"Aygül Aydın" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Aygül Aydın" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Aygül Aydın

Yeryüzünde bütün ızdıraplar, aza kanaat etmemekten doğar.

21 Nisan 2017

Sabah saatlerinde Ay-Uranüs üçgeninin etkisiyle her türlü fikre açık olacağız. Başkalarının tezlerini ya da eleştirileriniz açık yüreklilikle dinleyebilir ve ilginç fikirleriyle yardımcı olmayı deneyebiliriz. Çok renkli, yaratıcı ve orijinal fikirler içerisinde olurken, özellikle kariyeriniz ile ilgili konularda sezgilerimize güvenebiliriz. Gelen sürpriz teklifler gününüze anlam katabilir. Mars bugün ikizler burcuna geçiş yapıyor. Mars ikizler burcunda enerjinizi fazlalaştırıp biraz dikkat dağınıklığı verebilir. Sanki bugüne kadar hiçbir şey yapmamışsınız gibi gelebilir. Ya da yapacaklarınız vardı ama çok zaman kaybetmişsiniz gibi gelebilir. Venüs’ün 29 Nisanda Koç burcuna geçişiyle dispozitörü Mars ise ikizler burcunda daha fazla gücünü ortaya koyacak. Doğum haritalarınızda transit Mars ve Venüs hangi evlerinizden geçiş yapıyorsa o konularla ilgili önemli gelişmeler ve farkındalıklar yakalayabilir kendinize dair önemli ipuçları yakalayabilirsiniz. Aynı zamanda Venüs-Satürn karesinin de etkinleşeceği bir gün içerisindeyiz. İlişkilerimizde oldukça gergin söylemlerden uzak durmalıyız. Olayları kendi tarafımızdan değerlendirdiğimiz kadar kendi tarafımızdan da değerlendirmeliyiz. Empati yapmalı, Yaşanan olaylarda herkesin şartlarını kendimize göre düşünmeliyiz.

Gelelim günün ders çıkartacağımız hikâyesine;

Vaktiyle, görkemli bir malikânede yaşayan, yaşlı, çok zengin bir adam varmış. Malikâne, göz alıcı güzellikte güllerin yetiştiği bir bahçenin içinde yer alıyormuş. Bu yaşlı zenginin evine, her hafta belli bir gün, orta yaşlı, tatlı dilli bir bohçacı kadın gelir ve yepyeni birbirinden güzel, pahalı kumaşlarını önce adama sonra çalışanlarına sunarmış... Bir gün yine Malikâneye gelmiş kadın yeni kumaşlarıyla, bekleme salonuna almışlar onu... Yaşlı, zengin ev sahibi biraz gecikince sıkılmış kadın ve duvarlarda asılı fotoğrafları incelemeye koyulmuş. Adam gelince "Beyim “demiş, "gençlik fotoğraflarınıza bakarken düşündüm de, çok ama çok yakışıklıymışsın. Mal mülk para desen, malum.Eee pekiyi de bir adamsın tanıdığım kadarıyla, o zaman niye hiç evlenip aile kurmadın be beyim?"

 Adam gülümsemiş ve "madem garibine gitti, anlatayım" demiş.

 "Ama önce gül bahçesine çık ve bahçemin en güzel ama en güzel gülünü getir, demiş.”

 "Ama kapıya giderken seç, eve geri dönerken değil!" diye de eklemiş.

Kadın şaşırarak "peki" demiş ve çıkmış bahçeye... Bahçe kapısına gelmiş ve duvar dibinde gölgede kalmış bir kaç çelimsiz gülden başka gül yok? Ne yapsın dönerken seçemeyeceği için ve o güller de güzel olmadığı için eli boş dönmüş. Adam "Hani en güzel gül?" diye sorunca anlatmış durumu...

Yaşlı zengin demiş ki: "Anladın mı şimdi benim tüm hayatım boyunca niye evlenemediğimi? Doyumsuz olmasaydın eğer daha güzeli, daha iyisi, bunun rengi, bunun dikeni diye... Ve sarılsaydın dört elle sevdiğini, beğendiğini hissettiğin o güzelim güllerden birine, ellerin bomboş olmazdı benim gibi yolun sonuna geldiğinde...

Yazının devamı...

Allah her zaman ruhunuza fısıldar ve kalbinize konuşur. Siz yeter ki duyun…

20 Nisan 2017

Perşembe günü boyunca Ay Kova burcunda hareket ediyor olacak. Arkadaşlık ilişkileriniz, aileniz veya yuvanızın ne içinde, ne dışında olmak gibi çelişkili bir ruh halini dengelemek noktasında zorlanıyor olabilirsiniz. Bugün kendi umutlarınız veya hayalleriniz adına iyice üzerinde düşünüp onları gerçeğe dönüştürecek pratik uygulamalar içinde bulunmanız size kendinizi iyi hissettirecektir. Kendi tercihlerinize ait olmalı, ailenizi üzmeme çabası ile kendinizi baskılayarak huzursuz etmemelisiniz. Harekete geçmek için başkalarını beklemekten vazgeçip irade gücünü güçlendirmeli ve zaman zaman bireyselde harekete geçmeyi öğrenmelisiniz. Gün genelinde güneşinde Boğa burcuna geçmesi ve Güneş-Merkür kavuşumu ise haberleşme, yazışma konularında çok önemli gelişmeler yakalayacağımızı göstermektedir. Zihinsel olarak fazla inatçı ve önyargılı olabiliriz. Bugün aynı zamanda Plüton’un Oğlak burcunda geri hareketi başlıyor olması, yarım kalan bazı konuları tamamlamak ve yeniden planlamak adına yeni fırsatlar bizlere sunabilir diyebiliriz. Akşamın ilerleyen saatlerinde sevgi ve aşk anlamında kendimizi güvende ve şanslı hissettiğimiz bir zaman dilimi içerisindeyiz. Bunu değerlendirmek ve bazı olaylara karşı daha sakin kalmak bizi rahatlatacaktır.

Gelelim ders çıkartmamız gereken günün hikâyesine;
Genç ve başarılı bir yönetici, yeni Jaguar'ıyla bir mahalleden hızlı bir şekilde geçiyordu. Park etmiş arabaların arasından yola aniden çıkabilecek çocuklara dikkat ediyordu ve bir şey gördüğünü sanarak yavaşladı. Arabayla caddeden hızlı bir şekilde geçerken hiçbir çocuk göremedi fakat arabasının kapısına bir tuğla atıldığını fark etti. Aniden arabasını durdurdu ve tuğlanın fırlatıldığı yere geri döndü. Arabadan indi, orada bulunan küçük bir çocuğu tuttu ve onu park etmiş bir arabaya doğru sıkıştırarak bağırmaya başladı:

"Bunu neden yaptın? Sen de kimsin, ne yaptığının farkında mısın!"

İyice sinirlenerek devam etti: "Bu yeni bir araba ve atmış olduğun bu tuğla bana çok pahalıya mal olacak. Bunu neden yaptın?" Çocuk yalvararak cevap verdi: "Lütfen efendim. Çok üzgünüm ama başka ne yapabilirdim, bilmiyordum. Eğer tuğlayı fırlatmasaydım kimse durmazdı..."

Park etmiş bir arabanın arkasına işaret ederken çocuğun gözyaşları süzülüyordu: "Kardeşim kaldırımın kenarından yuvarlandı ve tekerlekli sandalyesinden düştü, ben onu kaldıramıyorum. Lütfen onu tekerlekli sandalyesine oturtmam için bana yardım eder misiniz? Benim için çok ağır."

Bu durumdan son derece duygulanan genç yönetici, boğazında büyüyen yumruyu zar zor da olsa yutkundu. Yerdeki genç adamı kaldırarak, tekerlekli sandalyeye geri oturttu. Mendiliyle, çizik ve yaraları sildi ve adamın ciddi bir yarası olup olmadığını kontrol etti. Küçük çocuk genç yöneticiye döndü: "Teşekkür ederim efendim, Allah sizden razı olsun" dedi. Genç yönetici, küçük çocuğun, ağabeyini kaldırımdan evine doğru götürmesini izledi. Bulunduğu yerden arabasına geri dönmesi oldukça uzun sürmüştü. Uzun ve yavaş bir yürüyüştü.

Genç yönetici, kapıyı hiç tamir ettirmedi.

Yazının devamı...

Yazgınız olmayan şeylerden nasıl zerafetle vazgeçtiğiniz sizin karakterinizdir

19 Nisan 2017

Günaydın artık hafta ortasına geldik. Ay sabah saatlerinde oğlak burcunda hareket ederken öğlenden sonra kova burcuna geçiş yapacak. Sabah saatleri özel ilişkilerimizi yoluna sokmak adına fırsatlarla dolu diyebiliriz. Daha ılımlı ve huzurlu olmayı tercih edersek oluşan fırsatları iyi değerlendirebiliriz. Gün genelinde gerçekleşecek Ay-Mars üçgeni planlarınız ya da hedefleriniz adına sizleri cesaretlendirebilecek ve güzel girişimlerde bulunmanızı sağlayabilecek. Öğle saatlerinde Ay’ın Kova burcuna geçiş yapmasıyla güneş karesi aktifleşecek. Otoriter figürler ile ilişkilerimizin stres kazanması söz konusu olabilirken, baba ya da aile büyükleri ile ilgili sorumluluklarımızın artabileceği de bir zaman dilimi. İlişkilerimiz açısından daha anlayışlı ve inatlaşılmaması gereken durumlar içerisinde kalabiliriz. Ay kova burcunda daha toplumsal işler için emek harcamak isteriz. Kendi bireysel özgürlüğümüzün gücünü ortaya koymak zorunda kalacağımız bazı olaylarla karşılaşabiliriz. Partnerinize göre özgürlüğünüzün kısıtlanması adına yapılabilecek davranışlara karşı temkinli ve anlayışlı olmanızda fayda olabilir.


Günün Tavsiyesine gelecek olursak;

Kendinizi bir ceylan ya da bir Aslan olarak hayal edin!


Her sabah bir ceylan gibi uyanıyorsunuz Afrika'da. Kafanızda tek bir düşünce var. En hızlı koşan aslandan daha hızlı koşabilmek... Yoksa aslana yem olacaksınız.


Yazının devamı...

“Bugün hiçbir şeyi ve hiç kimseyi yargılamayacağım ”sözüyle güne başlayın!

18 Nisan 2017

Herkese mis gibi bir günaydın diliyorum. Ay oğlak burcunda hareket etmeye devam ediyor. İçimizde bir kasvet ve sıkıntı varmış hissiyatıyla saldırgan davranışlar sergileyebiliriz. İlişkilerimiz ve kariyerimiz ile ilgili alanlarda önemli görüşmeleri gerçekleştirebileceğimiz, yeni yapılandırmalar yapmak durumunda kalacağımız bir gün. Sabah saatlerinde Ay-Neptün olumlu açısı bizleri daha teslimiyetçi ve fedakâr bir yapı içerisine sokabilirken, Akşam saatlerine doğru Ay-Plüton kavuşumu ve Uranüs’e olumsuz açısı bulunduğumuz şartlara karşı memnuniyetsizlik duygumuzun daha da artacağı ve öfkemizi kontrol edebilmekte zorlanacağımızı işaret ediyor. Gün içinde, öfkenizi frenlemeyi ve strateji geliştirmeye yönelirseniz günü kontrol edebilirsiniz. Kazalara karşı dikkatli olmanızı önerirken; bazı stresli ortamlar veya durumların ortasında kalıp zaaflarınızdan yana körüklenirseniz büyük kargaşalara sonuç verebilecek durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz unutmayın. Kimseyi anlamadan dinlemeden gereğinden fazla yargılamayın.

Günün Tavsiyesine gelecek olursak;

Evren dinamik bir alma verme dengesi ile yol almaktadır. Vermek ve almak evrendeki gidişatın en gerçek yanıdır. Aramakta olduğunuz şeyi vermeye istekli olmakla, evrenin bereketini yaşamımıza katmış oluruz. Sevgi istiyorsanız sevgi vermeyi öğrenin; Takdir veya ilgi görmek istiyorsanız ilgi ve takdir göstermeyi öğrenin; maddi zenginlik istiyorsanız başkalarının da zengin olabilmesi adına onlara hizmet edin. Neşe istiyorsanız başkalarına da neşe verin. Nereye giderseniz gidin birilerine hoş bir söz veya bir çiçek ya da size ait olan bir şey verin. Ya da ona bir dua edin. Kime rastlarsanız rastlayın onlara mutluluk ve huzur dileyin. Her hareketin bize aynen geri döndüğü fikrini aman ihmal etmeyin.” Ne ekersek onu biçeriz” yüzyıllar önce söylenen bu söz boş olamaz öyle değil mi?

Mutlu olmak bir tercihtir. Mutlu olmayı tercih edin. Mutlu görünenler asla aptal değildir. Mutlu görünenler umursamaz, vurdumduymaz değildir. Onlarda kira veriyor, onlarda maaşını yetiştirmeye çalışıyor, onlarda okula çocuk gönderiyor, onlarda aşk acısı çekiyor sonuçta Mutlu görünenlerde vergi ödüyor. Mutlu olmayı seçen insanlar, yaşamak zorunda kaldıkları sıkıntıların arasında da tavırlarını kontrol edebilmeyi bilen insanlardır. Mutlu olmanın yolunu bulan insanlar gerçekleri bilen insanlardır. Mutlu insanlar, mutlu olmayı tercih ettikleri için genelde başkaları tarafından da tercih edilen insanlardır. Nasıl bir insanla dost olmak, eş olmak yol arkadaşı olmak isterseniz öyle biri olun. Kendinizle kavga etmeyin. Asık suratlı, karamsar olmak yerine mutlu olmayı seçerseniz hayatınızın akışından büyük bir dönüşüm yakalayacaksınız.

Mutlu olmayı tercih et o zaman.

“Mutlu olmayı tercih etmiş diğer insan da o zaman gelip bulacak seni. Hayal etmesi bile çok güzelse denemeye değmez mi?

BURÇLARA GÖRE ETKİLERİ

KOÇ BURCU:

Yazının devamı...

Kendinize Hiç Sordunuz Mu ? “potansiyelinizi tamamen kullanabiliyor musunuz ? ” diye…

17 Nisan 2017

 Günaydın güzel bir haftaya giriş yapıyoruz. Hepinize huzurlu ve kısmetli bir hafta diliyorum… Pazartesi gününe başlarken ay oğlak burcunda hareket ediyor. Duygusal açıdan önemli birkaç gün içerisine giriş yapıyoruz. Motivasyonumuz, sorumluluklarımız ve kendimizi değerlendirmemiz adına önemli birkaç gün. Daha mesafeli ve ölçülü davranışlar içerisinde olup, bugün hayatımızdaki zorlukları tespit edip bunların üzerine yoğunlaşmayı tercih edebiliriz. Otorite figürleri ile önemli görüşmeler yapıp bazı yeni teklifler içerisine girebiliriz. Bugün gerçekçi projeler üzerinde düşünmek, plan yapmak ve bunu bilinçaltınıza kodlama yapmak için kendimizi geleceğe yönelik geliştirmek için güzel bir zaman dilimi olaraktan değerlendirebiliriz. Güneş-Satürn üçgeni de iyice kesinleşiyor. Müthiş bir sorumluluk duygusu içinde olup geçmişte yaptığınız hatlarının en kötü yanlarını dahi olumlu yöne çevirebilecek fırsatlarla karşılaşacaksınız. Bu dönemde önünüze gelen işlere doğru zaman olarak bakıp kabul edebilirsiniz. Kendilerinden yaşça büyük kişilerle tanışarak yeni faydalı dostluklar kurabilirsiniz. Bu açı kişini iş ve özel yaşamında her türlü detaya önem vermesini, ciddiyetle tüm görevlerini yerine getirmesini, uzun vadeli projelerde yer alabilmesini, kuralcı ve sabırlı bir tutum sergilemesini sağlıyor olacak.

Bana çok sorulan bir soruya da burada cevap vermek isterim. Ülkenin gidişatı hakkında ASTROLOJİK yorumlar isteniyor. Sosyal medya hesaplarımda bahsediyorum ama bu köşeyi sizin huzur köşeniz olarak kullanmak istiyorum. Bu sebepten burada daha kendimizle ilgili konularla yazılar yazmak istiyorum. Astroloji bizim kendimizi idare edebilmemiz için sunulan bir rehberlik hizmeti. Yani astroloji gelecekten haber veren bir olgu değil, geleceğe güvenle gidebilmenizi sağlayan bir yardımcı. Öngörü tekniklerine göre irademizi daha kolay nasıl şekillendirebiliriz. “Doğru zamanda doğru tavrı sergileyebilir miyiz” gibi sorular barındıran bir yol haritası. Ülke haritası üzerinde düşünüldüğünde tabi ki bir sürü öngörü yapılabilir. Bunu astroloji bilmeden de yapan bir sürü uzman var. Astrolojik yönden benimde öngörülerim elbet ki var. Sosyal medya hesaplarımdan takip edebilirisiniz. Unutmayın ki; Türkiye içerisinde milyonlarca insan ve milyonlarca irade olduğunu düşünürsek bazı öngörüleri kestirmenin zor olması mümkün olabilir. Ve bu sadece sizlerin kafasında karışıklık, huzursuzluk yaratır. Sağlıklı bir bilgi olmaz. Sadece şunu söyleyebilirim ki birlik ve beraberlik içerisinde olmayı başardığımız sürece bu vatan topraklarında daha nice güzel günler göreceğiz. Geleceğe yönelik güzel gelişmeler olacağına inancım yüksek. Hele ki şu Retro hareketleri bir atlatalım diyorum.

Günün Tavsiyesine gelecek olursak;

Bizler hayatlarımıza ya da başkalarının hayatlarına karşı bildiklerimizi okumayı sever ama pek uygulamada yapmayız. Kendimizi sınırlandırır ve nasıl görüyorsak o bağlamda hareket ederiz. Siz aslında kendinize ait daha geniş bir vizyona sahipsinizdir ama bunun ortaya çıkmasına pek inancımız yoktur. Kendi altın çağınızı yaratmak zamanı gelmedi mi? sorusuna karşı hep bu heyecan vardır ama o sizin başınıza mümkün değil gelmez cevabıyla karşılaşırsınız iç dünyanızda. Bu tabi ki öyle kolay olmayacak çünkü sizin payınıza oldukça iş düşüyor. Harekete geçmeniz gerekmektedir. Hem kişisel anlamda hem de profesyonel anlamda kendi kendinize ustalaştığınız alanlarda cesaretlenmeniz sizi iyileştirecektir. Hayatınızı ele geçirmek için ne gerekiyorsa onu yapmaya hazır olmalısınız. Yapmanızı isteyeceğim ilk şeylerden biri şuan ki hayatınıza bir bakmanız. Ve sizin için önemli olan hayatınıza değer katan şeyleri bir düşünmeniz. Sahip olmaktan hoşnut olduğunuz bir şeyi düşünün. Kendiniz, aileniz veya toplum için yaratacağınız bir şeyde olabilir. Bu fikri aklınızın bir köşesinde tutun. Yapmanızı istediğim ilk şeylerden biriside yapacağınız bu içsel konuşma hakkında endişe duymamanız bunu nasıl yapacağım ya da ben yapabilir miyim bu saatten sonra geç mi oldu vs. gibi cümleleri söylememeniz. Daha sonra ise oluşacak bir eylem planı hazırlayacaksınız ve elbet bir yolunu bulacaksınız. İnsanları kaynağa çeken türden birine dönüşeceksiniz. Ve bunu gerçekleştirmek için ihtiyacınız olan her şeye sahip olacaksınız. Aslında dikkat ederseniz; bu içsel konuşmanızı kontrol edebilmenizle hedefleriniz yüreklenmeye başladı bile…

Mutlu Günler Dilerim…

Kahve mühim…

Yazının devamı...

Hayallerinizin değil, yetenek ve imkânlarınızın peşine düşün, başaracaksınız!

14 Nisan 2017

 Günaydın haftanın en son gününden. Cuma günü saat 14.00’e kadar Ay Akrep burcunda ilerliyor olacak ve sonrasındaki zaman diliminde Ay yay burcuna geçiş yapacak. Sabah saatlerinde daha fazla kendimizi boşlukta ve kararsız hissedebiliriz. Ne yapmamız gerektiği hususunda önemli kararsızlıklar yaşayabilirsiniz. Öğleden sonra Ay’ın yay burcuna geçmesi hiçbir duygusal empati kazanmadan, başkalarının duygularına ilgisiz kalıp, yapılacak işleri başkalarına bırakmak konusunda düşüncesiz bir eğilim içerisine girip ya da bu eğilim içerisinde insanlarla karşılaşmak durumunda kalabiliriz. Bugün daha aristokrat bir hava içerisinde olup, yarın nereye varacağını hiç düşünmeden alıp başımızı gitmek veya yeni ufuklar içerisinde olmak isteyebiliriz. Öğleden sonra hiçbir şeye konsantre olamamak gibi bir dezavantaj yaşayabiliriz. Bu yüzden sorumluluk almakta isteksizlik ve içimizde aldığımız sorumlulukların sizi yorduğu düşüncesi ağır basabilir. Güneş-Uranüs kavuşumu ile de bunlara karşı isyankâr bir tavır içerisinde davranabilirsiniz. İnsanların duygularını anlamalı ve görüntülerin ardındaki gerçek anlamı bulmaya çalışmalısınız. Kendi fikirlerinize ve içsel duygularınıza güvenmelisiniz. Kendi bakış açısını geliştirmelisiniz. Yüzeyselliğe takılıp iyinin ve doğrunun arayışı içerisinde olmak yaşantınızı çelişkili kılabilir. Bu noktada sezgilerinize güvenmeniz size iyi gelebilir. Kendinizin ve başkalarının duygularını hoşgörülü bir şekilde rafine edip hayatının anlamını çıkarmanız gereken birkaç gün diyebiliriz… Sürprizlerle dolu bir hafta sonuna giriş yaptığımızı söyleyebiliriz. İzleyip göreceğiz…

Günün Tavsiyesine gelecek olursak;

Yaşamaya zaman ayırın, zira zaman bunun için yaratılmıştır. Vakit öldürmek, intihar etmek demektir. Çalışmaya zaman ayırın, başarının bedeli budur. Düşünmeye zaman ayırın, iktidarın kaynağı budur. Eğlenmeye zaman ayırın, sağduyunun kaynaklarından biri budur. Etrafınızdakilere nazik davranmaya zaman ayırın, mutluluğa giden yol budur. Hayal kurmaya zaman ayırın, dünyanın dertlerini kısa bir zaman unutmak için en tatlı çare budur. Etrafınıza bakmaya zaman ayırın, günler insanın egosuna kurban olmasına müsaade etmeyecek kadar kısadır. Gülmeye zaman ayırın, ruhun musikisi budur. Çocuklarla oynamaya zaman ayırın, bu zevklerin en büyüğüdür. Terbiyeli olmaya zaman ayırın, bu yaşantınızın en erdemli davranışı olarak kalacaktır. Bugün güneş dönüşümü (Doğum günüm) tamamlayıp bir yılı daha devirdiysem ve bugün burada sizlerin ruhunda bir iz, gönlünüzde huzur, hayata karşı duruşunuzda cesaretiniz, yüzünüzde bir tebessüm olabiliyorsam ben o zaman doğmayı hak etmişim. Bugün hayatımın geneline baktığımda doğum haritamı çalıştırmasaydım, Astroloji olmasaydı, bugün bana yapılan haksızlıklar olmasaydı, yıllarca yakın bildiğim dost gördüklerimin bir başarımı, mutluluğumu bile takdir etmediğini görmüş olmasaydım, bugün bana yapılan her haksızlığı ve acıyı daha çok çalışarak yılmadan fırsata dönüştürmeseydim, yalnız ve güçsüz olduğunda hiç kimsenin sana yardım etmediğini bilmeseydim, bunların sayesinde Allaha her gün bu kadar yakın olmasaydım,her düştüğümde ayaklarımın üzerinde durmaktan başka şansım olmadığını bilmeseydim, şuan burada size yazamayacaktım. Şuan Londra da, malta da, Azerbaycan’da, Van’da vb. bu yazılarımı okuyan bir sürü dostum olmayacaktı. Dünyanın hangi şehrine gidersem çalacak bir kapım içecek bir fincan kahvem olmayacaktı. Yaş almaktan hiçbir zaman bu kadar mutlu da olmayacaktım. Kısaca; Bu hayatta birilerinin sizi anlamaması, yarı yolda bırakması, canınızı yakması, sevmemesi sizi hiç üzmesin. Emin olun onun altından çıkabilecek hikâyeye daha sonra onlar bile şaşıracaktır. İnsanlar kendi tasarımlarını hayatlarındaki insanlarla yaratırlar. İnsan kendine olan cesareti kadar genç kalır. Sizin yüreğinize dokunup, hayatınıza tebessüm olmayı nasip eden Allah, Hayatımın en güzel doğum günü hediyesini bana verdi… Önemli olan ilahi olarak aldığınız hediyeydi. Meselenizi ilahi adalete teslim edin… O gerekeni çok güzel yapıyor… Denedim… Oldu…

Güzel mesajlarınız, mailleriniz, telefonlarınız için ise sonsuz teşekkürler ve şükürler olsun… İyi ki varsınız.

Mutlu günler dilerim…


Yazının devamı...

Hür kalabilmek için şahsi zaaflarınızdan uzaklaşın!

13 Nisan 2017

Bir şehrin ya da bir insanın karanlığını kasvetini bile seviyorsan, o kasvet senin içindeki en büyük neşe oluyorsa daha fazla söylenebilecek bir şey yoktur. Bu hayatta bir insana açılmaya ve güvenmeye olan özlemimiz ya da sevgiyi hissetmeye olan tutkumuz arasında ikiye bölünürüz. Uyum ve sevgi almak uğruna başkalarının isteklerine göre davranıp buna göre hareket ederiz. Hâlbuki biz hiçbir zaman kendi ihtiyaçlarımızın ne olduğunu bilemeyiz. Bunları bilsek bile onları ortaya dengeli bir şekilde koyabilmek çok zordur. Çünkü korkarız. Çünkü ödümüz kopar… Çünkü başkalarını kaybetmektense kendimizi kaybetmeyi tercih ederiz… İşte öyle bir gün…

Perşembe günü boyunca Ay Akrep burcunda ilerliyor. Yaşantımızda bazı konuları oldukça sessiz ve derin çözmeye çalışacağımız bir gün. Gün genelinde etkin kişilerden olumlu dönüşler alabilirsiniz. Bir projeniz ya da bir iş görüşmeniz var ise bunla ilgili güzel bir gelişme sizinle olabilir. Türkiye’nin burcuda Akrep olması sebebiyle bugün ülkemizle ilgili konularda farklı gelişmeler yaşayabiliriz. Ekonomik, finansal anlamda önemli kararlar verdiği bir gün olabilir. Ay-Neptün üçgenini harekete geçecek. Bu da insanlara karşı sizin bir psikolog tavrıyla onları dinleyerek destek olmak isteyeceğiniz bir yardımseverlik tavrıyla ortaya çıkabilir. İnsan psikolojisine karşı bugün anlayışlı olabileceğimiz için gün. İnsanlar üzerinde baskı kurmak yerine daha yapıcı olmayı tercih etmeliyiz. Buda iş akışınızı oldukça güçlendirebilir. Kendimizi ispat etmek ya da ifade etmek durumunda kalabileceğimiz bazı olay ve durumlarla karşılaşabiliriz. Bunlar için agresif davranışlar yerine, karşı tarafı anlayabilme potansiyelimizle yola devam edersek sonuçlardan oldukça memnun kalacağız. Ay-Mars karşıtlığının akşam saatleri size sunabileceği gergin ve sert duygular sizi hızlı hareket etmeye, kimseyi dinlememeye, sakarlıklara veya tartışmalara doğru götürebilir. Mümkün oldukça sakin olmakta fayda var.

Günün Tavsiyesine gelecek olursak;

Bazen hayatın bizi ezdiğini hissederiz. Bu gibi zamanlarda davranışlarımız bizi ele geçirir. Kontrol edemediğimiz bir şekilde meydan okumaktan veya sorumluluktan saklanmak isteyen biri olur çıkarız. Daha sonra düşüncelere dalıp gidilebilir, hastalanabilir, depresyona girebilir veya alenen kendimizi enerjisiz bulabiliriz. Bunu hissetmeye başladığınızda korku tarafından alt edilmiş olabileceğimizin farkına varmanız gerekmektedir. Ve dünya üzerinde yapılan tüm araştırmalarda bu tip durumlardan sadece kendimize karşı sevgi dolu olmanın yardım ettiği ispatlanmıştır. Tabi şimdi okurken diyorsunuz ki biz hayatın bizi ezdiğini düşünürken kafamızdan uydurmuyoruz herhâlde! Bir şeyler yaşıyoruz. İhanet, hayal kırıklıkları, parasızlık, sevgisizlik.

Hayata karşı başkaları tarafından hayal kırıklıkları ve ihanetler yaşıyor olmamız bizim büyümemiz için gerekli ivmeyi sağlıyorken bununla başa çıkmanın yorgunluğu ise biliyorum ki bize hayatın ezdiği düşüncesi veriyor. İnsanoğlu açı çekmezse o bilince maalesef kavuşamıyor. Düşünün küçük bir çocuğa o bardağı elleme sıcak diyorsun. Gözünün içine bakıyor yine orayı merak ediyor bir daha gitmek istiyor bardağa dokunmak için, ama sen müdahale ederken o çoktan elini yakmış olabiliyor. Çünkü o eli yanmazsa hayatı boyunca o bilince ulaşamayacak. Küçük yaşta bir çocukta o tahmin ve öngörü olamayacağına göre deneyecek. Şimdi gelelim kendi hayatınızı idare etmeye çalışırken bilinçlilik merdiveninden daha hızlı çıkmanız için neler olması gerekir. Kendi tarihiniz ve hayat tecrübelerinizle ilgilenin. Basklarının hayatları asla sizi ilgilendirmez. Bu tecrübeler hayatın bizi uyandırma tarzıdır bizi derinleştirir ve bizi insan yapar. İhanet tecrübeleri bizi paramparça edebilir. Hayatı kontrol altında tutma çabalarımızı bizi paramparça edebilir. Hayatın ne olduğu hakkındaki fikirlerimiz de bizi paramparça edebilir. Her şeyi anlamak isteyen dar kafalı insanların egoları da ruhumuzu paramparça edebilir. Yani kısaca bunların hepsi her şekilde hayatınızın ortasına edebilirlik bir cümle size kurdurabilir… Buna çok takılmayın. Onlar sade ve sadece TECRÜBELERİNİZ olarak kalacak. Aslında yaşadığınız ihanet tecrübeleri korkularımızı sergiler ve ne kadar az güvendiğimizi ortaya çıkarır. Bunlar gerçek güven geliştirmemiz için hayatın bize yardım etme şeklidir. Hayatın terslikleri ile yok edilemeyen bir güven sizi güçlü ve cesur kılar. İşte olması gerekende budur… Kahveler yapıldı diye düşünüyorum... Afiyet olsun.

Mutlu günler dilerim 

KOÇ

• Beklediğiniz konularla ilgili önemli sonuçlanmalar oluşabilir.

Yazının devamı...

Bir şeye güvenmek zorundasınız: İçgüdü, kader, hayat, talih ya da her neyse…

12 Nisan 2017

Günaydın herkese güzel bir gün olmasını dilerim… Haftalar günler hızlıca akıp gidiyor… Kimimiz sevilmenin telaşı içerisindeyiz, kimimiz karşılıksız aşkın, kimimiz bakmakla yükümlü olduklarımızın, kimimiz parasızlık içerisinde, kimimiz işsizlik, kimimiz sağlığımızın derdinde, kimimiz işyerinde uğradığı mobbingten, kimimiz bugün yarın mı diye çıkartılmaktan korktuğu işinden ya da yeni kurduğu işinin devamlılığından diyerek bu listeyi kocaman uzatabiliriz. Neden hep korkularımızdan bahsettim sizce?

O zaman bakalım bir zamanın kalitesine;

Ay Akrep burcunda hareket edecek. Yani kısaca bugün korkularımızla karşılaşacağımız bir gün aslında. Büyük kaybetme korkusuyla her şeyi fazlasıyla denetlemek, başkalarının motivasyonları ve duyguları ilgilenerek kendi enerjimizi gereksiz tüketmek gibi eylemlerde bulunabiliriz. Kendi derinliklerimizin içine inmeli kendi içsel gücümüzü fark etmeliyiz. Bir durumdan kurtulmak için sadece o olayı çözmek yerine tamamen yıkıp yıkmak gibi bir tavır sergilememeliyiz. Pire için yorgan yakmayın. Bugün Ay-Merkür karşıtlığının vermiş olduğu cesaretle gereksiz bir kalp kırıcılık söz konusu olabilir. Tartışmalardan mümkün oldukça uzak durun. Tartışma yaratacağını düşündüğünüz konular içerisinde ayrıca olmamanızda fayda var.! Kendinizin bile fark etmeden bastırdığı dürtüleriniz yani kinayeli ifadeler, üstü kapalı duygusal tehditler, sebepsiz savunmalar ve iğneleyici saldırılar şeklinde ortaya çıkabilir. Gizli kapaklı, başkasının sırlarını öğrenmeye istekli bir hal içerisinde olabilirsiniz. Şüphelerinizin üzerine gitmek isteyebilirsiniz. Ay akrepteyken; Bazen kendi sevdiğimiz şeyleri bile yok edecek kadar yıkıcı bir gücü içimizde bulabiliriz ki sonrasında bu büyük bir pişmanlıkta getirir…Yıkmak kolaydır önemli olan ayakta tutabilmek ve onarabilmektir.

Günün Tavsiyesine gelecek olursak;

Yazının devamı...