"Başak Dizer" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Başak Dizer" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Başak Dizer

Baştan ayağa aksesuar raporu

Paraya kıyın: Çünkü onlar sadece giyiminize tarz katan ürünler değil, aynı zamanda yatırım parçaları.

Erkek aksesuarlarından bahsediyoruz. Peki bu kış hangi kaşkol in, hangi kemer out, hangi kasket havalı?

Kadın aksesuarları saymakla bitmezken erkeklerin topu topu beş-altı ana aksesuarı vardır. Saat, kravat, kol düğmesi, kemer, gözlük ve şapka ve birkaç tane daha. Bu yüzden erkek aksesuarı seçerken veya erkek arkadaşınıza hediye alırken biraz daha özen gösterin. Kış aylarının ise en güzel özelliklerinden biri de erkek aksesuarlarının çeşitlenmesi: Deri eldivenler, kaşmir kaşkoller, deri el çantaları, kaşe kasketler, ipek cep mendilleri, şık şemsiyeler ve çizmeler bu sezon kendini gösteriyor.

Aksesuarın bir özelliği de yatırım parçaları olmaları. Evladiyelik olarak çocuklarınıza bırakabilirsiniz. Bir çift şık gümüş kol düğmesi yada iyi bir İsviçre saati satın alırken iyi araştırın ve paranıza kıyın. Çünkü zaten az sayıda çeşitliliği olan aksesuarlarınızın hakkını verin.

• Bu kış kaşkol ve atkı alırken ise kaşmir ve yün olanları tercih edin. Zaten dokunur dokunmaz farkı, yumuşaklığı ve sıcaklığını anlayacaksınız .Her sezon rahat kullanmak için cok renkli ve desenli olanları es geçin. İki renkli gri-siyah lacivert-gri, kahve-gri , siyah-ekru gibi renklerde çizgili olanları alın. Her kombininizle kullanabilirsiniz.

• Kravatlar bu sezon ne çok ince, ne de kalın. Orta kalınlıkta derin renkler, ince çizgi ve mikro desenler moda. Siz derin yeşiller, bordolar, lacivert ve mavi renk ipek veya yün kravatlardan edinin. Saten, polyester parlak olanlardan uzak durun kalitesiz durur ve dayanıklı olmaz.

• Kemerlerinizin şık olması için deri olması şart . Örgü ve koton kemerleri yazın kullanıyoruz. Takımlar için siyah-kahve ve koyu gri renklerde tok deriden, gümüş tokalı mütevazi kemerler alın.

• Kış aksesuarı alacaksanız deri eldivenleri es geçmeyin. Koyu kahve yada siyah deri eldiven son derece tamamlayıcı bir aksesuardır. Maskülendir ve kombinize şıklık katar. Ayrıca iyi bir hediyedir.

• Kaşe veya yün kasket, el örgüsü bereler, deri sırt çantaları ve el çantalarından da alırsanız kışlık aksesuarlarınız tamamdır. Güle güle kullanın..

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI