"Melda Narmanlı Çimen" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Melda Narmanlı Çimen" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Melda Narmanlı Çimen

Nohuttan leblebiye bahcede partileyin

Bahçe partileri hem dekoru hazırlama açısından, hem de eğlence bakımından en keyifli davetlerden biri.

Bol oksijen, çiçek ve kuş seslerine eşlik edecek yaratıcı süslemelerle zenginleştireceğiniz sofranızı ve sohbetinizi misafirleriniz unutamamalı!

Bahçe partiniz için en uygun zaman bahar çiçeklerinin açtığı zamandır. Eğer organizasyonunuz günlük güneşlik yazdan kalma bir havada gerçekleşecekse partinin ana kahramanları minderler, şezlonglar ve büyük rahat koltuklar olmalı. Dev şemsiyeler de bu partilerin kurtarıcılarındandır. Hem yaz yağmurundan hem de güneşten koruyan büyük şemsiyeleriniz için açık renkleri tercih etmelisiniz. Eğer partinizi öğleden sonra gerçekleştirmek istiyorsanız bir piknik havasında da organize edebilirsiniz.
Renkli aksesuvarlar, eğlence teması altında birleşerek sofralara karnaval esintisini taşıyor. Çiçeklerin formu, hayvan figürleri gibi doğadan ilham alan tasarımlar da sofra takımlarında çok revaçta. Renk trendlerinde doğanın renkleri modern renkler ile kombine edilerek natürellik ve canlılık aynı potada buluşuyor. Kahverengi ve yeşilin tonları sarı, mavi ve mor renklerle birlikte kullanılabiliyor.
Aydınlatma
Aydınlatmanın tümü sıcak bir ışık vermeli, yani sarı olmalı. Farklı köşelere yerleştireceğiniz büyüklü küçüklü mumlar ve şamdanlar da vazgeçilmez bir atmosfer tamamlayıcısıdır.  Ağaçlara fener asmayı da unutmayın... Havanın serinleyeceği saatleri düşünerek bioethanol yağ ile yanan issiz ve dumansız outdoor şöminelerden bahçeye birkaç tane konabilir. İçki olarak ise sangria ve cava (İspanyol köpüklü şarap) tercih edilebilir.
Ne ikram etmeli?
Bahçe partilerinde kolay yemekleri seçin ve açık büfe olarak sunun. Samimi bir davet için makarna salatası ve barbekü yeterli olacaktır. İçki olarak ise sangria ve cava öneriliyor. Tam bir mönü istiyorsanız işte bir seçenek: Somon füme tabağı / Mozzarella tabağı / Humus / Mini sandviç tabağı / Meze tabağı / Ufak tatlılar.

Özgür, renkli ve muzip

Aisha Weddings&Events’in kurduğu bu sofrada kimlikli, özgür, renkli ve detayları kuvvetli tasarım muzip bir tavır yaratılmış. Dekorasyonda bahar dalları, olgun pembe tonlu güller, porselen sürahiler, çaydanlık ve çiçekli çay fincanları, cupcake’ler, orkideler, teneke kutular ve benzeri objeler tercih dilmiş, ancak örtü kullanılmamış. Vintage dekorun en önemli özelliği, kendi içerisinde uyumlu görünse de obje ve detayların birbirinden bağımsız ve özgür olması.

Mini fikir: Portakalı soydum içine mum koydum

Vitamin deposu portakalın faydaları saymakla bitmiyor. Kabuklarını oyarak içlerine yerleştireceğiniz t-light’lar, doğal tema ile organize edilmiş bir davet sofrasında çarpıcı vurgu yaratarak göz kamaştıracaktır.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI