"Aygül Aydın" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Aygül Aydın" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Aygül Aydın

Başarı istenen bir hedefe ulaşmak, mutluluk ise sahip olduğun şeyleri severek yaşamaktır

29 Mart 2018

Yavaş yavaş terazi burcundaki dolunaya doğru da ilerliyoruz. İlişkilerimizin oldukça önem kazanacağı zamanlar. Ani bitişler veya ani başlangıçlara açığız.Gün içinde muhtemelen bazı gelişen olaylara karşı ani tepki göstermek veya düşüncesizce risk alarak her zamankinden daha dürtüsel olabiliriz.

Bugün duygusal anlamda yaşamınızda farklılıklar beklediğiniz, özel hayatınızı paylaştığınız kişiyle daha sıcak ilişkiler içinde olmak istediğiniz bir gün olabilir. Ya da daha mesafeli de olabilirsiniz. Bu ilişkinizin bugüne kadar ki geldiği duruma bağlı. Sevgi ile ilgili bazı konularda çekimser kalmanız karşınızdaki kişinin bir anda vazgeçmesine neden olabilir. Eğer seviyorsanız bunu söylemekten asla çekinmeyin. Çünkü sevgi de  gurur olmaz.

Eğer bir partneriniz varsa onunla ilgili önemli bir karar verebilir, ilişkinizi ciddi boyutlara taşıyabilirsiniz. Venüs-Uranüs kavuşumu sizlere sürpriz bir haber alabileceğinizin mesajını veriyor. Duygusal anlamda ise aşkı doya doya yaşamak isteyeceğiniz ve içinizin kıpır kıpır olduğunu hissettiğiniz bir gün yaşayabilirsiniz. Ruhunuzu özgür bırakıp içinizdeki bütün gizlenmiş duyguları dışarı çıkarmak inanın sizlere de iyi gelecektir. Kariyerle ilgili hedeflerinizde ise karşınıza bu konuyla ilgili size destek verecek kişiler çıkabilir. Sosyal çevrenizde, yakın arkadaş ilişkileriniz içinde önemli haberler duyabilir ve bu duyduklarınız sizi mutlu edebilir. 

Hayatınıza yön vermek isterken aynı zamanda bazı konuları da değiştirmek istediğinizi fark edebilirsiniz. Zira bunlar hayatınızı tıkanma noktasına getirmiş konular olabilir. Bunlar da bir değişme gitmeniz sizin için harika olacaktır. Özel ilişkilerinizde ise partnerinizin size olan desteği sayesinde duygusal anlamda yüksek bir doyumluluk yaşayabilirsiniz. Bugün yöneticiniz ya da partnerinizle yapacağınız konuşma ve görüşmeler önem kazanabilir. İlişkiler üzerine önemli farkındalıklar kazanabilirsiniz.

 

Gelelim günün tavsiyesine;

KAOSUN ARDINDAKİ DÜZEN

Hayatın içinde tesadüf yoktur ve hiçbir şey şans eseri olmaz. Olan her şeyin bir nedeni vardır

Yazının devamı...

Hayat; seçim yapmak, yeniden denemek, risk almak ve ara sıra ıskalamaktır.

28 Mart 2018

Bugün enerjinizi yüksek hissedeceğiniz için bunu doğru bir şekilde kontrol etmenizi tavsiye edebilirim. Pozitif yönde olan bu enerjiniz doğru kullanılmadığında abartılı ve aşırılık noktasına gelmemeli. İşlerimizde oldukça uyum ve denge yakalamayı tercih etmeliyiz. İlişkilerimiz adına ise olumlu bir gün. Eğer yarım kalmış, kafanızı kurcalayan problemleriniz varsa bunları konuşmak için değerlendirebilirsiniz. Bugün ilişkiler yönünden şanslı ve keyifli olduğumuz bu süreci iş ilişkilerinde kullanırsak başarılı sonuçlar alabiliriz. Günün ikinci yarısı biraz kendinizi yorgun ve evhamlı hissedebilirsiniz. Ay başak burcuna geçiş yapacak. Detaylar sizi boğabilir.  Biraz daha temkinli olmakta fayda var.

Mümkün oldukça hedeflerinizi belirleyin ve kendinizi geliştirecek konulara doğru cesur bir şekilde hareket edin. Kendiniz için insanlık için daha fazla ne yapabilirsiniz bunu iyice düşünün ve harekete geçin.

Gelelim günün Tavsiyeli Hikâyesine;

Jerry, çevresindekilerin çok sevdiği insanlardan biriydi. Keyfi her zaman yerindeydi. Her zaman söyleyecek olumlu bir şey bulurdu. Hatta bazen etrafındakileri çıldırtırdı bile. Bu adam, bu halde bile nasıl iyimser olabiliyor? Birisi nasıl olduğunu sorsa; “Bomba gibiyim” diye yanıt verirdi hep.

“Bomba gibiyim.”  Jerry bir doğal motivasyoncuydu…

Yanında çalışanlardan biri, o gün, kötü bir günündeyse, Jerry yanına koşar, duruma nasıl olumlu bakılacağını anlatırdı.

Bu tarzı fena halde düşündürüyordu beni… Bir gün Jerry’ye gittim.

Anlayamıyorum dedim.. Nasıl olur da, her zaman, her koşulda bu kadar olumlu bir insan olabiliyorsun…

Yazının devamı...

Fazla ısrar etmemeli insan. Elinden gelenin en iyisini yapıp, beklemeli. Vazgeçeceği noktayı çok iyi bilmeli...

27 Mart 2018

Ay tüm gün Aslan burcunda hareket edecek. Aşk ve sosyal yaşamınızı hareketlendirecek önemli etkiler altındasınız. Davetler, organizasyonlar, insan ilişkilerinin yoğunlaştığı bir gün olabilir. Hayatınızda yenilik yapmak istediğiniz konularda önemli gelişmeler kazanabilirsiniz. Yeni başlangıçlar yaparken, hayatınızdaki geleceğe dair kaygıları da sonlandırabileceksiniz. Uzun zamandır beklediğiniz kariyerinizle ilgili  görüşmeleri yapma zamanı geldi. Projelerde ki maddi beklentilerin olumlu karşılanmasını istediğiniz görüşmeleri hafta sonuna doğru yapmak daha isabetli olabilir. Aklınızdan yeni iş projeleri ve farklı finansal kaynaklar oluşturma fikri de geçebilir. Yakın çevrenizden   kariyerinize destek olabilecek güçlü yardımlar alabileceksiniz.

Aşk, ilişkiler ve dostluklar konusunda gizliliklerle ilgili paylaşımlarınız sınanma noktasına kadar gelebilir. İlişkiye dayalı beklentiler ani çatışmalar ve gerginliklere yol açabilir. Sizden beklenilen şey her zaman ki gibi ılımlı olmanız ve size sıkıntı veren bütün olayları fevri çıkışlar göstermeden halletmemiz olacaktır.  Hayatınızda yeni başlangıçlara ve yeniliklere yol vermeniz ancak sizin çabalarınıza ve hazırlık süreçlerinize bağlı olarak ilerleyecektir. Kişisel görünümünüzle ilgili bu aralar ani ve radikal kararlar almaktan kaçınmanız gerekli. Eski arkadaşlıklar ve eski aşklar yeniden canlanabilir. Özellikle hafta başından itibaren iletişimdeki önemli güçlenmelerle yüzleşebilecek, kimin dost kimin düşman olduğunu daha rahat anlayabileceksiniz. Ailenizin maddi sorunlarına karşı sorumluluklarınızın daha artacağı bir yapılanma ve yenilenme süreci oluşturmak isteyebilir ve onlara önemli manevi desteklerinizi vermeniz beklenebilir. Böyle anlarda anlayışsızlıklardan uzak durmalı ve bencil davranışlardan kaçınmalısınız. Sevgide paylaşımın önemini artık daha net anlıyor olmalısınız. Siz de görüyorsunuz ki aile içindeki bütün paylaşımlar, sevgiyi ve aradaki kuvvetli bağı daha da görünür kılıyor. 

Gelelim günün Tavsiyesine;

Siz işlenmemiş bir elmassınız. Elmas, karbonun kristal ve şeffaf hale gelmiş şeklidir. Karbonun üzerindeki binlerce yıllık basınç, o kömür parçasını çok kıymetli elmasa çevirir. Basınç ve baskı, karbonu yani kömür parçasını değerli hale getirirken, insan da aynı şekilde hayatı boyunca karşılaştığı engelleri, problemleri görülmemiş muhteşem fırsatlara çevirebilir.

Yaşamdaki tüm engeller, acılar, zorluklar insanın potansiyelini açığa çıkartıp onu değerli yapar. Size öğretilenlerin ötesine, bilincin karanlık kısmının ardına geçin. Bilincinizi değiştirin ve değişimi getiren farkındalığı yakalayın. Bu değişimi ve dönüşüme kapı açan hareketi yaparsanız güçlük, sıkıntı ve problemlerin ardında gizlenmiş olan değerleri bulur ve yaşamınızı elmas kalitesine çevirebilirsiniz. Engel, güçlük ve problemler ne kadar büyük olursa, elmasın büyüklüğü ve değeri de o kadar artar.

Bilinç durumu yani farkındalık sizi etkiler. Baş bölgenizde olan, zihninizden geçen her şey bedeninize aynen yansır. Eğer negatif düşünceler içinde olursanız kendinizi yiyip bitirir ve yaşamın içinde kendinizi kurban hissedersiniz. Bunun sonucunda negatiflik sizin kömürden elmasa dönüşmenizi engeller, kömür olarak kalırsınız. Elmas yine sizin içinizdedir. Siz o kömür parçasını pozitif yönünüzle, düşüncelerinizle farkındalığınızla bulup, üzerinizde oluşan negatifliği ve baskıyı elması açığa çıkaracak güç olarak kullanmazsanız, o elinizden kayıp gidecektir.

Ve siz kömür olarak kalacaksınız. Pozitif yönünüzle, etkisi altında olduğunuz negatif yönünüzün baskı ve stresini elmasa dönüşüm aracı olarak kullanabilirsiniz. Karbon veya kömür olduğunuzu fark ettiğinizde karşılaştığınız her türlü acı, sıkıntı ve problemi pozitif hedeflere, imkanlara ve yaşama adım atma fırsatı olarak kullanın. Bu dönüşümü sağlarken (karbondan elmasa dönüş) istediğiniz insanca hayatı yaşamaya başlarsınız, bu da sizin peşinde koştuğunuz gerçek amacınız olan hakiki hayattır.

Mutlu günler dilerim.

Yazının devamı...

Hayattaki en önemli şey zafer değil, yarıştır. Esas olan kazanmak değil iyi savaşmış olmaktır

26 Mart 2018

Satürn-Mars gezegenleri adım adım birbirlerine yaklaşıyorlar. Bu gezegenler astroloji de malefik gezegen(kötücül) olarak bahsedilir. Eski kadim astrologlar bu tür gerçekleşen olaylarda önceden uyarılarda bulunur ve bol bol dua edip sadaka verirlermiş.

 

Aynı zamanda bu haftaya damgasını vuracak Venüs-Uranüs kavuşumu bizleri şaşırtacak olaylarla karşılaştırabilir. Özellikle Para ve aşk konularında ilgili çekici bir takım konulara şahitlik ettirebilir. Özellikle ekonomik anlamda şok edici ve şaşırtıcı bazı kurumların iflasları ya da devretmeleri gibi haberler önümüze gelebilir. Süpriz evlilik kararları ve sürpriz heyecan verici aşkların başlaması söz konusu olabilir.

 

Bu durum sizi korkutmak yerine farkındalık düzeyinizi arttırmalı ve kendinizi bilinçlendirerek önlemlerinizi almanızı sağlamalı. Olacak olan olur. Astroloji önüne geçmeyi vaat etmez. Sadece kaliteli ve doğru yaşamana yardımcı olur.

Bu iki güçlü gezegenin kavuşması aslında bir şekilde hayatınızda bir takım alanlarda güç kazanacağınızı da gösterir. Ama bu gücü boşa kazanmayacaksınız. Allah burada güçle imtihan etmek isteyecek. Güç zehirlenmelerine bakalım kimler girecek. Bu güçlenme hata yaptığınız anda sizi zirveden aşağıya atabilir. Zirveye çıkmayı vaat edebilen bir gökyüzü var ama önemli olanın orda kalmak olduğunu görebilirsiniz.

 

Bugün Ay yengeç burcunda hareket edecek.

Yazının devamı...

Merkür geriliyor... Rüzgârın nasıl estiği fark etmez, önemli olan yelkenleri nasıl açtığındır

24 Mart 2018

5000 yıl önce keşfedilmiş olan Merkür, küçük bir gezegendir. Çapı sadece 4.876 km uzunluğundadır. Yoğunluğu dünyanınkine benzer. Merkür’ü görmek zordur. Çünkü yüzeyi pütürlü, koyu renkli, gözenekli ve kayalıklıdır. Güneşe en yakın gezegen olmasına karşın, güneş ışığını yansıtamaz.’’Merkür güneşin yörüngesinde ortalama 47,9 milyon km hızla, seksen sekiz günde döner. Merkür, Astrolojide tarafsız bir gezegendir. Merkür bir gezegenle belirgin bir açıya geldiğinde bu gezegenin size özel meziyetlerini daha doğru ve anlaşılır hale getirir. Haritasında Merkür’ü asaletli olanların yaşama karşı daha uyumlu, iletişimi güçlü ve hızlı oldukları aşikârdır.

Merkür’ün güçlü olması ne demek?

Haritanızda Merkür’ünüz eğer ikizler veya başak burcunda ise oldukça asaletlidir. Yani zekâ ve aklın işleyişi kişinin bilinci oldukça güçlü demektir. Merkür’ü bu pozisyonda olan birine çok fazla bir şey anlatmanıza gerek yoktur. Kadın ya da adam zaten zekidir. İki hareketten bir bakıştan olayı çözer ve hemen yeni planlar kurgular. Zekâsı beynin işleyişi, muhakeme yeteneği çok kuvvetlidir. Araştırması, raporlaması bir şeyi öğrenmesi ya da öğretmesi hazır cevap olabilmesi çok kolaydır ve buda yaşama karşı onu bir sıfır önde kılar. İyi bir ithalat-ihracat zekâsı da verir kişiye. Bir diğer detay ise mesela Merkür el ve parmakları yönetir. Merkürü asaletli ve iyi açılar alan birinin yazısı çok güzel olabilir. Piyano, dikiş, nakış, tasarım, çizim, resim, fotoğrafçılık vb elle yapabilecekleri her şeyde yüksek başarı vaat eder. Çünkü onların zaten güçlü bir mekanik becerileri vardır.

Merkür balık ve yay burcunda oldukça düşüktür. Yani buradaki sorun kişi gerçekleri pek fazla göremeyebilir. Yanlış anlaşılmalar ve iletişimde sorunlar yaşayabilir. İlişkisinde aldatılıyordur farkında olmaz yok yapmaz deme potansiyeli yüksektir. Yanılgıya daha fazla açık duygusal bir yaklaşım sergileyebilir. Mantıklı olanı seçme konusunda tereddütleri vardır. Biz astrologlar arasında genelde bu pozisyondaki etkileşime ‘’Merkürsüz’’ diye nükte ederiz. Mesela haritanızda bu yerleşimlere sahipseniz ticaret yapmamanızı önerebiliriz. Sezgi gücünüz yüksek olur. Mantıklı bir şeye bile zaman zaman tahammül edemeyebilirsiniz. Yazarlık veya yaratıcılık geliştiren konularda çok başarılı olabilirsiniz. Haritanızda bu yerleşimde bir de sert açılar var ise gerçekte olmayan konuları kurgulayıp kendinize göre inanarak yaşantınızı çıkmaza sokma eğilimi yaratabilir.

MERKÜR KOÇ BURCUNA GEÇİŞ YAPTI. ŞARTLAR NASIL GELİŞEBİLİR VE BİZ NASIL BİR BİLİNÇ TAŞIYACAĞIZ?

6 Mart tarihinden bu yana Merkür Koç burcunda hareket ediyor. Yukarıda yazdıklarımı dikkatli okuyanlar kurgulamayı çoktan yapmaya başlamışlardır. Bir kere sorunlarla başa çıkma konusunda Allah vergisi bir yetenek oluşacak içinizde. Onu da hallederim bunu da çözerim duygusu içerisinde bugüne kadar aklım neredeydi hissiyatıyla her şeye bam bam cevap verip sonuçlandıracak bir güce sahip olacaksınız. Hatta kendinize bulduğunuz çözümler bitecek birde etrafınızdaki dertleri tasaları çözümleyeceksiniz. Tek bir engel var, o da fazla düşünmeden çabuk karar verme ve bunun sonucunda katlanılması güç olaylara direnmek mümkün olabilir.

MERKÜR GERİLEMESİ NEDİR?

(23 Mart- 15 Nisan’a kadar)

Yazının devamı...

Şansını hiç denemeyen kişi, genellikle başkaları seçim yaparken geride bıraktıklarını almaya mecbur kalır

23 Mart 2018

Ay İkizler burcunda hareket edecek. Bugün iş hayatımızda  mücadeleci ve atılgan yönümüzü ön plana çıkartmak isteyebilirsiniz. Sorunlarınıza iyi gelecek modern çözümleri karşı taraf onaylayacaksa eğer sunmanızda bir sorun yok fakat geleneksel koşullarla sorunları çözmeye çalışacaksanız bu noktada yeni olanlarla eskileri karşılaştırma yoluna girmeyin. Zira karşı taraf bunu gerçekten anlamayabilir. Bu anlamda ilişkinizin zarar görmesini istemiyorsanız biraz oturun ve düşünün derim. Geçmişteki hayal kırıklıkları ile olaylarla ilgili yaşadığınız ön yargıları artık bir kenara bırakmalı sürekli irdeleyip kendi kendinizi bitirmemelisiniz. Yaşanılan şeyler yaşanmış ve bitmesi gerekiyorsa bitmiştir. Bunlarla ilgili gereksiz düşüncelerle zamanınızı harcayacağınıza kendinizi geleceğe ve güzel şeylere yöneltmeli, geleceğiniz adına hedefler belirlemelisiniz. Alacağınız haberler  bazı konuları tekrar sorgulamanıza neden olabilir.

Eski dostlarınızdan gelen ani iletişim talepleri ile bir anda şaşkına dönebilir söyledikleri karşısında şaşkınlığınızı gizleyemeyebilirsiniz. Çalışma ortamınızda gelişen psikolojik baskılara karşı dikkatli olmalı, sizi ezmelerine izin vermemeli haksız taleplerine karşı boyun eğmemelisiniz. Yakın çevreniz ve kardeşlerinizle yasayacağınız krizlere karşı ayrıca dikkat etmenizde fayda var. Sabırlı ve hoşgörülü olmak her zaman ve her yerde en erdemli davranıştır. İletişimde dürüstlük ve içtenliğin daha yoğun olmasını isteyebilirsiniz. Duyacağınız şeyler ve hızlı haberleşme trafiği sizleri kararsız bir noktada bırakabilir. Hızlı kararlardan kaçınmalı hiç bir konuda acele karar vermemelisiniz. Arkadaşlarınız ve yakın çevrenizle ilgili beklentileriniz konusunda hep aynı hataya düşüyor olabilirsiniz Bu noktada bakış açınızı değiştirmeniz iyiliğinize olacaktır. Unutmayın hatalar ders almak içindir. İlişkilerinizle ilgili cesur adımlar atıp bunların sorumluluğunu da almak isteyeceğiniz bir gün olacak. Siz ne kadar akılcı olursanız yaşam da sizin için o kadar yanınızda olacaktır. Akşam saatlerinde bir o kadar heyecan verici karşılaşmalar ve iletişimler söz konusu olabilir. Önünüze kadar gelen fırsatları gönül gözüyle görmeli bazı şeyleri artık farklı yönden değerlendirmeyi öğrenebilmelisiniz. Her gün geçtiğimiz yer bize sıradan gelebilir ama bir başkası için gayet renkli gözükebilir. Biz de bakış açımızı değiştirirsek o güne kadar görmediğimiz nice güzellikleri görebiliriz. Bakış açısına göre her şey değişebilir. Ortaya bir kova su koysak, bir karıncaya göre büyük bir deniz, bir file göre içecek su, bir balığa göre ise onun vatanı olarak görünür.Yani kısaca bakış açısı önemlidir.

Gelelim günün Tavsiyesine;

Hayat, sonsuz mutluluk iksirini içmek, sınırsız özgürlüğü yakalamak ve bu dünyada cenneti bularak tam doyuma ulaşmaktır. Herkesin peşinde koştuğu cennet için önce cehennemden geçmek gerekir. Vaha bulmak isteyen çölde yürümek zorundadır.

Işığı bulmak için de karanlığı görmek şarttır. Karanlıktan çıkmak, onun içinde gizlenen ışığı bulmak için atılan her adım, gösterilen mücadele ve gayretler, engelleri aşma azmi, yaratılışımızın en derin arzu ve özlemini ifade eder.

Mutluğun kaynağı da, sebebi de sizsiniz. Siz, sizin bulmanız gereken gerçek amacınızsınız. İçinizde gizli olan sizi bulun. Bu arayışta karşılaşacağınız korkular sizin en büyük engelinizdir. Zihin korkularla meşgul olduğunda sürekli onlarla uğraşır, vaktini onlarla geçirir ve farkında olmadan onları besler. Zihin iki şeyi bir arada tutamaz. Yani sevinç varken hüzün yoktur, sevgi varken nefret yoktur. Cesaret varken korku ortadan kaybolur. Zihin sepetinizde hangi yumurta olduğunu fark edin. Korkular mı, cesaret mi? Hayatımızın sıkıntı kaynağı olan korkular bize içsel yolculuğumuzu yaparken zorluklar çıkartır. Sizi aciz bırakan, güçsüz kılan korkularınız sadece hayalden ibarettir. Tıpkı rüyanızda bir canavar görüp, korkuyla yataktan fırladığınızda gözünüzü açıp onun var olmadığını anlamak gibi...

Korkular, silahında mermi olmayan soyguncular gibidir. Neyimiz var neyimiz yoksa alırlar sizden. Eğer karşı koyarsanız, size korktuğunuzu yapacak güçleri olmadığını görürsünüz. Korkularınız içinde cesareti ve beraberinde gelecek olan istediğiniz, idealiniz olan yaşamı taşır. Korkularınızla yüzleşmezseniz, sizi bekleyen fırsatlar ve sonsuz mutluluk içeren olasılıklar okyanusundan uzağa düşersiniz. Nelerden korktuğunuzu düşünün ve bulun. Önce onları kabul edin, tanıyın, onların içine girin. Onları yeterince tanıdığınızda arkasından cesaret ve güçlü düşüncelerle beslenen adımlar gelecektir. Onları ortadan kaldırmak için şimdi sahip olduğunuz fırsatları kullanın. Korkularınızı daha tohum iken tanıyıp, ağaca dönüşmesini, meyve vermesini engelleyin. Hedefiniz olan ideal yaşamınız ve karanlığın yok edildiği ışık geleceğiniz için onları bilinçaltınızdan kaldırın.

 

Yazının devamı...

Sevgi ve beceri yan yana geldiğinde, muhteşem bir eserin ortaya çıkmasını bekleyin

22 Mart 2018

Güne Ay ikizler burcunda başlıyoruz. Aktif ve dinamik bir gün diyebiliriz. Özellikle kadın-erkek ilişkileri adına heyecanla bir gün genelindeyiz. Bir takım itirafların gerçekleşeceği ve içimizdeki sevme sevilme duygusunun heyecanın artış göstereceği bir zaman dilimine giriyoruz. İlişkilerde gizli iş birlikleri hayatınızı ve beklentilerinizi farklı bir yönde değiştirecek noktaya taşıyabilir. Beraber çalıştığınız kişilerle birlikte güzel projelerin içinde yer alabilir ve çabanızla zekânızı  birleştirerek harika bir üretim aşamasına geçebilirsiniz. Mantık çerçevesinde tutmak zorunda hissettiğiniz konularda duygusal bir yaklaşımla çözümlemeye çalışabilecek, kalbinizin sesini dinleyebileceksiniz. : Finansal ve hukuki sorunlarınıza destekler bulmak için yeni yöntemler denemek isteyebilişiniz. Bununla ilgili yaşça büyük kişilerden destekler almak adına önemli konuşmalar ve görüşmeler yapma talebinde bulunabilirsiniz. Aile ve maddi konularla ilgili durumlarda beklentileriniz ters tepebilir ve sizlere yeteri kadar anlayış göstermeyebilirler. Bu durumda hayal kırıklığına kapılmadan hareket etmeli ve ümitsizce kendinizi üzmemelisiniz.

Aynı zamanda iletişimsel konularda insanlarla aranızdaki sorunların varlığını daha derinden hissedebilir ve bunları değiştirmek adına harekete geçmek isteyebilirsiniz. Fakat biraz daha beklemeniz de ve insanları olayları ve yaşadıklarınızı daha derinden düşünmeniz de fayda vardır. Yine özel ilişkilerinizde sevdiğiniz kişi ile aranızda oluşan bazı duygusal setlerin nedenini bildiğiniz halde içinizden hiçbir şey yapmak gelmeyebilir. Bu belirsizlik canınızı sıkacak boyutlara çıkabilir. Fakat dediğimiz gibi bazı şeyleri zamana bırakmak belki de bizim yapabileceğimizden daha iyi sonuçlar çıkaracaktır.

Bugün Sevgi, Kucaklamalar, öpücükler, sırt sıvazlamalar ve el tutmalar konusunda cömert olun. Bu ufak hareketler, aileniz ve dostlarınıza olan sevginizi daha açık göstermenizi sağlayabilir.

Aristo şöyle diyor: "İdeal insan iyilik yapmaktan zevk alır. Kendisine iyilik yapılırsa mahcubiyet duyar. Çünkü iyilik yapmak üstünlük işareti, bir iyiliğe muhtaç duruma düşmek zaaf işaretidir." Karşılaşacağımız nankörlükten dolayı üzülmemek için hazırlıklı olalım. Karşılık beklemeden iyilik yapalım.

Mutluluk minnet beklemekte değil, minnet gösterilmesinden rahatsızlık duyulacak olgunluğa erişmektir.

Gelelim günün tavsiyeli hikayesine ;

Alışverişe gitmek üzere evden çıkan bir kadın, kapısının karşısındaki kaldırımda oturan bembeyaz sakallı üç yaşlıyı görünce önce duraksadı, sonra onları, tüm içtenliğiyle evine davet etti. Kadının davetine yaşlılardan biri yanıt verdi: ''Biz hiçbir eve üçümüz birlikte gitmeyiz'' dedi. Ve kısa bir duraksamadan sonra, bir açıklama yaptı: ''Sağ yanımdaki bu arkadaşımın adı, Zenginliktir'' dedi. ''Bu yanımda oturan arkadaşımın adı Başarı, benim adım ise Sevgi'dir." Kendini ve arkadaşlarını tanıttıktan sonra Sevgi, kadına ilginç bir öneride bulundu: "Şimdi evinize gidin ve eşinizle başbaşa verip, bir karara varın" dedi. "İçimizden yalnızca birimizi davet edebilirsiniz evinize. Hangimizi davet etmek istediğinize karar verin, sonra gelin kararınızı bize bildirin.'' Kadın Sevgi'nin önerisini eşine anlattığında adam "Aman ne güzel, ne güzel" dedi. "Hangisini davet edeceğimizi bize bıraktıklarına göre, biz de içlerinden Zenginliği davet ederiz ve evimiz de bir anda zenginliğe kavuşmuş olur." Eşinin kararına itiraz etti kadın: "Başarıyı davet etsek, daha mantıklı bir karar vermiş olmaz mıyız, kocacığım?" dedi. Sonra tekrar baş başa verdiler. "Aslında galiba en iyisi Sevgi'yi davet etmek. Hem ona yardımcı olmak bize de mutluluk verecek..." kararını verdiler.

Bu karar üzerine kadın kapıyı açtı ve üç yaşlıya birden sordu: "İçinizde hanginiz Sevgi idi? Onu davet etmeye karar verdik. Lütfen buyursun..." Sevgi ayağa kalktı, eve doğru yürümeye başladı. Arkadaşları da ayağa kalktılar ve Sevgi'nin arkasından eve doğru yürümeye başladılar. Kadın büyük bir şaşkınlık ve heyecan içinde, Zenginlik ile Başarı ‘ya sordu: "Siz niçin geliyorsunuz? Hani sadece biriniz gelebilirdi?" dedi. Kadının sorusuna, üç yaşlı birlikte cevap verdiler: "Eğer içimizden yalnızca Zenginlik veya Başarıyı davet etmiş olsaydınız, diğer ikimiz dışarıda bekleyecektik..." dediler. "Fakat siz Sevgi'yi davet ettiniz. Bu durumda üçümüz birden gelmek zorundayız evinize.'' Ve kadının ''Niçin?'' diye sormasını beklemeden, Zenginlik ve Başarı sözlerini şöyle sürdürdüler: "Çünkü Sevgi'nin olduğu her yerde, biz zenginlik ve başarı da her zaman onun yanında oluruz...

Yazının devamı...

Geleceğimizi yaşam koşullarımız değil verdiğimiz kararlar belirler

21 Mart 2018

Güneş koç burcuna geçti ve Yepyeni bir döngünün başlangıcına giriş yaptık. Enerjimizin değişim göstereceği ve aynı zamanda mücadelelerimizden sonuç alacağımız önemli bir dönem. Zaman kös kös oturma ve hayatınızı sorgulama zamanı değil. O dönem bitti. Biliyorsunuz oturup düşünmeniz gereken zaman geldiğinde bunu da yapmanız gerektiğini söyledik. Şimdi durum eyleme geçme ve hareket etme zamanı. Evrenle uyumlu ve ahenkli bir şekilde hareket etmezseniz yorulan siz olursunuz.

Hiç kimsenin ön yargısı ve yorumu sizi baskılamasın. Bugün Ay boğa burcunda hareket edecek. Diğer günlere göre daha rahat ve kendi konforunuzu korumak istediğiniz bir enerji akışı var olacak. Çevrenizde insanların yorumlarına çok fazla takılmayın. İnsanların kafalarının içine girip bizim hakkımızdaki yargılarını değiştiremeyiz, kalplerini yarıp kötü duygularını çıkaramayız, bizi yolda yürürken görmüş bir insan bile hakkımızda onlarca kötü fikre sahip olabiliyorken, neyi düzeltmeye çalışıyoruz? Boşverin gitsin. Kendinize ve bu topluma ne kadar faydalı olabilirsiniz bununla ilgilenin. Aynı zamanda önyargılı bu insan sizde olabilirsiniz. İnsanları koşulsuz sevebilme yeteneklerinizi geliştirin.

Bugün kariyerinizde var olan problemlerinizi üstlerinizle görüşmeyi deneyin. Onların getirdikleri çözümler  size yardımcı olabilir, stresinizi bir anda azaltabilir. Ayrıca  spor yaparken hız gerektiren hareketlerden kaçınmanız faydanıza olacaktır. Finansal beklentilerinizle ilgili otorite sahibi figürlerle bazı fikir  çatışmaları yaşayabilirsiniz. İşinizle ilgili bir takım  fedakârlıklar yapmanız gerekebilir. Geçmişi sorgulayacağınız bir süreç içindesiniz. İlişkilerinizi pişmanlıklar  üzerine kurmamalı, her şeyi kendinize dert edenlerden olmamalı, hayata yeni ve daha farklı gözlerle bakmayı  kendinize ilke  edinmelisiniz. Geçmişi değiştirebilme gücümüz olmayacağı  gibi yaşadığımız pişmanlıkları da örtmemiz mümkün değildir. Zamanında yaşananlar olması gereken şeylerdi. Fakat değiştirebileceğiniz tek bir an vardır o da şimdiki zamandır. Kendinizi geleceğe yönelik bazı ideallerinizi gerçekleştirmek isterken bulmanız an meselesi. İdeallerinize bir adım daha yaklaşmak için mücadeleler verecek ve bunu hayata hızlıca geçirmek için özel planlar yapacaksınız.

Gelelim günün tavsiyesine;

SANKİ BU BAHAR!

Kaç bahardır planlıyorsun çiçekli, rüzgarda açılan etekli bir elbise giymeyi?

Artık ne olursa olsun bu bahar esintili biri olmayı.

Tüy gibi hafif, oradan oraya uçuşmayı...

Yazının devamı...