"Aygül Aydın" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Aygül Aydın" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Aygül Aydın

Haksızlık birkaç yıl koşar, haklılık onu bir anda geçer

26 Şubat 2019

Çünkü bir çoğunuz bu hafta kariyer planlarınız ile ilgili önemli kararlar vermek isteyebilir. Muhtemelen bunlarla başa çıkabilmek için hayatınızda otorite oluşturmuş kişilerle görüşme dürtüleri içerisinde olabilirsiniz. Biraz da kendinizi bu hafta parasal anlamda köşeye sıkışmış gibi hissedebilirsiniz.

 Ama bunları yapmadan önce gelin bu duygularınızı bir konuşalım.

 Bugün gökyüzü biraz sizlere sakin bir şekilde durmanız gerektiği hakkında uyarılar içerisindedir. Özellikle oğlak burcundaki temalar yüksek oldukça bu gidişat bu şekilde olmaya devam edebilir. Bu uzun sürmeyecek konuyu sadece biraz anlamanız gerekmektedir.

 Bu hafta yöneticileriniz ile ilgili bazı problemleri yönetmek zorunda kalabilirsiniz. Hiç beklemediğiniz bir şekilde bazı konularda hakkınızın yenildiğini ya da size yeteri kadar güvenilmediğini düşünebilirsiniz. Belki de siz yöneticisiniz ve çalışanlarınızın sizin arkanızdan bir şeyler çevirdiğini düşünüyorsunuz. İşte bu sizin kendi hayat hikayenize göre sürer gider.

 Ben de 12 yılla aşkın kamuda görev yapmış, çok fazla sayıda yöneticilerle çalışma fırsatı olmuş biriyim. Yani profesyonel iş yaşamında başıma gelen olumsuzluklar ve kurumsal hayatımın içinde yaşadığım mobbingler sonucunda kariyer yönümü doğum haritama göre değişime götürmüş de biriyim.

 Yani şu anki gökyüzü konumlarında bundan bahsederken bile gülümsüyorum. Gökyüzü, yeryüzü ile öyle muhteşem bir matematik içerisinde çalışıyor ki, ne yazık ki bun işin içinde olanlar anlayabilir. Çünkü bundan 9 yıl önce bu benzer gökyüzü konumların da çok ilginç ve zorlayıcı şeyler yaşamıştım. Biliyorsunuz ki ben yeri geldikçe kendi hayatımla ilgili sizin yolunuzu aydınlatacak, test ettiğim şeylerden ve onayladığım tespitlerimden bahsediyorum.

 Siz değerli okuyucularım ile paylaştığım öneriler ve yaşadığım olaylardan ötürü beni çok yaşlı hayal ediyorsunuz, bunu biliyorum. Ama ben kariyer öyküsüne 22’li yaşlarda başlamış ve yaşadıklarından hemen ders çıkartan bir birey olduğum için bu yüzden gönül rahatlığı ile benim deneylerimi inceleyebilir ve örnekler çıkartabilirsiniz.

 Hepimiz çalışma hayatımız da

Yazının devamı...

Kader bazen ödülle cezalandırır, bazen kederle ödüllendirir

25 Şubat 2019

Okullar her ne kadar tatil olsa da biz bu heyecanı unutalı çok oldu biliyorum. Bizler paşa paşa işe giderken miniklerin ve gençlerin mutluluğu tarif edilemez.

 Bari bizler de yüzümüzü güldüren birkaç haber alsak bugün güzel olmaz mı?

 Şöyle çok beklediğiniz ödemeniz bugün hesaba yatsa?

Ya da beklediğiniz o iş telefonu gelse?

Ya da çok beklenen o mesaj?

 Güzel olurdu öyle değil mi?

 Aslında hikayemiz şair ‘in şu cümlesi ile vücut buluyordu;

“Ben aramak değil, bulunmak istemiştim. Ama kimse sormadı”

Yazının devamı...

Beni anlamaya ve kalbinde saklamaya çalış

23 Şubat 2019

 

Yapılan araştırmalara göre kadın kalbi erkek kalbinden daha hızlı atıyormuş?

Bunu okuyunca çok dikkatimi çekti.

Önce bir tebessüm ettim.

Sonra kendi kendime eee yani dedim.

Ama sonra yaradılış matematiğine göre aynı olması gerekirdi, neden böyle diye düşündüm. Bugüne kadar aynı dinamiklere sahip olduğumuzu düşünüyordum.

Sonra bu yazıyı yazarken birden kalbim attığı için yazabildiğimi fark ettim.

Mesela sizde kalbiniz atarak okuyorsunuz, bunu düşünüyorum.

Yazının devamı...

Gezegen dizilimleri deprem için ne öngörüyor?

22 Şubat 2019

Malum dün gece hepimiz depremden dolayı oldukça bir panik olduk.

 Panik olmamıza neden olan en büyük etkenlerden biri kendini yeni nesil deprem uzmanı olarak adlandıran Frank Hoogerbeets'in yaptığı mega deprem tahmini tüm dikkatleri üzerine çekti. Türkiye  için yorumlarda bulunan tahminci, Türkiye'nin aktif deprem kuşağı içerisinde bulunduğunu ve 21 Şubat'ta 8 büyüklüğünde deprem meydana geleceğini de söyledi.

 Üç yıldır yoğun gözlemler yaptığını söyleyen Hoogerbets tahminini Güneş Sistemi Geometri Endeksi'ne dayandırıyor. Hoogerbets, gezegen hizalanması durumunda şiddetli depremlerin görüldüğünü öngörüyor.

Benim düşünceme göre Hoogerbets'in iddiaları son derece ilgi çekici görünüyor ve bende aynı fikirde olduğumu söyleyebilirim. Bu tespitler gayet doğru olabilir. Üzerinde uzunca bir zaman çalışmak ve değerlendirmek lazım. Bende bunun üzerinde artık çalışıyorum. Ama demek istediği şeyin dün gerçekleşmiş olup geçtiğini düşünüyorum. Çünkü astrolojik olarak bir ölçek söylemek doğru değil. Bunu hoogerbets’in kendi öngörüsü ya da senaryosu olarak düşünebilirsiniz.

Dün telefonlarım susmadı.

Hiç astroloji ile ilgilenmeyen, bu takım şeylere itibar etmeyen ne kadar insan, akraba, çevrem varsa yukarıdaki gezegen dizilimlerini dün bana sordu. 1 Saat gezegenlerin dizilimleri ve yörüngelerini anlattım.

“Yahu sen ne önemli bir iş yapıyormuşsun” diyeni oldu.

“Ya sen hangi gazete de yazıyordun”

Yazının devamı...

İstatistikler ne derse desin. Her durumda başarıya giden bir yol vardır.

22 Şubat 2019

Bugünün yazısını yazmaya başladığım sıralarda arka masamda üç bayan arkadaşın keyifli sohbetlerine kulak kabarttım.

 

Öyle güzel sohbet ediyorlardı ki ve öyle güzel birbirlerini yüreklendirerek konuşuyorlardı ki çok etkilendim ve ister istemez dikkatimi çekti.

 

Şöyle cümleler geliyordu kulağıma;

İnsanoğlunun hem bedensel hem ruhsal yolculuğunun zorluklarıyla nasıl başa çıkmaya çalıştığını;

Bedenine iyi bakmazsa ruhunun önem kazanmayacağını;

Bedenin ayrı bir şey yapmak isterken ruhun da ayrı bir şey yapıyor olması fikrinin zorlayıcı olduğunun;

Yazının devamı...

Dolunay vakti! İnanıp inanmamanız gerçeği değiştirmez

20 Şubat 2019

Ne olacağız yine kurt adam mı olacağız?

Çok sinirliyim ne yapacağımı bilmiyorum.

Yine bir şeyler değişmedi.

Her şey aynı.

Hani 2019 yılı güzel olacaktı?

Bana geri döner mi?

Ya dönmezse?

Ben ne zaman âşık olacağım?

Yazının devamı...

Her yere giderim yeter ki yol doğru olsun

20 Şubat 2019

Amacına hizmet etmiş olan tüm eski alışkanlıklarınızı arkanızda bırakabilirsiniz.

Yaşamınızda artık size hizmeti bitmiş alışkanlıklarınızdan kopmanız gerekmektedir. Eğer bundan kopmazsanız gereksiz baş ağrıları ve sinir sisteminizi zedeleyici travmalar bırakacaktır.

Bu dolunay da ne olacak ne olacak diye soran herkese bunları söylediğimizde suratları bir ekşiyor. Ne yani iyi bir şey olmayacak mı?

Soruyorum sen iyi bir şey yapıyor musun?Evet yapıyorum.Mesela ne yapıyorsun?Kendine bu soruyu sor. Ama tarafsız ama katkısız bunu sor kendine.Ekleme, süsleme.İnsanlar çoğunlukla bir şeylerin farkında değiller. Farkında olmak gibi bir çabaları da yok.Neyin farkında olması gerektiğini bilecek gücü bile yok.

Bir şeyler de bir yere kadar anlatılabiliyor. Dolunay’a kafayı takıp, ah beni dolunaylar tutulmalar mahvetti gibi düşüncelerle kendi ihtiraslarınızı benim masum yıldızlara yüklemeyin lütfen.Zor günler geçer efendim.Nasıl mı geçer?

Acının etrafını dolaşamazsınız, içinden geçmeniz lazım.

Yenileceğinizi bilseniz de inandığınız şey adına savaşacaksınız. Şimdi kafanızda deli sorular yine beliriyor.Bu ilişki için savaşı mı? Bu aşk için savaşım mı?Soruyorum. Değer mi?

 

Yazının devamı...

Keşke sözcüğü yerine “Bir daha ki sefere” demeyi dene

19 Şubat 2019

18 Şubat haftasındayız ve artık bahar aylarına doğru ilerliyoruz. Zaman nasıl geçiyor böyle. Sizi böyle anlarda ne hüzünlendiriyor bilmem.

Benim direk aklıma “yaşanması mümkünken bir şeylerin yaşanmaması” hüzünlendiriyor.

Bir insan için bu yaşamda her şey mümkün olabilirken neden bu kadar umutsuzdur diye düşünürüm.

Dedem hep büyük adam olun derdi.

Derdim dedem ne istiyor bizden, Sürekli büyük adam olun derken…

Bir bardak su verirdim büyük adam olasın derdi ve bardağı havaya kaldırırdı…

Çok hoşuma giderdi. Mest olurdum…

Bir gün sordum. Büyük adam derken cumhurbaşkanı gibi mi olmam lazım dede dedim.

Yazının devamı...