"Aygül Aydın" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Aygül Aydın" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Aygül Aydın

Hayatınızı, hiç olmayan bir adanın altınlarını ararken geçirmeyin.

15 Ekim 2019

Yavaş yavaş koç burcundaki enerji dağılıyor. Tabi içinizdeki diyorsunuz ki bizi de dağıttı gidiyor.

 

Hayat böyledir. İnişlerle çıkışlarla ilerler…

 

Kendinizi hiç istemediğiniz bir duygunun ya da durumun içinde savaşırken bulursunuz. Hatta belki savaşacak gücünüz var mı yok mu onu da bilmiyorsunuz. Savaşsan bir türlü savaşmasan bir türlüdür. Yorgunuz ne tuhaf değil mi?

 

Bence dinlenmeyi bilmiyoruz. Ya da vazgeçmenin gurursuzluk olduğunu düşünüyoruz. Belki de vazgeçmenin bir başarısızlık olduğu fikrindeyiz.

 

Yazının devamı...

14 EKİM KOÇ DOLUNAYI: İnsan, dayanamıyorum dediği yerden güçlenir.  

14 Ekim 2019

 

Dolunaylı bir haftaya başlıyoruz. Dün gece 13 Ekim’i 14’üne bağlayan gecede bir dolunay gerçekleşti. Bu yüzden birçok yerde 13 ve 14 arasında yazılar yazılıyor. Bende 13 dedim çünkü etkilerini hissetmeye başlayacağımız tarihi kapsadığı için. Bu dolunay etkisi yaklaşık 14 gün boyunca sürecektir.

 

İşin içinde Mars ve Plüton var. Bu çok dikkat çekici. Ülkemizin bu dolunay çerçevesinde 14 günlük bir süreçte önemli bir zafere imza atması söz konusu olabilir. Heyecanlı bir süreç başlıyor. Önemli bir yöneticinin sağlık sorunu ya da liderlerin farklı bir alanda farklı anlık bir yükselişi söz konusu olabilir. İnşallah kayıpsız bir şekilde iyi haberler almayı umut ediyoruz. Bu hafta 17-19 Ekim arasındaki tarihlerde Deprem ile ilgili konularda rehavete girmeden önlemli ilerlenmesi doğru olabilir. Balıkesir-Çanakkale ve Antalya haritaları bu bağlamda önemli!

Altını çiziyorum. Eski koç dolunayında yaşanan depremlerin gökyüzü konumlarını referans alarak bazı tespitler yapmaya çalıştım. Bu konularda farkındalıklı ve tedbirli olmakta fayda olabilir.

 

Özet geçin ey yazar, yaaaaniiii bu halk ne yapsın?

 

Yazının devamı...

13 Ekim Koç Dolunayı! İçimde garip bir telaş var…

11 Ekim 2019

Gördünüz mü kaç oldu?

11 Ekim günündeyiz.

13 Ekim’de Koç burcunda dolunay yaşayacağız.

Koç burcunda yaşanacak olan bu dolunay bize nasıl bir yön verebilir?

Biz bu dolunayı nasıl değerlendirebiliriz?

Neleri anlamamız gerekli?

Ya da doğru zamanda mısınız?

Bugün tam bu soruları sormalık bir gün. Ay balık burcunda ilerliyor ve bir yaprağın daldan yere düşmesi gibi aheste aheste yavaşlıyoruz. Âmâ bu öyle yavaşlığı kaldıracak bir dolunay değil. Tozu dumana katmaya geliyor diyebiliriz. Bu sizi hemen panikletmesin. Tez canlı ve telaşlı bir dolunay içerisine giriyoruz. Siz hala ağaçtan düşmüş olmanıza rağmen aheste aheste iniyorsanız yere, yanınızdan geçen hızlı motosikletin rüzgarıyla biraz daha uzaklara savrulabilirsiniz. Yere düşmek kötü bir şey değildir. Bunu kabul etmemek kötü bir şeydir. Yerdeyseniz yerden güç alma zamanı olduğunu söyleyebiliriz.

Yazının devamı...

21 Haziran 2020’den sonra yeni bir Dünya düzenine hazırlık yapmalıyız.

10 Ekim 2019

Dün önemli bir operasyonun ülkemiz adına bir başlangıcı gerçekleşti. Dualarımız ve tüm kalbimiz oradaki Mehmetçiklerimizdedir. İstiklal ve istikbalimizin korkusuz bekçisi olan Türk Silahlı Kuvvetlerimize muvaffakiyetler diliyoruz.

 

En başında belirtmek isterim ki Kalbimiz, dualarımız ve tüm yıldızlar Barış Pınarı Harekatı’nda görev alan askerlerimizle. Tarih Türklerin gücüne bir kez daha şahitlik edecektir.

 

Şimdi birazcık dünya düzeni ve gelişen süreçleri anlamak için sizlere Plüton oğlak sürecinden bahsetmeye devam edeceğim.

26 Ocak 2008'den ve 20 Ocak 2024'e kadar Plüton oğlak burcunda hareket edecek. 20 Ocak 2024 Plüton Oğlak’ın bir son kullanma tarihidir. Kuralları, verimi açısından ve aynı zamanda güvenlik alanınızı kurmanız adına size bu zamana kadar yenileme fırsatı verir. Hayatta kalmak için bazen bir şeylerin dağılması gerekebilir. Bu dağılan yerin yeniden yapılanması biraz zaman alabilir ama bu durum tamamen sizi yepyeni bir siz yapma noktasında olur.

Sadece gerçek ve güvenli alan kurmak Plüton gezegenin görevidir.

Kişisel bir düzeyde, bazen bir şeyin gitmesine izin vermezseniz bu sizi düşürür ve kendi benliğinizi yitirmenize neden olabilir. İnsan özgünlüğünü yitirirse bir yerde başka bir şeyle yeniden yüzleşmesini gerektiren bir dönüşüm alanı ile karşılaşır. Bu hem şu an ülkemiz için önemli bir geçiş dönemidir hem de kişisel bazda kendi hayatlarınızda olduğunu söyleyebiliriz. Kendi hayatınızda daha net öngörülerde bulunmak için kişisel doğum haritanızda, bu durum ile ilgili daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yazının devamı...

Her şeyi çok bilen aklım susarsa, kalbim kusurunu anlayacak!

9 Ekim 2019

Haftayı ortalamış bulunmaktayız. Siz de benim gibi diyor musunuz ne çabuk oldu Ekim’in ortası.

 

Bu aralar 2020 ajandası üzerinde çalışıyorum ve aynı zamanda bu köşede sizi yalnız bırakmamaya çalışıyorum. Bu benim için zor oluyor ama yine de her sabah elinizin köşeye gittiğini bildiğim için burada yine de güne dair birkaç kelam bırakayım diyorum.

 

Gökyüzünde bir değişiklik varsa o da Venüs’ün akrep burcuna geçmesidir.Bunu dün instagram da esprili bir şekilde paylaştım. Dünya kadar soru geldi.

Anneannem derdi ki: “Anam, yaramdan değil sorandan öldüm” diye. Benimde durum aynen öyle oldu. İyi ki bir Venüs akrep burcuna geçti diye yazdık.(gülüyorum)

İşin şakası…

Sizlerde artık haklı olarak kötü bir fikir içine girmek istemiyorsunuz. Ah bir bilseniz astrolojinin hiç kötü ve negatif yorumlarla çalışmadığını…

Yazının devamı...

Zorluklarla kuşatılmış gibiyim, mümkünse tek tek gelin…

8 Ekim 2019

 

Başında anlaşalım!

Bu haftaya yüksek doz farkındalıkla başlamamız gerekmektedir.

Hafta sonuna yaklaşırken kimseden neden bu böyle ya da niye ben yaşıyorum diye sorular sorulmamasını aksine bunu yaşamanızın daha sonrasında nasıl bazı güzelliklere yer verebileceğini tahmin etmesini istiyorum. Bu inanın sizler gibi duyarlı ve hassas insanlar için hiç zor bir durum değil. Bu yazıyı bir yere kaydedin. Hiç olmadığı kadar işinize yarayacağını düşünüyorum.

 

Gökyüzünde Güneş-Ay düğümleri karesi ve Merkür-Uranüs karşıtlığı oldukça dikkat çekmektedir. Aynı zamanda hafta sonu yaşanacak 20 derecelerdeki koç dolunayı ve güneş-Plüton tam karesi oldukça önemli diğer detaylardır.

 

Kişisel anlamda kendinize gelişim sağlamanız adına bazı olaylar yaşanmak zorundadır. Olaylar başımıza gelir ama bunlara nasıl yön verebileceğimiz bizlerin egosuna, öğretilerine ve sabrına kalmıştır. Bir sebepten başınıza bir şeyler gelecektir ki başka bir sebepten farklı bir yerde birinin hayatını kurtaracaksınızdır. Yani patronunuzun size telefonda bağırıp size haksızlık yapıp ağlayarak ofisten çıkmanıza neden olacaktır ve siz başka bir yer şekilde belki birinin hayatını kurtaracaksınızdır. Ya da 10 yıllık sevgiliniz belki de eşiniz sizi terk edecektir ve belki bundan sonraki süreçte hayatınızın en mutlu ve en güzel günlerini kuracaksınız gibi. Bu hikayeler milyon tane çoğaltılabilir. Çünkü yaşam bu etki-tepki noktasında ilerlemektedir. İyi bir şey yaparsanız başınıza iyi bir sonuç gelir.

Yazının devamı...

Merkür’ün kurallarını bilin ve kendinizi onurlandırın!

8 Ekim 2019

Gelecek kaygısı ne acayip bir boyuta gelmiş durumda. Ülkenin koşulları ve durumu insanları ciddi bir kaygı bozukluğuna itmektedir.

İnsan düşünce de Yaşam’ın evrensel bir amacı olduğunu bilir.

Öyleyse, bu amaç nedir?

Ne olmalıdır?

Soyun sürdürülmesi?

Görünür olanakların kullanımıyla var olmak? Gelecek kuşakların daha iyi yaşamaları için birikim oluşturmak? 

Hangisi ve nedir? Bugünlerde gökyüzü neyi anlamaya sizleri itekliyor.

Merkür Akrep burcunda ilerliyor ve gerileyen Uranüs’e 180 derece açı yapıyor. Ülkemiz için önemli bir dönem olduğu söylenebilir. Kurallar ve yasaların değişimi adına önemli bir şeyler gelişmeye doğru ilerliyor. Bunun ne olduğunu hep birlikte göreceğiz. Âmâ yepyeni ve farklı bir sürecin içine doğru ilerliyoruz. Şu an Merkür’ün temel kuralları ile ilerlememiz gerekiyor.

Yazının devamı...

Plüton düz hareketine dönüyor. Dünya, biraz yol ver.  

4 Ekim 2019

 

 

Bugün içimden pek bir şey yazmak gelmedi desem yalan olmaz. Sizlerde yabancı değilsiniz artık. Kaç yıldır burada ne var ne yoksa konuşuyoruz aramızda. Ve her şeyin aramızda kaldığından çok emin bir şekilde yazıyorum. (Gülüyorum)

 

Kimisi kendini duvarların arkasına saklar, kimisi evlerin arkasına, kimisi odaların içine saklar. Kimisi saklandığını sanır ama uluorta bir yerde durur. Benim ki o misal canın istediğinde saklanamıyorsun da….

 

Benim saklandığımı sandığım köşemde burası işte. Sizde Allahtan beni buluyorsunuz. Ya olmasaydınız ya beni hiç bulmasaydınız? Saklanma o zaman hiç bu kadar güzel olmayacaktı…

 

Yazının devamı...