"Aygül Aydın" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Aygül Aydın" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Aygül Aydın

Yaşam bir mücadeledir. Bunu kabul et!

12 Eylül 2018

İkili ilişkilerde bazı kopuşlar veya restleşmeler söz konusu olabilir. İçinizden birden ben nasıl bu şekilde yükseldim ve konu nasıl bu noktaya geldi diye sorgulayabilirsiniz. Bizler bu açıya aniden ilişki bitirme, boşanma kararı alma ilişkiden soğuma açısı da deriz. Zaten bu önemli açı hafta başından beri ilişkiler arenasında oldukça zorladı. Bu nedenle bugün artık sizleri son noktaya getirebilir. Zaman zaman bu açı ani ilişki başlatmada vaat edebilir. Bunların hepsi astrolojik harita şemanıza göre değişim gösterir. Âmâ bir şeylerin sonuç itibariyle ani olacağını söyleyebiliriz.

Kariyeriniz ile ilgili bazı alacağınız kararlar sizin egonuzdan kaynaklı olabilir. Bu alanda şöylece bir durmalı ve derin bir nefes almalısınız. Çalışmak her zaman güzel bir şeydir ve sizi istemediğiniz bir yerde kimse tutamaz öyle değil mi? Önemli olan aslında sizin o alanda kötü olan ve adaletsiz olan durumlarla nasıl savaştığınızdır. Bir şeyi dağıtıp yıkmak en kolay olanıdır. Asıl zor olan orayı yeşertmek ve dönüşüm sağlamaktır.

Bugün gördüğünüz her şeye inanmamanızı ya da gelişen olaylar içerisinde çevrenizdeki insanları yargılamamanızı tavsiye edebiliriz. Dünyada ne kadar insan yaşıyorsa o kadar ayrı dünya görüşü ve algılayışı olduğunu hatırlamalı, başkalarının da fikirleri ve yaşamda ayrı mücadeleler içinde olduğunu düşünerek hareket etmeliyiz. Daha özgür ve esnek olmamız günü verimli kılacaktır. Gün içinde olaylara başka pencerelerden bakmayı öğrenirsek, hayatı anlamamız daha kolay olacaktır. Bugün gelişen sürpriz haberlere karşı hazırlıklı olmakta da fayda var.

Gelelim günün tavsiyesine;

Bir yolcu gemisi yolculuk esnasında kopan bir fırtınada batar ve içindekilerden sadece iki adam küçük ve ıssız bir adaya yüzmeyi başarırlar. Ne yapacaklarını bilemeyen bu iki kazazede Allah’a yalvarmaktan başka çarelerinin olmadığına karar verirler. Fakat kimin duasının daha güçlü olduğunu anlamak için adayı ikiye bölmeye karar verirler ve adada karşılıklı olarak yaşamaya başlarlar. İlk diledikleri şey yiyecektir. Ertesi sabah, birinci adam kendi tarafında dalları meyve dolu bir ağaç bulur ve ağacın meyvelerinden yer. Diğer adamın alanı ise hala çoraktır! Bir hafta sonra, birinci adam yalnız olduğu için kendisine bir eş diler. Ertesi gün bir kadın yüzerek birinci adamın tarafına gelir. Diğer tarafta yine hiçbir şey yoktur! Hemen sonra birinci adam bir ev, giysiler ve daha fazla yiyecek diler. Sihirli bir değnek değmişçesine tüm istedikleri kendisine verilir. Fakat ikinci adam hala hiçbir şeye sahip olamamıştır!

Yazının devamı...

SABIR: genişliğin anahtarıdır.

11 Eylül 2018

Güneş-Jüpiter arasındaki uyumlu açısı sizleri oldukça başarılı işlere yönlendirebilecek. Bugünü ticaret veya eğitimsel konularınızda değerlendirebilirsiniz. Şunu aklınızdan çıkarmayın: Yaşamınızı tersine çevirmede ilk adım, bir şey yapamayacağınız ya da çaresiz olduğunuza ilişkin inancınızdan kurtulmaktır.

Mars’ın Kova burcuna tekrar dönmesi ve Venüs’ün Akrep burcuna geçiş yapmasıyla geçmişte denediğiniz fakat başaramadığınız bir konuyla ilgili önemli bir yüzleşme yaşayabilirsiniz. Amaçlarınızın peşinde giderken, sabırla ve esneklik duygusunu kaybetmeden, yoğun ve sürekli eylemde bulunur ve çözüm yoktur duygusunu bir kenara bırakırsanız; eninde sonunda istediğinizi elde edersiniz. Derhal, küçük bile olsalar, bugün yapabileceğiniz eylemler üzerinde yoğunlaşmalısınız.

Gelelim günün Tavsiyeli hikayesine;

-Senin Allah’ın adil mi? diye sordu kadın, Hazreti Davud'a

-Ne diyorsun sen kadın, o asla zulüm etmez. Ne oldu ki?

Yazının devamı...

Yaşamak çok nadir rastlanan bir şeydir. Çoğu insan sadece var olur

10 Eylül 2018

Özellikle Başaklar, balıklar, yay ve ikizler için biraz daha zor geçmiş olabilir. Her şey biranda hiç olmadığı kadar ciddileşmiş gibi gelebilir size. Belki de bugüne kadar sizin için harika giden bir şeylerle yüzleşmek durumunda kaldınız. Bu Yeniay’ın özünde işte her şeyi ciddi yönüyle değerlendirmek var. Artık yaşamınıza dair planlar yapmak ve sıkıştığınız köşeye bir daha sıkışmamak adına önlemler almak gerekli. Bunları detaylı bir şekilde dünkü köşe yazımda belirttim. Tekrar okuyabilirsiniz. Şimdi önümüze bakıp günümüzün değerlendirmesini yapalım.

Ay bugün başak burcunda ilerliyor. Dün gerçekleşen yeniayın etkilerini bugünden itibaren görmeye başlıyoruz. Bugün üzerimizde fazlasıyla biriken ve bizi gerçek yaşamdan soyutlayan işlerimizi çevremize paylaştırma kararı alabiliriz. Yeniay ile birlikte bizler de yaşamımızda nelerin değişmesi gerekiyor? Hangi alanda değişiklik yapmalıyız? bunu daha net belirliyor olacağız. Merkür’ünde başak burcunda hareket halinde olması ve Uranüs-Satürn ile sağlam bir kontak kurması size yapmanız gerekenler konusunda fazlasıyla destekçi. Sadece bu noktada kendinize inanmanız ve değişimi arzulamanız gerekmektedir. Geçmişte bazı yanlış kararlar vermiş ve bunun akabinde sıkıntılı bir süreçten geçmiş olabiliriz. Ancak durum ne olursa olsun insanoğlu istediği sürece yaşamını konforunu sağlayacak derecede donatılmış üstün bir varlıktır. Onu diğerlerinden ayıran en önemli özelliği düşünebilme gücüdür. O halde daha fazla vakit kaybetmeye ve bahaneler üretmeye hiç gerek yok. Düşüncelerimizi pratik bir yol ile sergileme zamanı gelmiş bulunmaktadır.

Gelelim günün Tavsiyeli hikayesine; 

Nebraska'da yaşlı bir adam yaşardı.
Patates ekimi için bahçeyi sürmesi gerekiyordu. Fakat bu çok zor bir işti. Tek oğlu olan David ona yardım edebilirdi ama o da hapisteydi.
Yaşlı adam oğluna bir mektup yazdı ve durumunu izah etti:
Sevgili David,

Yazının devamı...

Kendimize inanmalıyız

10 Eylül 2018

Yeni ayla birlikte bizler de yaşamımızda nelerin değişmesi gerekiyor, hangi alanda değişiklik yapmalıyız, bunları daha net belirleyeceğiz.
Merkür’ün de Başak burcunda hareket halinde olması ve Uranüs-Satürn ile sağlam bir kontak kurması bize yapmamız gerekenler konusunda fazlasıyla destek oluyor. Sadece bu noktada kendimize inanmamız ve değişimi istememiz gerekiyor.

 Koç
Uzun zamandır beklediğiniz bir işle ilgili dostlarınızdan veya yakın çevrenizden önemli yardımlar alabilirsiniz. Onların sayesinde bu isteğinize kavuşabilirsiniz. Yeni duruma göre bütçenizi planlamanız gerekebilir.

Boğa
Aşk ve sevgi ilişkilerinden yana çok önemli olaylar gündeme gelebilir. Sorunlu bir ilişkiden kurtulmak ve yeni bir aşka yelken açmak için gereken tüm şartların sizden yana olması işlerinizi daha da kolaylaştırıyor.

İkizler

Yazının devamı...

Başak Burcunda yeniay!

9 Eylül 2018

9 Eylül saat 21:00’da Başak burcunun 17 derecesinde bir Yeniay gerçekleşecek. Merkür’ün bu denli güçlü olduğu bu yeniay sağlam kararlar almamıza ve yaşama karşı daha güçlü bir tarz belirlememize yardımcı olacak.

En son Başak Yeniay’ını 20 Eylül 2017 yılında yaşadık. Bu dönemlerde ne gibi olaylar deneyimlemiştiniz bir hatırlamanızı tavsiye edebilirim. Özellikle bu yeniay Önümüzdeki Ekim ve Kasım aylarını da şekillendirecek güçlü bir yeniaydır. Değişiklikler bu kez daha uzun vadeli olacaktır. Uzun zamandır gitmek istediğiniz hedeflerinize yönelik küçük ayarlamaların tamamlanması için muazzam bir gökyüzü şöleni gerçekleştiğini söyleyebilirim. Böylece uzun zamandır verdiğiniz bir çabanın sonuçlarını almaya açık olacaksınız.

Geleceğinize ilişkin hedeflerinize tüm konsantrasyonunuz ile odaklanırken tüm olasılıklar artık masanın üzerindedir. Eski alışkanlıklar, davranışlar ve inançlar ilerleme kaydetmek için yeni ve yaratıcı yollar ararken sorgulanmaya başlayacaktır. Bu yeni ay etkileşimi 18 Kasım tarihine kadar sürüyor. Yeni bir başlangıç yapmak ve yeni projelere başlamak için en iyi zaman, bu yeni ayın ilk iki haftasındadır. Büyümeniz ve mutluluğunuz adına olumlu değişimler vaat eden bur yeniayın sizden sadece tek bir isteği var.

O da disiplin, istikrar ve çalışma iradesidir. Bu yeniay sayesinde hedeflerinizi belirleyip sürekli gayret gösterdiğiniz ve Plüton gezegeninden güçlü bir destek aldığı için en derin ve en acı yaranıza yanıt olarak size yepyeni bir imkân sunuyor olabilir. Bu yüzden her imkânı iyi değerlendirmelisiniz. Eğer arkanızda yaralı bir kalp bırakıyorsanız, işte bu tam sizin için hazırlanmış bir yeniay gibi. Kendinizi gerçekliklerle yüzleştirmek için kendinizi güçlü hissedebilirsiniz.12-13-14 Eylül tarihlerinde hayatınızda ekonomik yanılgılara, hırsızlıklara özelliklere dikkat etmenizi önerebilirim. Venüs-Uranüs arasındaki karşıtlık ile ilişkilerde oldukça özgürlük anlayışı ön plana geçebilir.

Çünkü bu yeniay koşullarınızda büyük bir değişiklik meydana getirebilmeye açık. Kendinizi kısıtlı hissettikçe, değişimin rahatsız edici olması muhtemeldir. Bu yüzden değişime ayak uydurmalısınız. Kendinizi baskılamaktan ya da başkalarının baskılamasına artık izin vermekten vazgeçmelisiniz. Yaşantınızda sizi azaltan, ruhen çökerten, mutsuzluk veren her şeyi bitirme vakti geldi. Fedakârlıklar içerisinde tek başına kurduğunuz köprüleri tek başınıza da yakabilirsiniz. Önemli olan nerde vazgeçmeniz gerektiğini bilmeniz gerekmektedir. Esnek olmak ve değişen koşullara uyum sağlamak önemlidir. Akışa ayak uydurmaya ve uyum sağlamaya çalışın. Değişikliğe direnirseniz ya da yıkıcı olursanız hayatınıza daha zorluklar çekebilir ve iyi fırsatları kaçırabilirsiniz. Duygusal hissiyatınız yeniay zaman diliminde depresyon, insanlara güvenememe, duygusal anlamda kalıcı hasar hissi, mağduriyet veya günah keçisi hissi, yaşam iradesinin kaybedilmesi gibi hislerle zorlayıcı olabilir.

Uzun vadeli hedeflerinize ulaşmak için acınızın kaynağı ile yüzleşmeniz gerekecek. Birçok hayal kırıklığı, beklenmedik olaylar, şiddet içeren tavırlar, aşk ilişkileri ile sorunlar oldukça çevrenizde artış sağlayabilir. Dengeye gelmek için biraz sallanmak gerekir. Endişe etmeyin. Mantıklı ve doğru olanı seçerek yol alın.

Dememiz o ki;

İlkelerle yaşa! Seni hiç kimse, hiçbir para miktarıyla satın alamasın. “Paranın satın alamayacağı şey yoktur, herkesin bir fiyatı vardır” gibi ilkesizlikleri asla kabul etme.

Yazının devamı...

Korkunun iki yüzü vardır. Altında kalırsanız acıyı, üstüne çıkarsanız zaferi tadarsınız

7 Eylül 2018

Haftanın son gününe gelmiş bulunmaktayız. Bugün Ay aslan burcunda ilerliyor. Merkür ve Satürn gezegenleri arasında nihayet uzun zamandır beklediğimiz harika bir etkileşim gerçekleşiyor. Satürn ileri hareketine geçiyor ve Merkür Başak burcunda hareketine başlıyor.

 

Bu harika etkileşim bugün verilen sözlerin ve vaatlerin gerçeklik değerini fazlasıyla arttırabilir. Anlaşmalar ya da sözleşmeleri yapmak adına harika etkiler söz konusu. Mülakatlar ve iş görüşmelerindeki sonuçlarınız sabah saatlerinde sizi heyecanlandırabilir. Güneş ve Jüpiter arasındaki koruyucu açı gün içinde parasal kazanımlarınız, sahip olduğunuz değerler, yatırımlarınız, ortak finansal gelirler, maddi projeler gibi bu konularda önemli bazı gelişmelere neden olabilir. Aynı zamanda var olan şartlar üzerinde de yenilikler yapmanıza yardımcı olabilir.

 

Dünden beri üzerinizde nedenini bilmediğiniz bir sinir harbi ve sebepsiz kaygılanmalar yaşıyor olabilirsiniz. Bu sizi korkutmasın. Bu sadece içinizdeki bitirme enerjisinin yükselmesinden kaynaklıdır. Eğer uzun süredir gelen sorunlarınız var ve bunlar üzerinde bir şeyler yapacak cesaretiniz yoksa, işte bu sizi oldukça köşeye sıkışmış gibi hissettirebilir. Bu tuzağa düşmeden hemen geleceğinize yönelik hedefler belirlemelisiniz.9 eylül Başak burcundaki yeniay sonrası bu etkiden uzaklaşacak rahat bir nefes alabileceksiniz.

 

Venüs’ün de etkisiyle kişisel imajınız ve insanlara göründüğünüz tüm yönlerinizin daha yumuşak ve çekici bir hale gelmesi mümkün. İlişkilerinizde yeniliğin dayanılmaz cazibesi sizinle olacak. Yeni olan her etki size farklı bir dinamizm getirecektir. Aşk hayatınızda gizli kalmış bazı değerler ya da henüz kimseye açıklamak istemediğiniz olguların hayatınızda önemli bir yere gelmesi ve sevindirici gelişmeler yaratması mümkün. Kısaca bu hayatta her an her şey mümkün, bunu unutmayın.

 

Yazının devamı...

Kusursuzluğu unutun. Her şeyde bir çatlak vardır, ışık içeri böyle girer

6 Eylül 2018

Öğleden sonra ise aslan burcuna doğru ilerliyor olacak. Gezegenlerin bu denli etkili olduğu günde duygularımızı oldukça yoğun yaşayacağımızı söyleyebiliriz. Bugün daha çok mantık ve kalp arasında kalacağımız olaylar deneyimlemeye açık olduğumuz gözüküyor. Bugün Merkür Başak burcuna geçiş yapıyor. Somut olaylar içinde olmak isterken zihinsel olarak kendimizi fazlasıyla yorabiliriz. Sebebinizi bilmediğiniz bir sinir harbi içinde olabilirsiniz. Bu hissiyatı pozitife çevirmekte sizin elinizde olacaktır.

Bugün daha çok hayatınızda sonlandırmak istediğiniz olaylara yönelim gösterin. Yeni başlangıç kararları alabilirsiniz ama hemen başlamayın. Sadece sonlandırma fikri içinde olduğunuz konuları rahatça sonlandırabilirsiniz.9 Eylül Başak burcundaki yeniay sonrası değişim için start verebilirsiniz.

Aynı zamanda bugün gizli kalmış birtakım olaylar veya öngöremediğiniz durumlarla ilgili gelişmelere ise dikkat etmelisiniz. Tepkisel olmayın. Otoriter figürlerle aranızda güç çekişmeleri hâkim olabilir. Bazı gizlilikler ve arka plan olayları önünüze düşebilir. Kendinizi duygusal anlamda boşlukta kalmış ve güvensiz hissedebilirsiniz. İlişkilerde güven sorgulamaları bazı duygusal krizleri de beraberinde getirebilir. Ailede biraz daha dengeyi bulan taraf olmanız için ılımlı hareket etmeniz gerekebilir.

Maddi harcamaların daha bilinçli yapılması ve kaynaklarınızı korumanız gereken bu hassas süreci doğru yönetmenizi tavsiye ederim. Kariyeriniz bağlantısıyla tanışacağınız yeni kişilerle yollarınız ileride sürpriz bir şekilde kesişebilir.

Gelelim günün tavsiyesine;

Kendinizi bir ceylan ya da bir Aslan olarak hayal edin!

Yazının devamı...

Bulutlar gelir ve gider. Ancak gökyüzü hep baki kalır

5 Eylül 2018

Öğle saatlerinde doğru Jüpiter ve Neptün’le kuracağı kontak bizleri bugün romantik yönden sarıp sarmalıyor. Bugün bozuk olan ilişkilerimizi yoluna koymak ve kırdığımız kişilerden af dilemek sandığımızdan da kolay olabilir ve olumlu sonuçlar verebilir. Kendimizi doğru ifade etmek ve duygularımızı açmak adına harika bir zaman dilimi içindeyiz.

Aynı zamanda parasal durumumuzu iyileştirmek ya da ek kazanımlar elde etmek adına güzel fırsatlar da yakalayabiliriz. Kariyerinizde parlama, hedeflerinizde ve amaçlarınızda başarıya ulaşma fırsatı, toplumsal duruşunuz, iş teklifi, terfi, yeni başlangıçlar, kaderinizi etkileyen önemli olaylar ve değişimler, aileniz ve annenizle olan ilişkileriniz gibi konularda yeni deneyimler yaşayabilirsiniz.

Akşam saatlerinde ise Ay’ın Plüton ile kurduğu karşıt açı eşiniz ya da aile ilişkilerinizle olan iletişimlerinizde daha sabırlı olmanız gerektiğini ifade ediyor. Ortak yaşam alanlarınızla ilgili eleştiriler ve kişisel sınırlarınıza saygı duyulmaması sonucu kendinizi ifade etmek zorunda kalabilirsiniz. Kişisel anlamda iletişim ve üslubumuzun önem kazanacağı zaman dilimi içinde olacağımızı unutmamalıyız.

Gelelim günün Tavsiyeli hikayesine;

Yazının devamı...