Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Kadının dudak ve yanak çevresi

BİR arkadaş toplantısındayız.

Çiftlerden birinin yakında oğlu olacak ama çocuğa henüz isim bulamamışlar.

UMUT

Arkadaşlardan biri “Umut” ismini önerdi.

Anne adayı kısa bir süre düşündü ve “Olmaz” dedi.

Ardından da nedenini açıkladı;

“Ben ona ömrüm boyunca ‘Umut, Umut...’ diye seslenirsem dudak çevrem kırışır.”

ŞÜKRAN

Bunun üzerine bir başka arkadaş “Şükran” ismini önerdi ve gerekçesini de şöyle açıkladı;

“Şükran ismi, her söylendiğinde insanın tebessüm ettiği tek isimdir. Çocuğun adını Şükran koyarsanız, adını söyleyen herkesin kendisine tebessüm ettiğini görüp, mutlu olur”

Anne adayı bu öneriyi de

“Şükran genellikle kız ismi olarak kullanılıyor. Üstelik ‘Şükran’ dedikçe, yanak çevrem kırışır” diye reddetti.

ANIL

Şu isim, bu isim derken “Anıl” ismi ortaya atıldı. Herkes ismi telaffuz ederek bir deneme yaptı. Sonunda, annenin dudak ve yanak çevresinde kırışıklığa neden olmayacağı anlaşılıp, “Anıl” ismine karar verildi.

Böylece büyük bir sorun da çözümlenmiş oldu!..


Tabata ve KDV borcu

BEŞİKTAŞ’ın 14 milyon TL civarındaki vergi borcu ile ilgili sorunu çözmek için Beşiktaşlılar, Mecidiyeköy Vergi Dairesi’ndeydiler. Beşiktaş’ın bu parayı nasıl ödeyeceği tartışılırken yöneticilerden biri tebessüm ederek ilginç bir öneride bulundu; “KDV borcumuza karşılık Maliye’ye Tabata’yı versek, siz de Maliyespor’da değerlendirseniz, nasıl olur?”


Aldatma

ADAMIN biri işten eve gelmiş bir bakmış, karısı başka bir adamla yatakta. Hemen tabancasını almış ve öteki adama: “Madem karımı istiyorsun onu benden erkek gibi al. Seni düelloya davet ediyorum” demiş.

Öteki adam bunu kabul etmiş, ikisi birlikte yandaki odaya girmişler, kapıyı kapatmışlar, sonra kadının kocası öteki adama fısıldamış; “Aslında kimsenin canının yanmasına gerek yok, ikimizde havaya ateş edelim sonra ölmüş gibi yere yatalım, karım ilk önce hangimizin yanına koşarsa en çok sevdiği odur.”

Böylece ikisi havaya bir el ateş edip hemen kendilerini yere atmışlar. Kadın silah sesini duyar duymaz koşarak içeri girmiş. Yere yatan iki adama bakmış ve bağırmış; “Hayatım çıkabilirsin, ikisi de öldü!..”

(Teşekkürler Afet DEMİR)

 

Günün sözü

 

Hiçbir sevgi ve şefkat, anneninkinin yerini tutamaz.

Honore de Balzac

X