EKSTRA
MENÜ

Beden

Beden haberleri sayfasında güncel ve son dakika Beden hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 23.102 Beden haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Beden Haberleri

Anayasal hak gasbı mı

Anayasal hak gasbı mı?

Almanya’da Başbakanlık Dairesi Başkanı Helge Braun’un Kovid-19 aşısı yaptırmak istemeyenlere bazı kısıtlamalar uygulanabileceğini gündeme getirmesi üzerine ülkede ‘özgürlük tartışmaları’ başladı.

28.07.2021Avrupa
Krizokol Taşı Nedir Ve Ne İşe Yarar Krizokol Taşı Nasıl Anlaşılır Ve Kullanılır Krizokol Taşı Faydaları Ve Özellikleri

Krizokol Taşı Nedir Ve Ne İşe Yarar? Krizokol Taşı Nasıl Anlaşılır Ve Kullanılır? Krizokol Taşı Faydaları Ve Özellikleri

Günümüzde bazı taşların özellikleri farklılıklar göstermektedir. Özellikleri ile ön plana çıkan taşların kullanıldıkları yerlere de dikkat edilmelidir. Krizokol taşı çok fazla merak edilmektedir. Krizokol taşı nedir ve ne işe yarar? Krizokol taşı nasıl anlaşılır ve kullanılır? Krizokol taşı faydaları ve özellikleri nedir? Tüm ayrıntıları sizler için derledik.

28.07.2021İyi Yaşam
Apatit Taşı Nedir Ve Ne İşe Yarar Apatit Taşı Nasıl Anlaşılır Ve Kullanılır Apatit Taşı Faydaları Ve Özellikleri

Apatit Taşı Nedir Ve Ne İşe Yarar? Apatit Taşı Nasıl Anlaşılır Ve Kullanılır? Apatit Taşı Faydaları Ve Özellikleri

Apatit taşı, doğal taşların içerisinde yer alan taşlardan birisidir. Bununla beraber apatit taşının faydaları hakkında pek çok kişi bilgi sahibi olmak istemektedir. Doğal taşların, enerjileriyle beraber insana iyi geldiği söylenebilir. Peki, apatit taşı nedir? Ne İşe Yarar? Apatit taşı nasıl anlaşılır ve kullanılır? Apatit taşı faydaları ve özellikleri nasıldır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

28.07.2021İyi Yaşam
Pandemi sonrası talep yağdı Bir araba parasına bir yüz

Pandemi sonrası talep yağdı! Bir araba parasına bir yüz

Pandemi dünyada herkesin hayatında bir noktada farklılık yaratırken bunlardan biri de estetik işlemler oldu. Özellikle evden çalışmayla yapılan online toplantılar ve maske kullanımı estetik işlemlerin uygulandığı bölgeyi değiştirse de talepte artış yaşandı.

27.07.2021Ekonomi
Tokyo 2020de Çinlilerin çaresizliği Filenin Sultanları için Bu gruptan çıkamaz dediler ama...

Tokyo 2020'de Çinlilerin çaresizliği! Filenin Sultanları için "Bu gruptan çıkamaz" dediler ama...

A Milli Kadın Voleybol Takımımız, Tokyo Olimpiyatları’na muhteşem başladı. Doğru planlama, altyapıya yatırım, istikrar ve ‘kalp-kafa-kas gücünü ustalıkla kullanma’ bir kez daha başarıyı getirdi; Filenin Sultanları, olimpiyatın favorisi Çin’i eze eze yendi. Milliler, yarın TSİ 10.25’te İtalya ile karşılaşacak.

26.07.2021Tokyo2020
Şalvarlı köylüler Voleybol 2. Ligi’nde

Şalvarlı köylüler Voleybol 2. Ligi’nde

Hatay Üzümdalı Gençlik, büyük bir başarının altına imza atarak 2. Lig’e yükselen ilk köy takımı oldu.

22.07.2021Futbol
Olimpiyatlara liseli damgası

Olimpiyatlara liseli damgası

23 Temmuz -8 Ağustos tarihleri arasında Japonya’nın başkenti Tokyo’da düzenlenecek olimpiyatta Türkiye’yi temsil edecek sporcular arasında liseliler de olacak. 108 sporcudan oluşan kafilede yer alan 9 lise öğrencisi hayatlarının dönüm noktası olarak nitelendirdikleri yarışlarda Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmek istiyor.

20.07.2021Eğitim
İnanmak başarmanın yarısı mıdır

İnanmak başarmanın yarısı mıdır?

2021 yılı itibarıyla bir LGS ve YKS maratonunu daha geride bıraktık. Sırada KPSS ve TUS gibi sınavlar var. ÖSYM’nin sınav takvimi incelendiğinde pek çok sınavın da yıl içinde ya yapıldığı ya da yapılacağı görülüyor. Ayrıca, öğrencilerimizin akademik performanslarının uluslararası ölçekte karşılaştırılabilmesi için birkaç yılda bir PISA ve TIMSS sınavları düzenleniyor. Her ne kadar 21’nci yüzyıl dünyasının öğrencilerden ve hayat boyu öğrenenlerden beklentisi geniş bir yelpazede zihinsel, duygusal, sosyal ve davranışsal pek çok becerinin nitelikli ve işlevsel bir örüntüsünü gerektirse de hem ülkemizde hem de dünyada sınav başarısı öncelikli yerini korumaya ve yaşamımızın merkezinde yer almaya devam ediyor.

19.07.2021Eğitim
Yakışıklı erkek algısı değişiyor Şimdi devir onların devri

Yakışıklı erkek algısı değişiyor! Şimdi devir onların devri

Birkaç nesildir, 'yakışıklı erkek' denince akıllara Hollywood'un, daha yerel bakarsak Yeşilçam'ın ve televizyonun yıldızları gelirdi. Bugünün gençleri ise Koreli pop grubu BTS'in üyeleri Jungkook ile V arasında kararsızlık yaşıyor. Yeni çağın değişen erkek güzelliği algısına biraz daha yakından baktık...

16.07.2021Gündem
Bir millet böyle direndi...

Bir millet böyle direndi...

Sıcak bir temmuz gecesi... Ev halinde, iş halinde, kendi halindeydi Türkiye, bazı vatan hainlerinin sinsi planlarından habersiz. Karanlığın içinde dolaşan ‘darbe’ fısıltıları, ‘Şehit olur, vatanı böldürmeyiz’ haykırışına dönüştü. Hep birlikte meydanlara koştu Türk milleti. Birleşti, devleşti ve darbeye geçit vermedi!

15.07.2021Gündem
Ali Gürbüz kimdir, nereli, kaç yaşında 660. Kırkpınar Yağlı Güreşlerinin Başpehlivanı oldu

Ali Gürbüz kimdir, nereli, kaç yaşında? 660. Kırkpınar Yağlı Güreşlerinin Başpehlivanı oldu

Ali Gürbüz kimdir sorusu pek çok kişinin gündeminde yer alıyor. 660. Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde rakipleri birer birer eleyerek başpehlivan unvanına sahip olan Ali Gürbüz, kariyeri ve biyografisi merak edilen isim oldu. Daha önce de başpehlivan unvanlarına sahip olan Ali Gürbüz, böylece bu unvanı bir kez daha elde etme imkanına erişmiş oldu. Peki, Ali Gürbüz kimdir, nereli, kaç yaşında? İşte, o isim hakkında detaylı bilgiler

12.07.2021Spor Arena
Operasyon 41 sunucusu Hasan Yalnızoğlu kimdir

Operasyon 41 sunucusu Hasan Yalnızoğlu kimdir?

Hasan Yalnızoğlu yeni televizyon programıyla gündem oldu. Operasyon 41 yarışmasının sunuculuğunu daha önce Survivor'a katılan Hasan Yalnızoğlu üstleniyor. Kanal D’nin, sunuculuğunu Hasan Yalnızoğlu’nun yaptığı Operasyon 41'de kendi alanlarında birçok ödül ve başarıya ulaşmış 10’ar kişilik iki tim mücadele ediyor. Peki, Operasyon 41 sunucusu Hasan Yalnızoğlu kimdir?

11.07.2021Televizyon
Engelli bireye tecavüze 15 yıl hapis

Engelli bireye tecavüze 15 yıl hapis

Bir caminin tuvaletinde zihinsel engelli bir kişiye tecavüz ettiği suçlamasıyla tutuklu yargılanan Ergün K.’ye ‘Beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda olan kişiye karşı nitelikli cinsel saldırı’ suçundan 15 yıl hapis cezası verildi.

11.07.2021Gündem
Recep Kara kimdir nereli kaç yaşında Kırkpınarda baygınlık geçiren Recep Karanın boy ve kilo bilgileri

Recep Kara kimdir nereli kaç yaşında? Kırkpınar'da baygınlık geçiren Recep Kara'nın boy ve kilo bilgileri

Kırkpınar'da 4 kez birinci olan Recep Kara, puanlama bölümünde kısa süreli baygınlık geçirdi. Bu gelişme sonrası Recep Kara'nın biyografisi Kırkpınar Yağlı Güreşleri dolayısıyla merak konusu oldu. Ordulu Recep Kara, 2018 yılı güreşlerinin 3. tur karşılaşmasında, Ali Gürbüz ile karşılaşmış, saha hakemlerinin kazanan konusunda tereddütte kalması sonucu kule hakemliğinin kararına başvurulmuş, ardından kule hakemleri tekrar tekrar görüntüleri izleyerek galibi Ali Gürbüz olarak açıklamıştı. Peki, Recep Kara kimdir nereli kaç yaşında? İşte, Recep Kara boy ve kilo bilgileri

10.07.2021Spor Arena
Aydın Demir kimdir Kırkpınarın efsane ismi Aydın Demir hakkında bilgiler

Aydın Demir kimdir? Kırkpınar'ın efsane ismi Aydın Demir hakkında bilgiler

Aydın Demir biyografisi ile araştırılan isimler arasında yer alıyor. Türkiye’nin ünlü yağlı başpehlivanlarından ve altın kemer sahibi olan Aydın Demir 24 Kasım 1943 yılında Karamürsel’de doğdu. Ortaokulda iken beden eğitim öğretmeni İsmet Gencer tarafından güreşe teşvik edildi. Bir süre onun nezaretinde çalışmaya başladı. Okuldan ayrıldık sonra kendisini iyice yağlı güreşe veren Demir, ilk defa 1963 yılında Karamürsel’in Fevziye köyü yağlı güreşlerinde Deste Boya çıktı. Bunu diğer bölge güreşleri izledi. Aynı yıl Edirne Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde Deste Orta Boy’da dördüncü oldu. 1964 yılında askere giden Aydın Demir, vatani görevini bitirir bitirmez güreşe kaldığı yerden devam etti. 1967 yılında yağlı güreşin ünlü isimlerinden İzmirli Kara Ali ile tanıştı ve üç ay birlikte çalıştılar. Aynı yıl İzmir, Antalya ve Kocaeli bölgelerinde yağlı güreşlere çıkan Aydın Demir’in yıldızı parlamaya başladı.

10.07.2021Spor Arena
Ali Gürbüz kimdir nereli kaç yaşında Ali Gürbüz boy ve kilo bilgileri

Ali Gürbüz kimdir nereli kaç yaşında? Ali Gürbüz boy ve kilo bilgileri

Ali Gürbüz, Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri dolayısıyla öne çıkan isimler arasında yer alıyor. Aile geleneği başpehlivanlığın üçüncü kuşak temsilcisi olan Ali Gürbüz'ün babası ve dedesi de başpehlivan. Yağlı güreş organizasyonlarının öne çıkan ismi Ali Gürbüz, ilk başpehlivanlığını 2011 yılında almıştı. Ali Gürbüz kimdir nereli kaç yaşında? Ali Gürbüz boy ve kilo bilgileri

10.07.2021Spor Arena
Bisiklet polosuyla hem bedenlerini hem zihinlerini çalıştırıyorlar

Bisiklet polosuyla hem bedenlerini hem zihinlerini çalıştırıyorlar

2012’de tanışan dört genç Türkiye’nin ilk bisiklet polosu takımını kurdu. Her cumartesi Fenerbahçe Parkı’nda buluşuyor, gece yarılarına kadar basket sahasında bu oyunu oynuyorlar. Bu spor sayesinde depresyondan kurtulan da var, “Beni hayata bağlıyor” diyen de... Sporculardan Buket Demirci kadın - erkek beraber oynanabilen bir spor olduğunun altını çizerken Abdullah Aksu “Bu oyunun meditatif bir yönü de var” diyor.

Sokak oyunu candır

Sokak oyunu candır!

Pandemide uzun süre evde hareketsiz kalan çocuklarımızda kilo sorunlarının yanı sıra fiziksel, bilişsel ve karakter gelişimlerinde de problemler ortaya çıktı. Fizyoterapist Ammar Mustafa Canpolat “Çocuklarınıza mutlaka sokak oyunları oynayabilecekleri ortam yaratın” diyor.

Bilim insanlarından şaşırtan keşif: Boyumuz ve beynimizin büyüklüğü sıcaklığa göre değişiyor

Bilim insanlarından şaşırtan keşif: Boyumuz ve beynimizin büyüklüğü sıcaklığa göre değişiyor!

Evrim araştırmacılarının yeni yayınladıkları bir çalışma oldukça ses getireceğe benziyor. Bilim insanlarının yaptığı yeni keşif iklim şartlarının insanın beden ve beyin büyüklüğü üzerinde etkili olduğunu ortaya çıkardı.

9.07.2021Dünya
Yalnızlık, yabancılaşma, kötülük ve cinnet

Yalnızlık, yabancılaşma, kötülük ve cinnet

Ebru Ojen, romanı ‘Et Yiyenler Birbirini Öldürsün’de yaralı ve arızalı zihinlerde dolaşan öfke yüklü, sıradışı ve rahatsız edici bir hikâye anlatıyor. Yalnızlığı, yabancılaşmayı, kötülüğü ve cinneti görüyor Ojen. Hayata katılmakta zorluk çeken ama keskin gözlemler yapabilen, başkalarındaki kötülüğü ayrıntıda yakalayabilen iki karakterin derinlerine götürüyor okuyucuyu.

9.07.2021Kitap Sanat
Koordinasyon Nedir Beden Eğitiminde Koordinasyon Hareketleri Nelerdir

Koordinasyon Nedir? Beden Eğitiminde Koordinasyon Hareketleri Nelerdir?

Koordinasyon kelimesini daha önce duymuşsunuzdur. Genel olarak Koordinasyon, çalışanların çabalarını belirli bir faaliyete dönüştürmek için bütünleştirir. Elde edilen sonuçların planlara uygun olduğundan emin olmak için gruba belirli bir yön vermeyi amaçlar. Peki, koordinasyon nedir ve beden eğitimi söz konusu olduğunda koordinasyon hareketleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

8.07.2021Araştırma
Camila Cabello yürüyüşte: Bu kadarı da zalimlik

Camila Cabello yürüyüşte: Bu kadarı da zalimlik!

Son yıllarda bakış açısı oldukça keskin bir değişim geçirmiş olsa da gösteri dünyasındaki kadın ünlülere yönelik fiziksel görünüm baskısı çok da fazla değişmedi. Özellikle kilo konusunda! Her ne kadar saçlarını boyamayan, sıfır beden olmayan, kıvrımlı hatlarıyla, baskın anlayışa meydan okuyan ünlüler olsa da özellikle de kadınlara yönelik bu bunaltıcı baskı bitmek bilmiyor.

8.07.2021Magazin
Kırkpınara ilk günde 650 güreşçi kayıt yaptırdı

Kırkpınar'a ilk günde 650 güreşçi kayıt yaptırdı

660. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde mücadele edecek pehlivanların kayıt işlemleri devam ediyor.

8.07.2021Diğer
Merve yüzde 100 burslu okuyacak

Merve yüzde 100 burslu okuyacak

Türkiye’nin “Köyümdeki kızların kaderini değiştireceğim” sözleriyle tanıdığı Merve Akpınar, lise eğitimin Semra & Enver Yücel Vakfı tarafında yüzde 100 burslu okuyacak. Ayrıca vakıf Merve’ye spor bursu da sağlayacak.

8.07.2021Eğitim
Namazı Bozan Durumlar Ve Şeyler Nelerdir Hangi Hallerde Namaz Bozulur

Namazı Bozan Durumlar Ve Şeyler Nelerdir? Hangi Hallerde Namaz Bozulur

Namaz kılmak, İslam dinine inanan herkes için şart koşulmuş olan bir ibadettir. Günde 5 vakit kılınır. Her namaz kendi ezanından sonra belirli vakitler içerisinde kılınmaktadır. Ancak bazı durumlar namazı bozar. Ayrıca namaz kılmak için gerekli durumlarda vardır. Eğer namaz öncesi gerekli hazırlıklar da yapılmazsa namaz ibadeti kabul olmaz. Peki hangi durumlar namazı bozar? Neler namazı bozmaktadır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

6.07.2021Namaz Rehberi
Yüz binlerce kişiyi bir yalanla kandırdı Ben ölüyorum, o mükemmel bir hayat yaşıyor

Yüz binlerce kişiyi bir yalanla kandırdı! 'Ben ölüyorum, o mükemmel bir hayat yaşıyor'

Sosyal medyada takip ettiğiniz influencer'ların paylaşımlarını bir değil birkaç kez sorgulamanıza yol açacak bir haberimiz var. Yüz binlerce kişiyi dolandıran sağlıklı yaşam influencer'ı hakkında karanlık gerçeklere hazırlanın...

5.07.2021Dünya
Cuma Namazının Farz Ve Geçerli Olmasının Şartları Nelerdir

Cuma Namazının Farz Ve Geçerli Olmasının Şartları Nelerdir?

Geceler içinde Kadir gecesi, yıl içinde Ramazan ayı ne kadar önemli ise günler arasında da Cuma günü o kadar önemlidir. Çünkü Cuma günü Müslümanların bir araya gelerek cemaat ile haftalık ibadetlerini ettikleri önemli bir günüdür. Cuma namazının farz ve geçerli olmasının şartları nelerdir tüm detaylarıyla derledik.

4.07.2021Namaz Rehberi
“Bazen kelimeleri, resimleri, bazen beden dillerini kullanarak bize mesaj veriyorlar”

“Bazen kelimeleri, resimleri, bazen beden dillerini kullanarak bize mesaj veriyorlar”

Geçtiğimiz hafta, 2019’da cinsel istismara uğrayan iki kardeşe ilişkin Elmalı davasının tekrar sosyal medyada gündem olmasıyla sarsıldık. Sadece biz değil, çocuklarımız da doğrusuyla yanlışıyla bu olayla alakalı pek çok içeriğe maruz kaldı. Bu ve benzeri olayları gören, duyan çocuklar bundan nasıl etkileniyor, bu etkilerle ilgili ne yapabiliriz, merak ettik. Psikolojik danışman Filiz Budak’la bu konuyu konuştuk. Aynı zamanda olayların yaşandığı Finike’ye gittik, oradaki tepkileri gözlemledik ve davanın takipçisi UCİM derneğinin istismar dosyalarıyla ilgili tavsiyelerini dinledik.

- Ne zaman çocuk yapacaksın - Sana ne

- Ne zaman çocuk yapacaksın? - Sana ne!

Bazen merakımıza yenik düşüyor ve karşımızdakine ‘çok özel’ sorular sorabiliyoruz. Oysa bu konular onun için rahatsız edici ya da üzücü olabiliyor. “Konuşmak istemeyen birini cevap vermeye zorlamak davet edilmediğimiz bir eve girmeye çalışmaktan farksız!”

Mışıl mışıl bir uyku çok önemli

Mışıl mışıl bir uyku çok önemli

Stres, yorgunluk, çalışma hayatı ve zor yaşam koşulları sağlığımızı etkilerken uyku düzenimizi de bozuyor. Oysa kaliteli uyku ruh ve beden sağlığımız için çok önemli. İngiltere’de 25 yıl süren bir araştırmanın sonuçlarına göre, 6 saatten az uyuyan orta yaşlı kişilerin demansa yakalanma olasılığı yüzde 30 daha fazla.

İsmail Balaban: Etkilendim, üzüldüm, ağladım ama güçlü kalmaya çalıştım

İsmail Balaban: Etkilendim, üzüldüm, ağladım ama güçlü kalmaya çalıştım

Filmleri aratmayacak bir hikâyesi var. Antalya’nın bir köyünde dünyaya geldi. Köyde bağ bahçe işleri yaparken güreşle tanıştı. Çok çalıştı, er meydanının ‘Sarı Fırtına’sı oldu. Başpehlivanlık unvanını aldı. Ve bu sene ‘Survivor 2021’e katılıp yarışmaya damgasını vuran isim oldu. Altı ay süren mücadele sonunda şampiyonluk kupasını kaldıran İsmail Balaban’la buluştuk, hayatını ve adada yaşadıklarını konuştuk.

Operasyon 41 sunucusu Hasan Yalnızoğlu kimdir, nereli, kaç yaşında İşte, Hasan Yalnızoğlu’nun oynadığı diziler

Operasyon 41 sunucusu Hasan Yalnızoğlu kimdir, nereli, kaç yaşında? İşte, Hasan Yalnızoğlu’nun oynadığı diziler

Kanal D ekranlarında izleyicisiyle 4 Temmuz Pazar günü buluşmaya hazırlanan yerli yarışma Operasyon 41, farklı formatıyla dikkat çekiyor. Survivor’a rakip gösterilen yarışmanın sunuculuğunu da eski bir Survivor yarışmacısı olan Hasan Yalnızoğlu yapacak. Operasyon 41 ile yeniden adından sıkça söz edilmeye başlanan Hasan Yalnızoğlu kimdir, nereli, kaç yaşında merak ediliyor. İşte, Operasyon 41 sunucusu Hasan Yalnızoğlu’nun oynadığı diziler ve hakkında merak edilenler…

3.07.2021Hayat
Çocuk mutlaka anlatır; ya resimleri ya asabiyetiyle

Çocuk mutlaka anlatır; ya resimleri ya asabiyetiyle

'Elmalı davası' hepimizi derinden sarstı. Olayın detaylarını hâlâ tam olarak bilemesek de çocuklarımızı her an korumamız gerektiğini bir kez daha gördük. Ama nasıl?

Diyarbakırın 5 bin yıllık surlarının sırrı araştırılıyor

Diyarbakır'ın 5 bin yıllık surlarının sırrı araştırılıyor

UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan 5 bin yıllık Diyarbakır surlarının nasıl bir mühendislikle inşa edildiğini ortaya çıkartmak için çalışma başlatıldı. Uzunluğu 5 bin 200 metre, yüksekliği 8 ila 22 metre arasında olan ve kalınlığı 5 metreye kadar varan surların diplerinin birkaç noktasına araştırma için sondaj çukuru açacaklarını ifade eden Dicle Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi ve Amida Höyük Kazı Başkanı Prof. Dr. İrfan Yıldız, bu çalışmayla sur temellerinin ne kadar yükseklikte veya ne kadar derinlikte olduğunu, temelde kullanılan malzemeyle beden duvarlarında kullanılan malzemenin benzer ya da farklı mı olduğunu, ne tür bir harç kullanıldığını tespit etmeyi amaçladıklarını ifade etti.

2.07.2021Gündem
Fiziksel görüntüsünü eleştirenlere seslendi: Sizce ben kaç kiloyum

Fiziksel görüntüsünü eleştirenlere seslendi: "Sizce ben kaç kiloyum?"

Neredeyse hayatı boyunca, gösteri dünyası tarafından bir türlü onaylanmayan kilosuyla uğraşan ünlü şarkıcı bu konudaki eleştirilere sosyal medya hesabından yanıt verdi.

1.07.2021Magazin
Enkazın altındaki sır Telefon günlerdir çalıyor sebebini kimse açıklayamıyor...

Enkazın altındaki sır! Telefon günlerdir çalıyor sebebini kimse açıklayamıyor...

ABD'de geçtiğimiz hafta yıkılan binanın enkazında yaşanan garip bir olay herkesi umutla karışık bir şüpheye sürükledi. Günlerdir enkaz altında olan 80'lik çift ailesine bir mesaj göndermeye çalışıyor olabilir mi?

30.06.2021Dünya
Boyun ağrısına ne iyi gelir, evde nasıl geçer Boyun ağrısının nedenleri, belirtileri ve iyi gelen egzersizler

Boyun ağrısına ne iyi gelir, evde nasıl geçer? Boyun ağrısının nedenleri, belirtileri ve iyi gelen egzersizler

Günlük yaşamda en sık karışılan eklem rahatsızlıklarından biri de boyun ağrısı olarak dikkat çekiyor. Yutkunurken boyun ağrısı çeken ve strese bağlı boyun ağrısı ve enseden sırta yayın ağrıların altında yatan nedenler mutlaka bir uzman tarafından muayene edilmeli ve sonrasında doğal çözümlere başvurmalıdır. Bunun yanında, baş ve boyun ağrısı şikayetleri olan pek çok kişi boyun ağrısına neyin iyi geldiğini merak ediyor ve egzersiz gibi doğal yöntemlere başvuruyor. Peki, Boyun ağrısına ne iyi gelir, nasıl geçer? İşte,

28.06.2021Sağlık
Boyun tutulmasına ne iyi gelir, nasıl geçer Geçmeyen boyun tutulmasına iyi gelen egzersizler ve doğal çözüm önerileri

Boyun tutulmasına ne iyi gelir, nasıl geçer? Geçmeyen boyun tutulmasına iyi gelen egzersizler ve doğal çözüm önerileri

Yanlış hareket, boyun fıtığı, dolgit gibi farklı sebeplere bağlı olarak ortaya çıkan boyun tutulmasında stresten uzun süreli telefon konuşmasına kadar pek çok neden tetikleyici olabiliyor. Boyun fıtığı geçmediği taktirde günlük yaşamı oldukça kötü etkileyebiliyor. Peki, boyun tutulmasına ne iyi gelir, nasıl geçer, neden olur, ne kadar sürer? İşte, geçmeyen boyun tutulmasına iyi gelen egzersizler ve doğal çözüm önerileri

28.06.2021Sağlık

Yazar Sonuçları

Zaman tüneline girsek mi?

Gündem “darlanması” karşısında sizin mücadele yönteminiz nedir bilemeyeceğim fakat eski gazetelere, dergilere gömülmek bende hep işe yarar...

22.07.2021

Fotoğrafa sarıldı bir daha bırakmadı

Sevgili okurlar... Bu hafta sizleri bir portre ustasıyla tanıştıracağım. Hem işi hem de nezaketi ile çok sevdiğim, arkadaşlığından ve dostluğundan büyük keyif aldığım bir kadın foto muhabiri Dilan Bozyel.

20.07.2021

“Ama”sız, “fakat”sız

Gülşen’in giydiği transparan pantolon sadece tartışmaya değil, bir ilke de neden oldu, iki rakibesi çıkıp destek verdi meslektaşına. Keşke devamı da gelse...

14.07.2021

Güzellik bir bütündür

Öz, beslendiğinde ve davranışlar yaşam biçimiyle bütünleştiğinde anlamı daha derin olur. Hatta bunun yansımaları cildimizde, bedenimizde gerçekleşir. Bu satırları okurken “Dilek Hoca bu hafta ne yazmış!” diye şaşırabilirsiniz. Bu hafta operasyonlardan, müdahalelerden ve bakımdan uzaklaşıp kendimizi iyi hissettirecek öneriler ve bunların yaş alma sürecine nasıl etki edeceğini kaleme almak istedim.

5.07.2021

Dünyanın bütün ötekileri... Birleşin!

Bir ötekinin, bir yabancının öfkeli sözü; ‘Ormanlardan Hemen Önceki Gece’... Nefes alabileceğin bir parçacık yer bulmanın nasıl da imkânsız olduğunu anımsatan Moda Sahnesi oyununu, ormanın ortasında izleyebilirsiniz...

3.07.2021

Bu 5 doktoru mutlaka görmemiz lazım

Hayranı olduğum şarkıcı Erykah Badu’dan öğrendim. Her gün görmemiz gereken beş doktor varmış.

28.06.2021