"Fatih Tekeci" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Fatih Tekeci" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Fatih Tekeci

Kış kapıda gaz kotada

Kış yine kapıya dayandı. Ankara’da geçen kış olduğu gibi Başkentgaz bu yıl da ‘toplu gaz alımı’ uygulamasına sıcak bakmıyor.

Vatandaşı gaz sıkıntısına sokarak, kendilerine mahkum etmeye çalışıyorlar. Başkentgaz’ın resmi sitesinde yayınlanan duyuru şöyle:
“2014 yılı eylül doğalgaz alım miktarı, G-4 sayaç kullanan konutlar için 90 TL’dir. Sayaçtaki doğalgazın bitmesi ve karttaki kredinin de sayaca yüklenmesinden sonra, tekrar aylık miktar kadar gaz alınabilir.
Not: Mevsimsel gaz satışı, EPDK’nın Doğalgaz Piyasası Dağıtım ve Müşteri Hizmetleri Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda uygulanmaktadır.”
Başkentgaz Kurumsal İletişim
Bir de her ay kotayı sıkılmadan az bir miktarda artıracaklarını belirtiyorlar. Bunlar, ellerinde bol miktarda bulunan doğalgazı satmayarak, herhalde ‘zam gelirse daha çok kar edelim’ diyerek vatandaşı çile çekmek durumunda bırakıyorlar.
K.K.

ABONEYİM ABONE

Sincan Tandoğan Mahallesi, Şehit Mehmet Metin Sokak’ta ikamet ediyorum, 4 ay önce doğalgaz aboneliği için Başkent Doğalgaz Dağıtım’a başvurduk. Aboneliği eşim Fatma Şahin yaptı ancak, bize verilen saat eşimin değil Ertuğrul Gazi Mahallesi Hürriyet Caddesi’nde ikamet eden İlknur Oflaz adına kayıtlı gözüküyor. Dolayısıyla fatura, bu kişinin adına geliyor. 4 aydır başvuruda bulunuyoruz, her seferinde bir sonraki dönem bu hata düzeltilecek deniyor. ‘Fatura senin adına değil, şimdilik ödeme’ denildiği için son aylarda faturalarımı da ödemedim.
Musa ŞAHİN

Kış kapıda gaz kotada

Ya düşerse

Eryaman’daki bir alışveriş merkezine ait araç, vatandaşların evlerinin önüne kadar götürüp bıraktıkları alışveriş arabalarını toplamış, markete dönüyor. Küçük bir kaza, büyük bir faciaya neden olabilir.
Y.S.

‘Susuz kaldık heyelanı unuttuk’

- ASKİ, heyelan mağduru Akalın Apartmanı’ndaki 3 dairenin su sayacını söktü.
- Üç senedir çözüm bekleyen ‘heyelan’ eziyetini unuttuk, 6 gündür susuzlukla boğuşuyoruz.
- Daha önce de, ‘Çankaya Belediyesi’nin yıkım kararı var’ diyerek su sayacımızı götürmüşlerdi.
- ASKİ Özel Kalem Müdürü Nurullah beyin aracılığıyla görüştüğümüz Genel Müdür İrfan bey, ‘Bu insanlar zaten mağdur. Biz su vermekle mükellefiz kesmekle değil’ diyerek, Abone İşleri Dairesi’ne talimat vermişti.
- Ertesi gün gelen ekipler, bizim takmış olduğumuz sayaçları fotoğraflayıp, seri numaralarını da alıp gittiler. Kayıt altına alındık diye seviniyorduk ta ki 6 gün öncesine kadar...
- Bugün ise yine aynı Abone İşleri Dairesi, ‘mekanik sayaç kullandığımız’ gerekçesiyle 3 dairenin sayacını söküp, bir de 5 bin 250 TL ceza çıkardı.
- ASKİ, kaçak su kullandığını tespit ettiği CHP milletvekili Aylin Nazlıaka’nın borusunu tamir edip, siteye şebeke suyu veriyor. Heyelan mağduru Akpınar’daki 3 daireyi susuz bırakıyor.
Mehmet DEĞİRMENCİ

Kış kapıda gaz kotada

UÇUŞAN SUNTALAR

Turan Güneş Bulvarı’nda etkili olan rüzgar ve bir inşaatın ihmali sonucu inşaatın üst katındaki suntalar uçup, yoldan geçen araçlara zarar verdi. Suntalardan biri, bir ofisinin camından içeri girdi. İş güvenliğini gündemine alan yetkililerin aslında iş yeri denetimlerine daha fazla ağırlık vermeleri gerekiyor.
Emre B.

Vicdansız veteriner

İşten çıkıp evime doğru giderken (22.9.2014 pazartesi akşamı) Kurtuluş Ekipler Amirliği’nin olduğu caddede şahin marka bir araç, kediye çarptı. Kedi, bir ayağı kanlar içinde aracın altından çıktı. Olaya ben gibi tanıklık eden bir vatandaşla yaralı hayvanı kurtarabilmek için Büyükşehir Belediyesi’nin 153 Mavi Masa birimini aradık, meşgul. Koşarak yine Büyükşehir’e ait Kurtuluş Parkı’ndaki veterinerden yardım istedim, ‘Ben gelemem, siz buraya getirin' yanıtını aldım. Ve şimdi buradan şikayet etmek istiyorum:
Sayın Melih Gökçek, size bağlı kuruluştaki veteriner hekim bize yardımcı olmadı. Hayvan ya da insan. Sonuçta Allah’ın yarattığı canlı. Lütfen veteriner polikliniklerinizdeki eleman sayınızı artırın. Veterinerleri uyarın.
Umut ÖZKAN

X