"Aygül Aydın" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Aygül Aydın" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Aygül Aydın

Sabırlı olursanız kazanırsınız

22 Ekim 2018

İşlerinizin istediğiniz yönde ilerlemesini istiyorsanız bugün özellikle sabırlı olmayı denemelisiniz. Tahammül ve sabır bugünü kazanmak isteyenlerin doğru tercihleridir. İlk adımı atmak ve uzun zamandır üzerinde çalıştığınız konularda start almak için Merkür ve Neptün zaten sizlere olumlu etkileşimi ile destek veriyor. Kariyeriniz, eğitim talepleriniz ya da seyahatleriniz ile ilgili her türlü konuda başarıya doğru yaklaştığınızdan emin olun.

KOÇ
Bugün burcunuzda hareket eden Ay ile kendinizi ifade ederken her zamankinden daha sabırsız ve tezcanlı davranabilirsiniz. İçinizdeki enerjiyi olumlu yönde değerlendirmeye çalışın.

BOĞA
Duygularınızın kırılgan olduğu bir gündesiniz. İnzivaya çekilip düşünmek ve ruhunuzu dinlendirmek isterken, geçmişi düşünmekten de vazgeçmelisiniz.

İKİZLER
Dostlarınızla birlikte olmak ve bazı fikirler üzerinde konuşmak için can atacağınız bir gün. Birlikte olup planlarınızı tekrar gözden geçirmek ve sıkıntılarınıza çözüm bulmak isteyebilirsiniz.

YENGEÇ

Yazının devamı...

İhtiyacımız olan tüm kaynaklar akıldadır

19 Ekim 2018

Ay kova burcunda boşlukta ilerliyor. Bugün İş hayatınızda birlikte çalıştığınız kişilerle ilişkinizi gözden geçirmenize neden olacak bazı olaylar yaşanabilir. Çalışma arkadaşlarınızla olan ilişkileriniz ya da yöneticinizle planladığınız işler hakkında bazı durumları tekrar gözden geçirmeniz gerekebilir.

 

Üzerinde çalıştığınız projelerde aksaklıklar meydana gelebilir ve gecikmeler yaşanabilir. Bu sizi hemen stres noktasına getirmesin. Gündelik ihtiyaçlarınızla, kazanç durumunuzu ise bir dengeye oturtmanız bugün için oldukça önemli.

 

Gelelim günün Tavsiyeli hikayesine;

Bir anı defterinden;

10. sınıf

İngilizce dersinde yanımda bir kız oturuyordu onun için 'benim en iyi arkadaşım' diyordum... ama ben onun ipek gibi saçlarına bakıp onun benim olmasını istiyordum... Ama o bana benim ona baktığım gözle bakmıyordu bunu biliyordum, dersten sonra kalktı ve geçen gün sınıfta olmadığı için o günün notlarını istedi ona notları verirken bana teşekkür etti ve yanağımdan öptü. Onu sadece arkadaş olarak istemediğimi bilmesini istiyordum, onu çok seviyordum ama söyleyemiyordum nedenini bilmiyorum ama çok utanıyordum!

Yazının devamı...

Zayıf noktalarınızdan güçlü taraflarınız doğacaktır.

18 Ekim 2018

Sosyal çevrenizle birlikte bazı etkinlikler organize edebilir ve hayatın eğlenceli yönlerini yaşamınıza dahil etme kararı içinde olabilirsiniz. Bu karar bugün için oldukça isabetli olacaktır. Bugün özellikle hedeflediğiniz isteklerinize karşı daha fazla özen gösterin.

 Bu özen size birdenbire olumlu sonuçlar ile karşılaşmanızı sağlayabilir. İddialı ve abartılı konuşmalardan kaçınılmalıdır. Kızgınlıkla ağızınızdan çıkan sözler sonrasında size problem çıkartabilir.

 Gelelim günün Tavsiyeli hikayesine;

Soğuk bir kış günü padişah, tebdili kıyafet gezmeye karar vermiş. Yanına baş vezirini alıp yola çıkmış. Bir dere kenarında çalışan yaşlı bir adam görmüşler...

Adam elindeki derileri suya sokup, döverek tabaklıyormuş. 
Padişah, ihtiyari selamlamış. 
" Selamünaleyküm ey Pir’i fani..." 

Yazının devamı...

“İnsan zihninin yaratabildiği şeyi, insanın karakteri kontrol edebilir.” 

17 Ekim 2018

Ay sabah saatlerinde oğlak burcunda kısa bir süre kaldıktan sonra kova burcuna geçiş yapıyor. Duygusal açıdan kendimizi daha yönsüz ve isteksiz hissedebilirken, öğleden sonra bu halimizden eser kalmayabilir. Önemli iş görüşmelerimizi ya da girişimlerimizi öğleden sonra gerçekleştirmemiz daha iyi olabilir.

Sabah saatlerinde harekete geçmekten daha çok bazı konuları planlamak ve değerlendirmek adına kullanabilirsiniz.

Ay’ın güney düğümü ile kavuşum yapmasıyla parasal konularda önemli birtakım gelişmeler yakalayabilirsiniz. Geçmişte tamamlayamadığınız bazı konular tekrar önünüze gelebilir.

Hırsızlıklara, eşya kayıplarına ve dalgınlıklara ayrıca dikkat etmelisiniz. Arkadaşlarınızla olan ilişkilerinizde kendinizi ifade etmek isterken yanlış anlaşılmalar içinde olmayın.

Gelelim günün tavsiyeli hikayesine;

Yıllar önce, çok uzaklarda bir adam varmış. Bu adam çalışmak amacı ile çok uzaklara gitmiş ve yıllarca çalışmış. Sonunda memleketine dönme zamanı gelmiş. Bu çalışma sürecinde toplam 3000 akçe biriktirmiş ve evinin yolunu tutmuş.

Evine doğru giderken yolu büyük bir şehirden geçmiş. Yolda yürürken köşe başında birisi “Bir nasihat bin akçe, bir nasihat bin akçe” diye bağırıyormuş. Adam düşünmüş: ‘Nasıl olur, bir nasihat ‘ı bin akçeye satarlar, ben yıllarca çalıştım ve sadece 3000 akçe biriktirdim’ Bu işe pek aklı ermemiş ama merak işte. Duramamış ve adama bin akçe vererek o nasihat satın almış.

Nasihat “KADERDE NE VAR İSE O ÇIKAR” ve yoluna devam etmiş…

Yazının devamı...

Yerinde söz söylemesini bilen, özür dilemek zorunda kalmaz

16 Ekim 2018

Ay oğlak burcunda ilerliyor ve akşam saatlerinde Plüton ile kavuşum yaparak Güneş’e meydan okuyor. Bu etkiler biraz zorlayıcı gibi görünüyor olsa da hedeflerinden vazgeçmeyenler için çok güzel gelişmeler yaşayabileceği mesajını veriyor.

Bu süreçte yeteneğiniz olan işlere, iyi analiz ettiğiniz projelere ve boşa çıkmayacağından emin olduğunuz konulara eğilmenizi tavsiye ederiz. Aynı zamanda Venüs gerilemesinin gücünü bugünlerde daha fazla hissediyor olabilirsiniz. Aşkta ciddi imtihanlarla karşılaşabilirsiniz.

Eski sevgililerin, cesurca dönüş hareketleri sizlere kafa karışıklığı yaratıyor olabilir. Eski aşkların sorunlar yaratabileceği varolan ilişkilerinizde de “inceldiği yerden kopsun” duygusu söz konusu olabilir. Daha sabırlı ve anlayışlı olmak günü daha kaliteli kılacaktır. Yerinde ve mantıklı konuşmalar sonrası için sizi huzursuz etmeyecektir.

Gelelim günün Tavsiyeli hikayesine;

Öğretmen çocuklardan Dünyanın Yedi Harikasını yazmalarını ister.
Gelen cevaplar şöyledir:
1- Artemis Tapınağı,

Yazının devamı...

Rahatlığın sona erip sıkıntının başladığı yerde, yaşamın bize vermeyi amaçladığı eğitim başlar.

15 Ekim 2018

 

Günaydın herkese.

Yepyeni sıcacık bir 15 -21 Ekim haftasına giriş yapıyoruz.

Bu haftanın gökyüzü transitlerinin genel hatlarını incelediğimizde enerjisi güçlü ve değişime izin veren bir hafta olabileceğini öngörebiliriz. Güne Ay oğlak burcunda başlıyoruz. Tahmin edersiniz ki ay oğlak burcunda pek rahat bir konumda değildir. Duygularımızı ifade etmek isterken tam tersi derdimizi anlatmak, her şeyi gereğinden fazla kontrol gibi duygulara da sahip olabiliriz. Duygularımız daha mesafeli ve kontrolcü bir şekilde ilerleyebilir.

Yeni projelerimizi konuşma ve hedeflerimize ulaşmak adına ise kaçırılmayacak bir gündeyiz.

Merkür ve Venüs gezegenlerinin akrep burcunda kavuşum içinde olması bir şekilde işlerimizin oldukça yolunda gideceğinin mesajlarını veriyor. Yakın bir arkadaşınızla birlikte önemli kararlar alıp, mücadele edeceğiniz projelere yönelebilirsiniz. Ekip çalışmalarının aranılan ismi olacaksınız. Sadece beklentilerimizi abartmadan, çok çalışarak ve karşı tarafa ciddi bir güvenilirlik sağlayarak hareket etmek doğru olacaktır. Mücadele ve gayretinizde asla taviz vermeyin ve motivasyonunuzu hep yüksek tutun. Bu döneme kadar sabırlı olup, hedeflerinizin altyapısını oluşturduysanız oldukça başarılı sonuçlar aldığınızı görebileceksiniz.

Gelelim günün Tavsiyeli hikayesine;

Hayata veda etmiş bir din adamın mezar taşının üstünde yazılı olan bir yazı:

Yazının devamı...

Eğer kendinize olan güveninizi kaybederseniz, evren sizin karşınızda durur

12 Ekim 2018

 

Öncelikle finansal anlamda tekrar karar vermek zorunda kaldığınız konularla yüzleştiğinizi görüp hemen atağa geçmek isteyebilirsiniz. Fakat bu noktada önce etraflıca düşünüp hareket etmekte fayda var.

Öğleden sonra kariyer ve maddi beklentilerinize dair kafanızda soru işaretleri yaratan her konuyu çözümleme noktasına gideceksiniz. Annenizin yakın çevresi ve akrabaları ile ilgili alacağınız güzel haberler olabilir. Anne ile güçlü iletişimler oluşturabilir, aranızdaki bağı daha da kuvvetlendirebilirsiniz.

Finansal işlerinizi çözümlerken çevrenizle ters düşmemeye dikkat edin. Sizin için çok ciddi ve önemli olan konuların başkaları tarafından ciddiye alınmadığını görebilirsiniz. Bu konuda sabırlı ilerlemelisiniz. Akış değişebilir. Kendinizi güvende hissetmek için bazı dostlarınızdan destek almak isteyebilirsiniz.

 Gelelim günün Tavsiyeli hikayesine;

Bir arkadaşım vakfımıza gelerek;

- "Fakir öğrenciler için burs parası topladığınızı duydum, dedi. Ben de her ay bir kişinin masrafını karşılamak istiyorum" dedi...

Teklifini memnuniyetle kabul ettik. Çünkü bütün gayretlerimize rağmen bize başvuran öğrencilerin çok azına yardım yapabiliyorduk.

Yazının devamı...

Siz işinizi yapın güce daha sonra kavuşursunuz

11 Ekim 2018

Tutkularımızın artması ve sevilme duygumuz içimizde çığ gibi büyüyebilir. Bugün girişimini başlattığınız işlerde ilerleyen günlerde önemli gelişmeler yakalayabilirsiniz. Şayet kafanızda birtakım planlarınız var ve hâlâ bunun için harekete geçmediyseniz tam olarak zamanının bugün olduğunu söyleyebiliriz. Organizasyon ve planlama işlerinde başarı oranınız yüksek olabilir.

 

Venüs-Mars karesi partner ilişkilerinizde kendinizi ve öz değerinizi fark etmenizi sağlayacağı için, nasıl oldu da ben bu haksızlıklara katlandım düşüncesini yaratabilir. Unutmayın ki buna katlanmayı bugüne kadar siz seçmiştiniz. Kendinize kızmak ya da ilişkilerinizde kırıcı olmak yerine yeteneklerinize güven duyun. İnsanların aklını başından alacak yeni girişimlerin öncüsü siz olabilirsiniz. Hedeflerinize korkusuzca ilerlemek için bugünü değerlendirin.

 

Gelelim günün Tavsiyeli hikayesine;


Fırına geldiğimde ortalıkta ekmek görünmüyordu. Eski bir dostum olan fırıncı, “Biraz bekleyeceksin hocam," dedi. "İki-üç dakikaya kadar çıkartıyorum."

Kenardaki tabureye oturup beklemeye koyulurken, içeriye yaşlıca bir adamın girdiğini gördüm. Eskimiş ceketinin sol yakası altında bir madalya parıldıyor ve yürürken hafifçe topallıyordu. Selam verdikten sonra, fırıncının tezgahına yaklaşarak, "Ekmeklerimi alayım," dedi. "Benim ikizler acıkmıştır."

Yazının devamı...