"Aygül Aydın" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Aygül Aydın" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Aygül Aydın

Eğer birini gerçekten seversen, nereye gidersen git ondan uzaklaşamazsın

28 Eylül 2017

Ay tüm gün Oğlak burcunda hareket edecek. Duygularımız sessiz ve derinden ilerlerken, ilişkilerimizde anlam veremediğimiz bir mesafe ile yol alacağız. Aynı zamanda bugün oldukça sürprizlere açık olmamız gereken bir gündeyiz. Hafta başından beri bahsettiğimiz Jüpiter-Uranüs karşıtlığı kesinleşecek. Bugün her zaman ki günlere nazaran şaşırtıcı ve şok edici haberler alabiliriz. Beklenilmeyeni beklemek bu ve bir diğer haftanın ana konusu diyebiliriz.

Aynı zamanda bu sabah Merkür Uranüs'le uzaktan bir meydan okuma yapacak. Çevremizdeki insanlar bizleri yanlış yönlendirebilir. Hızlı verilen kararların hızlı bir şekilde değişime uğramısıı da söz konusu. Ya da kendimizi doğru yönlendirmede bazı gerçekçi noktalar bulmak zor olabilir. Zayıf düşünülmüş kararlar, dürtüler ve israfa veya yanlış anlamalara yol açan dağınıklıklara dikkat etmeliyiz.

22 Nisan'dan beri gerileyen Plüton, 28 Eylülde ileri hareketine doğru durağanlaşacak ve 30 Eylülde ileri hareketine başlayacak. Plüton’un ileri hareketiyle geçmişten kalan tüm izlerden arınmak, geçmişin gölge etkisinden kurtulmak ve artık dönüşümü tamamlamak gereklidir. Mitolojinin yeraltını anlatan Plüton dönüştürme, yenileme ve küllerinden doğmanın etkin gücünü anlatır. Plüton değişeme direnmemektir.

Plüton gezegenin 2012 yılından beri Uranüs gezegeni ile yaptığı kare açı zaten hepimizin fazlasıyla hayatımızda tahmin edemeyeceği değişimlerle yüzleştirdi. Hepinizin 2012yılından beri rol aldıkları alanları farklıydı. Öylesine Hızlı gelişmeler yaşandı ki belki de ancak yeni sindiriyor olabiliriz. Bu bir senkronizasyon süreciydi hayatlarımızda belki de bunu bu şekilde düşünün. Halının tozu alınması için sopayı sağlam yemiş olabiliriz. Artık dikkatimizi içimize değil dış gelişmelere yöneleceği gibi kişiliğimizde, beğenmediğimiz yönlerimizden tamamen uzaklaşacağız.

Nisan ayından bu yana derin duygularla yüzleşiyor ve bunları içinizden atmak için gayret gösteriyor olabilirsiniz. Artık zamanı geldi. Bu Plüton Retro’sunun öğrettiği aslında ruhunuzun ne kadar arındığı ve bugüne kadar sessiz ve derinden kalmayı nasıl öğrendiğinizle ilgili ve Tabi ki bu süreci herkes böyle geçiremedi. Hayatın bir sınav olduğunun farkında değildiler. Tutku ve ihtiraslarının kurbanları oldular. Son zamanlarda Eski ve anlam ifade etmeyen, hayatımızdan çıkaramadığımız, belki de görmekten kaçtığımız olaylar karşımıza çıkmış olabilir.

Plüton’un düz hareketine geçmesiyle bunlarla yüzleşilmesi gerekmekte ve tamamen bu işleri kökünden kazıyacak çözümler bulunmalıdır. Korku yok..

Gelelim günün tavsiyesine;

Ben henüz çok küçükken eve bir telefon almıştık. Telefonun bağlı olduğu cilalı çerçeveyi ve parlak ahizeyi asla unutamam. Saatlerce onun karşısına geçer ve seyrederdim. Hatta o derece ki, telefon numaramız olan 105'i bir an bile aklımdan çıkaramıyordum, telefonla konuşacak yaşta değildim, zaten boyum da telefonun bulunduğu yere yetişemezdi. Fakat annem konuştuğu zaman, onun karşısına geçip hayranlıkla ona bakardım. Bir keresinde beni kucağına alıp ahizenin yanına kaldırdı ve beni babamla konuşturdu. Bu, bence unutulması çok güç bir olaydı. Sevinçten ve mutluluktan uçuyordum. Zamanla, bu telefonun içinde canlı bir yaratık bulunduğunu, "Lütfen Danışma" olduğunu ve bu Bayanın ne sorulursa hemen cevap verdiğini öğrendim. Annem ona defalarca başkalarının telefon numaralarını sormuştu; bir iki kere de saatimiz durunca gene ondan sorup doğru saati öğrenmişti.

Yazının devamı...

“Ya kaybettiklerin üzerine yoğunlaşırsın ya da geriye kalanlar için savaşırsın”

27 Eylül 2017

Güne Ay Yay burcunda hareket ederken başlıyoruz. Öğlenden sonra Ay Oğlak burcuna geçiş yapacak. Merkür'ün Chiron'a muhalefet etmesi, bugün fikirlerimizi veya hedeflerimizi sorgulamamızı sağlayabilir. Ya da ağır cümleler söylemek durumunda bizi bırakabilir. İletişimlerde ortaya çıkan yanlış anlamalar, kişisel olarak olayları kendi yönümüze çekmekten kaynaklanıyor olabilir. Karar verme yeteneğimizden şüphe etmememiz gerekmektedir.

Karşıt görüşlerin aynı fikir ile bir uzlaşma yönüne gelmesi bizleri endişelendirebilir. Fikirlerimizi veya düşüncelerimizi sunarken kendimizi ayağa kaldırmalıyız. İletişim kurduğumuz önemli iş görüşmelerimizde kendimizi yanlış anlatabiliriz. Yeni bir tartışma ortamı oluşabilir, bu da bizi bir şeyleri yeniden düşünmemize neden olabilir.

Gerçekçi olmayan veya şişirilmiş beklentilerimizle kendimizi kolayca aldatabiliriz. Gerçekçi ayrıntılara odaklanmak zor olabilir. Bugün genelinde toplantılarınızda bazı ertelenmeler ya da kontrol dışı gecikmeler söz konusu olabilir. Bununla ilgili akış içerisinde hareket etmeli suçlayıcı tavrınız içinde olmamanız gerekmektedir.

Jüpiter'in Uranüs'teki muhalefeti, ilk önce Aralık 2016 yılında ve sonra Mart ayında tetiklenen ve şimdi bu setteki son kesinleşmesini ortaya koyan bir transit etkisidir.

Bu, özellikle yakın ilişkilerimizle ilgili olarak, özgürlük için yalvaran bir transit geçişidir. Ortaklık ararız, fakat aynı zamanda bireyselliğinize de sıkı sıkıya sarılıyoruzdur. Sınırlı ve kısıtlı olduğumuz baskılardan, yaşam alanlarından kurtulmak için özgürlüğü arıyoruzdur.

Büyümek ve ilerleme arzusu artık sağlamlaşır bir duruma gelecektir. Bu transit, bize yeni bir şey denemek veya sınırlayıcı bir durumdan kurtulmak için doğru motivasyonu verebilirken, bizim için gerçekten neyin önemli olduğunu unuttuğumuz noktayı tekrar hatırlamamıza yardımcı olacaktır.

Unutmamalısın ki, Sonucu doğrudan görmek, bir zorluk ve problemle karşılaştığınızda, ona direndiğinizde, mücadele ettiğinizde onun ardında sizi bekleyen ödülü, kaynağı ve ışığı görmek demektir. Bu farkındalıkla attığınız adımların uzun vadede yaratacağı sonuçları düşünme bilincini artırırsınız. Sonuç olarak içinize dönerek bakacağınız büyük resim sayesinde karşınıza çıkan olumsuzlukları, bunalımları yerleşmeden önce görerek çözme şansını yakalarsınız. Almak istediğiniz ürünün tohumunu toprağa diker ve hasat zamanı sürpriz yaşamadan istediğinizi alırsınız.

Gelelim günün Tavsiyesine;

Yazının devamı...

Hayatta küçük şeylerden zevk almaya bak. Bir gün geçmişe bakıp bunların büyük şeyler olduğunu fark edeceksin.

26 Eylül 2017

İnandığımız bir şey için savaşmaya hazırız. Kendimizi ve arzularımızı ifade etmeyi daha kolay bulacağımız bir gün geneli. Rehberlik, öğretim ve öğrenmenin yanı sıra iyileşme ve zihinsel temizliğe yönelik harekete geçmenin iyi bir zamanı da diyebiliriz. Bu gün yaşadığımız olaylar içerisinde hakikat, bilgi ve tecrübe ararız. Artık hayatımızın sıradan ayrıntılarıyla daha az ilgilenme kararı alacağız. Ay bu akşam Satürn ile hizalanarak sorumluluklarımızı veya sınırlamalarımızı bize hatırlatacak.

Bunun dışında geçmişte acı çektiğiniz yaraları hatırlayabilirsiniz. İlerlemek için artık iyileşme sürecine odaklanmalısınız. Bu, beklenmedik değişikliklere uyum sağlamayı veya daha uzun vadeli umut ve rüyalarınız için ayarlamalar yapmayı işarettir. Unutmayın herhangi bir değişikliğin öncesinde bir gerilimin birikmesi gerekir ki bu durumda denge yerli yerini bulsun. Enerjiniz az talebiniz yüksek olabilir. Artık günlük rutin işlerinizi yoluna koymayı öğrenmeli, hayatınızın en pratik alanına geçiş yapmalısınız. Aşk ve ilişkilerde önemli bir yoğunlaşma süreci. Çocuklarınızın hayatını ilgilendiren konularda sorumluluk almanız gerekebilir. Romantizm ve aşk konuları sizi bu dönemde daha ruhsal anlamda yoğunlaştıracaktır. Yeni bir ilişki için keyifli bir dönemin başlangıcı da diyebiliriz. Kendinize bazı sağlam hedefler verin, onlara ulaşmak adına harekete geçin. Ekonomik açıdan dengenizde bazı kaymalar olabilir bunu anlayarak belli bir dengeye gelmeye öğrenmelisiniz.

Gelelim günün tavsiyesine;

Durgunluk ve sükûnet ruhun olgunlaşmasıyla yetersizlik ve eksikliğin acısından kurtulmaktır. Endişe, kuruntu, içsel acılar ve sıkıntıları bırakarak yaşamaktır. Bedensel zevk ve heyecanlardan doğan küçük mutlulukların oluşturduğu yalancı cenneti terk etmektir. Çokluğun teklik olduğunu anlamaktır. Bu sayede durgunluğa ve sükûnete varan, can sıkıntıları ve pişmanlıklardan kurtulur, sabrın ve hoşgörünün gücüyle gerçeği bulur.

Gerçek kişiliğini kazanmak için şu dört adımı uygula:

*Tutarlı ol! Bu senin davranışlarının arasındaki anlam birliğidir.

*Güçlü ol! Bu senin gerçek potansiyelini açığa çıkarmandır.

*Özgür ol! Kendini bedeninden, organlarından, hücresel duygularından ayrı olarak hisset.

Yazının devamı...

Derisini değiştirmeyen yılan ölür!

25 Eylül 2017

- İşte yılın sorusu bu.

Buna hemen şöyle cevap vermek istiyorum. Bu zamana kadar ne için gayret gösterdiysek ve bir türlü olmadıysa bununla ilgili bir çözülme yaşayabilme imkânı söz konusu olabilir. Bu duygusal anlamda elbet ki kolay olmayacak ama artık hayatınızda dramatik olduğunu düşündüğünüz her şeyde özgürleşme ve uzaklaşma kararı alma cesaretiniz olacak.

Ay sabah saatlerinde Yay burcuna geçiş yapıyor. Bu etki altında, duygusal olarak günden sıkılmanız mümkün olabilir. Her şey çok rutin gelebilir. Bu rutinlikle dürtüsel olarak bir manzara değişikliği veya sevimsiz bulduğunuz şeylere karşı sizlere anı itirazda bulundurabilir. Ayrıca eğlenmek için yeni yollar denemek adına açık olmalıyız. Bu enerjinin iyimser olmasından ötürü, gün içindeki Merkür-Satürn olumsuz açısı ile bazı vaat edilenlerin gerçekçilik payının olmadığını, daha fazla olumsuz ihtimaller üzerine odaklanmanıza sebebiyet verecek kaygılar yaratabilir.

Neşenizi ve keyfinizi ciddi veya ağır konularla meşgul etmek yerine bugün olumsuz düşünceden sıyrılmayı ve hayaller kurmanızı önerebilirim. Beklediğiniz haberleri almakta ya da fiziksel olarak bir yere gitmede güçlükler olabilir. Bununla başa çıkabilmelisiniz. Bir projeyi veya fikri gözden geçirmek bugün çok doğru değil. İnsanlar gözünüze aşırı derecede saldırgan, duyarsız veya alaycı görünebilir. Ya da böyle görünen bizde olabiliriz. Akşam saatlerinde İçgüdülerimize güvenmek daha da zorlaşabilir. Bu yüzden içinde bulunduğunu durum hakkında hızlı ve acele kararla size hata yaptırabilir.

Bu haftanın en zirve açısı Jüpiter Uranüs karşıtlığı olacak. Bu hafta 5 gün boyunca köşe yazımda bundan bahsedeceğim. Haritalarınızda koç ve Terazi hangi evlerinizdeyse sizde o konularda bir tamamlanmaya doğru hareket edeceksiniz. Bir yandan, hayat yolculuğunuzdaki değişiklik için güçlü bir dürtünün yaklaştığını  hissedeceksiniz. Bazı durumlarda, sizi bugüne kadar geri tutan konularda  ve diğer insanlara karşı sorumluluk biçiminizde büyük değişimlerin başlangıcını yapacaksınız. Her iki durumda da hayatınızı düşünmeye ve kısıtlamalardan kurtulmak adına bu sefer bu zamanı kullanma vakti geldi. Size bu zorlayıcı değişimin sonunda söyleyebileceğim en güzel şey yeni kazanacağız bu özgürlük için minnettar olacağınızdır. Bu dönemde karışıklığa ve yön vermeme duygularına karşı savunmasızsınız. Planlarınızı harekete geçirmek ne kadar zor olursa olsun, Kendinizi daha iyi zamanlara kurduğunuzu unutmayın. Bu etki altında, hayatımızda değişiklikler yapmak için istekli olmamız gerekiyor. Bu, özellikle yakın ilişkilerimizle ilgili olarak, özgürlük için yalvaran bir transit etkisi. Büyümek ve ilerleme arzusu şimdi çok güçlüdür ve yeni imkânlar sunabilir ve alışılmadık kaynaklardan yardımlar bulabiliriz, ancak bu etki altında isyankâr ve itici olmamızda mümkün. Bu yön, bize yeni bir şey denemek ya da sınırlayıcı bir durumdan kurtulmak için doğru motivasyonu verirken, bizim için gerçekten neyin önemli olduğunu unuttuğumuz noktaya geri döndüren bir transittir.

Dememiz o ki; Bilgi, domatesin meyve olduğunu bilmektir. Bilgelik ise onu meyve salatasının içine koymamaktır. Sizde bu kadar bilgiyi bilerek meyve salatanıza karışmayın.

Gelelimgünün Tavsiyeli hikâyesine;

Sizlere Osho’nun yolculuk yapan bir Sufi mistiğin hikâyesini paylaşıyorum.

Yazının devamı...

En kötü yemek kendi kendini yemektir

22 Eylül 2017

Haritalarınızda Terazi hangi alanda ise burada parlayacak ve işlerinizi çözüme ulaştıracak fırsatlar önünüze gelebilir. Terazi burçları, başkalarıyla olan ilişkilerini uyum ve denge içinde tutabilmek için çok emek verirler. Hatta kendilerini mutlu etmek aslında karşısındakini mutlu etmekle ilişkilidir. Başkalarını yarı yolda bırakmama, uzlaşma, adalet ve müzakere Terazi burcu kanunlarındandır. Bu zaman dilimi içerisinde hepimiz belli alanda başkaları ile ilişkilerimizde dengeyi bulmaya doğru odaklanacağız. Terazi barış ve huzurun işaretidir. Kişisel dengemizi sağlamaya çalışırken kısaca Teraziler için hayat her zaman huzur verici değildir. Güneş Terazi iken karar verme daha zorlayıcı olabilir. Terazi yaşadığı durumda her iki tarafında menfaatlerini düşünür. Daha sonra girdiği süreç ona sonsuz bir girdap gibi görünür. Ve bununla başa çıkmak isterken dengesiz, kararsız gibi görünebilir. Bugünden sonra ciddi kararlar vermenin zamanı gelmiş olabilir. Ödevlerinizi yaptıysanız, kimlere güvenebileceğinizi biliyorsanız ve artık geçmişten daha da akıllıysanız bu geçiş çok dengeli olacaktır.

Bir Terazi için küçük şeyler büyük önem taşır ve bazen "teşekkür ederim" kelimesi altından daha değerlidir.

Özellikle Yükselen, Ay, Satürn ve Güneş burcu Terazi olanlar genel anlamda mali olarak doğru yönde ilerlemeye başlayacakları ve kendilerini daha güvende hissetmeye başlayacakları bir sonbahara giriyorlar. Genel olarak bu transit geçişi ile tüm burçlarımıza önerimiz, Tekneyi sallamaktan korkmasınlar.

Yanlış gördüğünüz şeyleri ya da yanlış olduğunu düşündüğünüz olayların içerisinde sadece uyumlu kalabilmek adına olmayın. Güneş Terazideyken sanki sürekli bir şeylerin kararını vermeniz gerekiyormuş gibi sizi hissettirir. Bu yüzden bu dönemi kararsız geçirmeyin. Ne demişler “En kötü karar kararsızlıktan iyidir”. Bu söz adeta bu dönem için söylenmiş olabilir. Birileri sizi sevmeye bilir, birileri nefrette edebilir. Bu sizi korkutmasın. Uyum ve denge sağlarken bir müddet sonra kendinizi kararsız, agresif, pasif ve yüzeysel bulursunuz. Sonrasında ruhen zayıflarsınız ve sert davranırsınız. Yani artık dengeniz kaybolmuştur. İşte bu durum sizi bu süreçte yorar. Birde arkasından Mars Teraziye gelecek ki bu oldukça zorlayıcıdır. Bu süreci iyi yönetmek isterseniz Mars Teraziye geçiş yapmadan önlemlerinizi alıp kendinize daha fazla önem vermelisiniz derim.

Gün genelinde Ay terazi burcunda hareketini sürdürüyor. Akşam 21:00 den sonra Ay Akrep burcuna geçiş yapacak. Önemli görüşmelerinizi ve toplantılarınızı sabah saatlerinde planlamanız daha rahat bir akış içine alabilir sizleri. Hayatınıza dair kararlar almak ve radikal geçişler yapmak adına güzel bir döneme gidiyoruz. Tabii ki bu genelde kendi kişisel baz da haritalarımıza göre daha verimlilik ve başarı getirir. Bu dönemi layığı ile kullanmakta fayda var.

Ayrıca haritanız bununla ilgili neler söylüyor diye merak ederseniz, 23 Eylül Cumartesi sabah 11.00 de Hürriyet gazetesinin içerisinde Astroloji etkinliğimiz gerçekleşecektir. Önümüzdeki günleri öngörmekte zorluk çekiyorsanız veya kendi kişilik yapınıza göre uygun ve kaliteli hayatı yaşamak istiyorsanız; Ücretsiz gerçekleştireceğimiz okuyucu buluşmamıza sizleri de bekleriz.

Eğer katılmak isterseniz Mahmurecom instagram hesabından Ad-Soyad ve Telefon numaranızı mesaj olarak gönderin. Sayımız sınırlı. Katılımcı yanında tercih ettiği arkadaşı ile de gelebilir. Elinizi çabuk tutun. Bu sefer kahveler benden J

 

Yazının devamı...

Seni yaralayan taştan çok onu atan ele bakmadıkça, yaralanmaktan ve yakınmaktan kurtulamazsın

21 Eylül 2017

Ay Terazi seyahatinde evliliğinize, partnerinize, ortaklıklarınıza odaklanın. Burada çözüm bulmak istediğiniz konu ve durumlara yönelin. Örneğin; Diyelim ki problemli bir evlilik yürütüyorsunuz ve bunun için çevrenizde uzman birinden akıl almak ya da ortaklık yapmak istiyorsunuzdur ama ortak arıyorsunuzdur. Bunun gibi düşünün ve tamamen buna odaklanın.

Sosyalleşmek ve projelerinizin ortaya sunulması adına önemli gelişmeler söz konusu. Eğer şartlar sizi buna duygusal açıdan zorluyorsa asla kendinize zorluklar çıkarmayın. Bugün her şeyi kontrol altında tutmaya çalışmayın. Bazı konularda “Ya ne haliniz varsa görün deriz ya” İşte bugün onlardan biri olabilir sizin için. Şartları zorlamadan hareket etmekte fayda var. Asıl sizin için önemli olanı bulmanız gereken bir zaman dilimi. Gerçekliklerle yüzleşme zamanı geldi. Şayet hedeflediğiniz işler ile ilgili belli bir gerilim sezinliyorsanız bunun üzerine gitmek yerine hemen gerginliğin azalmasını bekleyin. Kariyer hedeflerinizde bazı değişimler söz konusu olabilir. Yaşam hedefinizi belirlemeli ve bunun için bir şeyler yapmalısınız. Önemli olan yatay yönde ilerlemek değil, dikey olarak ilerlemektir. Dikey ilerleme ise bilinç seviyesindeki yükselmedir. Toz da yükseğe çıkabilir ama bu onun değerli olduğunu göstermez. Bazı insanlar hayatta hiçbir gayeye sahip olmadan yaşarlar. Bu tipten olanlar, bir nehir üzerinde akıp giden saman çöplerine benzerler. Onlar gitmez; ancak suyun akışına kapılarak akarlar. Sen ne için hazırsan o da senin için hazır olur.

Gelelim Günün Tavsiyeli Hikayesine;

Yoksul köylerin birinde yoksul mu yoksul bir aile yaşarmış. Bu aile o kadar yoksulmuş ki çok ender yemek yediklerinden su bile içmezlermiş.

Malları mülkleri yokmuş, ama çocukları çokmuş. Bir süzgecin ne kadar deliği varsa, onlarda da o kadar çocuk varmış.

Yazının devamı...

Başak burcunda Yeniay! Belki de asıl ustalık budur; her zaman acemi olmayı bilmek.

20 Eylül 2017

2015 yılına ufak bir seyahat edelim. O yılın Eylül ayından itibaren yaşadığımız Başak güneş tutulmasıyla hayatımızda tüm iniş çıkışları, tüm gerçeklikleri en acı şekliyle deneyimledik. Acı kelimesi cümle içinde geçtiğinde bile insanı huzursuz ederken, aslında bizi hayata karşı dinamik tutan bir terim olduğunu da içimize işliyor. Biz insanoğlu acı çekmeden bir bilince ulaşamayız. Maalesef ki bu böyledir. Düşünsenize 3 yaşındaki çocuğa sehpanın ortasındaki çaya dokunma elin yanar dediğiniz de onun dokunmama olasılığı işte bizim tam tamına 2015 yılından bu yana ki yaşadıklarımızla aynı durum. Elimizin yanma ihtimalini bile bile o sıcak çaya dokunduk. Şimdi tecrübelerin söylediği gibi o lafa döndük dolaştık geldik. Yani son gerçeklikle yüzleşmek hepsinden ağır olsa da artık bu defteri kapatıyoruz demektir. Çünkü bu eski defterde yazacak sayfamız kalmadı. Bu başak yeniayı ile artık bu dönem de vedalaşıyoruz. Ruhunuz, kalbiniz, bedeninizdeki izlerle ve anılarla bavulu topluyoruz. Gitme vakti geldi. Nereye mi?

Yepyeni bir serüvene doğru yola çıkmaya…

Bu yeni yolculuk 2019 yılına kadar sürecek başlangıcını Ağustos ayındaki güneş tutulmasıyla yaptı. İşte bu 2015 ve 2016 yılında yaşananların artık bir jübilesi gibi düşünün. Bu haritalarınıza göre kiminizin yaşantısında başlamış olabilir kiminizin ise önümüzdeki 2 haftalık süreçte başlaması mümkün olabilir. Bu yüzden bunlardan bahsetme sebebimiz sizlerin bu farkındalık düzeyinde hayatınızı anlayarak hareket etmeniz. Bu geçtiğimiz zaman dilimindeki hatalarınız, yanılgılarınız, haksızlıklarınız bunları artık tamamlanması gereken bir yeniay. Eğer bunları bu dönemde tamamlamazsanız yıllar sonra başka bir transit etkisiyle bazı ruhsal zorluklar çekebilirsiniz. Ve şimdiki aklım olsa cümlesini söylemek zorunda kalabilirsiniz.

Asıl bu yeniay transiti ile daha zor olanı yaşadıklarınızın size hala bitmiş gibi gelmemesinin yanında bitebilme ihtimalinin dahi olmaması düşüncesinin inandırıcılığıdır. Zaten 2017 Eylül ayının başında yaşadığımız Balık dolunayın da uzun yıllardır zorluk çektiğiniz en acı yaraları size hatırlattı. İlişkilerde çözülemeyen sorunlar, evliliklerin ani bitiş kararı gibi durumlar.

Partneriniz ile ilişkinizde belki hayatınızın hiçbir noktasında bu kadar zorlanmamışsınızdır. Şimdi artık bu geçmiş bilinç düzeyinden kurtularak geleceğe yönelik tedbirinizi almak ve kendi yaralarınızı bu yeniayı fırsat bilerek iyileştirmeyi seçmelisininiz. Size sizden başkası yardımcı olamaz. Arkanıza dönüp bakmadan ilerlemeyi, beklenmedik değişikliklere uyum sağlamayı ve yeni hedefler koyarak güçlü olmayı tercih etmelisiniz. Yeni ayların olduğu tarihlerden birkaç gün sonra bir başlangıç yapmak, aldığınız bir kararı uygulamak veya herhangi bir yeni proje başlatmak için mükemmel bir zamandır. Öğrenilmiş çaresizlikten kurtulun.

Geleceğinize ilişkin hedeflerinize tüm konsantrasyonunuz ile odaklanırken tüm olasılıklar masanın üzerindedir. Eski alışkanlıklar, davranışlar ve inançlar ilerleme kaydetmek için yeni ve yaratıcı yollar ararken sorgulanır. Bu yeni ay etkileşimi 18 Ekim tarihine kadar sürüyor. Yeni bir başlangıç yapmak ve yeni projelere başlamak için en iyi zaman, bu yeni ayın ilk iki haftasındadır. Büyümeniz ve mutluluğunuz adına olumlu değişimler vaat ediyor. Sadece sizden tek bir şartı var. O da disiplin, istikrar ve çalışma dürtüsü. Bu yeniay sayesinde hedeflerinizi belirleyip sürekli gayret gösterdiğiniz her şeyin sonucu sizi oldukça mutlu edecektir. Yeni başladığınız konuların değişen koşullara uyum sağlamayı gerektirdiği anlamına geliyor. Chiron'unun karşısındaki yeni ay, en derin ve en acı yaranıza yanıt olarak yöntemlerinizi veya beklentilerinizi ayarlamanız gerektiğini söylüyor. Ani olaylar gerginlik oluşturabilir.

Çünkü bu yeniay koşullarınızda büyük bir değişiklik meydana getirebilmeye açık. Kendinizi kısıtlı hissettikçe, değişimin rahatsız edici olması muhtemeldir. Bu yüzden değişime ayak uydurmalısınız. Kendinizi baskılamaktan ya da başkalarının baskılamasına artık izin vermekten vazgeçmelisiniz. Yaşantınızda sizi azaltan, ruhen çökerten, mutsuzluk veren her şeyi bitirme vakti geldi. Fedakârlıklar içerisinde tek başına kurduğunuz köprüleri tek başınıza da yakabilirsiniz. Önemli olan nerde vazgeçmeniz gerektiğini bilmeniz gerekmektedir. Esnek olmak ve değişen koşullara uyum sağlamak önemlidir. Akışa ayak uydurmaya ve uyum sağlamaya çalışın. Değişikliğe direnirseniz ya da yıkıcı olursanız hayatınıza daha zorluklar çekebilir ve iyi fırsatları kaçırabilirsiniz. Duygusal hissiyatınız yeniay zaman diliminde depresyon, insanlara güvenememe, duygusal anlamda kalıcı hasar hissi, Mağduriyet veya günah keçisi hissi, Yaşam iradesinin kaybedilmesi gibi hislerle zorlayıcı olabilir. Uzun vadeli hedeflerinize ulaşmak için acınızın kaynağı ile yüzleşmeniz gerekecek. 20 Eylül yeni ayı geçmiş yaranızı daha zaaf noktasına getiriyorsa, uzun vadeli hedeflerinizde bazı değişiklikler yapmanız gerekecektir. Birçok hayal kırıklığı, beklenmedik olaylar, şiddet içeren tavırlar, aşk ilişkileri ile sorunlar oldukça çevrenizde artış sağlayabilir. Özellikle Yükselen Yay, Güneş yay, Satürn Yay veya Ay burcu yay olanlar ayrıca yaşadıkları olayları anlayarak bilinç düzeylerini yükseltsinler. Dengeye gelmek için biraz sallanmak gerekir. Endişe etmeyin. Mantıklı ve doğru olanı seçerek yol alın.

Dememiz o ki; İlkelerle yaşa! Seni hiç kimse, hiçbir para birimi ve miktarıyla satın alamasın. “Paranın satın alamayacağı şey yoktur, herkesin bir fiyatı vardır” gibi ilkesizlikleri asla kabul etme. Onurunla, kalbinle, beyninle akıllı yaşa, her zaman üretici ol, sev, sevil. Şartlar ne olursa olsun inançlarının, değerlerinin, amaçlarının arkasında dur. Sevgiyi beklentisiz ve karşılıksız ver, yardımın gizli olsun. Seni hayvandan ve bitkiden ayıran özelliğinin farkına var. Çünkü sen insansın, bunu anladığın ve yakaladığın gün, ait olduğun gerçeğe de ulaşmış olacaksın. İşte o zaman gerçek insan olacaksın. İnsan ruhunun yaptığı seçimlerle şekli belirlenir. Sen de kendine ‘Her yere giderim, yeter ki ileri doğru olsun’ prensibini ilke edin. Balıkçılar iyi bilir. Tuttukları yengeçleri içine koydukları sepetin bir kapağı olmasına gerek yoktur, çünkü yengeçlerden biri sepetten yukarı doğru tırmanmaya başlarsa ikinci bir yengeç onun arkasından tırmanır ve onu aşağıya doğru çeker. Bazı insanlar da yengeçler gibidir. Sen onları tanı ve onlarla sepete girme.

Yazının devamı...

Her zaman daha iyi bir yol vardır ancak, onu ararsan bulabilirsin

19 Eylül 2017

Hem hislerinizi hem de düşüncelerinizi netlikle ifade edebileceğiniz aynı zamanda uzun vadeli düşüncelerinizi ve duygularınızı ifade etmek için mükemmel bir zaman.

Olaylara bakış açınız merhametli ve dürüstçe olurken; bir yanınızda iddialı ve eleştirisel olabilir. Bu iki duygu arasında denge kurmanız size doğru karar verdirtecektir. Uzun zamandır odaklanmadığınız bir dersi, bir kitap veya bilgi amaçlı bir filmi izlemek için değerlendirebilirsiniz. İçinizde uyanan cesaret size bol miktarda enerji yükleyecek. Hızlı kararlarınızın doğru olma olasılığı oldukça yüksek. Açıkçası ilk düşündüğünüz ve ilk karar verdiğiniz şeyleri değerlendirebilirsiniz. Bu dönemde akla ilk düşeni yapmakta fayda olabilir. Sağlığınız adına hızlı gelişen konularda çabuk davranmakta da bu dönemde fayda vardır.

Bununla birlikte, eğer karakteriniz gereği ciddi, sert veya sinirli iseniz o zaman muhalefete neden olabilirsiniz. Bugün daha duygusallık oranı yükseklerde seyredecek. Gerçek duygularınızın yüzeye çıktığı bir gündür.

Planlarınızda odaklanmış ve organize olmayı amaçladığınız bugün bu cephelerde zorluklar yaşanabilir. Merkür’ün Neptün ile birbirlerine meydan okumaları algılarımızı bulanıklaştıracağa benziyor. Gerçek dışı bir sözle veya haberle sevdiğimiz birine olumsuz konuşmalar yapmaya açık olabiliriz. Düşüncelerimizi zorlamak isterken tutarsızlıklar ortaya çıkabilir. Teknik ve gerçekçi olan olgulara odaklanmak zor olabilir.

Yanlış anlamalar, yanlış bilgi, karışıklık, dikkatsizlik ve aldatmalara açık olabiliriz. Bu tür konularda daha dikkatli olmak gerekir. Ayrıca bugün Venüs, 14 Ekim'e kadar Başak burcuna giriş yapıyor. Bu hareketle şu anda Güneş, Merkür, Venüs ve Mars hepsi aynı burçta hareket ederken yarın Başak burcunda bir Yeni Ay meydana geliyor. İstekli ve tutkulu bir dönem içerisine giriyoruz. Başkalarına hizmet sunmak belki de bir ihtiyacı doldurabilir ve bu döngü sırasında koşulsuz yardımın karşılığını Venüs’ün Başak burcuna geçmesiyle hayatınıza yeni bir sevgi ya da aşk ile eşitleyebilirsiniz. İşlerimizden veya rutinlerimizden her zamankinden daha fazla zevk alabiliriz. Belki de uzun zamandır beklediğiniz sevginin, karşılığında, kimsenin bilmediği yaptığınız yardımların karşılığı vardır…

Gelelim günün tavsiyeli hikâyesine ;

Yazının devamı...