GeriKadın Sağlığı Doğal yollarla zayıflama rehberi!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Doğal yollarla zayıflama rehberi!

Doğal yollarla zayıflama rehberi!

"Doğal Ürün Uzmanı Volkan Kurt, sorularınızı yanıtlıyor..."

Bedeninize aynada bakıyorsunuz ve "bu ben miyim" diye soruyorsunuz. Her tarafınızda çirkin bir katman olarak duran yağlar. Gardropta asla vücudunuza girmeyen giysiler. Her yaştan insan için büyük sorun şişmanlık. Bazıları için tartıda görünen rakama yönelik yorum başkadır. Kim 20 kilo vermekle hayata yeniden dönmeyi planlar. Kimi 3 kilo fazlayı büyük dert yapar, bunalıma girer.

Fazla kilo mücadele, birçok bileşenden oluşuyor: Vücut yağlarında azalma ve kas güçlendirme, güzel bir beden.. Ancak, zayıflama sadece ideal bir vücut için gerekli değil. Aynı zamanda sağlıklı olmayı umursayan herkes kilolarını taşımaktan vazgeçmeli. Bana bir çok soru geliyor. Bölgesel kilo derdi olanlar, selülitlere çözüm arayanlar, aşırı kilodan bunalıma girenler.. Bunları ancak vakit buldukça yanıtlıyorum. Tabii asıl olarak, bitkisel yollarla kilo vermekte ısrarlı olanlardan geliyor. Çünkü iştaha söz geçirme ve incelme formülünün sırrı doğada.

Eğer bir kurtarıcı bekleniyorsa asıl kurtarıcının tabiatın özündeki doğal bitkilerde olduğu açıktır. Bitkisel incelme yönteminin kurallarına uyduğunuzda, saat gibi bir işleyiş, bedeni olması gereken kiloya götürüyor. Çünkü doğadaki zayıflama programı bir bilgisayar gibi işliyor! Siz de aşağıda verdiğim yanıtlardan, kilo problemlerinizin çözümüne yönelik ipuçlarını bulacaksınız.

-Merhaba, öncelikle paylaşacağınız bilgileriniz için şimdiden teşekkür ederim. Bankada çalışıyorum hareket etme imkanım çok az.

54 kiloydum. Şu anda 62 kiloyum. 22 yaşındayım, 1.60 boyundayım ve zayıflayamıyorum. Kendimi psikolojık olarak da çok kötü hissediyorum ve bundan dolayı hareket etmek dahi istemiyorum. Herşeyin beyinde bittiğini biliyorum ama olmuyor. Çevremdekilerın baskısından da sıkıldım. Bana önerebileceğiniz neler var. Gerçekten kararlıyım ve zayıflamak istiyorum. Eski formuma gelip, hep öyle kalmak istiyorum....

Kilolardan yakınanların büyük bir çoğunluğunun sebebi hareketsizlik ve yanlış yeme düzeni.. Maalesef devlet dairesi, banka veya ofis gibi yerlerde çalışan hanımlar kilo alabiliyorlar. Çünkü bu tarz çalışmanın gereği olarak çok az hareketli bir yaşam tarzı söz konusu. Rahat bir kilo kaybı için etkili yol tüketilen besin miktarını azaltmak ve iştahı dizginlemektir. Çok basit gibi görünüyor ama açlık, bir süre sonra yiyeceklere saldırma güdüsünü harekete geçiriyor. Hiçbir insan maalesef iştahına engel olamamakta. İşte bazı bitkiler insanın bu zaafına karşı yardımcı oluyor! Açlığı bastıran, metabolizmayı uyaran,yağ yakımını artıran ve bağırsak gıda geçişini hızlandıran bitkiler çok şükür ki keşfedildi. Doğal kaynaklarle iştah kesmeyi denemelisiniz. Bitki kökenli bir kilo verme yöntemiyle, sağlıkten ödün vermeden istediğiniz inceliğe kavuşursunuz. Ki bu yöntem, canlılığınızı, aktivitenizi korumak için olanak sağlayan bir sistem...Gıdalarda bulunan yüksek kaloriler nedeniyle bedeninizde yağ bağlanıyor. Biberiye, rezene yeşil çay gibi bitkiler, kandaki yağları yakarak, enerjiyi etkinleştirir. Zihinsel ve fiziksel performansınızı artırır.

Tuğba Özcan: Ben 23 yaşındayım ve 56 kiloyum. Sorunum basenlerim. Çok rahatsız oluyorum görünümlerinden. İdeal kilom olan 52 kiloya geri dönmek istiyorum. Bana nasıl bir yol önerirsiniz. Bu arada 2-3 ay spora gittim ama basenlerimden kurtulamadım. Bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim.

-Gerçekten haklısınız. Bir çok genç kızımız basenlerin kötü görüntüsünden şikayetçi. Şekilsel olarak o bölgede toplanmış yağ hücreleri olumsuz görünüme neden oluyor. Özellikle oturarak çalışan bayanlar ya da saatlerce bilgisayarın karşısından bir türlü kalkmayan genç kızlar daha çok yakınıyor.. Özellikle kalça ve basen bölgesinde sabırlı bir uygulama lazım. 1 veya 2 ay gibi bir zaman zarfında, güzel sonucu görebilirsiniz. Mersin uçucu yağı, portakal uçucu kabuk yağı gibi toplamı 10'u bulan yağ karışımını basenli bölgeye uygulayın. Elinizle bölgeye yapılan uygulama ile deriye iyice nüfuz ettirin yağı. Sadece doğal masaj ve selülit yağını kullanmakla bırakmayın. 1.5 ay boyunca yağ yakıcı bitki tozunu tüketerek, basen bölgesinin düzgünleşmesine daha fazla katkıda bulunun.

Serap Yılmaz: Ben 19 yaşındayım, 1.72 boyundayım ve 68 kiloyum. Normalde olmam gereken kilo nedir? Bu kilolarımı nasıl verebilirim lütfen yardımcı olun. İyice bunalıma girdim.

-Şunu unutmayın, kalıcı zayıflamak için kandaki yağların yanmasını sağlamalısınız. Doğadaki en hızlı ve etkili yağ yakıcı narenciye özlerindedir. Narenciye kabuklarından elde edilen uçucu yağı, hergün 1 çay bardağı suya damlatarak için.

Bitki özleri yöntemi, garantili zayıflamak isteyenler için çok önemli. Vücutta stoklanmış yağların parçalanarak yakılmasını sağlayan bitki özleri, bitkilerin hormonu sayılıyor. Bedendeki hormonlara eş değerde bir görevi olan bu yağ yakıcı, canlandırıcı ve metabolizmayı harakete geçirici doğal bir araç... Tabiatın bu formülü her zaman vardı. Ancak doğru bitkiler ve doğru yöntemler seçilmiyordu. Örneğin, bitki özleri buharla damıtılmak suretiyle, katkısız bir yolla elde edilmeli. Mutlaka bu yolla üretileni kullanmak gerekiyor.

Kadın-erkek herkesin ortak sorununa çözüm doğadan geliyor. Özellikle söylemek isterim ki, insanlar doğru olana araştırarak, bilinçli olarak ulaşmalı. Bunun için beni ücretsiuz danışmanlık verdiğim 0 216 349 44 33 n5oli telefondan saat 22.00'ye kadar arayabilirsiniz.

Leyla A. :Ben daha önceki yıllarda çok kiloluydum. İki yıldan beri memnun olduğum kilomdan 8 kilo fazlam var. İki yıldır aynıyım ama geri vermek istiyorum. En azından 5 kilo bile versem yeter. Sormak istediğim şu: Elma sirkesinin kilo verdirdiğini duydum.1 bardak ılık suya 1 yemek kaşığı elma sirkesi, 1 yemek kaşığı bal katılarak yemeklerden sonra içilince yağ yakıyormuş. Sizce fazla 8 kilomu bunu deneyerek verebilir miyim? Cevabınızı bekliyorum.

-Sirke çok yararlı bir besindir ama kilo vermek için yeterli değildir. Siz sirkeyi kullanırsınız, iştahınızı kestiğini düşünürsünüz ama tükettikten 1 veya iki saat sonra aşırı olarak yeme isteği duyarsınız. Her bir kişi için bu hayatta gerçeğe meyletmek önemlidir. Aynı zamanda sağlığına zarar vermeden kilo vermek için, şifalı bitkiler günümümüzde bir çok kişinin olumlu sonuç aldığı bir yöntem. Yaklaşık 5 bin yıl önce doktorlar ya da diyet uzmanları yoktu ama her türlü ot, bir çok tedavide kullanılıyordu. O dönemin bir çok doğal formülü ağızdan ağıza geçti ve bugünlere ulaştı. Bazıları ilaç haline bile geldi.

Günümüzde kiloya karşı savaşmak ve açlığı bastırmak için artık doğal yollara ve bitki özlerinden çıkarılan esansiyel yağlara başvuruluyor. Sadece damıtma yolu ile elde edilen bu öz yağ, adeta kilo felaketine karşı doğanın form deposu! Çabuklaştırıyor inatçı yağları yakmayı. Aynı zamanda vücuda direnç kattığı için, zayıflarken güçsüz kalmak söz konusu değil. Barındırdığı doğal mineral ve vitaminlerle, cildin de güzelleşmesini sağlıyor, zayıflarken sarkmayı engelliyor.

Fatma Ak: Merhaba, benim problemim, 3 doğum sonrası 30 kilonun üzerime yapışmış durumda olmasi. Ve iştahımı bir türlü kesemiyor olmam. Tek bildiğim, bu şekilde asla mutlu olmadığım. Bana yanıt verir misiniz bu konuda?

-30 kilo fazlanız olması ciddi bir durum, fakat moralinizi bozmayın. ÇÖZÜM VAR: Her şeyde geçmişe dönüldüğü gibi, doğaya da dönüş yayılıyor gittikçe. Tabiatın zayıflatma programı inatçı yağlara savaş açıyor. Herbalium olarak bu konuda araştırmalar yapıyoruz. (www.bitkiselzayiflama.net) Şifalı otların tıbbi ve aromatik özellikleri insan bedenini forma sokmak üzere yararlı olan birçok maddeler içerirler. Vücut içindeki yağları yakarken, dıştan da onarım yapar, kilo vermekten doğan sarkmaları engellerler. Ek olarak, içilen bitkisel zayıflama çayı, içten metabolizmayı harekete geçirir! Doğal masaj yağından ve bitki özünden de destek aldınız mı istediğiniz kiloya ulaşırsınız.

Yağ yakmaya yardımcı olan bitki tohumları, yaprak, kökleri ve kilo verdiren şifalı çaylar, bitki özleri 7 farklı etkiye sahip:

1) İştahı kapatıyor

2) Yağları kalıcı yakıyor

3) Metabolizmayı hızlandırıyor

4) Zayıflayan bölgeyi sıkılaştırıyor

5) Bedene zindelik veriyor

6) Selülitleri gideriyor

7) Cildi güzelleştiriyor.

Bazı kurallara dikkat edildiğinde ayda asgari 10 kilo veriliyor.

Çiğdem Aydın: Benim problemim tamamen göbek ve yanlarımın yağlanması. Çok kötü görünüyorum. Yardımcı olursanız mutlu olacağım.

-Damıtılmış yöntemle elde edilen susam yağı, defne uçucu yağı, limon kabuğu uçucu yağı gibi göbek bölgesinde etkili doğal yağlar belli oranlarla bir araya geldiğinde, olumlu sonuçların elde edildiği çok sayıda örnek gördük. Bu bölgelerdeki yağlar inatçıdır. Kolay kolay bedeni terketmez. O yüzden, deriden içeriye nüfuz eden bu "yağ çözücü" esansiyel yağlarla masaj yapmalısınız. Aynı zamanda narenciye meyvelerinin kabuklarından çıkarılan bitki özünden yararlanmalısınız.. Bu öz, adeta doğanın form deposu! Bunu suya damlatarak hergün içmelisiniz. İnatçı yağları yakmayı çabuklaştıran bu yöntemle, yüzünüzün güleceğini düşünüyorum.

A. S: 16 yaşındayım ve 60 kiloyum.zayıflamak için değil ama günde bir öğün yemek yiyorum. Ekmek bile yememe rağmen hiç kilo vermedim. Aksi halde alıyorum. Sonra tekrar eski kiloma dönüyorum. Fakat artık zayıflamak İstiyorum. Ne önerirsiniz?

-Öncelikle günde 1 öğün yemeniz çok çok hatalı. 16 yaşında 1 öğünle beslenmeniz, ileride bir çok hastalıkla sizi karşı karşıya bırakacaktır. Yemediğiniz halde kilo veremediğinizi söylüyorsunuz. Beden aç kaldığı için direniyor ve kiloları koruyor. Bir kişi inceliğe kavuşmak istiyorsa, bağırsakları saat gibi çalışmak zorunda. Bunun için üç öğün yemek, bağırsakların çalışmasını sağlar. Tabii bu bedenin normal işleyişini sağlamak için. Kilo kaybı için mutlaka doğadan yardım almalısınız. Özellikle kilo eğilimli olanlar için otlar "ideal" destektir. Zayıflatıcı bitkilerin kökleri, yaprakları veya tohumları kilo kaybının yanı sıra vücudunuzun canlılık artışına katkı sağlar.

Lütfen bize tekrar yazın. Çünkü, günde 1 öğün yemeniz ve "yine de kilo alıyorum" demeniz beni kuşkulandırdı. Bu, "Anereksiya Nevroza" hastalığı belirtisi de olabilir. Oldukça tehlikeli bir hastalıktır. Bana ayrıntılı yazarsanız (Veya 0 216 349 44 22'den ararsanız) daha doğru bir tablo ortaya çıkacaktır. Bu durumda derhal bir psikoloğa gitmeniz gerekecektir.

G. Ş.: Merhabalar. Benim 5.5 aylık bebeğim var. Boyum 1.65. Hamile kaldığımda 57 kiloydum. 95 kilo ile doğum yaptım. Şu an ise 72 kilodayım. Kısa zamanda eski formuma nasıl dönebilirim. Göbeğim ve çatlaklarım var. Emzirmeden dolayı da göğüslerde sarkma ve yumuşama var. Bana önerebileceğiniz ve kendimin yapabileceği bir karışım var mı? Bir de bacaklarımın yapısı kalın. Bunun için yapabileceğim ne olabilir. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler...

-Bir bebeği beslemek için bedeniniz kutsal bir görev yaptı ve o sırada kilo aldınız. Bu doğaldır. Ve bütün anne olan kadınlar bu sorunla karşı karşıya. Peki neler yapılabilir. Zayıflamak için yağ yakma özelliği olan bitkilerin iyi nitelikleri başarıyla birleştiriliyor. Yağ çözücü, arındırıcı ve canlandırıcı bitkiler, bu yüzyılın en yaygın hastalığı olan kiloyla ilgili birçok sorunları çözmekte usta. Başarıyla yağların erimesini sağlayan ve vücut üzerinde arındırıcı etkileri olan bu bitkilerin herhangi bir yan etkisi bulunmuyor.

Tabii ki, aylarca katman katman biriken yağlar, kolayca bedeni terketmemek için direnecektir! İnatçı kilolara birkaç yoldan mücadele edelim. Örneğin maksimum kilo kaybı elde etmek için akıllı otların çayından da yararların. Kekik, funda yaprağı, yeşil çay gibi yağ yakımını hızlandıran, açlığı bastıran, vücutta biriken toksinleri atan bitkiler var. Yine bitki uzmanlarının eliyle hazırlanmış olmasına dikkat edin. (Bizler "sallama" olarak kullanılan zayıflama çayını, kurallara uygun olarak ürettik) Kaynamış suyun, içine bir poşet bitkisel karışım çayı atın. 3-4 dakika demlemeye bırakın. Günde 2-3 defa aç karına için.

Göbek sorununa gelince bizim kesin çözüm olarak sunduğumuz bir şey var: Bu en doğal olanı! Doğal selülit ve masaj yağını “bölgesel” olarak nerede sorun varsa oraya uyguluyorsunuz. Ardından ellerinizle 15 dakika masaj yapıyorsunuz. Cildi besleyici ve sıkılaştırıcı olan bu bitkisel yağ düzenli uygulandıkça sizi rahatsız eden göbeğin düzelmesini sağlıyor. Elle deriye iyice nüfuz ediliyor. Daha sonra idrar yoluyla yağlar dışarı atılıyor.

Emzirmeden kaynaklı göğüs sarkmasına gelince. Bebeğinizi emzirirken böyle bir sorunla uğraşmayın şimdilik. Onu beslemek daha öncelikli bence. Bebek memeden kesilince bana yine yazın. Bu sorunla ilgili size fayda sağlayacak bilgi vereceğim.

Bana kilo sorunları ile ilgili aklınıza takılanları yazabilirsiniz. Bitkisel zayıflama, selülit ve bölgesel yağlanma, doğum sonrası kilo alma konularında telefon ve mallerinizi bekliyorum

Doğadan kopmamanız dileklerimle

Volkan Kurt

Doğal Ürün Uzmanı

www.herbalium.net

0 216 349 44 22

0 216 349 44 33

info@herbalium.net