"Aygül Aydın" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Aygül Aydın" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Aygül Aydın

Duygularımızı ve aklımızı birlikte yönetebiliriz

10 Temmuz 2018

Koç
İstediğiniz şeyleri karşınızdakine iletmek için doğru zaman dilimlerini tercih etmeniz sizin faydanıza olacaktır. Kariyerinizle ilgili fırsatları kaçırmamak için gözünüzü açık tutmanız gerekiyor.

Boğa
Bugün gireceğiniz ortamlarda tanışacağınız kişilerle fikir alışverişleri yapabilir, geçmişte olan küslükleri giderebilirsiniz. Önyargılarınızın değişeceği ve aşk hayatınızın hareketleneceği bir gün.

İkizler
Eğitim hayatınız ve kariyerinizle ilgili kendinizi geliştirmek istediğiniz konularda gereken finansal destekleri bulabileceksiniz. Uzun süredir görüşmeyi kestiğiniz bir dostunuzla ilgili bugün sevindirici bir haber alabilirsiniz.

Yengeç

Yazının devamı...

Bazı kapıları, gururunuzdan dolayı değil artık hayatınıza uygun olmadıkları için kapayın.

10 Temmuz 2018

Aynı zamanda Venüs gezegenin başak burcuna geçiş yapmasıyla da birtakım geçmiş kırgınlıkları sonlandırma enerjisine sahip olabileceğinizi söyleyebiliriz. Ekonomik koşullarımızı olumlu yöne dönüştüreceğiniz girişimler başlatma adına başarılı bir gün geneli.

Çalışma hayatınızda maddi beklentileriniz  yöneticileriniz tarafından bugün haklı olarak algılanabilir. Ya da uzun zamandır süregelen hukuksal ve Finansal bazı sorunlarda haklılığınız ispatlanıyor olabilir. Kariyerinizde ise bağlayıcı ve güçlü etkiler devrede olacak. Buradaki  sorunlarınızı  karşılıklı konuşarak çözümleyebileceksiniz. Sosyal çevrenizle ise zıtlaşmalara karşı dikkatli olun. Her zaman ve her yerde serinkanlı davranmanız  size büyük fayda sağlayacaktır bunu unutmayın.

 

Gelelim günün tavsiyesine;

 

Zenginlik çok şeye sahip olmak değildir, az şeyle yetinmektir. Kazandığınız maddi şeylerden dolayı sevgi dolu ilişkileri ve sağlığınızı kaybettiyseniz, bu, yaptığınız her şeyi egonun gücünden sandığınız içindir. Zenginliğin kaynağı ve her şeyi yaratan Allah’tır. Bunun aksini düşünür ve söylerseniz bu sizin kontrolünüzün egonun elinde olmasından kaynaklanır. Gerçek zenginlik ve mutluluğu isterseniz bunun yaratanın her şeyin kaynağı olarak belirlediği gerçek, ışık ve aydınlanma ile mümkün olduğunu anlarsınız. Her şeyi ben yaptım diyorsanız bu hakikatin ve ışığın gerçek gücünün farkında olmadığınız anlamına gelir. Siz egonun esiri olmuşsunuz ve farkında bile değilsiniz. Doğumunuzdan bir saat öncesini düşünün.

 

Neye sahiptiniz, neyiniz vardı ki, bunları ben yaptım diyebiliyorsunuz? Egonuzun kontrolünde para kazanabilir ve kariyer yapabilirsiniz. Fakat bu esaretin karşılığında ne kadar bedel ödediğinizin ve ödeyeceğinizin farkında değilsiniz. Egonun size kazandırdığı her maddi değer ve kazanç, sizin gerçek insan kimliğinizin olduğu aydınlanma, ışık ve gerçek tarafında bir değerle yer değiştirir. (Alıntı)

Yazının devamı...

Bazen karar verirsin bazen de kararı doğru hale getirirsin

9 Temmuz 2018

Akşam saatlerinde ise ikizler burcuna geçecek ve Venüs’ün sert  doğasını alarak  duygusal anlamda iletişimde bazı gerginliklere yol açacak gibi gözükmektedir. Bu sebeple  çok önemli işlerimizi öğleden sonraya bırakmasak daha az zorlanabiliriz.

Aynı zamanda bugün ertelediğimiz bazı sorumluluklarımızı yerine getirme ihtiyacı içinde hareket edebilir ve herkese doğru iletişim kurma yönünde hevesli olabiliriz. Uzun zamandır aramadığımız dostlarımızı aramak ve onlara hal hatır sormak isteyebilir, içinden çıkamadığınız bazı sorunlarımız için çözüm yolları arayabiliriz. Özel hayatınızda ise eskisinden daha farklı bir sürece girmeye hazır olun. Partneriyle  ilgili sorunlar yaşayan çiftler akşamüzeri geçmişe dönük davranışlara ait bazı değerlendirmeler yapmak ve bir sonuca varmak isteyebilirler. Ancak burada da hoşgörülü olmayı ve empati kurabilmeyi başarabilmeliler.

Finansal anlam da gerçekten rahatlayabileceğiniz ya da gelirlerinizin güvence altında olduğunu hissedeceğiniz bir takım tekliflerle karşılaşabilir ya da siz teklif edebilirsiniz. Öğleden sonra İş müracaatlarınız kabul edilebilir. Hızlı iş görüşmeleri yaparak yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. İş ortaklarınızla sözleşmeler yapmanız mümkün olabilir. Bugün girişimsel işlerde oldukça başarılı olabilme ihtimaliniz söz konusu. Harekete geçin. Kararsız olduğunuz konularda artık bir karara varın.

Zihinsel anlamda karamsar ve umutsuz olsanız da bugün yaptığınız işleri bir yere not edin. “İyi ki ” diyeceğinizi düşünmekteyim.

Gelelim günün Tavsiyesine;

“Kendi hayatının başrolünde olmayan kişi başkalarının hayatında figürandır.”

Başına gelenlerin sorumluluğunu alabilen kişi yaşamının söz ve davranışlara maruz kalabilir. O halde kendi yaşamının sorumluluğunu alan kişi başına gelen her olayın kötü de olsa yönetimini ele geçirir ve onun üzerinde etki sahibi olmayı başarır.

Bu hayat sahnesinde herkes kendi yaşamının başrolünde olmak zorundadır. Bu yalnız yaşamak, insanlarla iletişim kurmayacağı veya onların dikkate alınmayacağı anlamına gelmez.

Yazının devamı...

Her zaman savaşlarınızı kazanamazsınız; ama savaştığınızı bilmek yine de iyidir

6 Temmuz 2018

Bugüne bakacak olursak ay tüm gün koç burcunda ilerleyecek. Güneş ve Jüpiter arasındaki olumlu kontak işlerimizin yolunda gitme ihtimalinin güçlü olduğunu gösteriyor. Ancak her şeyde sorun gören ve olayların pozitif yanını görmeyi beceremeyen insanlar için bugünün hiç de öyle geçemeyeceğini söyleyebiliriz. Koç burcunun kendine has özelliği olan  atılgan ve yerinde duramayan enerjinizi, yeni yapacağınız işbirlikleri üzerinde değerlendirmenizi tavsiye edebiliriz.

Venüs’ün aslan burcunda ilerlemesi ve bugün ay ile yapacağı keyifli açı ile beraber ilişkilerde yeni başlangıçlar yapabilir var olan ilişkilerimizi de yeniden düzenleyebiliriz. Sonradan pişman olacağımız her olay genelde ay koç burcundayken yaşanmaya açıktır.  Bu nedenle  biraz daha sakin kalarak olayları alttan almaya meyilli olmalı her konuda haklı olma durumundan çıkmalısınız. Uzun zamandır beklediğiniz kariyerinizle ilgili  görüşmeleri yapmanın  zamanı geldi. 

Projelerde ki maddi beklentilerin olumlu karşılanmasını istediğiniz görüşmeleri hafta sonuna doğru yapmak daha isabetli olabilir. İlişkilerde ve iletişimlerde baskı ve manipülasyona karşı dikkat edilmeli özellikle ailemizle aramızda olan sorunlarda uzlaşmacı tavır sergilemeliyiz. 

 

Gelelim günün tavsiyeli hikayesine ;

Bir ülkede boynuna astığı uzun sopanın uçlarına taktığı iki kovayla dereden doldurduğu suyu çiftliğe taşıyan bir adam varmış. Adamın kovalarından bir tanesi “çatlakmış.” Sağlam olan kova her seferinde dereden çiftliğe kadar uzanan yolu dolu olarak tamamlarken çatlak kovanın içindeki su gelene kadar döküldüğünden sucu suyun ancak yarısını eve ulaştırabiliyormuş. Bu durum aylarca böyle devam etmiş.

 

Bu arada sağlam kovanın bu durum çok hoşuna gidiyor, kendi kendine gururlanıyormuş, çatlak kova ise suyun yarısının yola dökülmesine sebep olduğu için suçluluk duygusuna kapılıyor işe yaramadığını düşünüyormuş…

Yazının devamı...

Bakış açısı, düşünceler ve sistem değişmezse, hiçbir şey değişmez.

5 Temmuz 2018

Cesur ve kararlı olmanız size fırsatlar sunacaktır. Bizler de kendimizi daha net ve cesur bir şekilde ortaya koyuyor olmanın mutlu gururu yaşayabilir ve  bazı adımlarımızı atmakta daha kararlı davranabiliriz. 

Özel ilişkilerde istediğimizi karşımızdaki kişiye direkt söyleme eğiliminde olabilir ve cevabını hemen almak isteyebiliriz. Bütün yaptığımız işlerde  aceleci, telaşlı  ve sabırsız olabilir yaptığımız işlerin karşılığını hemen almak isteyebiliriz. Her konuda savaşma ve mücadele etme duygumuz bu güne damgasını vuracaktır. İlişkilerinizde gelişen bazı güven sorunları bugün sizi daha farklı kararlar almaya itebilir.

Ancak işiniz ile ilgili alacağınız teklifler kendinizi özel hissetmenize yardımcı olacaktır. Bugün  özellikle yalan ve kandırılmalara karşı dikkat diyoruz. Zira söylediğiniz beyaz yalanlar yakın bir korku ve endişe durumlarına  karşı dikkatli olmalı  bu duyguları kontrol altına almalısınız. Biliyorsunuz, korkularımız kendi içimizde büyümesine izin verdiğiniz sürece bizimle kalır. Yaptığınız fedakârlıkları ölçüp tartmalı ve yanlış kişiye gidip gitmediğinden emin olmalısınız. 

 

Günün Tavsiyeli Hikâyesi;

Küçük çocuk, baloncuyu büyülenmiş gibi takip ederken, şaşkınlığını gizleyemiyordu. 

Onu hayrete düşüren şey, "Bizim eve bile sığmaz" dediği o güzelim balonların adamı nasıl havaya kaldırmadığı idi. 

Baloncu dinlenmek için durakladığında o da duruyor ve sonra yine takibe koyuluyordu. Bir ara adamın kendisine baktığını fark ederek ona doğru yaklaştı 

Yazının devamı...

Yetenek sizi zirveye taşıyabilir; ancak zirvede kalabilmek için sağlam bir karakter gerekir.  

4 Temmuz 2018

Kendimizi başkalarına ifade ederken sivri uçlu kelimeler söylemek isterken bulabiliriz. Geçmişe dair bazı ilişkilerde hatalı yönlerimizi fark ederek kendimizi bazı konularda özeleştiri yapmaya açık hissedebiliriz. Sevdiğimize karşı onay verici sözler sarf etmek yerine tam tersi bir davranış içerisinde olabilir ve karşımızdakinden ters tepkiler alabiliriz. Yeni bir işe başlama noktasında ise kendimizi cesaretsiz hissedebilir ve en baştan yapamayacağımız korkusuna kapılabiliriz.

Fakat emin olun kararsızlık sizlere daha fazla zarar verecektir. Düne nazaran kendinizi daha halsiz ve heyecansız hissetmeniz gayet normal bir durum iken önümüzdeki günlerin daha aktif geçeceği konusunda sizleri uyarabilir ve bu durumda kendinizi dinlenmeye çekmenizi tavsiye edebiliriz. Bugün kendinize bir iyilik yapın ve şu ana kadar yaşamınızda neleri başardığınıza  odaklanın. Kariyeriniz için bugün fazlaca göz doldurmak isteyebilir ani bir kararla hemen harekete geçmek isteyebilirsiniz. Fakat işler sizin planladığınız gibi gitmeyebilir. Bu hemen sizin hevesinizi kaçırmamalı hemen her zaman yeni bir yol vardır.

Gelelim günün tavsiyeli hikayesine ;

Ayakkabıcı, yeni getirdiği malları vitrine yerleştirirken, sokaktaki bir çocuk onu seyretmekteydi. Okullar kapanmak üzere olduğundan, spor ayakkabılara rağbet fazlaydı. Gerçi mallar lüks sayılmazdı ama küçük bir dükkân için yeterliydi. 
Onların en güzelini ön tarafa koyunca, çocuk vitrine doğru biraz daha yaklaştı. Fakat bir koltuk değneği kullanmaktaydı. Hem de güçlükle... 

Yazının devamı...

İnsan için en büyük kuvvet, kendisini olduğu gibi görebilmektir

3 Temmuz 2018

Ay, bugün balık burcunda seyahat ediyor olacak. Bizler de geçmişe dair özlem duyduğumuz konular ve ruhumuzun arınması gereken konularla ilgilenmek isteyeceğiz. Duygusal olarak sonlandırmak üzere olduğumuz ve artık bir karar vermemiz gereken her şey için bugün gökyüzü bizlere yardımcı olacak. Bazı fedakarlık ve yardımların da karşıtlığını rahatlıkla alabileceğiz. Kariyer hayatımızda yapmak istediğimiz fakat bir türlü harekete geçemediğiniz konular için bugün mükemmel bir akış var.

Bu anlamda bugün ne yapmak istediğinizi gerçekten bilecek ve konunun ana hatlarını kafanızda oluşturarak harekete geçebileceksiniz. Finansal konular bugün itibarıyla yaşamınızda daha fazla önem kazanabilir. Almak istediğiniz ihtiyaçlarınızı ve yatırım planlarınızı bir süre daha bekletmeniz faydanıza olacaktır. Aksi takdirde bazı kayıplar kaçınılmaz olabilir.

Sizler de beklemekte olduğunuz bu süre zarfında ihtiyaçlarınızla ilgili bir ön araştırma yapabilir zamanı gelince de daha sağlıklı kararlar alabilirsiniz. Bugün sevdiğinizi veya sevildiğinizi sorgulayabilirsiniz. Sevgi konusunda aşırı hassas düşünceler içinde olmayın. Daha yüzeysel ve sorgulamadan uzak olmak ilişkinizdeki gücü ön plana zaten çıkartacaktır.

Gelelim günün tavsiyeli hikâyesine;

Bir zaman çok zengin bir adam, çocuklarına şöyle vasiyette bulunur: 

Ben ölüp yıkanınca, şu eski çoraplarımı ayağıma geçirin, ben bunlarla gömülmek istiyorum. 

Yazının devamı...

Dünyadaki en güzel şey, kendine nasıl ait olacağını bilmektir

2 Temmuz 2018

Ay bugün kova burcunda seyrini sürdürüyor olacak. Her şeyin daha üstünde özgürlük duygumuzun ön plana çıkacağı kendimizi her konuda daha özgün ifade edebilme durumlarının artacağı bir gün yaşayabiliriz. Sürekli istediklerimizi gerçekleştirme ve  tamamen hislerimiz yönünde hareket etme dürtüsü bizleri bazı gerçekleri görmekten alıkoyabilir.

Özel ilişkilerde isyan ve beklentileri arttırma bazı ipleri kopuş noktasına getirebilir. Çalışma hayatında ise her zaman yaptığımız işlerin dışına çıkarak farklı ve alışılmadık deneyimler elde etmek isteyebiliriz. Bu kadar yoğun çalışma temposu ve zihin yorgunluğu üzerine akşam saatlerinde alacağımız haberler bizleri motivasyon konusunda güçlendirebilir. Yine günün ilerleyen saatlerine doğru söylenenler karşısında aklımız ve kalbimizin arasında kalacağımız bazı duygu durumları yaşayabiliriz.

Aynı zamanda partner ilişkilerimizde ciddi restleşmelere açık olacağımız bir sürece doğru ilerliyoruz. Mars’ın güney ay düğümü ile ilerlemesi sayesinde geçmişinizde kaybettiğiniz durumları kazanacağınız ve gerekli güçlü mücadeleyi vermeniz gereken günlere de hazırlıklı olmanızı tavsiye edebiliriz.

Gelelim günün Tavsiyeli Hikâyesine;

Büyük Selçuk Sultanlığı döneminde İran’ın ufak bir şehrinde tek oğlu olan dul bir kadın yaşıyormuş. Dünyadaki hayatının sonuna gelmiş olduğunu hissedince oğlunu çağırmış ve ona şöyle demiş: “Çok güçlük içinde yaşadık, çünkü fakiriz; ama sana büyük bir zenginlik emanet ediyorum. Onu bana güçlü bir büyücü hediye etmişti. İçinde muazzam bir defineye ulaşmak için bütün gereken işaretler mevcut. Benim bunu okuyacak ne takatim ne de zamanım var. Şimdi onu sana emanet ediyorum. Talimatları uygula, çok zengin olacaksın!”

Annesini kaybetmenin verdiği derin üzüntü geçtikten sonra oğul, o eski ve değerli büyük kitabı okumak üzere almış. Kitabın baş kısmında şöyle yazıyormuş: “Hazineye ulaşmak için sayfa atlamadan okuyunuz. Eğer hemen netice kısmına aktarsanız, kitap bir sihirle kendiliğinden yok olacak ve hazineye erişemeyeceksiniz.” Bundan sonra ise uzak bir ülkede birikmiş olan zenginliğin miktarından bahsediliyormuş ve ayrıca, bu hazinenin bir mağarada çok iyi korunmakta olduğu da yazılıyormuş.

İlk sayfalardaki Farsça metin bir yerde kesilmiş ve bundan sonrası Arapça devam ediyormuş. Kendini şimdiden zengin olarak görmekte olan genç, başkaları da bu sırrı öğrenip, üstelik de kendisine yanlış bilgi vererek hazineye sahip olmasınlar diye metni tercüme ettirmeye teşebbüs etmemiş. Onun yerine büyük bir ihtirasla Arapça öğrenmeye başlamış. Sonunda metni mükemmel şekilde okuyacak hale gelmiş. Fakat bir noktadan sonra kitap Çince devam ediyormuş. Sonra da başka lisanlar geliyormuş.

Genç adam azimle ve sabırla bunların hepsini çalışmış. Bu arada yaşamak için gereken parayı da bu öğrenmiş olduğu lisanlardan temin etmeyi başarmış ve bir süre sonra da başkentin en iyi tercümanlarından biri olarak tanınmış. Böylece, bir zaman sonra hayatı toparlanmaya başlamış.

Yazının devamı...