"Gökhan Kimsesizcan" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Gökhan Kimsesizcan" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Gökhan Kimsesizcan

Alplerin zirvesinden Uzakdoğu’ya

Ürünleri İsviçre’de at kılından yapılan ve “Kralların Yatağı” olarak anılan Schloss Atelier markasının sahibi Ferit Avcı, Avrupa’dan sonra lüksü Uzakdoğu’ya taşıdı. Avcı, “Gangnam Style” şarkısına da ilham veren Seul’ün Gangnam semtinde mağaza açtı.

Alplerin zirvesinden Uzakdoğu’ya

Geçen yıl Avrupa jet-setinin kayak merkezlerinden İsviçre Alpleri’ndeki St. Moritz’de donmuş bir gölün üzerinde gerçekleştirilen White Turf Yarışları kapsamında ilk kez Türkiye Jokey Kulübü adına bir koşu düzenlenmişti.
Yarış öncesi Badrutt’s Palace Hotel’de dünyaca ünlü yardım kuruluşu İsviçre Kızılhaç’ın (Swiss Red Cross) 150. Yıl Galası gerçekleşmiş, yarı İsviçreli Türk işadamı Ferit Avcı’yla da orada tanışmıştım.

KRAL YATAĞININ TÜRK SAHİBİ

Avcı, Avrupa jet-setinin bağış yarışına girdiği, “Sağlıklı bir yaşam için temiz su” temalı 150. Yıl Galası’nın ana sponsorları arasındaydı. İşadamı, sahibi olduğu Schloss Atelier markasının bir yatağını bağışlamış ve at kılıyla yapılan o yatak açık artırmayla 70 bin euro’ya satılmıştı.
Geçen hafta Ferit Avcı’nın davetiyle Güney Kore’nin başkenti Seul’e gittim.
Schloss Atelier markasını Uzakdoğu’ya taşıyan Avcı, Güney Koreli ortağı Adrian Kim ile birlikte Seul’ün lüks yaşamın merkezi olan Gangnam semtinde mağaza açtı. Ülkenin ünlü isimlerinin katıldığı açılış davetinde Schloss Atelier yatakları büyük beğeni topladı. Ferit Avcı, Japonya ve Çin’de de mağaza açmayı hedeflediklerini söyledi.

Anneleri için model oldular

İtalyan moda markası Marella, ilkbahar-yaz koleksiyonunu City’s AVM’deki mağazasında tanıttı. Marella’nın Türkiye distribütörü Gülbin Simitçioğlu’nun ev sahipliği yaptığı davette, Simitçioğlu’nun kızları Tuba ve Tuğçe Peksayar da rengarenk kıyafetler giyerek anneleri için gönüllü modellik yaptı.

Alplerin zirvesinden Uzakdoğu’ya

Miami’de ev yatırımı

Miami’de emlak danışmanlığı yapan Attila Ozan Yıldız, yeni inşaat projelerini Zorlu Center’daki Le Baron Restoran’da tanıttı. Davete katılan iş, sanat ve moda dünyasının ünlü isimleri, projeleri inceleyip Yıldız’dan Miami’de yatırım yapmak hakkında bilgi aldı.

Köyiçi’nde fena eğlence var!

Yaz tatilinin popüler adreslerinden Alaçatı’da, limon ağaçları arasında “Limon Köyiçi” adlı bir mekan hizmete girdi. Fancy Group işbirliği ve Serkan Koca’nın işletmeciliğinde Cumhuriyet Caddesi’nde açılan Limon Köyiçi’nin mutfağı şef Deniz Ahmet Köse’ye emanet edildi. Alaçatı’nın bir diğer sürprizi ise Faena. Adını matadorun son hamlesinden alan Faena, Limon Köyiçi’nin kapı komşusu ve o da kapılarını gece yarısı açıyor. Mekan işletmeciliğini Önder Bekensir yapıyordu.

Alplerin zirvesinden Uzakdoğu’ya

Sanat labirenti

Genç sanatçıları desteklemek amacıyla hayata geçirilen Art Maze projesi, Akmerkez’de kapılarını açtı. Labirent formunda konumlanan Art Maze’de genç sanatçıların illüstrasyon ve fotoğraf alanlarındaki eserleri sergilenecek. İlk sergide Bahar Meydan, Berke Taşdelen, Doğan Kayacık, Elif Danışmaz, Asena Doğan, Neslihan Uluağaç, Tanyeli Erdem, Gökay Çatak, Nergiz Çağ, Zeynep Gürsel, Esra Çolak, Bilgesu Parmaksız, Orkun Gökçeoğlu, Emre Uçar, Doğukan Aksoy ve Burçak Akan’ın eserleri yer alacak.

 

 

X