"Aygül Aydın" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Aygül Aydın" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Aygül Aydın

İradenin büyüdüğü yerde, zorluklar küçülür

22 Kasım 2017

Bugün Ay tüm gün Oğlak burcunda hareket edecek. Duygularımız sessiz ve derinden ilerlerken, ilişkilerimizde anlam veremediğimiz bir mesafe ile yol alacağız. Aynı zamanda bugün oldukça sürprizlere açık olmamız gereken bir gündeyiz. Her zaman ki günlere nazaran şaşırtıcı haberlerle karşılaşabiliriz. Aynı zamanda bugün Güneş Yay burcuna geçiş yapıyor. Akrep burcundaki daha derin ve şüpheci halimiz artık yerini daha keyifli bir ruh haline büründürebilecek. Bugün çevremizdeki insanlar bizleri yanlış yönlendirebilir. Zayıf düşünülmüş kararlar, dürtüler veya yanlış anlamalara yol açan dağınıklıklara dikkat etmeliyiz.

Dikkatimizin içimize değil dış gelişmelere yöneleceği gibi kişiliğimizde, beğenmediğimiz yönlerimizden tamamen uzaklaşacağız. Tutku ve ihtiraslarının kurbanları olmamalıyız. Son zamanlarda Eski ve anlam ifade etmeyen, hayatımızdan çıkaramadığımız, belki de görmekten kaçtığımız olaylar karşımıza çıkmış olabilir. Bunlarla yüzleşmek adına uygun bir gün.

Bu olaylarla yüzleşilmesi gerekmekte ve tamamen bu işleri kökünden kazıyacak çözümler bulunmalıdır. Endişe ve kaygılar size hata yaptırabilir. Bundan uzak durun.

 

Gelelim günün tavsiyesine;

Çağlar boyunca büyük üstatlar, filozoflar, bilgeler ve peygamberler insanın kendini bilmesini anlatmışlardır. Bu evrenin sırrının insanda olduğu ve kendini hafife almamasını söylemişlerdir. Ne var ki insanoğlu mutluluğu ve yaradandan uzaklarda aramıştır.

Farklı zamanlarda farklı şekillerle dile getirilen bu öz hakkında Kuranda da “ Allah insana şah damarından daha yakındır ” denilerek yol gösterilmiştir. İçimizde sevgi yerine korku yer almıştır. Nefret duyguları artmış ve güvensizliğin hâkim olduğu bir dünya yaratmışızdır.

Bu durumdan herkes şikâyetçi ama bu durumu düzeltme adına bir adım atmıyoruz. Tamamen şekilci bir anlayışla uzaklarda mutluluğu aramaya çalışıyoruz. Kapı komşumuzu tanımadan birilerine yardımcı olmayı hayal ediyoruz. Akrabalarımızın kötü olduğunu ve onlardan uzak kalarak mutlu olunabileceğini zannediyoruz.

Yazının devamı...

Gözlerinizi çok geniş açtığınızda, daha az net görürsünüz.

21 Kasım 2017

Çünkü ben deneyerek yazdım :)

Peki, yazar bu başlıkla ne anlatmak istiyor olabilir?

Gelelim meseleye;

Kasım ayının son zaman dilimi içine doğru artık giriyoruz. Yeni yıl heyecanı hepimizi sarmaya ve havalar ise hissedilir derecede tam anlamıyla soğumaya da başladı. Daha dün gibi hatırlıyorum gazeteye 2017 yıllık yorumlarını yazarken. Zaman oldukça hızlı ve çabuk geçiyor. Bazen öyle şeyler yaşıyoruz ki sanki hiç geçmiyor gibi geliyor. Aslında hiç geçmeyen dediğimiz o zaman içine neler sığdırıyoruz belirsizce bilinmez. İşte gözümüzü açalım derken panik yapmayalım diye.

 Ay sabah saatlerinde Yay burcunda hareket edecek ve arkasından öğleden sonra Oğlak burcuna geçiş yapacak.

 Yaşamınızı yapılandırılmak istediğiniz ve kendinizi güvende hissetmek adına sıkı bir çalışma temposu yaratacağınız bir gün. Duygusal olarak çevrendekilerle uzak ya da mesafeli olabilirsin. Ya da onları sen öyle hissedebilirsin. Bugün sevdiğimiz şeyleri yapmak ve tutkumuzu izlemek için iyi bir zaman olabilir. Annen ve ebeveynlerinle ilgili bazı konularda mesafeli konuşmalar içinde olabilirsin. Bir yandan, arkadaşlık anlayışınıza uymayan, size inanmayan insanlarla iletişimlerinizi azaltabilirsiniz.  

Diğer insanlarla olan ilişkilerinizde bir güvenlik duygusu isteyeceksiniz.  Tepkilerinizin birçoğu statü ve konum elde etme gayretine yönelik ya da kariyeriniz ile ilgili yeni girişimler bulmak için farklı fikirler söz konusu olabilir. Bugün yapacağınız görüşmelerde duygularınızı ifade etmek sizin için zordur ve çevrenizdeki insanlar sizi biraz soğuk, sert ve duygusuz olarak görebilir. Bu görünüm iki gün devam edecek çünkü rahatlamanız ve bırakmanız zor olacak.  Ay oğlaktayken solunum yollarınız etkilenebilir. İçinizde bir kasvet ve sıkıntı var gibi gelebilir. Bu etki geçici buna fazla kapılmamanızda fayda olacaktır.

Bugün bilinç yapınız daha gelenekçi ve kuralcı olacağı için kendi motivasyonunuzu azaltan olay ve durumlardan uzaklaşın. Günün Tavsiyesi; Somon balıklarının hayat hikâyesini ya da belgeselini izlemenizi isterim. Somon balıklarının yaşam şartları ve serüvenlerini dikkatli bir şekilde takip ettiğinizde çok farklı sonuçlar çıkartacağınızı düşünüyorum. Somon balıklarını bu denli farklı kılan sizce nedir?  

Yazının devamı...

Akrep burcunda etkili Yeniay! Hayatın senin için bir planı var

20 Kasım 2017

Akrep Yeniayı bizlere tutkularımızı ve isteklerimizi hatırlatacak. Kaderimizin efendisi olduğumuzu ve hala ruhumuzun kaptanın biz olduğunu hissettirecek. Bilinçli olan iyileşmeye doğru yol almayı öğretecek.  

Bu yeniay ile birlikte hayatınızın hurdacısı gibi olun. Yani şöyle düşünün hayatınızda kurtulmak istediğiniz ama uğruna mücadele etmeye değer ne var ise bunu tekrardan dönüştürmeye ve yapılandırmaya doğru hareket edin. Bazen hurdacılarda kurtarılmaya değer bir şeyler bulabilirsiniz. Bir ilişki, bir çift ayakkabı, terk ettiğiniz bir şey, yeniden yaratmak için gerekli olgunluğun olduğunu fark edeceksiniz artık. Bu senin yeniden kendini keşfetmene sebep verecek. 

Yeniden eski bir şeyi yeni yapmayı deneyin.

Akrep yeraltı dünyasının lideri Plüton gezegeni tarafından yönetilir. Plüton büyüleyici özellik demektir. Haritanızda bulunduğu evde tarihinizin gücünü kazanabilirsiniz. Yaşantınızda iz bırakabileceğiniz potansiyellerinizi size verir.

 

Kendinize gerçekte kim olduğunuzu öğrenmeye dair iyi bir şans verin. Gerçek yaşam amacınızı ve bu hayattaki yerinizi bulursanız bir daha zorluklara bakmak zorunda kalmayacaksınız!

Bence bu yeniay ile kendinize meydan okumaya hazırsınız.

Belirlediğiniz hayatı yaratmak için gerekli değişiklikleri yapın! 

Yazının devamı...

Yüreğiniz ferah olsun olabildiği kadar, en uzun gecelerin de bir sabahı var

17 Kasım 2017

Ay akrep burcundayken duygusal olgunluğa kavuşmuş oluruz. Gerçeği kabul edip, ondan yapıcı biçimde yararlanabiliyorsan, Değişikliği kabul edip, ona uyabiliyorsan, Gerilim, üzüntü ve korkuların oluşturduğu belirtilere karşı gerçek bir sahip olma yeteneğin varsa, Vermek, almaktan daha çok haz veriyorsa, Başka insanlarla karşılıklı, doyurucu ve yardıma dayanan bir ilişki kurabiliyorsan, Ve de insanın içindeki içgüdüsel düşmanca enerjiyi yaratıcı ve yapıcı amaçlarla kullanabiliyorsan, Ayrıca sevme yeteneğin varsa, Sen, duygusal olgunluğa erişmiş bir kişi sayılırsın.

Venüs-Neptün üçgenin aynı zamanda aktifleşmesi aşk ve ilişkilerden yana şansımızın yüksek olduğunu ve kendimize olan güvenin arttığını da gösterir. Bugün iş girişimleriniz, sözleşmeleriniz ve toplantılarınız için oldukça uygun ve verimli bir gün diyebiliriz.

Gelelim Haftanın hikâyesine;

Günlerden bir gün zengin bir baba, oğlunu bir köye götürdü. Bu yolculuğun bir tek amacı vardı: İnsanların ne denli yoksul olabileceklerini oğluna göstererek, yaşadıkları zenginliğin değerini daha iyi anlamasını sağlayacaktı.

Hayli uzakta olan bir köyde yaşayan akrabalarının evinde bir gün ve bir gece geçirdiler. Yolculuk dönüşü baba oğluna sordu: -Orada gördüğün her şeyden sonra insanların ne kadar yoksul olabileceklerini anlamışsındır sanırım. Ne zor bir yaşam şartları var öyle değil mi? Şimdi bizim zenginliğimizle onların fakirliklerini bir kıyasla bakalım.

Çocuk anlatmaya başladı: -Bizim evde bir köpeğimiz var, onların bahçesinde dört tane vardı. Bizim evde çok büyük bir havuz var, onların ise içinde binlerce balığın oynaştığı uçsuz bucaksız dereleri var. Bizim bahçemizi aydınlatan lambalarımız, onların bahçelerini aydınlatan yıldızları var. Bizim görüş mesafemiz ön bahçeye kadar, onlar ise tüm gökyüzünü görüyor. Ve babasının hayret dolu bakışları arasında devam etti

.-Teşekkürler baba, bana ne kadar yoksul olduğumuzu gösterdiğin için teşekkürler. Sana "yaşam" diye sunulan oyunu bir kez idrak ettikten sonra artık onun bir parçası olamazsın. Var olmadığını fark etmeyi başardığın an var olursun. Bir rolden ancak o rolü mükemmel oynadığın zaman özgürleşirsin. Kendinizi gözlemleyin. Eğer titreşimlerinizi yükseltmeyi başarabilirseniz, tüm sıkıntıların, bölünmüşlüğün, savaşın, açlığın, sefaletin yerini güzelliğin ve gerçeğin ta kendisinin yer aldığı bir frekansın ortaya çıktığını göreceksiniz.

 

Yazının devamı...

“Bu dünyada yaptıklarınız, sonsuzlukta yargılanacaktır”

16 Kasım 2017

Evrende her şey bir matematiksel sistem içinde olduğundan, zamanlamanın hâkimiyeti altındadır. Güneşin doğuşu ve batışı, dalgaların gel-git olması, yılın mevsimleri, gündüz ve gecenin olması gibi her şey bu yasaya göre oluşur. Her şeyin uygun bir zamanı ve düzeni vardır.


Hayatlarımızın enerji devrelerini değerlendirmemiz, iyi zamanlama yapmamıza ve kendimiz için daha bir “şans” yaratmamıza yardımcı olur.


Bir zaman gelir ki bir olaydan yararlanmamız, öyle bir zaman gelir içimize dönüp, sabırla bekleyerek, bir sonraki dalgaya hazırlanmamız gereklidir. Bizler için çok az şey, doğru şeyi yanlış zamanda yapmaktan daha yaratıcı olabilir.


O zaman Ay’ın boşlukta başladığı bu sabah saatlerinde kendinizi biraz daha zaman içine bırakmanız gerektiğidir. Ay Öğle saatlerinde Akrep burcuna geçiş yapacak. Sabah oluşmayan şartlar öğleden sonra daha rahat bir akış içine girecek. Gün içerisinde gerçekleşecek olan Venüs ve Neptün gezegenlerinin olumlu açısı bize kendimizi daha iyi hissettirecek. Hayata karşı daha güven dolu ve huzurlu olabiliriz. Aşk ve ilişkilerden yana uyumlu ya da dengeli gelişmeler yaşayabiliriz. Eğer partneriniz ile aranızda var olan bir gerginlik var ise akşam saatlerinde bunu sonlandırmanız için gayet iyi bir zamanlama olabilir. Parasal ve ekonomik koşullarınızı iyileştirmek için girişimlerde bulunabilirsiniz.

Gelelim günün Tavsiyesine;

Yazının devamı...

“Ben başarısızlığa inanmam. Eğer süreçten memnunsanız, bu başarısızlık değildir.”

15 Kasım 2017


Bu sabah Mars-Ceres olumlu açısı kendinize güveninizde ince bir artış sağlar. Kendimizi savunmak veya arzularımızı sürdürmek için destek görebiliriz. Çevremize cesaret verici motivesi yüksek mesajlar vermemiz hem işlerimizi kolaylaştırırken hem de bizi daha mutlu yapabilir. Kendimizi daha güvenilir hissettirmek için adımlar atmanın ve aile içi ilişkileri güçlendirmenin tam zamanı.


Ay'ın Uranüs'e muhalefeti akşama doğru bizi ilişkilerimizde  sınırlanmış hissettiğimiz konulara karşı asileştirebilir. Özgürlük bilinci çok hızlı bir şekilde oluşabilir. Daha sakin olarak bugüne kadar ki şartların oluşumunu da düşünerek hareket etmenizde fayda var. Şuan hissettiğiniz bilinç çok uzun bir zamandır oluşmuş bir süreçtir. Bu savunmasızlık duygusunun size hata yaptırmasına izin vermeyin.

Gelelim günün Tavsiyesine ;

Yargılamak, insanoğlunun icadıdır. Evrende tam bir yargısızlık hali vardır. Her şey olur ve biter; iyi veya kötü değildir. Yargı, temel alındığı bir standardı da beraberinde getirir. Kendimizi, başkalarını ve olan her şeyi kendi yüksek ve ideal standartlarımızdan yargılarız.

Sonuçta da, derin bir “yetersizlik” duygusuyla yüzleşmek durumunda kalırız.

Yargısızlık bize;

Yazının devamı...

“Bazen güçlükler, başarılı olmak için yüzleşmeye ihtiyaç duyduğunuz şeylerdir.”

14 Kasım 2017

Salı günü boyunca Ay Terazi burcunda hareket ediyor. Dün yaşadığınız bazı gerginlikler ve huzursuzluklar yerini daha umut dolu konuşmalara bırakabilecek. Bilhassa kendiniz için daha rahat ve güven duyduğunuz ortamlarda olmak isteyebilirsiniz. Zaten şartları zorlamak yerine uyum ve denge içinde hareket ediyor olmanız size istediklerinizi daha rahat getirebilir.

İşbirliği için iyi bir etki gökyüzünde olsa da Venüs ve Chiron arasındaki küçük zorlayıcı açı geçmişteki bazı rahatsızlıkları ya da sosyal açıdan dostlarınız arasında gerçekleşen mesafeyi önünüze getirebilir. Başkalarıyla olan ilişkilerimizdeki benzerliklerden ziyade, farklılıklara odaklanmayı seçtiğimiz zaman hayatımızdaki engeller kalkacaktır. Sonuç olarak birbirimizden bir şeyler öğrenmek zor olabilir ama unutmuyoruz ki insan insanın imtihanıdır.

Gelelim günün tavsiyesine;

Doğa boşluğun varlığına ters davranır ve her zaman onu yeni bir şeylerle doldurur; Evren başka bir şeyi sıkıca kavrayan elinize yeni bir şey koyamaz.

Maymun yakalama hikâyesini hepiniz bilirsiniz; Bir maymunu yakalamak için elinin girebileceği büyüklükte bir deliği olan ve içi yiyecek dolu, yere zincirlenmiş bir Hindistan cevizi kabuğu kullanılır. Aç maymun elini sokar, yiyecekleri avuçlar. Yumruk haline gelmiş elini delikten çıkartamaz ve bir yere kımıldayamaz hale gelir. Eğer elindekileri bıraksa kurtulacaktır ama buna kıyamaz. Elindekileri kaybetmemek adına kendisini ve geleceğini kaybeder.

Çevrenize bundan sonra bu gözle bakın. Olan biteni daha net olarak göreceksiniz.

Çevremizde birçok kişi bu durumda. Bu gerçeği ya bilmiyorlar veya bilseler de göz ardı ediyorlar.

İşte bugün öğrendiniz; Olumlu veya yeni bir şeyleri çekmenin en iyi yolu olumsuz veya eski şeyleri bırakmak ve yeni şeyler için bir boşluk oluşturmaktır.

Yazının devamı...

Kimsenin dünyada ikinci bir hayatı olmayacaktır. Bir defa şansınız var oda şimdi! (Venüs-Jüpiter kavuşumu)

13 Kasım 2017

13 Kasım Pazartesi yani bugün gökyüzünde İki tane iyicil gezegenin kavuşumu söz konusu. Venüs ve Jüpiter gökyüzünde harika bir kavuşum gerçekleştiriyor. Bu tabi ki sadece pazartesi olan ve biten bir şey değil. Etkilerinin yeni başladığını ve birkaç hafta etkisini hissedeceğimizi söyleyebiliriz.

Dünya üzerindeki tüm gökbilimcileri bu olayı oldukça önemsiyor. Biz gökyüzü dilini bilenler ve size yorum yapan astrologlar olarak bunun en şanslı ve pozitif yönünün hayatınıza etkimesi için elimizden geleni yaparak tecrübelerimizi ve gözlemlerimizi sizlerle paylaşıyoruz.

Kendini yeterince büyük bir fikre bağladığında, hayat yine büyülü olur!

Pazartesi günü boyunca Ay Başak burcunda hareket edecek. Daha detaycı ve eleştirisel yönümüzü ortaya koymak isteyeceğiz. İlişkilerimizde daha baskıcı ve kendi şartlarımıza göre Organize etme yeteneğimizi ortaya koyarken karşı tarafın ihtiyaçlarını yok sayabileceğimiz bir gün genelindeyiz.

Ay’ın Güneş ile uyumlu açılarının etkili olduğu sabah saatlerinde yöneticilerinizle başarılı görüşmeler yapabilirsiniz. Kendinizi daha etkili bir şekilde ifade edebilirsiniz. Anneniz ile ilişkinizde bazı farkındalıklar kazanabilme şansını elde edebilirsiniz. İş ve kariyeriniz adına başlatıcı enerjiniz bugün çok yüksek. Venüs-Jüpiter kavuşumu genel olarak şans ve fırsatlara açık bir günde olduğumuzu gösteriyor. Tabii ki yeni planlar yapmak ve hedef oluşturmak çok önemli detaylar olacaktır.

24 Aralık 2016 ve 19 Mayıs 2017 tarihlerinde Satürn-Uranüs Üçgeni gerçekleşti. Bu tarihlerde başlatılan olaylar bugün hayatınızın büyük bir bölümünü değiştirebilecek cesur bir üçüncü harekete bakıyor olabilir. İyi düşünüp karar verin. Bir kere daha denemekten bir şey kaybetmezsiniz.

Gelelim Günün Tavsiyesine;

Farkındalığımız yükseldikçe, durumları ve ilişkileri yaşarken, kendimizi ve yaşanılanları gözlemlemeye başlarız. Ve eğer yaşadıklarımıza yüksek idrakle bakabilmeyi başarırsak, o ilişki ya da durumu ne için yaşadığımızı kavrarız. Düğmelerimize en fazla basan insanlar, en iyi öğretmenlerimizdir. O ilişkide kurban olmadığımızı anlar, ilişkinin bize neyi öğretmeye çalıştığını kavrarsak, dersimizi alır ve yolumuza devam ederiz. Eğer bunu yapamazsak, o ilişkide ya da durum içinde tutsak olur, ya daha ağır durumlar yaşar ya da daha travmatik durumları (o dersi alıncaya, eksik yönümüzü tamamlayıncaya, kendimizi düzeltinceye kadar) tekrar tekrar yaşamaya devam ederiz.

Yazının devamı...