"Aygül Aydın" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Aygül Aydın" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Aygül Aydın

Her zaman bir şans daha vardır. Seçtiğiniz herhangi bir anda tekrar başlayabilirsiniz. 

7 Haziran 2018

Özellikle yanılgılara karşı açık bir gün olduğundan hem söylediklerimize hem de karşımızdaki kişinin söylediklerine karşı daha dikkat kesilmeli ve sözlerin arkasındaki gerçek manaları kestirme gayretinde olmalıyız. Bugün özellikle eskiye dair bazı olayları karıştırmak isteyecek hatta eski ilişkilerinizi arama gayretinde bile bulunabileceksiniz.

Eğitim, yayıncılık, ticaret, seyahatleriniz ile ilgili konularda çalışmalarınız varsa ilişkileriniz adına pozitif bir yön kazanabilirsiniz. Akşam saatlerinde kırıcı olmaktan, hayal ettiğiniz finansal projelerinizde ön göremediğiniz durumlar, başkalarının acımasızca eleştirileri canınızı sıkabilir. Buna sebep verecek ortamlarda bulunmamanızı önerebilirim. Herhangi bir hedefe ulaşmak, herhangi bir engeli aşmak veya hayatınızdaki en önemli hazineyi bulacağınızı bilerek yaşadığınız olumsuzluklara meydan okuyun. Sadece var olduğuna inandığımız için varız ve her an inancınızı değiştirebilir ve gerçeğinizi değiştirebilirsiniz!

Kısacası geçmişten bir haber almak ve mazide kalmış kişilerle kısa da olsa bir görüşme yapmak bugün size kendinizi iyi hissettirebilir. Ama bir balık gibi fazla derine inmemekte fayda var. Bunun derinliklerinde boğulmamalısınız. Akşam saatlerinde ise etkili ve güçlü konuşmalar yaparken iddialı olma noktasında sınırları zorlamamanızı tavsiye edebilirim. İşyerinizde beraber çalıştığınız kişilerle ilgili uyum ve dengeyi koruma konusunda istikrarlı olmanız sizin için daha iyi olacaktır. Zira  ani çıkışlar sizi sonrasında onarılması güç durumlar karşısında çaresiz bırakabilir. 

Gelelim günün Tavsiyesine;

BUGÜN YAŞAYACAĞIM HER ŞEYİ BEN SEÇECEĞİM

Ya kızacağım yağmura etrafı ıslatıyor diye,

Ya da seveceğim onu çiçeklerimi suladığı için.

Ya sıkılacağım param yok diye,

Yazının devamı...

Sadece mutlu olmaya çalışın. Mutsuzluk, daha mutlu olmayı istemekle başlar

6 Haziran 2018

Çevremizdeki insanlarla daha rahat iletişim kurmak için gereken yolları denemeli daha fazla uzlaşmacı davranmalıyız.

Güneşin kalbinde Merkür’ün yer alması gün boyu etkilerinin devam etmesi yaşamanızı düşüncelerinizle yönlendirebileceğiniz anlamına geliyor olacak. Bu yüzden daha pozitif ve daha inançlı hareket etmeniz sizin kendi motivasyonunuzu arttıracaktır. Hem çevremize hem de kendimize karşı motivasyon gücümüzü artıracak konuşmalar yapmalı özellikle zihnimizdeki duygu karmaşasından kurtulmalıyız. Aynı zamanda sanatsal bazı çalışmalar yürütüyor ve bu alanda kendinizi göstermek istiyorsanız bugün bunun için ideal bir zamandır. Yine ortaklıkla beraber yürüttüğünüz işlerden güzel sonuçlar çıkabilir, işinizle ilgili olumlu haberler alabilirsiniz.

Öğleden sonra Ay’ın Neptün gezegeni ile teması ve Jüpiter ile sevgi dolu kontağı sevgi ve aşk konularında şanslı bir dönem içinde olduğumuz mesajı veriyor. Bu tür olumlu açılarda sürekli dikkat ettiğim ilişkiler konusunda sürekli şikayet eden kişiler görmem oluyor. Bu açılarda sevgiyi kendinizde bulun. Kendinize değer verin. Unutmayın şikayet edilen yere mucizeler uğramaz. Şükredin…

Gelelim günün tavsiyesine,

Tarih boyunca yenilikçi insanlar, yenilik için cüret ettiklerinde hep aynı şeyler başlarına gelmiştir; aşağılanma, küçümsenme, alaya alınma, yuhalanma… “Bütün gerçekler,” diyor Schopenhauer, “üç aşamadan geçer.

Birincisi aşağılanma. İkincisi, şiddetle karşı çıkılma. Üçüncüsü, sanki kendi kendine kanıtlanmışçasına kabullenilme!” Ya da Mark Twain´in dediği gibi; “Yeni bir fikri olan herkes, o fikir başarıya ulaşıncaya kadar çıkıntının tekidir.” “Budalaca!”, “Saçma!”, “Koca bir hiç!” Bütün bu sözcükler Edison ampulü icat etmeye karar verdiğinde, o günlerin elektrik dehaları(!) Sir William Preece, John Sprague ve Profesör Silvanus Thomson´un görüşlerini açıkladıkları sözcüklerdir. Edison ise onlara dünyayı aydınlatarak cevap verecek, insanoğluna da “Dehanın yüzde 1´i ilham, yüzde 99´u alın teridir.” diyerek başarının formülünü sunacaktı. 901. denemesinde başarılı olan Edison kendisine “900 denemede yanlış yaptın.” diyenlere ise, “901. denemede başarılı olmak için 900 yanlış denemeye ihtiyacı olduğunu” belirtirken ilmi bir hakikati de ortaya dökecekti; “Başarısızlık diye bir şey yoktur. Sadece denemekten vazgeçmek vardır.”

J.K. Rowling, bebeğiyle yalnız yaşayan sıradan bir anne, sosyal yardım parasıyla geçinmeye çalışan yoksul bir öğretmendi. Bir gün, tren yolculuğu sırasında aklına gelen kitap fikrini bir kafede kağıda dökmeye karar verdi. Aynı masada saatlerce oturdu, durmadan yazdı. Diğer müşteriler onu garipseyerek izliyordu. Oysa o yayıncılık tarihinde, ´en kısa sürede en çok satan kitap´ unvanını kazanacak ´Harry Potter´ serisiyle, dünyanın en güçlü kadınlarından biri olacaktı.

Farklı zamanlarda, Floransa morgundan kaçırdığı cansız bedenler atölyesinde bulunduğunda, Leonardo da Vinci için “deli” denildi. Oysa büyük ressam, mucit, matematik ve geometri dehası, gözlemlerinin ışığında ortaya çıkardığı iskelet ve kas sistemi çizimleri ile tıp tarihine geçmeye hazırlanıyordu.

Yazının devamı...

Yaralarınızın, sizi olmadığınız birisine dönüştürmesine izin vermeyin.

5 Haziran 2018

Bugün Ay Kova burcunda hareket edecek ve Güneş -Merkür gökyüzünde bir kavuşum gerçekleştirecek. Gökyüzünde tam anlamıyla bir şölen havası var iken sizler de bunu değerlendirme noktasında gayretli olmalısınız. Tabi ki hiçbir şeyin mükemmel olmayacağı mantığını kavramış kişiler olduğumuz için bu kavuşuma Neptün’ün meydan okuması da biraz dikkat çekici görünüyor. Bu etkiyi zaten baktığımızda son 3 yıldır yaşadık. Artık bu enerjiye oldukça hakim olduğunuzu düşünüyorum. Bu yüzden artık eskisi gibi insanların sizi kandırmaları, yanıltmalarının çok mümkün olmadığını söyleyebiliriz. Âmâ yine de bir laf vardır ya basiretim bağlandı diye. İşte hikâye buna benzemesin diye biz yine uyarılarımızda bulunalım.

Aynı zamanda Güneş Merkür kavuşurken Ay’ın da Balık burcunda ilerlemesi ve buraya meydan okuması geçmiş hesaplaşmaları biraz önümüze getirecek tarzda olmaya açık duruyor. Sadece buradaki tavrınız aptal yerine mi konuyorum duygusu olabilir. Örnek vermek gerekirse; Geçmişteki bir ilişkiniz birden karşınıza gelip sizden özür dileyip ya bende çok emeğin var hakkını helal et diye geldim gibi bir cümleyle karşınıza çıkarsa bu alanda yanıltıcı etkilerle karşılaşabilirsiniz. Bu aynı zamanda eski iş projeleriniz ya da yöneticileriniz ile ilgili diyaloglarınızda da olabilir veya ailevi şartlarınız ile ilgili de olabilir. Yani siz artık eski siz değilsiniz. Ve çevrenizde hiç kimse eskisi gibi değil. Sizlerde bir anlık gaflette bulunarak kandırma eğilimi içinde asla olmayın. Bu zarar verici nokta da olacaktır. Fake hesaplarla birilerini kandırmak, kaş yaparken göz çıkartmak gibi eylemlere karşı daha özenli olmanızı tavsiye edebiliriz. Merakınız ve şüpheniz çok artacağı için dürtülerinize hakim olmaya çalışmalısınız. Dolandırıcılıklar ve yanıltıcı haberler fazlasıyla çevrenizde duyulabilir.

Güneş-Merkür kavuşumunu geç saatlere kadar daha pozitif değerlendirmenizi hedeflerinizi geçmişe değil geleceğe yönelik yaparak bu etkiden maksimum başarı elde etmenizi önerebilirim. Öğleden sonra geleceğe yönelik hedeflerinizi düşünmek, yazmak ve harekete geçmek yönüyle kullanabilir daha fazla isteklerimizin gerçekleşmesi için dua edebiliriz. Özellikle bugün her zamankinden daha fazla  dua etmek ve düşünce gücümüzü pozitif yönde geliştirmek fazlasıyla olumlu sonuçlar getirecektir. Akşam saatlerinde Ay’ın balık burcuna geçmesiyle birlikte duygular iki kat daha hassas olacağı için bu duygu yoğunluğunu dengelemeniz gerekiyor. İlişkilerde bazı yön kayıpları olmaya açık bir zaman dilimi. Yaşınız kaç olursa olsun, içinizde bastırdığınız duygularla yüzleşmeye hazırlıklı olun. Özgürleşme duygunuzun sizi ele geçirmesine izin vermeyin. Ayrıca yaralarınızla yüzleşmek ya da zayıf noktalarınızı bilmek siz izin vermediğiniz sürece başka birinin o yarayı kanatamayacağı anlamını da taşımakta olduğunu unutmayın.

Gelelim günün tavsiyesine;

Hepimiz gün içerisinde farklı duygular alanına girebiliyoruz bazen mutlu, heyecanlı, üzüntülü, sıkıntılı her an duygu durumumuzda değişiklikler olabiliyor. Bu duygu durumunu kontrol etmek bizim elimizde. Her insan başarılı olmak ister. Değişmek, gelişmek ister. Bunun bir yolu da her daim büyük kelimelerle düşünmek ve konuşmak gerekmektedir.

Gerek kendimizle konuşurken gerek karşımızdaki insanlarla iletişim içerisindeyken kullandığımız kelimelere dikkat etmemiz gerekiyor. Bizi güçsüzleştiren, duygularımızı, düşüncelerimizi olumsuzluğa yönelten kelimelerden uzak durmalıyız.

Örneğin ben bu işi başaramayacağım, ben bunu yapamam ki, ben bunun üstesinden gelemem, ben o insanla anlaşamam, ben bu konudan anlamam derseniz beyninizin size yaptıracağı şeyler de tabi ki bu doğrultu da olacaktır. Ne ekerseniz onu biçersiniz, Duygularımızı ne belirliyor?

Düşüncelerimiz, düşüncelerimizi ne belirliyor? Söylediğimiz kelimeler, sonuçta psikolojik enerjimizi ortaya çıkartıyoruz. Gün boyunca ne dinliyoruz, hangi programları seyrediyoruz, hangi filmleri izliyoruz.

Yazının devamı...

Başkalarına karşı iyi olduğunda, kendin için en iyisi olursun.

4 Haziran 2018

Bugün Ay kova burcunda hareket ediyor olacak. Güne daha yenilikçi ve özgürlük bilinci içerisinde  başlayabilir eskimiş fikirlerimizi bir kenara bırakabiliriz. Ay ve güneş arasında oluşan uyumlu etkileşim hedeflerinize ilerlerken daha cesur bir şekilde harekete geçebileceğinizi ifade ediyor. Ancak Ay’ın Jüpiter ile yapacağı  olumsuz açısı ise kendimizi ait olduğu yere karşı yabancılık hissetmemize neden olabilir. Yaşama  karşı daha isyankâr olmamıza var olan şartları küçümsememize de sebebiyet verebilir. Yani bu iki etkileşimin sentezini yapacak olursak bugün girişeceğiniz işlerde kararlı hareket ederken karşılaşılan engellere karşı isyankâr olmadan ilerlemelisiniz. Sanki hatalı bir şeyler mi yapıyorum hissi içinde olmak yerine gerçekten istediğiniz noktayı düşünmelisiniz.

Zaman zaman birçoğumuz hak etmediğimiz koşulların içinde yaşadığımızı düşünüyor olabiliriz. Seçimlerimizi değiştiremeyeceğimiz ya da ömür boyu bu baskı altında yaşayacağımız duygusuna kapılabiliriz. Bu düşünce tarzı aslında korkularımızın bir çeşit kaçış yolundan başka bir şey değildir. Venüs-Plüton gezegenlerinin bu hafta genelinde karşıtlık yapıyor olması da biraz kendinize acıma duygusunun arkasına sığınma isteği verebilir. Kısaca, kendi seçimlerinizin sorumluluğunu üstlenmek, bizi “zavallı ben ” konumundan alır ve kendi yaşamınızın efendisi yapar. İşte bugün tam da bu söyleyeceklerimiz güne damgasını vururken yine düşünce gücünüzle elinizde olan her şey için mutlu olabilir veya olmayan için sızlanabilirsiniz. Olaya hangi yönden baktığınız önemli olacaktır. Daha uyanık ve her türlü gelişmeye açık hareket etmeniz sizi daha ayakları üzerinde durabilen bir noktaya getirecektir. Arka planda oluşan olaylar önünüze gelebilir. Bu sizi huzursuz etmesin. Siz yeter ki dürüst olmaya devam edin ve hiç kimsenin arkasından habersiz bir iş yapmayın.

Gelelim günün Tavsiyeli hikâyesine;

Bir laboratuvarda deney yapılıyor. İçinde bir büyük ve çokça küçük balığın olduğu kocaman bir akvaryum konuluyor.

Haliyle, büyük olan balık acıktıkça küçük balıkları yiyor… Daha sonra akvaryumun ortasına dikey bir cam yerleştiriliyor ve böylece akvaryum 2’ye ayrılıyor. Büyük balık bir tarafa, küçük balıklar da diğer tarafa yerleştiriliyor.

Büyük balık, cam bölmeyi geçmek ve küçük balıkları yemek için defalarca deneme yapıyor. Bu durum, tam 28 saat boyunca sürüyor. Bu sürenin sonunda büyük balık artık diğer tarafa geçmek için mücadele etmeyi bırakıyor.

Deneyin sonunda, cam bölme kaldırılıyor.

Yazının devamı...

İnsanın gelişmesi içeriden dışarıya doğrudur

1 Haziran 2018

Hoş geldin Haziran, Hoş geldin Yaz diyorum….Gönlümüzün sultanı ramazanı bile yarıladık bakacak olursak. Neler geçmiyor ki sevgili astroloji severler…

Her şey geçiyor…

Gökyüzüne bakacak olursak bugün Ay sabah saatlerinde oğlak burcunda hareket ediyor olacak. Duygularınızı göstermek ve ihtiyaçlarınızı dile getirmek sizler için biraz zor olabilir. Aile ile iş, ev ile sosyal yaşam, çevrenizdeki insanlarla aranızda gerçekte kurmak istediğiniz diyalog ile içsel dünyanızda kopukluk yaşayabilir kendinizi adapte etme açısından yeterli görmeyebilirsiniz.

Kendi duygularınızı gereğinden fazla ciddiye alma, kendinizi dünyanın merkezinde hissetme ve özellikle kızgınlığa yol açan bastırma duygunuzdan kurtulma bugün için  önemli bir atılım olabilir. Bu birkaç gün için sağlıklı bir oto kontrole sahip olmak zorundasınız. Zira gökyüzü etkileşimleri bu aralar bütün iletişim gücünüzü ve içinizdeki kontrol mekanizmasını yıpratmakta. İçinizde dizginlenemeyen  güven ihtiyacını çok çalışarak ve insanları eleştirmekten uzak durarak bir dengede tutmaya çalışmalısınız.

Aşırı duygu girdapları içerisine girmemeli, melankoliye yer vermemelisiniz. Hata yapmamak adına attığınız her adım sizlere büyük hatalar topluluğu olarak geri dönecektir. Önemli olan insanın yaşadığı olaylardan tecrübe edinmesi ve bir daha aynı yanlışı yapmamak için gereken gayreti sarf etmesidir. Her yanlış  bize doğru yolu gösteren en iyi öğretmendir.

Bu dönem ekonomik anlamda bizleri biraz zorlayabilir. Bunun için ise daha öngörülü ve sistemli davranmakta fayda vardır. Sorgulanmayan yaşam yaşamaya değmez, geçmiş deneyimlerinize bakıp ders almalısınız. Dakiklik, düzen, azim ve  kararlılık göstermezseniz hiçbir işte  başarılı olamazsınız. Nerede olursanız olun zirveye ulaşmak istiyorsanız, yaptığınız işin en iyisini yapmalı ve bir o kadar da çevrenize yardımcı olmalısınız. Unutmayın mum olmak için önce yanmayı bilmek gerek.

Gelelim günün Tavsiyeli Hikâyesine

Şorence Chatwik, 4 Temmuz 1952 tarihinde Pasifik Okyanusu’na dalarak, Kaliforniya’ya doğru yüzmeye başlar. Eğer bu denemesini başarıyla tamamlarsa bunu yapan ilk bayan yüzücü olacaktı. Chatwik çok kararlı bir şekilde okyanusun sularına dalarak yüzmeye başladı. Ancak o gün yoğun sisten dolayı göz gözü görmüyordu, su ise aşırı derecede soğuktu. Bu zor deneme birçok insan tarafından televizyonlardan dakika dakika seyrediliyordu. Saatler ilerliyor, bir taraftan yorgunluk bir taraftan soğuk...

Yazının devamı...

Başkalarının hayallerine ulaşmalarına yardım edin, siz de kendi hayallerinize ulaşırsınız

31 Mayıs 2018

Bugünün rahatsızlık verici negatif etkilerinden kurtulmak isteyenler beklentilerini azaltıp elindeki var olan imkânlarla mutlu olmayı denemeli ve başkalarından bir şey beklerken kendi güçlerinin üstünde bir performans beklememeleri yerinde olacaktır. 

Hayatınızda yeni başlangıçlara yol vermek ve olumlu düşünce gücünü daha fazla geliştirmek sizlere bu noktada üstün başarıları beraberinde getirebilir. Kişisel görünümünüzle  ilgili konularda ani ve radikal kararlar almaktan kaçınmanız gerekli. Özel ilişkilerde ise  eski arkadaşlıklar ve eski aşklar yeniden canlanabilir. İletişim konusunda gerçek dostlarınızla olmayanları daha kolay ayırt edebileceğiniz bugün yaşantınıza önemli tecrübeler de katabileceksiniz.

İlişkilerde iletişimin güçlendiği ve sosyal kimliğin daha ön plana çıktığı bir süreç. Uyumlu ve her ortama rahat ayak uydurabilen bir yapıya sahipseniz bugün başarılı işlere imza atabilirsiniz.

Gelelim Günün tavsiyesine;

Gerçek insan olmak istersen eğer öfke, ihtiras, kin, açgözlülük, azgınlık, aşırı şehvet, kibir gibi düşmanları alt etmelisin. Seni insan olmaktan uzaklaştıran negatif yapını kontrol altına alıp dengeleyebilirsin.

Denge senin bedeninde en mükemmel biçimde vardır, onu örnek al. Hırs bir geminin yelkenini şişiren rüzgâra benzer; fazlası batırır, azı da olduğu yerde bırakır. Yaşam oyunu denen sinemada, seyirci koltuklarında değil sahnede ol.

Yaşam bir oyun gibidir, uzunluğu değil iyi oynanıp oynanmadığı önemlidir. İstemediğin bir davranışı değiştirirken ihtiyacın olan esas disiplin, bir hareketi farkında olmadan yapacak hale gelinceye dek devam ettirme alışkanlığıdır.

Disiplin kilolarca baskı yaparken, pişmanlık binlerce ton baskı uygular. İnsanlar, değişmemenin acısı değişimin getireceği acıdan daha fazla oluncaya kadar değişmez. Bu değişimi yapabilenler hangi koltukta olursa olsun her zaman yeni hedeflere varmak ister. Bu yüzden, bir insanı oturduğu yerle değil, ulaşmak istediği hedefle ölçmek gerekir. Susamadan önce su kuyusunu kazmaya başla.

Yazının devamı...

Evren sınır koymaz; biz inançlarımızla sınırlarız kendimizi. Bir insan kendini arıyorsa kaybettiği yere bakmalıdır

30 Mayıs 2018

Aynı anda eşlik edecek olan Güneş-Mars üçgeni cesaret ve gücümüzü arttırırken gökyüzü de bir yandan diğer etkilerle bizi destekliyor olacak. Kendi  farklılık ve özgünlüğümüzü ortaya koymak, yapacağımız işlerle adımızdan söz ettirmek isteyeceğimiz bir gün geneli.

Bugün artık umudunuzu kestiğiniz yerden gelecek  iş teklifleri veya yöneticilerinizle aranızdaki iletişim bağınızın güçlenerek sizlere farklı görevler verilmesi  güne karşı motivasyonlu olmanızı sağlayacaktır. Önemli sözleşmeler ve görüşmeler yapabilir toplantılarınızdan pozitif yönde cevaplar alabilirsiniz.

Akşam saatlerinde ise Merkür’ün Mars ile kuracağı olumlu kontak  sabah yaptığınız girişimlerden ve başladığınız işlerden  beklenmedik ve  hızlı dönüşler alabileceğinizi gösteriyor. Duygusal anlamda ise geçmişte yaşadığınız, hayal kırıklığına uğradığınız, size haksızlık yapıldığını düşündüğünüz konuları artık anımsamaktan vazgeçmeli bunların size kattığı hayat tecrübelerini düşünmeye gayret etmelisiniz. Yeni bir ilişkiye başlama noktasında ise kararsız kalmamalı bir önceki hatalarınızdan ders alarak adımınızı cesaretle atmalısınız. Unutmayın Durum ister iyi, ister kötü olsun mutlaka değişecektir..!

Gelelim günün Tavsiyeli Hikayesine;

Brooklyn köprüsünde bir bahar günü, kör bir adam dilencilik yapıyormuş. Yanında bulunan kâğıtta “DOĞUŞTAN KÖRÜM” yazıyormuş.

Herkes dilencinin önünden geçip duruyormuş. Bir reklamcı bunu fark etmiş kâğıdı almış arkasına bir şeyler yazmış tekrar kör adamın yanına bırakmış.

Ne olduysa ondan sonra olmuş. Bu yazıyı okuyan herkes başlamış dilencinin önündeki şapkaya para koymaya kısa bir zamanda dilencinin şapkası parayla dolmuş.

Neydi sizce bu insanların tepkilerini değiştiren?

Yazının devamı...

Yay burcunda dolunay! Gün olur devran döner

29 Mayıs 2018

Bu dolunay, geçtiğimiz son 3yılın dönüşüm sürecini tamamlanmasını sağlayabilecek fırsatlarla doludur. Kırılan kalbiniz, ödemekte zorlandığınız borçlarınız, hiç bir günahınız yokken size yapılan haksızlık gibi konuların bir nebze olsun iyileştirmek için gelmiş bir dolunaydır. Bir şeyler aslında bugüne kadar siz tahammül ettiğiniz için vardı. Artık karar vermek zorunda kalacaksınız. Tahammül etmeyi bırakacaksınız. Yolunda gitmeyen şeylerin aslında yüzleşmekten kaçtığınız olaylar yüzünden olduğunu fark edeceksiniz.

 Dolunay anı haritasında Akrep burcu yükselmesi ve yönetici gezegeni marsın geçmiş yaralarımızı anlatan güney-ay düğümü ile temas içinde olması zaten geçmişle hesaplaşmak durumunda kalacağımızı bize gösteriyor. Merkür gezegenin 29 derece boğa burcunda olması ise sanki birikmiş çok sözün söylenme vakti gelmiş gibi duruyor. Evren size öyle bir hazırlık yapıyor ki bugüne kadar bilmediğiniz pek çok gerçeklikle baş başa kalabilirsiniz. Bu hemen sizi ürkütmemeli. Bundan niye bahsediyorum? Söylenmesi gerekenler artık gelirse usulüne uygun bir tavırda söylemekten korkmayın.

Zaman makinesine binelim o zaman 2015 Eylül Ayı ve sonrasına bir yolculuk yapalım. Biliyorum birçoğunuzun suratı çoktan düştü ve içinizi bir endişe aldı. Eyvah yinemi aynı şeyler yani demeye başladınız. Hayır, tabi ki !

2015 Eylül yılından bu yana hem ülke olarak hem de kişisel bazda hayatlarımızda gerçekten çok yorulduk. Sanki yaşamımızdan sürekli görüntüsü giden anteni bir türlü çekmeyen, görüntüyü net alamayan televizyon izleyicisi gibiydik. Hep bir şeyler oluyordu ama çevremizde, arkadaşlıklarımızda özel hayatlarımızda olayları net göremiyorduk.

2018 Yılının başından beri görüntü net gelmeye başladı ve siz 3 yıldır izleyemediğini ya da izlerken kaçırdığınız detayları görme fırsatına sahip oldunuz. İşte bu dolunay ile elinize geçen fırsatları kararlı ve kendi iyiliğinizi düşünür nitelikte harekete geçirmelisiniz. İlerleyen zamanda tüm gerçeklerin ortaya dökülmesi, bilinmeyenlerin söylenmesi ve büyük restleşmeler söz konusu olabilir. Bu dolunay sizlere şimdilik zorlayıcı gelse de, zaman içinde mutluluk verecek gelişmelerin sizin aslında ne kadar hayrınıza yaşanacağına işaret ediyor. Boşa kaybettiğiniz zaman duygusu, ait hissedilmeyen yaşamlar, geçmişle bugün arasında gidip gelmeler, yitirilen hayaller, güven duymadığınız insanlar bunlar sizler için artık tümüyle terk ediliyor. Yepyeni bir dönüşümün ve değişimin başlangıcı içine giriyorsunuz. Yepyeni bir iş, yepyeni bir yuva, yepyeni bir aşk gibi düşünün.

Sonradan aklıma gelenleri de buraya maddeler halinde eklemek gerekirse;

 ·         Eski sevgiliniz ya da aşk acısı çektiğiniz çok kıymet verdiğiniz partneriniz sizi kıskandırmak adına girişimlerde bulunup kendi adına mutluluk oyunları oynadığı dedikodular çıkartabilir. Buna fazla kanmayın. Dürtüsel kıskançlık tepkileri vermeyin. Sadece izlemek iyidir. İzleyin.·         Bu dolunay 2016-2017 yılının sizin hayatınızda yarattığı dönüşümü en güçlü idrak ettiğiniz bir döngü olacak. Bu dönüşümün içerisinde iyileşmek fırsatı da var. Bunu kaçırmayın. Yani kısaca krizler içerisinden önemli fırsatlar çıkacak diyebiliriz.·         Finansal konulara, dolandırıcılıklara, yanılmalara lütfen dikkat edin. Hırsızlıklar açısında da ummadığınız şekilde anlamsız olaylarla karşılaşabilirsiniz. Önlemlerinizi alın mutlaka.·         Aşk ve ilişkileri açısından harika bir dolunay diyebiliriz. Gökyüzünde Venüs’ün Neptün ve Jüpiter ile oluşturduğu büyük üçgen açı kalıbı oluşacak. Yaşantınızda daha önce hiç tatmadığınız romantik duygularla iç içe olabileceksiniz. Bu sizi büyültecek adeta ruhunuzu şifalandıracak nitelikte olacak gibi görünüyor. Dolunay etkisinden 4-5 gün sonra bu tarz ilişkiler içinde olabilirsiniz. Bu duygularınıza sahip çıkın. Dünyanın en önemli yaşam sebebi sevgi ve aşktır. Bu kolay elde edilmez. Bunu kaybetmeyin. 

Kısaca yarın ki yayydolunayıyla son 3 yılın sezon finalini yapacaksınız. Bu sizi korkutmasın. Dünya yuvarlaktır ve dünyanın sonu gibi görünen bir yer, başlangıcı olabilir ve iyiler her zaman kazanır... İyi kalmaktan vazgeçmeyin.

Yazının devamı...