GeriModa Trendleri Bağdat Caddesi butikleri
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bağdat Caddesi butikleri

Bağdat Caddesi butikleri

"Mahmure'nin alışveriş canavarı bu kez rotasını Bağdat Caddesi'ne çevirdi ve bakın yeni nereleri keşfetti..."

Butikleri görmek için tıklayın!

Dünkü Bağdat Caddesi turumuz, bize bu Anadolu Yakası'nın şahane caddesiyle ilgili ne kadar az şey bildiğimizi öğretti. Burada sadece bilekten kırdığı koluna annesinin Hermes çantasını takan, röfleli saçlı, hip-hop pantolonlu kızlardan fazlası olduğunu Anadolu yakasında oturan biri olarak zaten biliyordum. Ama genellikle Bağdat Caddesi turlarımız ara sokaklara girmeden dümdüz devam ettiği için kıyıda köşede kalmış butiklerden bir habersizdim. Neden derseniz, daha Şaşkınbakkal'a gelmeden sırasıyla Zara, Top Shop ve Mango'da yarım saat geçirmek kredi kartı limitlerimi zorlamaya yetiyordu.

Ve ben genellikle görüp de alamadığım bir parçanın ezikliğiyle eve dönmektense, Kahve Dünya'sında irish cream'li cappuccino'sunu içerken yanında irili ufaklı alışveriş çantalarının içine çaktırmadan bakmayı ve yine ne şahane şeyler aldığımı bir kez daha hatırlamayı tercih ediyordum...

İşte bu yüzden neredeyse hiç ara sokaklara girmedim ve orada neler olduğunu fark etmedim. Ta ki, canım bir gün Şaşkınbakkal'dan sahile yürümek istediği gün mor tenteli küçük butiği görene kadar. Yanındaki küçük masaları olan kafeden mi bilinmez o kadar güzel görünüyordu ki, kendimi butiğin içinde buldum.Butik gerçekten de dışardan göründüğü gibi küçük olduğu için sahibi ona 15 metrekare adını vermiş. Bu küçük butikte bir kadının ihtiyacı olan her tür kıyafet var neredeyse. Çalışan kadınlar için döpiyesler, gece kıyafetleri, günlük giyim ve genç büyük beden için bir sürü farklı tasarımlar... Yeni sezon olduğu için fiyatlar öyle çok çok ucuz sayılmaz ama zevkli seçimler var.

Butiğin sahibi Meltem Hanım, önümüzdeki aylarda özellikle mezuniyet törenleri için houte coutre tasarımlar da yapacağını söylüyor. Bu özel gecede hazır giyim azizliğine uğramak istemeyenler için güzel bir fırsat.

Adres:

15 metrekare
Hamiyet Yüceses Sok. No: 19/A Şaşkınbakkal
Tel: (0216) 478 21 69


İkinci durağım ise hemen yanındaki Dishy oldu. Burası aslında butikten çok ihraç fazlası ürünlerin satıldığı bir yer gibi duruyor dışardan bakılınca ama içine girince farklı bir dünyayla karşılaşıyorsunuz. Daha çok trend parçalar var. Şalvarlar, ekose yelekler, etnik elbiseler.... Fiyatlar 15-90 lira arasında değişiyor. Butik sahipleri içten ve samimi. Ne istediğinizi net bir şekilde söylediğinizde hemen aradığınız şeyi bulup çıkarıyorlar... Tüp elbiseler çok ucuz, gelecek yaza yatırım yapmak için iyi bir fırsat. Ayrıca diğer yazlık kıyafetler de inanılmaz fiyatlara satılıyor. Etekler ve tişörtler 10 YTL!

Adres:

Dishy
Kazımözalp Cad. Hamiyet Yüceses Sok. Dinç Apt. No: 19/3
Şaşkınbakkal
Tel: 0216 363 55 82


Beverly Heels

Elbette adını yanlış yazmadım! Sahibi "Beverly Hills" (Beverly Tepesi), yerine "Beverly Heels" (Beverly topukları) demeyi tercih etmiş bu şahane ayakkabı ve çanta dükkanına... Burası ara sokakta değil, direk Suadiye'de caddenin başladığı yerde sağda. Dışarıdan bakınca acayip lüks bir yer gibi duruyor. Birkaç kez sırf bu görüntüsü yüzünden, yine çok para harcadığım için söylenen kız arkadaşım tarafından engellendim ama bu defa "görev gereği" girmek zorunda (!) kaldım. Ve kelimenin tam anlamıyla dumura uğradım... Ayakkabıların en ucuzu 29, en pahalısı 70 Yeni Türk Lirası. Çantalar da öyle! Üstelik hepsi de birbirinden şahane,trend modeller... Allah akıl sağlımızı korusun!

Adres:

Bağdat Cad. 452/1A
Suadiye
Tel: (0216) 362 33 35


Vivo

Beverly Heels'in bitişiğinde yer alan ve en az onun kadar pahalı duran bu mağazada (artık butik diyemeyeceğim) ikinci şoka girdim. Burada da ayakkabı ve çantalar çok çok çok ucuz! Nişantaşında 250-300 YTL'ye alabileceğiniz bu parçalar burada en fazla 80, (yazıyla seksen) Yeni Türk Lirası'na satılıyor. Ayrıca birkaç şık butik işi kıyafetler ve aksesuvarlar da var. Çok şahane altın gümüş karışımı bir yüzük beğendim fiyatı biraz pahalıcaydı. 90 YTL! Ucuz yerlerin de böyle bir olayı var. Başka bir yerde "aaa ne ucuz "dediğin şey, ucuz yerde birden pahalı oluyor.

Adres:

Vivo
Akasya Sok. Akasya Apt. No: 1/3
Suadiye
Tel: ( 0216) 361 20 98

Bağdat Caddesi keşif turum aslında daha da uzun sürdü ama her mağaza çekim yapmamızı kabul etmedi. Hatta bir tanesi Mahmure.com'dan geldiğimizi söyleyince "Bizim internet sitemiz var" dedi.

Sanırız Dolce & Gabbana, Christian Dior vs... gibi markalardan çaldıkları modellerin görüntülenmesinden rahatsız oldular.

Haftaya butik turlarımıza devam edeceğiz. Eğer sizin de böyle keşfedilmemiş alışveriş vahalarınız varsa bizimle paylaşın. mahmure@ekolay.com

İlkay Öztürk