"Cenker Tezel" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Cenker Tezel" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Cenker Tezel

İşte Teoman’ın filmi

Ünlü rock’çı Teoman’ın yönetmenliğini üstlendiği ‘Balans ve Manevra’ adlı filminin galası önceki akşam Beyoğlu Emek sineması’nda yapıldı. Galada izleyicilerin bir kısmının film bitmeden çıktığı görüldü.

Filmdeki sevişme sahneleriyle dikkat çeken Berna Öztürk, galaya katıldığı kıyafetle de çok konuşuldu. Basın mensuplarına vucudunun çeşitli yerlerine yaptırdığı dövmeleri gösteren Öztürk, ‘Ben filmde bana verilen rolü oynadım. Rolümün hakkını verdiğimi düşünüyorum’ dedi.

‘Bir İstanbulMasalı’ndaki rolüyle dikkat çeken Seda Akman da cüretkar sahneleriyle (üstte) filmin en çok konuşulan ismi oldu. Galaya tek parça bir elbiseyle katılan Akman, filmde rol alan eski manken Didem Erol’la yan yana gelmemeye özen gösterdi.


GALADAN NOTLAR


Yönetmenliğini yaptığı ‘Balans ve Manevra’ adlı filmle sinema izleyicisinin karşısına çıkan Teoman, filmin galasının yapıldığı Beyoğlu Emek Sineması’nda eski sevgilileri Berna Öztürk ve Selma Merter’le yan yana oturdu. Burak Sergen, Berna Öztürk, Seda Akman, Selma Merter, Bülent Kayabaş gibi oyuncuların yer aldığı filmde Teoman’ın Berna Öztürk’le sevişme sahnesi ve kendini bıçakla yaraladığı sahneler ilgi çekerken izleyicilerin bir kısmı film bitmeden salonu terk etti.

Kendini bıçakladı

Müslüm Gürses’in de küçük bir rol aldığı filmin bir sahnesinde eşini canlandıran Seda Akman’la kavga edip Akman’ı filmde döven Teoman, sahnenin devamında kendini bıçakla kesti. Çıkışta gazetecilerin ‘Bu sahne Müslüm Gürses’in konserlerini hatırlattı, ondan mı esinlendiniz’ şeklinde sorularla karşılaşan Teoman, ‘Film icabı bir sahne o. Onunla alakası yok, yaptığımız kavga sonrası kendime zarar verip karşımdaki insana vicdan azabı çektirmek için yaptığım bir rol bu’ dedi.

Film bitmeden salondan ayrıldılar

Bazı bölümlerinde küfür ve şiddetin de yer aldığı filmin sonunu beklemeden salondan çıkanlar oldu. Filmi izleyen ünlü konuklar film hakkında yorum yapmamayı tercih ederken, ‘Teoman kendisi için iyi olan bir film yapmış asıl kararı izleyici verecektir’ fikrinde buluştular.

Bol bol soyundu

Eşi Teoman’la sorunlar yaşayan bir kadını canlandıran Seda Akman filmde bol bol soyundu. Tecavüze uğradığı sahnede çıplak görünen Akman, cesur görüntüler sergilemekten kaçınmadı.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI