"Aygül Aydın" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Aygül Aydın" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Aygül Aydın

Akrep burcunda etkili Yeniay! Hayatın senin için bir planı var

20 Kasım 2017

Akrep Yeniayı bizlere tutkularımızı ve isteklerimizi hatırlatacak. Kaderimizin efendisi olduğumuzu ve hala ruhumuzun kaptanın biz olduğunu hissettirecek. Bilinçli olan iyileşmeye doğru yol almayı öğretecek.  

Bu yeniay ile birlikte hayatınızın hurdacısı gibi olun. Yani şöyle düşünün hayatınızda kurtulmak istediğiniz ama uğruna mücadele etmeye değer ne var ise bunu tekrardan dönüştürmeye ve yapılandırmaya doğru hareket edin. Bazen hurdacılarda kurtarılmaya değer bir şeyler bulabilirsiniz. Bir ilişki, bir çift ayakkabı, terk ettiğiniz bir şey, yeniden yaratmak için gerekli olgunluğun olduğunu fark edeceksiniz artık. Bu senin yeniden kendini keşfetmene sebep verecek. 

Yeniden eski bir şeyi yeni yapmayı deneyin.

Akrep yeraltı dünyasının lideri Plüton gezegeni tarafından yönetilir. Plüton büyüleyici özellik demektir. Haritanızda bulunduğu evde tarihinizin gücünü kazanabilirsiniz. Yaşantınızda iz bırakabileceğiniz potansiyellerinizi size verir.

 

Kendinize gerçekte kim olduğunuzu öğrenmeye dair iyi bir şans verin. Gerçek yaşam amacınızı ve bu hayattaki yerinizi bulursanız bir daha zorluklara bakmak zorunda kalmayacaksınız!

Bence bu yeniay ile kendinize meydan okumaya hazırsınız.

Belirlediğiniz hayatı yaratmak için gerekli değişiklikleri yapın! 

Yazının devamı...

Yüreğiniz ferah olsun olabildiği kadar, en uzun gecelerin de bir sabahı var

17 Kasım 2017

Ay akrep burcundayken duygusal olgunluğa kavuşmuş oluruz. Gerçeği kabul edip, ondan yapıcı biçimde yararlanabiliyorsan, Değişikliği kabul edip, ona uyabiliyorsan, Gerilim, üzüntü ve korkuların oluşturduğu belirtilere karşı gerçek bir sahip olma yeteneğin varsa, Vermek, almaktan daha çok haz veriyorsa, Başka insanlarla karşılıklı, doyurucu ve yardıma dayanan bir ilişki kurabiliyorsan, Ve de insanın içindeki içgüdüsel düşmanca enerjiyi yaratıcı ve yapıcı amaçlarla kullanabiliyorsan, Ayrıca sevme yeteneğin varsa, Sen, duygusal olgunluğa erişmiş bir kişi sayılırsın.

Venüs-Neptün üçgenin aynı zamanda aktifleşmesi aşk ve ilişkilerden yana şansımızın yüksek olduğunu ve kendimize olan güvenin arttığını da gösterir. Bugün iş girişimleriniz, sözleşmeleriniz ve toplantılarınız için oldukça uygun ve verimli bir gün diyebiliriz.

Gelelim Haftanın hikâyesine;

Günlerden bir gün zengin bir baba, oğlunu bir köye götürdü. Bu yolculuğun bir tek amacı vardı: İnsanların ne denli yoksul olabileceklerini oğluna göstererek, yaşadıkları zenginliğin değerini daha iyi anlamasını sağlayacaktı.

Hayli uzakta olan bir köyde yaşayan akrabalarının evinde bir gün ve bir gece geçirdiler. Yolculuk dönüşü baba oğluna sordu: -Orada gördüğün her şeyden sonra insanların ne kadar yoksul olabileceklerini anlamışsındır sanırım. Ne zor bir yaşam şartları var öyle değil mi? Şimdi bizim zenginliğimizle onların fakirliklerini bir kıyasla bakalım.

Çocuk anlatmaya başladı: -Bizim evde bir köpeğimiz var, onların bahçesinde dört tane vardı. Bizim evde çok büyük bir havuz var, onların ise içinde binlerce balığın oynaştığı uçsuz bucaksız dereleri var. Bizim bahçemizi aydınlatan lambalarımız, onların bahçelerini aydınlatan yıldızları var. Bizim görüş mesafemiz ön bahçeye kadar, onlar ise tüm gökyüzünü görüyor. Ve babasının hayret dolu bakışları arasında devam etti

.-Teşekkürler baba, bana ne kadar yoksul olduğumuzu gösterdiğin için teşekkürler. Sana "yaşam" diye sunulan oyunu bir kez idrak ettikten sonra artık onun bir parçası olamazsın. Var olmadığını fark etmeyi başardığın an var olursun. Bir rolden ancak o rolü mükemmel oynadığın zaman özgürleşirsin. Kendinizi gözlemleyin. Eğer titreşimlerinizi yükseltmeyi başarabilirseniz, tüm sıkıntıların, bölünmüşlüğün, savaşın, açlığın, sefaletin yerini güzelliğin ve gerçeğin ta kendisinin yer aldığı bir frekansın ortaya çıktığını göreceksiniz.

 

Yazının devamı...

“Bu dünyada yaptıklarınız, sonsuzlukta yargılanacaktır”

16 Kasım 2017

Evrende her şey bir matematiksel sistem içinde olduğundan, zamanlamanın hâkimiyeti altındadır. Güneşin doğuşu ve batışı, dalgaların gel-git olması, yılın mevsimleri, gündüz ve gecenin olması gibi her şey bu yasaya göre oluşur. Her şeyin uygun bir zamanı ve düzeni vardır.


Hayatlarımızın enerji devrelerini değerlendirmemiz, iyi zamanlama yapmamıza ve kendimiz için daha bir “şans” yaratmamıza yardımcı olur.


Bir zaman gelir ki bir olaydan yararlanmamız, öyle bir zaman gelir içimize dönüp, sabırla bekleyerek, bir sonraki dalgaya hazırlanmamız gereklidir. Bizler için çok az şey, doğru şeyi yanlış zamanda yapmaktan daha yaratıcı olabilir.


O zaman Ay’ın boşlukta başladığı bu sabah saatlerinde kendinizi biraz daha zaman içine bırakmanız gerektiğidir. Ay Öğle saatlerinde Akrep burcuna geçiş yapacak. Sabah oluşmayan şartlar öğleden sonra daha rahat bir akış içine girecek. Gün içerisinde gerçekleşecek olan Venüs ve Neptün gezegenlerinin olumlu açısı bize kendimizi daha iyi hissettirecek. Hayata karşı daha güven dolu ve huzurlu olabiliriz. Aşk ve ilişkilerden yana uyumlu ya da dengeli gelişmeler yaşayabiliriz. Eğer partneriniz ile aranızda var olan bir gerginlik var ise akşam saatlerinde bunu sonlandırmanız için gayet iyi bir zamanlama olabilir. Parasal ve ekonomik koşullarınızı iyileştirmek için girişimlerde bulunabilirsiniz.

Gelelim günün Tavsiyesine;

Yazının devamı...

“Ben başarısızlığa inanmam. Eğer süreçten memnunsanız, bu başarısızlık değildir.”

15 Kasım 2017


Bu sabah Mars-Ceres olumlu açısı kendinize güveninizde ince bir artış sağlar. Kendimizi savunmak veya arzularımızı sürdürmek için destek görebiliriz. Çevremize cesaret verici motivesi yüksek mesajlar vermemiz hem işlerimizi kolaylaştırırken hem de bizi daha mutlu yapabilir. Kendimizi daha güvenilir hissettirmek için adımlar atmanın ve aile içi ilişkileri güçlendirmenin tam zamanı.


Ay'ın Uranüs'e muhalefeti akşama doğru bizi ilişkilerimizde  sınırlanmış hissettiğimiz konulara karşı asileştirebilir. Özgürlük bilinci çok hızlı bir şekilde oluşabilir. Daha sakin olarak bugüne kadar ki şartların oluşumunu da düşünerek hareket etmenizde fayda var. Şuan hissettiğiniz bilinç çok uzun bir zamandır oluşmuş bir süreçtir. Bu savunmasızlık duygusunun size hata yaptırmasına izin vermeyin.

Gelelim günün Tavsiyesine ;

Yargılamak, insanoğlunun icadıdır. Evrende tam bir yargısızlık hali vardır. Her şey olur ve biter; iyi veya kötü değildir. Yargı, temel alındığı bir standardı da beraberinde getirir. Kendimizi, başkalarını ve olan her şeyi kendi yüksek ve ideal standartlarımızdan yargılarız.

Sonuçta da, derin bir “yetersizlik” duygusuyla yüzleşmek durumunda kalırız.

Yargısızlık bize;

Yazının devamı...

“Bazen güçlükler, başarılı olmak için yüzleşmeye ihtiyaç duyduğunuz şeylerdir.”

14 Kasım 2017

Salı günü boyunca Ay Terazi burcunda hareket ediyor. Dün yaşadığınız bazı gerginlikler ve huzursuzluklar yerini daha umut dolu konuşmalara bırakabilecek. Bilhassa kendiniz için daha rahat ve güven duyduğunuz ortamlarda olmak isteyebilirsiniz. Zaten şartları zorlamak yerine uyum ve denge içinde hareket ediyor olmanız size istediklerinizi daha rahat getirebilir.

İşbirliği için iyi bir etki gökyüzünde olsa da Venüs ve Chiron arasındaki küçük zorlayıcı açı geçmişteki bazı rahatsızlıkları ya da sosyal açıdan dostlarınız arasında gerçekleşen mesafeyi önünüze getirebilir. Başkalarıyla olan ilişkilerimizdeki benzerliklerden ziyade, farklılıklara odaklanmayı seçtiğimiz zaman hayatımızdaki engeller kalkacaktır. Sonuç olarak birbirimizden bir şeyler öğrenmek zor olabilir ama unutmuyoruz ki insan insanın imtihanıdır.

Gelelim günün tavsiyesine;

Doğa boşluğun varlığına ters davranır ve her zaman onu yeni bir şeylerle doldurur; Evren başka bir şeyi sıkıca kavrayan elinize yeni bir şey koyamaz.

Maymun yakalama hikâyesini hepiniz bilirsiniz; Bir maymunu yakalamak için elinin girebileceği büyüklükte bir deliği olan ve içi yiyecek dolu, yere zincirlenmiş bir Hindistan cevizi kabuğu kullanılır. Aç maymun elini sokar, yiyecekleri avuçlar. Yumruk haline gelmiş elini delikten çıkartamaz ve bir yere kımıldayamaz hale gelir. Eğer elindekileri bıraksa kurtulacaktır ama buna kıyamaz. Elindekileri kaybetmemek adına kendisini ve geleceğini kaybeder.

Çevrenize bundan sonra bu gözle bakın. Olan biteni daha net olarak göreceksiniz.

Çevremizde birçok kişi bu durumda. Bu gerçeği ya bilmiyorlar veya bilseler de göz ardı ediyorlar.

İşte bugün öğrendiniz; Olumlu veya yeni bir şeyleri çekmenin en iyi yolu olumsuz veya eski şeyleri bırakmak ve yeni şeyler için bir boşluk oluşturmaktır.

Yazının devamı...

Kimsenin dünyada ikinci bir hayatı olmayacaktır. Bir defa şansınız var oda şimdi! (Venüs-Jüpiter kavuşumu)

13 Kasım 2017

13 Kasım Pazartesi yani bugün gökyüzünde İki tane iyicil gezegenin kavuşumu söz konusu. Venüs ve Jüpiter gökyüzünde harika bir kavuşum gerçekleştiriyor. Bu tabi ki sadece pazartesi olan ve biten bir şey değil. Etkilerinin yeni başladığını ve birkaç hafta etkisini hissedeceğimizi söyleyebiliriz.

Dünya üzerindeki tüm gökbilimcileri bu olayı oldukça önemsiyor. Biz gökyüzü dilini bilenler ve size yorum yapan astrologlar olarak bunun en şanslı ve pozitif yönünün hayatınıza etkimesi için elimizden geleni yaparak tecrübelerimizi ve gözlemlerimizi sizlerle paylaşıyoruz.

Kendini yeterince büyük bir fikre bağladığında, hayat yine büyülü olur!

Pazartesi günü boyunca Ay Başak burcunda hareket edecek. Daha detaycı ve eleştirisel yönümüzü ortaya koymak isteyeceğiz. İlişkilerimizde daha baskıcı ve kendi şartlarımıza göre Organize etme yeteneğimizi ortaya koyarken karşı tarafın ihtiyaçlarını yok sayabileceğimiz bir gün genelindeyiz.

Ay’ın Güneş ile uyumlu açılarının etkili olduğu sabah saatlerinde yöneticilerinizle başarılı görüşmeler yapabilirsiniz. Kendinizi daha etkili bir şekilde ifade edebilirsiniz. Anneniz ile ilişkinizde bazı farkındalıklar kazanabilme şansını elde edebilirsiniz. İş ve kariyeriniz adına başlatıcı enerjiniz bugün çok yüksek. Venüs-Jüpiter kavuşumu genel olarak şans ve fırsatlara açık bir günde olduğumuzu gösteriyor. Tabii ki yeni planlar yapmak ve hedef oluşturmak çok önemli detaylar olacaktır.

24 Aralık 2016 ve 19 Mayıs 2017 tarihlerinde Satürn-Uranüs Üçgeni gerçekleşti. Bu tarihlerde başlatılan olaylar bugün hayatınızın büyük bir bölümünü değiştirebilecek cesur bir üçüncü harekete bakıyor olabilir. İyi düşünüp karar verin. Bir kere daha denemekten bir şey kaybetmezsiniz.

Gelelim Günün Tavsiyesine;

Farkındalığımız yükseldikçe, durumları ve ilişkileri yaşarken, kendimizi ve yaşanılanları gözlemlemeye başlarız. Ve eğer yaşadıklarımıza yüksek idrakle bakabilmeyi başarırsak, o ilişki ya da durumu ne için yaşadığımızı kavrarız. Düğmelerimize en fazla basan insanlar, en iyi öğretmenlerimizdir. O ilişkide kurban olmadığımızı anlar, ilişkinin bize neyi öğretmeye çalıştığını kavrarsak, dersimizi alır ve yolumuza devam ederiz. Eğer bunu yapamazsak, o ilişkide ya da durum içinde tutsak olur, ya daha ağır durumlar yaşar ya da daha travmatik durumları (o dersi alıncaya, eksik yönümüzü tamamlayıncaya, kendimizi düzeltinceye kadar) tekrar tekrar yaşamaya devam ederiz.

Yazının devamı...

Başarılarda gururu yenmek, felaketlerde ümitsizliğe direnmek lazımdır. “M. Kemal ATATÜRK”

10 Kasım 2017

Hepimiz şuan uyandık ve zaman makinasına bindik. Düşünsenize 80 yıl önce bir lider ölüyor. Ve biz koskoca 80 yıl geçmesine rağmen onu aynı rahmet ve saygıyla anıyoruz.

Muazzam bir incelik yok mu?

Yıl 1938 Sabah saat 9.05 Dolmabahçe sarayındayız. Ay ikizler burcunda hareket ediyormuş. Güneş-güney ay düğümü ile kavuşum yaparak Uranüs Boğa burcunda hareket ederken güneş ve Ay düğüme tam karşıtlık yapmış. Bizim ülkemizin haritasında da Güneş Akrep ve Ay burcu ikizler olması gerçekten önemli bir tevafuk noktasıdır.

Atatürk’ün dediği gibi "Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız, bu kâfidir."

Ben bir bayan olarak bu bilimi size özgürce sunabiliyorsam, siz bunu okuyabiliyorsanız demek oluyor ki biz bunu iyi anlıyor ve hissediyoruz. Övülmek veya süslü cümleler ile anılmak Atatürk’ün asla mutlu olduğu bir şey değildir. En basit tabirle Atatürk demiştir ki  "Beni övme sözlerini bırakınız; gelecek için neler yapacağız, onları söyleyin!" sözü bir şeyleri anlatmıyor mu bize?

Bizde bu izi devam ettirmek istiyorsak, bizden sonraki nesillerimize canla başla kurulmuş bu vatan topraklarını eksiksiz emanet ederek devam ettirebilmemizdir.

Saygı ve rahmetle anıyoruz.

Birlik ve beraberlik, ölümden başka her şeyi yener.” Mustafa Kemal Atatürk

Yazının devamı...

Kafeste doğan kuşlar, uçmayı hastalık sanırlar

9 Kasım 2017

Duygusal ihtiyaçlarımızın güçlü olması ve duygusallığımızın da bir o kadar fazla olacağı bir zaman dilimi. Ani duygusal tepkiler vermeye fazlasıyla açık olacağız. Annemizle ilişkilerimizde ve aile sıcaklığı gördüğümüz alanlardan sürpriz bir şekilde bağımsız olma güdüsü içerisinde olacağız. Özgürleşmek ve aidiyet duygusunu sorgulayacağız. Ait olduğumuz yer neresi ve bununla birlikte alışkanlıklarımız neler?

Yıkamadığımız ve değiştiremediğimiz alışkanlıklarımız bizim için duygusal sorunlar yaratabilir. Bugün kariyerde ve aile ilişkilerimizde uzlaşmayı sağlamamız dengelerimizi güçlü bir şekilde oluşturmamız gereken bir gün.

Öğleden sonraki saatlerde iletişimin gücüne ve esnekliğine şahitlik edeceğiz. İletişim kurarken daha dışa dönük ve samimi bir tavır sergileyebiliriz. Kadınlarla olan ilişkilerimiz uzlaşma temellerinden uzak olsa da iletişimlerde ortak noktaları bulabileceğiz. Özellikle akşam saatlerinde duygusal beklentilerimizi abartabiliriz.

Ego mücadeleleri arasında öfkelerimizi kontrol etmeli ve dediğim dedik tavırlardan uzaklaşmalıyız. İdeallerimiz adına hırslarımızı da yanlış yönlendirmemeliyiz.

Geçmişte fanatik bir şekilde sorun yaşadığımız bir durumu kendimizi savunma noktasında bulabiliriz. Sabrımızı ve enerjimizi dengeli bir şekilde yaşamalıyız. Sabırsızlıkla yanlış seçimler ve konuşmalar içinde olmamaya özen göstermeliyiz. Bugün tutamayacağımız sözlerden uzak duralım.

Ailevi konularınızda uzlaşma sağlanmayabilir. Onların yaşamış olduğu ilişki modeli ve sorunları bizde istemsiz bir şekilde katılmak zorunda kalabiliriz.

 

Gelelim günün tavsiyesine;

Yazının devamı...