"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Ona cinsel açıdan hiç yaklaşmadım

Güzin Abla

Rumuz: Dostça

SEVGİLİ ablacığım, sizin o ışık saçan güzel sözlerinize muhtacım. Lütfen mektubumu bir kenara atmayın. Çünkü siz son umudumsunuz. 19 yaşındayım. Bir yıl kadar önce bir genç kızla çıkıyordum. Onu çok sevmiştim. Sanırım bütün kabahat bende. Çünkü onu çok sevdiğim için saygı duydum ve cinsel yönden yaklaşmadım. Altı ay kadar süren bu beraberlik kız arkadaşımın nedenini anlayamadığım ayrılığıyla sona erdi. Aradan bir sene geçtikten sonra bana yeniden yakınlaşmaya başladı. Böylece yeniden çıkmaya başladık. Şu anda ilişkimiz devam ediyor. Onu çok ama çok seviyorum. Ve benden tekrar ayrılmasını istemiyorum. Acaba benimle yeniden neden çıkmaya karar verdi? Neden ayrıldı? Neden tekrar yakınlaştı? Acaba benden cinsel yönden de bir yakınlık mı bekliyor? Bunu isteyip istemediğini nasıl anlarım? Şimdi genç kızlar bunu istiyor ablacığım. Eğer erkek arkadaşları bu yakınlığı göstermezlerse, onu aptal yerine koyuyorlar. Ama ben bu genç kızı sevdiğim için nasıl davranmam gerektiğini bilemiyorum.

DEVİR çok değişti güzel oğlum. Haklısın, bundan 20-30 yıl önce eğer delikanlı genç kıza cinsel yönden yaklaşmak isteseydi, kıyamet kopardı. O genç kız, onu suçlar, ‘‘Benden istifade etmek istiyor’’ diye düşünürdü. Şimdi ise dediğin gibi cinsel yönden yaklaşmayan genci, ‘‘aptallıkla’’ suçluyorlar. Haklısın. Bana kalırsa kızma ama, bu genç hanım bir başkasını bulup seni terk etti. Daha sonra senin kibarlığını ve efendiliğini onda bulamamış olsa gerek ki, yeniden sana döndü. Bu çok sık rastlanılan bir durum. Senden cinsel bir yaklaşım bekleyip beklemediğini anlayabilmek için biraz yaklaşmayı dene. Fazla ileri gitmeden de ona sıcaklık gösterir, sevgini hissettirebilirsin. Bir genç kız eğer ona bu şekilde yaklaşmanı istemezse, bunu sana söyleyebilir ya da davranışlarıyla anlatır. En iyisi sevgililerin bu sorunlarını karşılıklı tartışabilmeleridir aslında. Ancak bu genç kızın ne derecede samimi ve açık olup olamayacağını bilemem.

X