahipliği yapan Addresistanbul’un sahibi Ercan Akın’a teşekkür plaketi verildi.


Harika Çocuk’tan umut ışığı

İlk kişisel sergisini 11 yaşında açan ve Türkiye’nin ‘Harika Çocuklar Kanunu’ndan yararlanan ressam Jackie Arditty’nin “Umudun Işığı” isimli dokuzuncu kişisel sergisi, Süzer Plaza’daki Ekavart Gallery’de açıldı. İnci Aksoy’un ev sahipliği yaptığı sergi,
sanatseverleri buluşturdu.

 


Saigon İstanbul’da

İstanbul gecelerinde kış eğlencesi başladı. Önceki gün hizmete giren Şişhane’deki Saigon İstanbul, lezzet ve eğlenceyi buluşturdu.

Fabio Suarez ve babası Agustine Suarez’in Şişhane’de açtıkları Saigon İstanbul, önceki gün hizmete girdi. Fabio Suarez’in annesi Esra Kaktüs’le birlikte ev sahipliği yaptığı açılış, iş, sanat ve moda dünyasının ünlü isimlerini buluşturdu. Mimar Emir Uras’ın imza attığı dekorasyonu, Akdeniz ve Asya mutfağından tatların yanı sıra Haliç manzarasıyla da beğeni toplayan Saigon İstanbul’un açılışında konuklar, buda heykeliyle hatıra fotoğrafı çektirme yarışına girdi. Açılış DJ Peter Thomas’ın müzikleriyle renklendi.

X