"Aygül Aydın" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Aygül Aydın" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Aygül Aydın

Gökyüzü burçlarınıza 23 Mart 2017 için ne diyor?

24 Mart 2017

Günaydın güzel bir gün olmasını diliyorum hepimiz için. Zaman ne kadar hoyratça akıp gidiyor öyle değil mi?

Acaba bu geçen zamanda kendimiz için neler yaptığımızın yanı sıra, hayatımızda vazgeçemediklerimiz, acı çektiklerimiz, canımızın yandıkları, ya da ulaşamadığımız hayaller hangi konular bizi meşgul etti. Biz hangi düşlerin gerçekleri olamadık…

Herkes kaliteyi ve kaliteli yaşamayı çok sever öyle değil mi? Ben astrolojiye başlarken hayatta en değer verdiğim şeyi iyi kullanabilmek için başladım. O da benim kıymetli olan zamanımdı. Şimdi bunu öğrenip size destek olmak için elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Hiç kimse gelecekten haber veremez. Gaybı Allah bilir. Astroloji gelecekten haber vermiyor. Geleceğe nasıl gitmeniz gerektiğine dair strateji ve ipuçları sunuyor. İradenizi çalıştırıyor. Aklınızı kullandırtıyor. Nasipse oluyor nasip değilse olmuyor. O zamanda anlıyoruz ki nasip güzel şey, Astroloji ise sadece rehberlik. Biz Astrologlar gökyüzü tercümanlarıyız. Dil tercümanları gibi düşünün. Arapça bilen, İngilizce bilen, Fransızca bilen nasıl çeviri yapıyorsa bizde gökyüzü çevirisi yapıyoruz. O zaman sizler için tercüme etmeye başlayalım. Gelelim zamanın kalitesine;

Ay Kova burcunda hareket ediyor olacak. Duygularımızda özgürlüğümüzü bulmak isteyeceğiz. Ayın kadersel noktalara dokunması gelecek kaygısı yaşayacağımız bir zaman dilimi yaşatabilir. Elimizdeki olumlu gelişen süreçleri bile olumsuz bir sonuç alacakmışız kaygısı şeklinde hissedebiliriz. Öğleden sonra otoriter figürlerle olan iletişimlerimiz daha verimli ve ne istediğini bilen bir tavırda gelişebilir. Dostlarımız ve Arkadaşlarımızdan destek görmeyi her zamankinden fazla isteyebiliriz. Sevgiyi ifade ediş biçimimiz onu karşı tarafa aktarmamız, sevgiye dair edindiğimiz misyonlar da bu noktada önemli deneyimler yaşamaya sebep verebilir. Sevgi de biraz fedakârlık ve özveri zamanı. Kadınlar arası dayanışmanın damga vurabileceği bir gün. Kadınların birbirine vereceği destekler oldukça şifacı olacak. Geçmişe dair bazı korku kalıpları ve geçmiş sevgilerde yaşanan duygusal eksiklikler de günün onarılması gereken durumlar içerisine girebilir diyebiliriz.
Günün Tavsiyesine gelecek olursak;
Zihninizin tekerleklerini durdurun ve gevşeyin. Kendinizi serbest bırakın. Önce Sessizce olumlu düşünün. Yavaş yavaş iyi düşünebildiğinizi fark ettiğinizde paniklemeden olumlu düşüncenizi sesli bir şekilde dile getirin. Bu bir etki-tepki meselesidir. Bunu etrafınıza yaydığınızda yine size dönüp gelecek bir durum olduğunu unutmayın.

Ben hep düşünürüm;
• Neden bir insan işinde ya da mesleğinde bir dehayken, diğer insan hayatı boyunca hiçbir şey yapmadan ya da hiçbir şey başarmadan düşe kalka yürümeye çalışır?
• Neden bir insan üzgünken, diğer insan mutludur?
• Neden bir insanın güzel, lüks bir evi varken diğeri derme çatma bir yerde yaşamak zorunda?
• Neden bir konuşmacı ilgi çekici ve son derece popülerken diğer insan sıradan ve sönük?

Bu nedenlerden tek bir sonuç çıkıyor! İnanmak, olumlu düşünmek ve vazgeçmemek. Seçme gücüne sahipsiniz sağlığı ve mutluluğu seçin. Cana yakın olmayı, güler yüzlü olmayı seçin. Bunları seçerseniz dünya sizle işbirliği içinde olacaktır. Harika ve mutlu bir hayat geliştirmenin en iyi yolu budur. Haydi, bugün arzu ettiğiniz sonucu hayal edin ve onun gerçekleştiğini düşünün daha sonra bunu yazın. Sadece sizin görebileceğiniz bir yere yapıştırın. Sonra mı? Bir kahve için  Mutlu günler dilerim

İnstagram ve Twitter: @astromatik

KOÇ

• İradenize hakim olmanız gereken bir zaman dilimi.
• Sosyal çevre dayanışmasını daha ön plana almalısınız.

BOĞA

• Önemli otoriter figürlerle ortak işler yapmak isteyebilirsiniz.
• Maddi konularda önemli atılımlar gerçekleştirebilirsiniz.

İKİZLER

• Kendinizi kötü hissederseniz bunu önce kendinize ifade edin.
• Olayların gerçekciliğini sorgulamak size gün genelinde stres yaratabilir.Şartları zorlamayın.

YENGEÇ

• Ofis ortamında ekstra sorumluluklar sizi rahatsız edecek boyuta gelebilir.
• Finansal konularla ilgili duyacağınız haberler güzel bir etki yaratabilir.

ASLAN

• Sağlığınızla ilgili dikkat etmeniz gereken durumlar oluşabilir.
• Çalışma hayatınızda oluşan aksaklıklara dikkat! Ticari projeler ile ilgili gelişmeler sizi motive edebilir.

BAŞAK

• Partnerinizle günlük işleriniz için bazı paylaşımlarda bulunabilirsiniz.
• Giderlerinizle ilgili önemli yapılandırmalar oluşturabilirsiniz.

TERAZİ

• Sosyalleşmek bugün size iyi gelen bir etkinlik olabilir.
• Cesaret doğru zamanda ve doğru yerde daha da önem kazanır. Bunu unutmayın.

AKREP

• İlişkilerde ne istediğinizi fark edememek sizi zor durumda bırakabilir.
• Önemli tercihler yapmak durumunda hissedebilirsiniz.

YAY

• Enerjik doğanıza cevap veren önemli projelerde bulunma fırsatları ile karşılaşabilirsiniz.
• Geri çekilip biraz olayları izlemekte fayda var.

OĞLAK

• Keyiflerin yerinde olduğu bugünü karamsar düşüncelerle bozmayın.
• Sürpriz tekliflerle karşılaşabilirsiniz.

KOVA

• Kariyerde yapacağınız atılımlar sizi daha aktif hale getirecektir.
• Dikkatleri üzerinizde toplayacağınız aktif bir gün.

BALIK

• Güçlü kişilerden destekler alarak kariyerinizde önemli açılımlar yapabilirsiniz.
• Sevdikleriniz tarafından desteklenmek sizi güvende hissettirecektir.

 

 

 

Yazının devamı...

Karakterli günler

22 Mart 2017

Kendi kendinizi şaşırtın hep, Yaşamı yaşanmaya değer kılan tek şey budur. Başkalarının şaşırtmasına müsaade etmemeye özen gösterin.

Güzel bir günaydın diliyorum. Bugünden itibaren haftanın en karakterli günlerine giriş yapmış bulunuyoruz. Karakterli gün ne demek diyeceksiniz şimdi.

Şekil, şemal bulamadığımız konularda artık her şeyi netleştirebileceğimiz bir dönüşüm diyelim karaktere. Satürn 27˚ Yay burcunda devam etmekte. Ay ise oğlak burcunda hareketini sürdürecek. Ay duygularımızı ve Satürn yaşam içindeki kurallarımızı temsil ettiğinden hayatınızdaki kuralların artık değişmesi gerektiğini hissettirir.

Tabularınızı kırabilmeniz için bize bazı fırsatlar sunabilir. Size baskı unsuru olduğunu düşündüğünüz kuralları da yıkmak isteyeceğiniz bir zaman dilimi içerisinde olabilirsiniz. Duygusal ihtiyaçlarınızı ve kendinize dikkat edip etmediğinizi gözden geçirmek için önemli bir dönem içerisindeyiz. Sadece kendi mutluluğunu düşünen bencilce ilişkileri sarsan bir dönem geçirebiliriz.

Bu hafta gökyüzündeki sert Öncü T-kare bilinçaltımızı ortaya çıkartacak. Geri giden Jüpiter Plüton ile kare açı yapmak üzere yaklaşıyor. Bu dönemde yaşamınızın ansızın değişim içerisinde olmasından korkup bazı kararlarınızı ertelemek ve görmezden duymazdan gelmek isteyebilirsiniz. Merkür’ün Plüton, Uranüs ve geri giden Jüpiter ile öncü bir T-kare oluşturması nedeniyle, 22 Mart'tan 26 Mart'a kadar olan günlerde oldukça hızlı ve sürprizli gelişmeler size yaşatabilecek. Ülkemiz genelinde grev, eylem tarzı vb. konularında ise ön planda olması öngörülebilir.

Merkür Plüton ile kare açısı ise; gerçekler ne kadar kötü olursa olsun yüzleşmekten çekinmeyeceğinizi gösteriyor. İdealleriniz veya hırslarınız için stresli anlara sebebiyet vermeyin. Bugün başkalarını her ne pahasına olursa olsun değiştirmeye çalışmayın. Düşüncenizde, konuşmanızda, yazılarınız da insanı yerden yere vuracak bir sivri dile sahip olabilirsiniz. Güçlü bir zihin yapısı ile gizli olan olayları ortaya çıkarma gücüne sahip olacaksınız bunu iyi yönde değerlendirmenizi tavsiye edebiliriz. Fikirlerinizi inatla savunmak yerine, karşı fikirleri sabırla dinlemenizi ve bunun bir öğreti olduğunu düşünmeniz bugünü kurtarmanızdaki en önemli şifre olabilir.

Günün Tavsiyesine gelecek olursak;

Bazı sevgiler var ki, insanı pişman eder, bu çok doğrudur ama buna inat yine de sevmeye devam etmelisiniz. Belki bir gün pişman olacağınızı bilerek sevin. Sevmek, sevememekten daha iyidir. Mesela en önemlisi aile içi sorunları en iyi sevgi iyileştirir. Disiplinli olmak saygılı olmak korku vs. bunlar sadece bir süreliğine olayı çözebilir. Âmâ sevgi öyle bir şey mi? Sonsuz çözüm sunar sana… Mutlu olmakta sevgiden geçer… Ayrıca başarı merdivenleri de sevgiden inşa edilmiştir… Allah insana kendisini sevmesini söylemedi mi?

‘’Rahmetim gazabımı geçmiştir ‘’müjdesi başka ne anlamı gelir.

Sevgi ıskalanmaması gereken en önemli bir şeydir..

Mutlu olmak ve birini sevmek için hayatınızdaki tüm şikâyetlerin sona ermesini beklemeyin. Yarın çok geç olabilir. Bugün mutlu olun.

Ve sizi sevmediyse, başka biriyle mutlu olmayı seçtiyse, bugün onun yanında siz değil de başka biri varsa hala onu düşünmeyin. Hala onun için hayaller kurmayın. Biliyorum çok zor olacak ama siz ne yaparsanız yapın bu kural değişmeyecek. Sizi gerçekten sevdiyse şartlarını, konumunu, durumunu her şeyi göz ardı ederek size bir şekilde ulaşmanın yollarını bulacaktır. Kaderinde kim var ise ayağına o gelecek. Kaderindeki o’ysa muhakkak seni sevecek…

Mutlu günler dilerim…Güzel kaderleriniz olsun….Kadere giden yolda tedbiri elden bırakmayın. Kahve hala çok mühim 

İnstagram: Astromatik takip edebilirsiniz.

 KOÇ

• Kariyerde önemli dönüşümleri hayata geçirme zamanı.
• Önemli haberler ve bunlarla ilgili sonuçlar alabilirsiniz. Üstlerinizle iletişim şeklinize dikkat!

BOĞA

• Uzak akrabalarınız ve arkadaş çevrenizle iletişimlerinize dikkat!
• Önünüze çıkabilecek engel olarak saydığınız her şeyi bir kenara koyun ve mücadeleci kimliğinizi ön plana çıkarın.

İKİZLER

• Maddi gelirlerde ortaklık kurmak üzerine şartlar henüz olgunlaşmamış olabilir.
• Gelen önemli sorunlarla baş etme zamanı. Duygularda derinleşme ve manevi destekler alabilirsiniz.

YENGEÇ

• Aşk ve flörtlerde rekabet konulu olaylar kafanızı karıştırabilir.
• Duygusal anlamda kararsızlıklar yaşayabilirsiniz. İlişkilerde güven duygunuz zarar görebilir.


ASLAN

• Finansal Anlamda destekler almak istediğiniz kişilerle görüşmelerinizi yapın!
• Sağlığınıza ve beslenmenize dikkat etmeli motive edici bazı gelişmeler yakaladığınızda peşini bırakmamalısınız

BAŞAK

• Ofis arkadaşlarınızla olan ilişkilerinize dikkat etmelisiniz.
• Yanlış anlaşılmalar ve dedikodular can sıkıcı bir hale gelebilir.

TERAZİ

• Yaşadığınız olaylardan önemli dersler çıkartabilirsiniz.
• Sevgide yapılan fedakarlıkları gözden geçirme zamanı. Kariyerde rekabetçi tutumlardan vazgeçin.

AKREP

• Önemli toplantılar ve ziyaretler günün tamamını meşgul edebilir.
• Hedeflerinize odaklanmak isteyebileceğiniz önemli bir gün.

YAY

• Sınırlarınızı çizmenizin zamanı geldi.
• Harcamalarınıza dikkat etmelisiniz.

OĞLAK

• Kararsızlık yaratan olaylar ruh halinizi olumsuz yönde etkileyebilir.
• Kalbinizin sesini dinlemeniz gereken bir gün olmalı.

KOVA

• Bilinçaltı korkularınızla yüzleşmeniz gereken önemli bir zaman dilimi.
• Özgürlüğünüz adına yeni sınırlar çizebileceksiniz.

BALIK

• Duyacağınız haberlerle geleceğinizi yönlendirmemelisiniz.
• Ani gelişen fırsatları araştırmanızı öneririm.

 

Yazının devamı...

Dünyayı döndüren hayal gücüdür

21 Mart 2017

Ay Tüm gün Oğlak burcunda hareket edecek. Dün şartlar bizi oldukça duygusal anlamda zorlamıştı. Bugün bu zorlanan şartların daha da üzerine gidebiliriz. Kariyerimiz ile ilgili önemli ve stresli gelişmeler dün olduysa bugün çok daha akılcı ve mantıklı kararlar vermeliyiz. Zor bir gün geçirdiğinizi düşünerek üzülmeyin. Sadece karakterinizi korumaya çalıştığınız için bu denli zorlu gelişebildi konular. Bunu bu noktadan değerlendirin. Kariyeriniz ile ilgili yada partner ilişkilerinizde daha toleranslı davranmalısınız. Haklıyken haksız konuma düşebileceğimiz durumlar söz konusu olabilir. Duygularımızda daha merhametli olmamız kendimizi buna zorlamamız gün geneli için daha iyi olabilecek. Ay’ın Plüton kavuşumuna yaklaşımı ve Venüs’ün tüm hızıyla geri hareketi içerisinde olmasıyla geçmişinize duyduğunuz duygusal özlem ve hissettiğiniz aşk acısından bahsetmek bile istemiyorum J Bunu ayrıca yarın konuşacağız mesele oldukça uzun astroloji severler. Gelelim Günün tavsiyesine;

Ve hayat, her gün değişik sorular, sorunlar ve sorumluluklarla birlikte gelen bir sınav maratonu. Dünya zaten büyük bir ‘’İmtihan salonu’’ ‘’Ya kazanacaksınız, ya kaybedeceksiniz. Âmâ bazı kazanımlar gerçekte ‘’kayıp’ ’bazı kayıplar ise gerçekte ‘’kazanım’’ olabiliyor. Hayat dikkat isterken bizler dertleri kederleri, stok edip ağlamayı dertlerin altında ezilmeyi seviyoruz. Kendimize işkence etmeyi artık zevk haline getiriyoruz. Düşünsenize yine de bu hayat yaşanacak, başka çare var mı? Şu fikirden asla uzaklaşmayın. Herkes yalnızca kendi hayatını, kendi hayatı içinde kendi kaderini yaşayacak. Herkes kendi dünyasını kuracak, herkes kendi tesellisini kendisi bulacak kısacası ‘’mutluluk reçetesini’’ herkes kendi kendine yazacak. Şimdi aynaya kocaman bir gülümseme atın. Tüm dertlerinize, sıkıntılarınıza rağmen ayakta kaldığınız için kendinizi alkışlayın. Şu aynadaki insan bu kadar kötülüğe rağmen iyi bir insan kalmayı başardı diyebiliyorsanız müthiş şanslısınız.

Benim şu hayatta inandığım tek bir felsefe var. Ağlayarak, eşe dosta hayıflanarak, kendimize acıyarak geçirdiğimiz ömrü çözüm üretmekte denediğimizde, mutlaka çözüm bulduğumuz. Hayatı başkalarının tarifi ve ölçüleriyle değil, kendi malzemeleriniz ve ölçülerinizle algılayın. Hayata pusu kurmayın pusuya kendiniz düşersiniz.

DÜNYAYI DÖNDÜREN HAYAL GÜCÜDÜR (ALBERT EİNSTEİN)

Dünyadaki tüm başarıların, tüm teknolojik ve medeni gelişmelerin başlangıcında 3 şey var. Biri MERAK, biri AŞK, biri HAYAL. Einstein’a göre yaşanan hemen her şeyin özünde hayal vardır. Ve bu hayat sizlerin hayallerinizi gerçekleştirmeniz için vardır. Bir söz vardır ‘’Diğerleri dünyaya bakıyor ve neden diye soruyor. Ben bambaşka bir dünya düşünüyor ve neden olmasın diye soruyorum. Sahi neden olmasın: Yapanlar bizden çok mu farklı, çok mu yetenekli, çok mu üstün. Bence kesin bu sefer başaracağız ,bir kahveyi hak ettik….

KOÇ

• Kariyeriniz ve sosyal statünüz için önemli eğitimler almak ve hayatınızı yeniden şekillendirmek isteyebilirsiniz.
• Kariyerinizde yeni ufuklar kazanabileceğiniz özel bir gün.

BOĞA

• Seyahatleriniz ve eğitimleriniz ile ilgili oluşan bazı engelleri fırsata dönüştürebilirsiniz.
• Kariyeriniz ile ilgili hedeflerinizi ve umutlarınızı yeniden gözden geçirmek durumunda kalabilirsiniz.

İKİZLER

• Ani borçlar ödeme dengesinde gerginlikler yaratabilir.
• Sosyal çevre ilişkilerinize dikkat etmelisiniz.

YENGEÇ

• İkili ilişkileriniz ve ortaklıklarınızla ilgili beklenmedik bazı oluşumlar gündemde.
• Kariyerde otoriter davranışlar canınızı sıkabilir

ASLAN

• Aşk hayatınızda derinlik yakalayamamak ve hala bir şeylerin oturmaması sizi artık bir karar alma noktasına getirecektir.
• Bu noktada mantıklı ve sükûnetli olduğunuzdan emin olmalısınız. Kendi duygusal şartlarınızı oluşturun.

BAŞAK

• Yeni projeleriniz için destekler bulabileceksiniz.
• Aşkta bazı anlaşmazlıklar sizlere birtakım çözümlerde getirebilir.

TERAZİ

• Kişisel farkındalıklarınızı yakalamanız ilişkilerde büyük bir sıçrama yapmanızı sağlayacaktır.
• Elektronik aletlerinizin aniden bozulması canınızı sıkabilir.

AKREP

• Güven duygusunu sorgulamayacağınız istisnai bir gün.
• Aşkta önemli ve sürpriz adımlar, beklenmedik gelişmeler sizi şaşırtabilir.

YAY

• İlişkilerde hoşgörünün önemini daha da anlayacaksınız.
• Gücünüzü ortaya çıkartabileceksiniz.

OĞLAK

• İlişkilerde yeni sınırlar çizmenin zamanı geldi.
• Aşkta sürpriz adımlar alabileceksiniz.

KOVA

• Aşk hayatınızda rutinlerinizi kıracak önemli adımlar atabileceksiniz.
• Kariyerinizde önemli bir oluşum sizi değişime götürebilecek.

BALIK

• Duygusal yorgunluklarınızı geride bırakmanın zamanıdır.
• Aşk ve ilişkilerde artık karar verme zamanı geldi.

 

Yazının devamı...

Bu haftamıza bahar geldi diyoruz

20 Mart 2017

Herkese keyifli bir hafta diliyorum… Bu haftamıza bahar geldi diyoruz. Güneş’in Koç burcuna geçişiyle haftaya başlıyoruz. Koç enerjisini üzerinizde hissetmeye başlayacağımız bir aylık süreç başladı. Bir hedefe doğru ilerlerken, küçük değil büyük adımlar atma cesaretinde bulunacağız. Bunu ayrı bir yazıyla sizlerle paylaşacağım. Şimdi gelelim günün kalitesine. Ruh halimiz gün genelinde nasıl olabilir ve biz nasıl bir tavır içinde olmalıyız?

Gün genelinde Ay oğlak burcunda hareket edecek. Duygularınızı göstermek ve ihtiyaçlarınızı dile getirmek oldukça zor olabilir. Kendi duygularınızı fazla ciddiye alarak, kızgınlığa yol açan bazı durumları içinizde bastırmak isterken kendi kontrolünüzü sağlayabilmekte zorluk çekebilirsiniz. Bugün her şey size olumsuz gibi görünebilir. Oysaki olumsuz düşünüp olumsuz davranırsanız her şey size bu şekilde gelecektir. Bugün bu ruh durumuna karşın her şeye inat olumlu olmayı tercih edip her şeyin yolunda gittiğine dair düşünceler içerisinde olursanız günü keyifli sonlandırabilirsiniz. Başkalarına güvenmekte aşırı temkinli davranırken bazı fırsatları kaçırabiliriz. Sevgimizi ve duygularımızı karşı tarafa hissettirmemek adına kendimi işimize kariyerimize odaklamak isteyebiliriz. Yaşamdan derin bir endişe duyabilir, Kariyerimize ya da yaptığımız iş her ne ise yalnızlığımızı onunla örtmeye çalışabiliriz. Saygın olmak duygusu içimizde abartılı bir şekilde artabilir. Bu duygu yüzünden insanlara mesafeli ve suratsız davranmakla bunu sağlayabileceğimizi düşünebiliriz. Olgunlaşmamış bir otorite size sadece zarar verir. Asık suratlı olmak saygınlık getirmez. Onun adı suratsızlıktır. Bu ilişki kurduğunuz insanları sizden gereksiz yere uzaklaştırır.

Günün Tavsiyesine gelecek olursak;

Kendinizi bugün her şeye geç kalmış gibi hissedebilir ve bu saatten sonra cümlesini içerisinden geçirebilirsiniz. Ama ben dünyanın akışını değiştirdiğine inandığımız pek çok insanın en aktif başarılarının 40 yaş sonrasında olduğunu gözlemledim.

- Meşhur hemşire Floranca Nightingale, hemşirelik okulunu kurup beyaz kelebeklerini yetiştirmeye başladığında 43 yaşındaymış. Yaşlanmayı o yaşında kabul etseymiş bugün adı tarihte olmazdı.

- Kristof Kolomb,1492 yılında Amerika’yı 42 yaşında keşfetti(Yaşlandığını düşünseydi Amerika belki yine keşfedilirdi, ama keşfeden kişinin adı Kristof Kolomb olmazdı.

- Meşhur yazar shakespeare 1606 yılında ünlü eseri Macbeth’i yazarken 43 yaşındaymış. Artık yaşlandım deseydi Macbeth bugün olmayacaktı.

- Henry Ford, ilk otomobilini dünyaya tanıtırken 47 yaşındaymış.(1908)

- Alexander Fleming 47 yaşında keşfettiği Penisilini ile ekonomik koşullarını oluşturamadığı için 64 yaşına kadar sabredip Nobel Tıp ödülünü kazanabilmiş.

- Amerikanın kurucusu George Washington, İngiliz kuvvetlerini mağlup ederek ABD Devletini 50 yaşında kurdu(1781)

- Ve son olarak; Mimar Koca Sinan ‘’En iyi eserim’’ dediği Selimiye camiini 83 Yaşındayken yapmış.

Yani demem o ki; Öğrenmek ve başarmak her yaşa yakışan ideal bir duygudur. Hayatı doğru ve nitelikli yaşamak hiçbir zaman geç değildir. Önemli olan inanmak ve vazgeçmemektir. Bunlar benden yolunuza umut olması için yazıldı. Haydi, yeni şeyler konuşalım! Bugüne kadar bir şeyler çabalayıp ta olmadıysa yeni yöntemler deneyelim. Umut ve gayretinizi yitirmeyin. Onlar bize lazım olan önemli ihtiyaçlar. Hele ki, Hiç kimsenin umudunuzu çalmasına müsaade etmeyin, Onun yerine kahve için… Afiyetler olsun J

Mutlu Haftalar diliyorum.

Yazının devamı...

Gökyüzü burçlarınıza 18 Mart 2017 için ne diyor?

19 Mart 2017

Gün genelinde Ay yay burcunda hareket edecek. Bugün inandığımız ne var ise onun için hızlıca harekete geçmek isteyeceğiz. Yay’ın kendine güvenen, iyimser, deneyimlemeye meraklı, kendine ait fikirler oluşturma kapasitesi gün genelinde, kendine ve fikirlerine güven, tarafsızlık, adalet ve inanç oluşturma konularında sebatsızlık, rüzgâra kapılmışlık ve çelişkiler ortaya çıkartabilecek. Bugün olaylara yaklaşımımız ve olaylara karşı belirleyeceğimiz tavrımıza aslında kendimize ve yaşamımıza olan inancımız ve alışkanlıklarımız şekil verecek. Hiçbir duygusal empati kazanmadan, başkalarının duygularına ilgisiz kalıp, aynı zamanda doğrular hakkında ahkam kesip, yapılacak işleri başkalarına bırakmak konusunda tehlikeli davranışlar içersinde bulunabiliriz. Bugün küçük düşmekten, zayıflıklarımızın ortaya çıkmasından endişelenebiliriz. Uzaklara gitmeyi düşünebilirsiniz. Enerjimizi dengeli kullanmakta fayda var. Bugün hiçbir şeye konsantre olamayabiliriz. Karar vermek en büyük imtihanımız olabilir. Düşünürken dikkatli, uygularken kararlı olun. Ortak amaçlı, ortaklık gerektiren ideallerimiz bize bugün iyi gelecektir.

Günün Tavsiyesine gelecek olursak;

Kararlılık bir insan özelliği değil, bir davranış özelliğidir. Biz kararlı doğmayız; Bu bizim öğrenmemiz gereken bir şeydir. Neden? Çünkü sağlığımıza iyi gelir. Kararlı insan, başkalarının haklarına saygı gösterirken kendi adına da ayakta durabilen kişidir. Kararlı insan pozitif zihinsel bir görüşe sahip, kendine inanan ve fikirlerini uygulayabilecek güvene sahip kişidir. Kararlı davranabilen bir insan her iki tarafa da tatmin duygusu verecek şekilde anlaşmazlıklara çözüm bulur. Başkalarını dinler ve kendi fikirlerini onlara zorla kabul ettirmeye çalışmaz. Bizi kararsız kılan durumlar ise genellikle stres altında olduğumuzda ve kendimizi negatif bir baskı altında hissettiğimizde gerçekleşir. Demem o ki neyi istediğinizi, neye önem verdiğinizi ve size kimin değer verdiğine iyi karar verin. Kendinize kararlı bir davranış biçimi edinmelisiniz. Bu yalnızca çevrenize yararlı olmakla kalmaz, en önemlisi sağlığınızı korumanızı da sağlar. Batan güneş için ağlamayın yeniden doğduğunda ne yapacağınıza karar verin. Kahve dememe gerek yok sanırım...

"Bundan 102 yıl önce dönmeyi düşünmeyen şehitlerimiz kadar kararlı olun ki , zaferinizin hep bir gururunu duyun, duyurun" Çanakkale geçilmez. Zaferimizi kutlarım...


KOÇ

• İlişkilerde güven sorgulaması yapabileceğiniz bir gün.
• Güven mekanizmasında bir sorun olduğunu fark ederseniz bunun bedelini de ödetmek isteyebilirsiniz.

BOĞA

• Gündelik rutinlerinizi ilgilendiren konularda yeni kararlar alabilirsiniz.
• Ofis arkadaşlarınız ve alt çalışanlarınızla ilgili önemli motivasyon planları yapılabilir.

İKİZLER

• İlişkinizdeki özgürlük alanlarına saygı duymanız gereken önemli bir süreç.
• Uzlaşma köprülerini yıkarsanız bu sizi daha zor bir durumda bırakabilir.

YENGEÇ

• Kariyeriniz ve çalışma hayatınızda ki bazı projelerin sonuçlanmasıyla maddi beklentileriniz karşılanabilir.
• Ani gelişen maddi kayıplarınıza ekstra dikkat etmelisiniz.

ASLAN

• Aşk ve ilişikler konusunda aktif bir gün. Yapılan hatalar üzerine düşünme ve değerlendirme yapma zamanı.
• İletişimler ve yakın çevrenizden güzel destekler alacağınız önemli bir gün

BAŞAK

• Bazı maddi kayıplara karşı dikkatli olmalısınız. Lüks tüketim ürünlerine yapmış olduğunuz harcamalar sıkıntı yaratabilecek noktaya gelebilir.
• İlişkilerde bazı gerçeklerle yüzleşmek durumunda kalmanız canınızı sıkabilir.

TERAZİ

• Parasal konularda, partnerinize karşı benmerkezci yapınızı bir kenara bırakmalısınız.
• Ortak ve hisseli kaynaklarınızdan yararlanırken, ortaklık ilişkileriniz tehlikeye girebilir.

AKREP

• Hayalleriniz ve beklentilerinizi gözden geçirmenizde fayda var.
• Bazı gizlilikler ortaya çıkabilir. Hayatınızı arınmış bir şekilde yoluna koyabilme şansı veriyor.

YAY

• Evinizi ilgilendiren konularda ekstra masraf ve gider gerektiren konularla karşılaşabilirsiniz.
• Sahip olduğunuz çevresel gücünüz size yeni kapıların açılması için fırsatlar sunacaktır.

OĞLAK

• Aile içi iletişimlerde ki problemlerinizi çözebilirsiniz. Bazı sonuçları almak adına iletişimlerde iyileştirmeler yapabileceksiniz.
• Gizli kalmış bazı konuları öğrenmek isteyebilirsiniz.

KOVA

• Yeni maddi oluşumları yapılandırmak adına mücadeleci bir gün .
• Aniden yapılan planlar sizi heyecanlandıracak ve aşk sıcaklık kazanacak.

BALIK

• Gider dengesinde gerçekleşen bazı ani oluşumlar sıkıntı yaratabilir. Yakın çevrenizden gelecek desteklerle bazı problemlerin üstesinden gelebileceksiniz.
• Unutulan borçların yeniden düzenlenmesi gerekebilir

 

 

 

 

 

 

Yazının devamı...

Gökyüzü burçlarınıza 17 Mart 2017 için ne diyor?

17 Mart 2017

Günaydın Herkese görüldüğü üzere haftalar günler hızlıca geçiyor. Bu koca hafta kendinize nasıl bir yatırım yaptınız? Başkalarının davranışlarına sinirlenmek dışında düşünelim. Neyse Bunu yazı sonun da konuşacağız. Gelelim kıymetli zamanımızın kalitesine. Tüm gün Ay akrep burcunda hareketine devam edecek. Sabah saatlerindeki Ay –Plüton olumlu açısı duygusal anlamda kendimizi güçlü hissettirebilecekken, çevresel desteklerde alabileceğimizi söylüyor. Ay’ın Kiron ile bugün yapacağı açı size kendinizi psikolog gibi hissedebilir çevrendeki insanları şifalandırmak adına yardımlarda bulunabilirsiniz. Sevdiklerine iyi gelsin diye onların hoşlandıkları şeyleri yapmak ya da mutlu etmek bugün size iyi gelebilir. Aynı şey sevdikleriniz tarafından sizinde başınıza gelebilir. Diğer insanlara olgunlaşmaları konusunda yardımcı olabilirsiniz. Sezgileriniz ve hissettikleriniz oldukça güçlenebilirken etrafınızda negatif insanların enerjilerini de kendinize yükleyebilirsiniz ve bu gün genelini zorlaştırabilir. Negatiflikten uzak durun. Ay’ın Güneş ile yapacağı kontakla birlikte kendinizi daha iyi ifade edebileceksiniz. Şans olduğunu düşündüğünüz keyifli anlar yaşayabilirsiniz. Geçmiş ile bugün arasındaki dengeyi iyi kurabilirsiniz.

Günün Tavsiyesine gelecek olursak;
Bir insanın kendi kaderinin çamuru en çokta kendi elindedir. Hepimiz kendimiz için geleceğimizin diğer günlerden farklı olmasını istiyoruzdur. Buradaki sorun kendi tarafımızdan olacakları şansa bırakarak, iyi niyetimizin her şeye yeteceğini ve işin çaresine oradan bakacağımızı düşünmemizden kaynaklanır. Olayların gelecekte ciddi anlamda farklı olmasını istiyorsanız ne yapmanız gerektiğini iyi bilmeniz gerekmektedir. Astroloji gelecekten haber vermez. Geleceğe nasıl gidilmesi gerektiğine dair yol ve yöntemler gösterir. Sizin karakterinizi inceler ve ağrı eşiğinizi tespit eder. Şartlarınıza göre sağlar bunu. Buna göre neyi yaparsanız mutlu olacağınızın şifrelerini verir. Yani siz bir şey yapmazsanız hiçbir şey olmayacaktır. Hatta gelecek geçmişin tekrarı olur ya da daha çekilmezi olabilir. Öncelikle İyi günler için plan yapmaya ihtiyacınız var. İnsan doğasında boşluklara yer yoktur. Alışmadık durumlarla karşılaştık mı kendinizi hazırlıksız hissedersiniz, doğan boşluğu sınanmış ve iyi sonuç vermeye çalışan davranışlarla doldurmaya çalışırsınız maalesef bu davranış yeni amacınıza hizmet etmeyebilir. Sonuçta o boşlukta yaptığınız davranış belki de ömür boyu bir hayal kırıklığı getirecektir. Örneğin: Biyolojik saatlerinin tik taklarını duyan 30 yaşlarının sonundaki yalnız kadınlar şiddetle çocuk sahibi olmak isterler ve bunun için bir eş bulma fikrinde karşılarına çıkan ilk fırsatı değerlendirmeye çalışırlar. Kendilerine bebeğin masraflarını nasıl karşılayacaklarını, nasıl bakacaklarını, bugüne kadar çalıştıkları iş düzenleriyle o çocuğu nasıl büyütecekleri sorulduğunda anne sevgisinin her engeli aşabileceğinden bahsederler. Âşık insanlarda benzer bir yanılsamaya düşerler. Bu kez işlerin farklı olacağını düşlerler. Beyinlerinde yeni bir insanla hayat kurmanın zorluklarını ve şartları düşünmeden, kalplerinin peşinden giderler. Aşk çok şeyi yenebilir, ama her şeyi değil bunu planlarına eklememişlerdir. Yani demem o ki, Şans kendi anlamından yoksun bir kelimedir, hiçbir şey sebepsiz var olmaz. Havada uçan kuşun bile sebebi var ise sizinde planlarınız ve öngörüleriniz olmak zorunda. Kevin Costner’ın Düşler Tarlası filminde ‘’Eğer bunu yaparsan, beklediğin şeye ulaşacaksın’’diyen bir ses ana karaktere fısıldar. Ve tüm film bunun üzerine kurguludur. O da bir plan yapar ve planına sadık kalır. Ve en çok istediği rüyaları gerçekleşir. Bir şeyi değiştirmek için strateji yapmazsak, her zaman eskisi gibi kalırız. Planınızdan vazgeçmek gibi bir düşünceye kapıldığınızda, değişen planlara yönelik bir planınıza olmadıkça vazgeçmemeyi azmedin ve mutlaka kahve için
Mutlu bir Cuma günü keyifli bir hafta sonu dilerim.

KOÇ

• Sağlığınıza dikkat etmeniz gereken bir gün stres yaratan koşulları kafanızda bitirmelisiniz.
• Ani gerginlikler iş arkadaşlarınızla ilişkileriniz olumsuz olarak yansıyabilir.

BOĞA

• Bayanlarla olan ilişkilerde arka plan konularına dikkat gizlilik içeren konuların içine dâhil olmayın.
• Sürpriz tanışmalar sizi etkileyebilir.

İKİZLER

• Sosyal çevre ilişkilerinde bazı dedikodulara dikkat etmeli, söylemlerinizin gizli kalmasına çok dikkat etmelisiniz.
• Amaçlarınız ve ideallerinizle ilgili isteksizlikler oluşabilir, Motivasyonunuzu düşürmemelisiniz

YENGEÇ

• Aşkta yakınlaştırıcı etkiler ve hoş sürprizler sizlerle. Sadece beklentileriniz net olmalı.
• Sevildiğinizi hissedeceğiniz özel hoş yaklaşımlarla artık net bir karar verebileceksiniz. Kariyerde bayanlarla olan ilişkilerinize dikkat edilmeli.

ASLAN

• Eğitim hayatınızla ilgili bazı zorlanmalar ve stres yaratan sorunlar oluşabilir.
• Kariyeriniz adına verdiğiniz bu mücadelede motivasyonunuzu hiçbir şeyin düşürmesine izin vermeyin. Hedeflerinizi daha canlı tutmalısınız.

BAŞAK

• Maddi konularda beklentilerinizin sonuçlara uymamasıyla zor durumda kalabilirsiniz. Bu duruma karşı önlemlerinizi daha net bir şekilde alın.
• Yakın çevrenizden alacağınız bazı ortaklık teklifleri ile geleceğinizi şekillendirmek isteyebilirsiniz.

TERAZİ

• İlişkilerde eğlence ve heyecan zamanı.
• İletişim her ne kadar gergin olsada uzun vadede istikrarın kazanacağı bir gerçek.

AKREP

• Kariyerde önemli ve sağlam adımlar gündeme gelebilir.
• Çalışma ortamınızda parlama günü.İyi değerlendirmekte fayda var

YAY

• Aşk ve sevgi ilişkilerinde kafa karışıklığına itecek bazı seçimler karşınıza gelebilir.
• Hobileriniz,sosyal yaşamınız ve eğlence hayatınızla ilgili önemli başlangıçlar yapmak isteyebilirsiniz.

OĞLAK

• Aşk hayatınızda yolunda gitmeyen bazı sorunlar adına önemli konuşmalar yapmanız gerekebilir.
• Duygularınızı net bir şekilde ifade etmeniz gereken bir gün

KOVA

• Yakın çevrenizden ve yakın arkadaşlarınızdan özel destekler alırken onlarla yaptığınız fikirsel alışverişler sorunlarınıza önemli sonuçlar ve soluklar getirecektir.
• Maddi problemlerinizi de anlatın karşınıza yeni projeler le çıkabilirler

BALIK

• Stresli geçen iş gününün ardından sosyal çevrenizle vakit geçirmek isteyebilirsiniz.
• Ruhsal anlamda biraz daha arınmaya ihtiyacınızın olduğu bir gün. Maddi konularda ki dengesizlikleri artık bitirip yeni projeler oluşturmak isteyebilirsiniz

 

 

 

 

 

Yazının devamı...

Gökyüzü burçlarınıza 16 Mart 2017 için ne diyor?

16 Mart 2017

Günaydın ve Hafta sonuna adım adım yaklaşıyoruz. Güzel ve huzur dolu bir gün olması umuduyla başlıyoruz.

Gün genelinde Ay akrep burcunda ve pekte rahat etmediği bir konumda hareket edecek. Tabuları yıkmak isteyeceğimiz, gizli olan şeyleri keşfetmeye doğru gideceğim bir zaman dilimi içerisinde olabiliriz. Duygularınız derinleşebilir, aslında bir karar ve dönüşüm içine girdiğinizi fark edersiniz bu dönüşümün ayak sesleri gibidir. Her şey cesaretli olabilmenizle eşdeğerdir. Ay akrepteyken cesaretten önce kaygı ve endişe gelir. Duygusal güvence ihtiyacınız her zamankinden fazla olabilir.Birde en mühimi affetmek ile ilişkili konular oldukça zor bir eylem olabilir bu birkaç gün.Aslı olanın siz olduğunu unutmamalısınız.Bir şeye çok sinirlendiğinizde ya da kızgınlık duyduğunuzda o şeyin tümünü yıkmak yerine,dönüştürmeyi ve yapıcı bir şekilde iyileştirmeyi öğrenmemiz gerekmektedir.Bugün belki planlarınız farklı bir gelişim gösterebilir,yaşam koşullarının gerçekliği ile yüzleşmek durumunda kalabilirsiniz.Burada sizden istenen bu tip durumlarda yıkıp yakmak yerine yapıcı bir dönüşüm gerçekleştirmeniz gerekmektedir.Yani kısaca kentsel dönüşüm diyebiliriz.Bugün birileri sizi bu dönüşeme sokmak isteyebilir.Binanın yeri ve sahibi aynı kalabilirken yapı değişip harika bir yenilik kazanabiliyorsa sizde böyle olmayı başarabilmelisiniz.Gerçek şudur ki dönüşümü yapın diye insanlar size öğreti olarak geliyor.Gün genelinde Ay-Mars Karşıtlığında aktif olacağı için dönüşümü gerçekleştirirken acımasız ve yıkıcı olmayın.

Günün Tavsiyesine gelecek olursak;

Hepimizin hayatımızın en hüsran verici yanlarından biri, diğer insanların davranışlarını bir türlü anlayamamaktan gelir. Onları ‘’masum’’yerine ‘’suçlu’’görme eğilimimiz vardır. Başkalarının sadece bize sinir bozucu gelen davranışlarına, yorumlarına veya bencilliklerine odaklanmaya pek hevesliyizdir. Eğer davranışlara fazla odaklanırsak, insanlar bizi mutsuz ediyormuş gibi görünür. Ben bu noktada şiddeti veya bunun gibi çarpık davranışları kabullenip hoş görmenizden bahsetmiyorum. Önerim insanların davranışları karşısında daha az rahatsız olmayı öğrenmenizdir. İşte davranışların arkasındaki o masumiyeti görebilmeniz için dönüşüm yapmanız gerekir. Bu dönüşümün sonucunda birisi beğenmediğiniz bir tavırda bulunduğunda kendimizi o davranış biçiminden uzaklaştırıp, ardında yatana bakabilir aslında o kişinin art niyetsizliğini görebilirsiniz. O zaman bundan böyle bize karşı yapılan hoşlanmadığımız davranışların arkasındaki suçu aramak yerine o davranışın altındaki masumiyeti görmeye çalışın. Eğer halden anlamaya hazırlıklaysanız, bunu görmek zaten zor olmayacak. O davranış siz rahatsız etmeyip, sinirlendirmediği zamanda hayatın güzelliklerine odaklanmak daha kolay olacaktır.Unutmayın ki bunu kendiniz için ve sizden sonra gelen nesliniz için yapacaksınız.Mutlu olmak inanın haklı olmaktan çok daha güzel.Güzel günler dilerim…..

KOÇ

• İlişkilerde fedakâr olduğunuz tutumları yeniden gözden geçirebilirsiniz.
• Partneriniz ve ortağınızla yanlış maddi politikalar yüzünden zor durumlar yaşayabilirsiniz.

BOĞA

• İletişimlerde ki gizliliklerin açığa çıkmasıyla gerginliğinize hâkim olamayabilirsiniz.
• Çekiciliğinizin ve enerjinizin yüksek olması ışığınızı artırıyor olacak.


İKİZLER

• Arka planda problemlerinizi çok iyi yönetiyor olacaksınız.
• Kariyerde ki belirsizliklere dikkat etmelisiniz.

YENGEÇ

• Aşkta yakınlaştırıcı etkiler ve hoş sürprizler sizlerle. Sadece beklentileriniz net olmalı.
• Sevildiğinizi hissedeceğiniz özel hoş yaklaşımlarla artık net bir karar verebileceksiniz. Kariyerde bayanlarla olan ilişkilerinize dikkat edilmeli.

ASLAN

• Annenizle ilgili sorumluluklarınız üzerinizde bir baskı unsuru oluşturabilir.
• Akrabalarınız, komşularınız ve kardeşlerinizin aileniz ile ilgili olan sorunları üzerine bir gerginlik oluşabilir. Ani tepkilerinizi kontrol etmelisiniz.

BAŞAK

• Yakın çevre ve akrabalarınızla olan iletişimleriniz gerginlik yaratabilecek noktaya gelebilir.
• Her an kendinizi ifade etmek durumunda bulabilirsiniz. Aşk hayatınızda baskın ve otoriter tarafın ilişkiyi toparlamasıyla aşkta huzuru yakalayabilecek noktaya gelebilirsiniz.

TERAZİ

• Otoriter figürlerden destek almak iyi gelebilir.
• Yalnız kalıp kendinizi dinlemenizde oldukça fayda var.Önemli detaylar fark edebileceksiniz.

AKREP

• Maddesel anlamda şartları çok fazla zorlamamakta fayda var
• Kurduğunuz iletişimler hayatınızı yönlendirmeniz açısından önem arz edebilir.

YAY

• Maddi süreçlerinizi yönetmeniz için olumlu bir gün.
• Aşk hayatınızdaki olumlu süreçler size iyi gelecek.

OĞLAK

• Ailenizin sizden maddi beklentileri oluşabilir yardımcı olmanız en hayrınıza olan.
• Otoriter figürlerin güvenirliğini kazanacağınız önemli bir gün.

KOVA

• Aile ile ilişkilerinizde bazı krizleri iyi yönetmeniz ve uzlaşı köprülerini sağlamanız gerekebilir.
• Kişisel özgürlük alanınızı belirleyeceğiniz herkese sınırlarını gösterebileceğiniz bir gün

BALIK

• Aileniz ile olan iletişimlerinizde iyileştirici etkiler gündemde. Kariyeriniz ile ilgili önemli bir değişim için ailenizde destekler alabilirsiniz.
• Gerçeklere olan yaklaşımlarınız bu noktada çok büyük önem arz etmekte

 

 

 

 

Yazının devamı...

Gökyüzü burçlarınıza 15 Mart 2017 için ne diyor?

15 Mart 2017

Hafta ortasından herkese güzel bir günaydın diliyorum.

Gün genelinin büyük bir çoğunluğunda Ay Terazi burcunda devam edecekken, öğleden sonra Ay açısız bir şekilde yani boşlukta hareket edecek. Akşam 18:15ten sonra Akrep burcuna geçiş yapacak.
Sabah erken saatlerde Ay’ın Jüpiter-Uranüs karşıtlığını aktifleştirmesi bazı konularda hiç beklemediğimiz sonuçlar almamızı gerektirebilirken, kontrol etmekte zorlandığımız davranışları da ortaya koyabilir. Dün akşamdan beri hayal kırıklığı yaşadığınızı düşündüğünüz şeylere bir bakın. Acaba istekleriniz ve hedefleriniz hayal ötesinde şeyler miydi? Ya da gözünüzde fazla abartmış olamaz mısınız?
Gelişen konular ve durumlarınızda olaylara başkaldırıcı bir tavır içinde olmaktansa daha anlamaya çalışır bir şekilde hareket etmenizi önerebiliriz. Kariyeriniz ya da iş girişimleriniz için akşam saatlerini değerlendirmeniz olayların daha belirgin bir tavır içinde ilerlemesini sağlayabilir. Gün genelinde Güneş-Kiron kavuşumunun da etkisini hissedeceğimiz bu zaman diliminde gerçek anlamda ben kimim ve bu dünyada görevlerim nedir? Sorusunu birden kendinize sorarken bulabilirsiniz. Ruhsal anlamda bu tekâmül sürecini anlamak için bazı farklı olaylarla karşılaşabiliriz.
Günün Tavsiyesine gelecek olursak;
Yaşamın sadece birbiri ardına gelen durumlardan ibaret olduğunu bilmenin büyük yararı vardır, içinde bulunduğumuz bu anı, başka bir an izleyecektir. Hoşumuza giden bir şey olduğunda bu anın getirdiği mutluluğun tadını çıkarın. Fakat unutmayın kilo an er geç yerini başka türlü bir ana bırakacaktır. Eğer bunu kabul edebiliyorsanız an değişirken bile huzurlu kalabilirsiniz. Eğer bir ıstırabınız var ise, ya da çok mutsuz bir dönem içindeyseniz, bununda geçeceğini bilin. Hayatta çok önemli bir gerçek var ki Herkes hak ettiğini bulur. Problemlerin ruhuna ve düşüncelerine girmesine izin verme böylelikle problemler vücuduna da ulaşamaz.O zaman bugünü gelin 15.Kuralla bitirelim :
Allah içte ve dışta her an hepimizi tamama erdirmekle meşguldür.
Tek tek her birimiz tamamlanmış bir sanat eseriyiz.
Yaşadığımız her hadise, atlattığımız her badire eksiklerimizi gidermemiz için tasarlanmıştır.
Rab noksanlarımızla ayrı ayrı uğraşır çünkü beşeriyet denen eser, kusursuzluğu hedefler.

Ne güzel değil mi… Haydi iradeli ve güçlü bir gün diliyorum. Kahveler unutulmasın.

 

KOÇ

• İnatçı ve direten tavrınız ilişkilerinizde ani kopuşlara sebebiyet verebilir.
• Maddi konularda risk almamalısınız. Finansal ilişkilere dikkat

BOĞA

• İnsan ilişkilerinde denge unsuru olmak durumunda kalabilirsiniz.
• Arkadaşlarınızın sizden bu tarz talepleri olabilir. Sağlığınızla ilgili bazı problemlere dikkat.

İKİZLER

• Sosyal çevre ilişkilerinizde bazı gereksiz söylemlere canınız sıkılabilir.
• Aşk ve ilişkiler arenasında konular hala net değil ve kafanız karışık.

YENGEÇ

• Yükseköğrenim, seyahatler ve yurtdışı projeleriniz varsa bugünün önemli ve olumlu yanlarından yararlanın.
• Bazı seyahat fırsatlarını ve davetlerini de kaçırmamalısınız.

ASLAN

• Ticari iletişimlerinizde ve seyahat planlarınızda önemli bazı değişimler ve yenilikler oluşabilir.
• Yükseköğrenim ile ilgili yeni planlar yapabilirsiniz. Bazı söylemler karşınızdakini düşünmeye ve sorgulamaya sevk edebilir.

BAŞAK

• Gelir gider dengesi arasındaki gerginliklerin son bulması adına ilişkilerinizi sağlam zeminde yönetmelisiniz.
• Unutulmuş bazı borçlar sıkıntı yaratabilir. Ortaklık konularına dikkat

TERAZİ

• Aşkta heyecan kazanmak adına ilişkisi olanlar için bazı yönelimler tehlikeli olabilir.
• Aileniz ve babanızla ilişkilerinizde ilgisiz tavrınızı onlara yansıtmamalısınız

AKREP

• Aşk hayatınızda önemli ve özel gelişmeler gündemde.
• Yeni bir hobi edinmeniz adına planlar oluşturabilrisiniz.Sanatsal alanlara yönelmek ruhunuza çok iyi gelebilir.

YAY

• Duygusal durumlar ve ani değişen ruh halinizden dolayı ilişkilerde hızlı karar vermeyin.
• Hızlı gelişen olaylara karşı daha mantıklı davranışlarda bulunun.

OĞLAK

• Aile içi iletişimlerinizde yeni olan her proje ve her konu huzursuzluk yaratabilir.
• Otoriter figürlerden onay almak zorunda kalmak sizi yorabilir. Kişisel sınırlarınızı yeniden oluşturmak ve çizmek isteyeceğiniz bir gün.

KOVA

• Trafikte ki krizlere dikkat etmelisiniz aracınızın bakımlarıyla ilgili eksik kalan konulara eğilmeniz bazı problemleri daha kolay bir şekilde çözebilir.
• Yeni projeleriniz ve ticari faaliyetlerinizi yeniden gözden geçirip sunmalısınız

BALIK

• Her gelen haberin doğru olduğunu araştırmak isterseniz sizde yorulursunuz.
• Gerçekler neyse bu alanda değerlendirin. Spekülasyona açık haberlere kulak asmamanız gerekir.

 

Yazının devamı...