Aramanız :
Aradığınız kelime : "

savci_muammer_akkas

"
Tarih Aralığı
Tüm Sonuçlar
Son 24 Saat
Son 7 Gün
Son 30 Gün
Son 12 Ay

Bölümlere göre

Yazarlara göre

Yıllara göre
Devamı
Sırala :
En Yeni
| En Eski

132  adet haber bulundu.


 • 17-25 sanıkları - savci_muammer_akkas
  17-25 sanıkları04.03.2015
  GündemHSYK, Meclis’te aklanmaları büyük tartışma yaratan 4 bakan ve oğullarının adının karıştığı 17-25 Aralık Operasyonu’nu düzenleyen savcılar Celal Kara ve Muammer Akkaş hakkında kovuşturma izni verdi.Hâkim Süleyman Karaçöl de, hukuka aykırı el koyma kararı verdiği gerekçesiyle görevden uzaklaştırıldı, yargılanmasına da izin verildi.
 • HSYK’dan 17-25 Aralık bombası - savci_muammer_akkas
  HSYK’dan 17-25 Aralık bombası03.03.2015
  GündemHakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu 2.Dairesi bu sabah toplandı ve açığa alınan 17-25 Aralık savcılarına yargılama izni verdi.
 • Görevden uzaklaştırılan savcı Mehmet Yüzgeç: Tüm haklarımı kullanacağım - savci_muammer_akkas
  Görevden uzaklaştırılan savcı Mehmet Yüzgeç: Tüm haklarımı kullanacağım31.12.2014
  GündemHAKİMLER ve Savcılar Yüksek Kurulu tarafından Zekeriya Öz, Celal Kara ve Muammer Akkaş ile birlikte Kahramanmaraş Cumhuriyet Savcılığı görevinden uzaklaştırılan Mehmet Yüzgeç, hakkındaki kararla ilgili yazılı açıklama yaptı.Yüzgeç, "Hukuk içerisinde ulusal ve uluslararası yargı mercileri önlerinde gerekli tüm haklarımı kullanacağım" dedi.
 • 3 ihraç, 1 yer değiştirme - savci_muammer_akkas
  3 ihraç, 1 yer değiştirme31.12.2014
  GündemHSYK Başmüfettişi Ömer Kara raporunda Zekeriya Öz, Celal Kara ve Mehmet Yüzgeç’e meslekten ihraç, Ali Güngör’e ise yer değiştirme cezası verilmesini talep etmişti.
 • HSYK Zekeriya Öz ile 3 savcı hakkında karar verdi - savci_muammer_akkas
  HSYK Zekeriya Öz ile 3 savcı hakkında karar verdi30.12.2014
  GündemHAKİMLER ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 2.Dairesi, yılın son toplantısında, başta Ergenekon eski savcısı Zekeriya Öz olmak üzere 17-25 Aralık savcıları ile ilgili ihraç talepli soruşturma dosyalarını görüştü.HSYK oyçokluğu ile Zekeriya Öz, Celal Kara, Muammer Akkaş ve Mehmet Yüzgeç’in, haklarındaki soruşturma sonuçlanıncaya kadar görevlerinden uzaklaştırma kararı verdi.
 • Görevden alınan Savcı Muammer Akkaş hurriyet.com.tr'ye konuştu - savci_muammer_akkas
  Görevden alınan Savcı Muammer Akkaş hurriyet.com.tr'ye konuştu30.12.2014
  EkonomiHSYK 2.Dairesi’nin hakkında görevden uzaklaştırma kararı verdiği savcılardan Muammer Akkaş, ilk değerlendirmelerini hürriyet.com.tr’ye yaptı.Savcı Akkaş, “Son bir yıldır yaşadıklarımız böyle bir sonucun ortaya çıkacağını gösteriyordu.İtirazda bulunacağım” dedi.
 • Akkaş bildiri dağıttı Öz gece emniyete geldi - savci_muammer_akkas
  Akkaş bildiri dağıttı Öz gece emniyete geldi30.12.2014
  Ekonomi17/25 Aralık soruşturmalarının savcılarından Zekeriya Öz ve Muammer Akkaş hakkında görevden uzaklaştırma kararı verildi.Öz 17 Aralık operasyonundan 3 gün sonra İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne bir gece aniden gelmesiyle hatırlanıyordu.25 Aralık'ın savcısı Muammer Akkaş ise Adliye önünde bildiri dağıtmıştı.Akkaş'ın bir soruşturma hakkında basın bildirisi dağıtması Türk yargı tarihinin unutulmazları arasına girdi.
 • Mehmet Y. YILMAZ

  Siyasi partilere polis baskısı - savci_muammer_akkas
  Siyasi partilere polis baskısı25.12.2014
  YazarlarMHP Zeytinburnu İlçe Başkanlığı binasına bir pankart asılmış.Pankartta şöyle yazıyor:
 • Yargıtay-Danıştay’a YBP damgası - savci_muammer_akkas
  Yargıtay-Danıştay’a YBP damgası16.12.2014
  GündemCEMAAT medyasına operasyon tüm hızıyla sürerken yeni HSYK, 12 Aralık’ta Cumhurbaşkanı’nın onayladığı ve aynı gün mükerrer Resmi Gazete’de yayımlanan yargı paketi çerçevesinde, yüksek yargıya ‘Paralel Operasyonu’ yaptı.15 gün içinde seçim yapması gereken HSYK Genel Kurulu, dün sabah toplanarak jet hızıyla Yargıtay’a 144 ve Danıştay’a 33 yeni üye seçimi yaptı.
 • Ogün Samast müdürlerin ismini verdi - savci_muammer_akkas
  Ogün Samast müdürlerin ismini verdi06.12.2014
  GündemAgos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’i 19 Ocak 2007’de öldürdüğü ve ruhsatsız silah kullandığı gerekçesiyle aldığı 22 yıl 10 ay hapis cezası onanan Ogün Samast, suikasta ilişkin 7 yıldır devam eden soruşturma kapsamında 2’nci kez ‘tanık’ olarak dinlendi.Samast'ın ifadesinde üçüncü bir kişinin daha adını verdiği ve bu ismin bugüne kadar yürütülen soruşturma veya davada hiçbir şekilde gündeme gelmediğini söylediği öğrenildi.
 • 3 savcıya ihraç istendi - savci_muammer_akkas
  3 savcıya ihraç istendi06.11.2014
  GündemHSYK Başmüfettişi Ömer Kara, savcılara yönelik 25 Aralık soruşturmasının ardından 17 Aralık soruşturma raporunu da tamamladı; 3 ihraç 1 yer değiştirme cezası talep etti.
 • Savcıyı atın - savci_muammer_akkas
  Savcıyı atın18.10.2014
  GündemHükümetin “Darbe girişimi” diye nitelediği 25 Aralık soruşturmasını yürütürken görevden alınarak Tekirdağ’a düz savcı olarak atanan Savcı Muammer Akkaş’la ilgili müfettiş soruşturması 1 ay önce tamamlandı.
 • Savcı Akkaş: Benim vicdanım rahat - savci_muammer_akkas
  Savcı Akkaş: Benim vicdanım rahat17.10.2014
  Gündem25 ARALIK soruşturmasını yürütürken görevden alınan ve Tekirdağ’a düz savcı olarak atanan Muammer Akkaş, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) müfettişi Ömer Kara tarafından ’meslekten ihraç edilmesi’ önerisinde bulunulmasını, "Benim vicdanım rahat.Kaderde varsa çekeceğiz" diyerek yorumladı.
 • Savcı Muammer Akkaş'tan ilk değerlendirmeler - savci_muammer_akkas
  Savcı Muammer Akkaş'tan ilk değerlendirmeler01.09.2014
  Ekonomi25 Aralık soruşturmasına ilişkin verilen takipsizlik kararına ilk tepki, soruşturmanın görevden alınanan savcısı Muammer Akkaş’tan geldi.Akkaş, takipsizlik kararı kesinleştiğinde dosya içindeki evrakların 15 gün sonra imha edileceğine işaret ederek "Ama vicdanlarda kapanır mı o ayrı bir şey." dedi.
 • Nedim Şener: “Dink cinayeti’ni araştırdığım için sanık oldum
  Nedim Şener: “Dink cinayeti’ni araştırdığım için sanık oldum"13.08.2014
  GündemGAZETECİ Nedim Şener, Hrant Dink cinayetinde kamu görevlilerinin sorumluluğuna ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında ‘tanık’ sıfatıyla verdiği ifadede, İstihbarat Daire Başkanlığı C Şube Müdürlüğü’nü, Trabzon Emniyet ve Jandarması’nı, İstanbul Emniyet Müdürlüğü ile Ergenekon sanıkları emekli Tuğgeneral Veli Küçük avukat Kemal Kerinçsiz ve Levent Temiz’i sorumlu gösterdi.
 • Koruması alındı - savci_muammer_akkas
  Koruması alındı06.06.2014
  Gündem17 ve 25 Aralık Operasyonları’nın ardından, görev yeri değiştirilerek Tekirdağ'a atanan Cumhuriyet Savcısı Muammer Akkaş'ın koruma polisi, Koruma Daire Başkanlığı tarafından 'tehdit olmadığı' gerekçesiyle geri çekildi.
 • Savcı Akkaş'ın polis koruması geri alındı - savci_muammer_akkas
  Savcı Akkaş'ın polis koruması geri alındı05.06.2014
  GündemTürkiye’yi sarsan 17 ve 25 Aralık operasyonlarının ardından Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) tarafından yeri değiştirilerek Tekirdağ’a atanan Cumhuriyet Savcısı Muammer Akkaş’ın koruma polisi, Koruma Daire Başkanlığı tarafından ‘tehdit olmadığı’ gerekçesiyle geri çekildi.
 • Dava yok - savci_muammer_akkas
  Dava yok03.05.2014
  Gündemİşadamları Ali Ağaoğlu, Nazif Zorlu, Mehmet Ali Aydınlar, eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın oğlu Abdullah Oğuz Bayraktar ve eski Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal’ın da aralarında bulunduğu 60 kişi hakkında 20 ayrı suçtan yürütülen TOKİ soruşturması delil yetersizliği yüzünden kapatıldı.
 • Şikayetçi Bilal Erdoğan çıktı - savci_muammer_akkas
  Şikayetçi Bilal Erdoğan çıktı30.04.2014
  GündemKemal Kılıçdaroğlu’nun isminin yer aldığı hakaret soruşturmasında şikayetçi kişinin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan olduğu ortaya çıktı.CHP'den ilk tepki Gürsel Tekin'den geldi.Tekin 'Tarih bunları utanç düzeni olarak yazacaktır' dedi.
 • Suç delillerini muhafaza edin - savci_muammer_akkas
  Suç delillerini muhafaza edin02.03.2014
  GündemBÜYÜK Rüşvet ve yolsuzluk operasyonunun 25 Aralık’taki 2’nci dalgasında soruşturmayı başlattıktan sonra görevden alınan savcı Muammer Akkaş’ın 17 Aralık tarihinde İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne gönderdiği yazıda “suça konu görüşmelerin emniyette muhafaza altında tutulması” talimatı verdiği ortaya çıktı.
 • Sedat ERGİN

  ABD: ‘Soruşturmada yargı hükümet etkisi altında’ - savci_muammer_akkas
  ABD: ‘Soruşturmada yargı hükümet etkisi altında’01.03.2014
  YazarlarABD Dışişleri Bakanlığı’nın önceki gün açıkladığı 2013 yılı insan hakları raporunun Türkiye bölümünü geçen yılki raporla karşılaştırmalı olarak okuduğumda önemli bir farklılık dikkatimi çekti.
 • Savcılıktan 15 Aralık sonrasına imha emri - savci_muammer_akkas
  Savcılıktan 15 Aralık sonrasına imha emri28.02.2014
  Gündem25 Aralık soruşturmasına sonradan atanan savcıların, 15 Aralık’tan sonra toplanan delillerin imha edilmesi emri verdiği ortaya çıktı.Ancak Emniyet, cevap yazısında ellerinde belge bulunmadığını belirtti.Etiler Polis Okulu arazisinin imara açılması için yapılan görüşmeler, TÜRGEV’e gönderilen paralar ve Sabah-atv’nin satışındaki usulsüzlük iddialarına ait tutanaklar ise dosyada yer aldı.
 • Demirtaş: Montajsa çok kolay 20 dakikada anlaşılır - savci_muammer_akkas
  Demirtaş: Montajsa çok kolay 20 dakikada anlaşılır25.02.2014
  GündemBDP lideri Selahattin Demirtaş, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan arasında geçtiği iddia edilen ses kayıtlarıyla ilgili grup toplantısında açıklamalar yaptı.Demirtaş 'Meclis’in karşısında TÜBİTAK var.Başbakan ve oğlu ses kayıt örneklerini verir, 20 dakika sonra bu seslerin ikisine ait olup olmadığı anlaşılır.' dedi.
 • Nihat Özdemir ifade verdi - savci_muammer_akkas
  Nihat Özdemir ifade verdi18.02.2014
  Ekonomi"25 Aralık" soruşturması kapsamında işadamı Nihat Özdemir ifade verdi.
 • İbrahim Okur'dan çarpıcı açıklamalar - savci_muammer_akkas
  İbrahim Okur'dan çarpıcı açıklamalar18.02.2014
  GündemHAKİMLER ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Birinci Daire Başkanı İbrahim Okur, CNN TÜRK’te yayınlanan Eğrisi Doğrusu’na konuk olarak katılarak, Taha Akyol’un sorularını yanıtladı.
 • Üç ünlü iş adamı daha ifade verdi - savci_muammer_akkas
  Üç ünlü iş adamı daha ifade verdi13.02.2014
  EkonomiKamuoyunda “İkinci yolsuzluk” soruşturması olarak bilinen soruşturma kapsamında, iş adamları Sezai Bacaksız, Simit Sarayı’nın kurucusu Abdullah Kavukçu ve Kolin şirketler grubunun sahiplerinden Celal Koloğlu’nun ifadesi alındı.
 • Zorlu ve Kalyoncu 1 saat ifade verdi - savci_muammer_akkas
  Zorlu ve Kalyoncu 1 saat ifade verdi13.02.2014
  EkonomiYOLSUZLUK ve rüşvet operasyonu kapsamında önceki gün Cengiz İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Cengiz’in ardından dün de Ahmet Nafiz Zorlu ve Cemal Kalyoncu ifade verdi.
 • Cemal Kalyoncu ifade verdi - savci_muammer_akkas
  Cemal Kalyoncu ifade verdi12.02.2014
  Gündem"25 Aralık" soruşturması kapsamında işadamı Cemal Kalyoncu ifade verdi.
 • Zorlu'dan sonra Kalyoncu da ifade verdi - savci_muammer_akkas
  Zorlu'dan sonra Kalyoncu da ifade verdi12.02.2014
  EkonomiBugün "25 Aralık" soruşturması kapsamında işadamı Cemal Kalyoncu ve 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun TOKİ soruşturması ayağında ise işadamı Nazif Zorlu ifade verdi.
 • İş adamı Cengiz de ifade verdi - savci_muammer_akkas
  İş adamı Cengiz de ifade verdi11.02.2014
  Gündemİstanbul TMK 10'la yetkili Cumhuriyet Savcılığınca yürütülen ve kamu oyunda "İkinci yolsuzluk" soruşturması olarak bilinen soruşturma kapsamında, 3’üncü Havalimanı’nın konsorsiyum ortaklarından Cengiz İnşaat’ın Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Cengiz’in ifadesi alındı.Soruşturma kapsamında daha önce de Sinpaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Yönetim Kurulu Başkanı Avni Çelik ifadesi alınmıştı.
 • Ergenekon ve Dink soruşturmasına yeni savcı - savci_muammer_akkas
  Ergenekon ve Dink soruşturmasına yeni savcı10.02.2014
  GündemErgenekon ve Hrant Dink soruşturmasını yürüten TMK 10’la yetkili savcı Muammer Akkaş’ın görevden alınmasının ardından dosyalar savcı Murat İnam’a verildi.
 • Ahmet HAKAN

  Şunları bir açıklayın artık - savci_muammer_akkas
  Şunları bir açıklayın artık09.02.2014
  YazarlarGEZİ eylemcilerinin camide içki içtiklerinin görüntülerinin elinizde olduğunu söylemiştiniz.
 • 25 Aralık operasyonunda ilk ifade - savci_muammer_akkas
  25 Aralık operasyonunda ilk ifade07.02.2014
  GündemRüşvet ve yolsuzluk soruşturmasında ikinci dalga olan 25 Aralık operasyonunda ilk ifade alındı.İşadamı Hasan Bağcı, bugün ifade verdi.
 • Yolsuzluk soruşturmasını yürüten polislere 'Örgüt' soruşturması - savci_muammer_akkas
  Yolsuzluk soruşturmasını yürüten polislere 'Örgüt' soruşturması31.01.2014
  Gündem17 Aralık’ta patlak veren yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun ardından önce İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde daha sonra İstanbul Adalet Sarayı’nda yapılan tayin ve değişikliklerden sonra şimdi de hem 17 Aralık hem de 25 Aralık operasyonlarıyla ilgili ilk soruşturmaları yürüten, dinleme ve teknik takip yapan polisler hakkında ‘Örgüt’ soruşturması açıldı.
 • İfadeye gitmeye hazır - savci_muammer_akkas
  İfadeye gitmeye hazır24.01.2014
  GündemBAŞBAKAN Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın 17 Aralık’taki yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun ikinci dalgasında ifadeye çağrıldığı iddialarından bir ay sonra, avukatı açıklama yaptı.
 • Hrant’ın infaz kodu 80-85 - savci_muammer_akkas
  Hrant’ın infaz kodu 80-8521.01.2014
  GündemHrant Dink’in ölümünün yedinci yılında hem cinayet davası hem de savcılıktaki soruşturma, son dönemin flaş davalarındaki hızın aksine olabildiğince yavaş devam ediyor.Şubattaki duruşmada davanın yeniden ele alınmasını talep edecek olan Dink ailesinin avukatı Fethiye Çetin’le emniyet ve yargıdaki hükümet-Cemaat savaşının sürece olası etkilerini konuştuk.Bugün kavgalı olan tarafların cinayette aynı ölçüde sorumluluğu olduğunu söyleyen Çetin, soruşturmalar sırasında koruma altına alınanların sadece Cemaat cephesinden olmadığını hatırlattı.Çetin, cinayete dair bütün detayların MİT’te kaydı olduğundan emin.
 • 3.kat ziyareti için suç duyurusu - savci_muammer_akkas
  3.kat ziyareti için suç duyurusu19.01.2014
  GündemTÜRKİYE’yi sarsan ‘Büyük Rüşvet Operasyonu’nun yürütüldüğü İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün Vatan Caddesi’ndeki kompleksinde 3.kattaki Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne gelen Zekeriya Öz hakkında İstanbul Emniyet Müdürlüğü suç duyurusunda bulundu.
 • Savcı Baytekin gözaltı istedi, emniyet uygulamadı - savci_muammer_akkas
  Savcı Baytekin gözaltı istedi, emniyet uygulamadı18.01.2014
  EkonomiİSTANBUL Büyükşehir Belediyesi’nin İtfaiye Daire Başkanlığı ve diğer bazı birimlerine yönelik ihaleye fesat karıştırma, rüşvet ve yolsuzluk operasyonunda polis, gözaltı kararlarını uygulamadı.Savcı Baytekin’in polisler hakkında suç duyurusunda bulunacak.
 • HSYK’ya suç duyurusu - savci_muammer_akkas
  HSYK’ya suç duyurusu18.01.2014
  GündemADANA Cumhuriyet Başsavcılığı, içinde mühimmat olduğu iddiasıyla durdurulan TIR’da arama yapılmasını engelledikleri gerekçesiyle Hatay Valisi Celalettin Lekesiz, dönemin Hatay Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Bestami Tezcan, Hatay İl Jandarma Alay Komutanı Hasan Koçyiğit ile Jandarma Genel Komutanlığı Kurmay Başkanı hakkında suç duyurusunda bulundu.
 • Savcılara yeni görev - savci_muammer_akkas
  Savcılara yeni görev17.01.2014
  GündemHSYK, 20 savcının görev yerini değiştirdi.İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Turan Çolakkadı Bölge Adliye Başsavcılığı'na, İstanbul Başsavcıvekillerinden Fikret Seçen Gebze'ye, Cihan Kansız Sakarya'ya, Ercan Şafak Kocaeli'ne, Ali Güngör Anadolu yakasına, Savcı Muammer Akkaş da Tekirdağ'a atandı.Bu arada Adalet Bakanı Bozdağ da Akkaş, Öz ve Celal Kara için inceleme izni verdi.
 • 41 kişi hakkındaki yakalama kararı kaldırıldı - savci_muammer_akkas
  41 kişi hakkındaki yakalama kararı kaldırıldı17.01.2014
  GündemYolsuzluk ve rüşvet operasyonunun ikinci ayağı olan 25 Aralık'ta 41 kişi hakkında verilen yakalama ve gözaltı kararları kaldırıldı.41 kişiye davetiye çıkarıldı.
 • 17 Aralık kararnamesi - savci_muammer_akkas
  17 Aralık kararnamesi17.01.2014
  GündemHSYK 1.Dairesi, 19 savcı ve 1 hâkimi kapsayan 20 kişilik kararnameyle, İstanbul ve İzmir’de yolsuzluk operasyonlarını yürüten savcıların görev yerlerini değiştirdi.
 • 3 savcıya inceleme izni - savci_muammer_akkas
  3 savcıya inceleme izni17.01.2014
  GündemADALET Bakanı Bekir Bozdağ, dün HSYK teklifinin görüşüldüğü TBMM Adalet Komisyonu’nda, “Türk Ceza Kanunu, Ceza Muhakemesi Kanunu ve Terörle Mücadele Kanunu kapsamında bakanlık olarak bir çalışma yürütüyoruz.Dinlemeler dahil pek çok konuda yapılan eleştirileri dikkate alan, bu çerçevede önemli değişiklikler içeren paket üzerinde çalışıyoruz.Bir hâkim veya savcı, kişisel kusuru, haksız fiil ve kastı olsa da buna ilişkin açılacak tazminatların devlete karşı açılmasının doğru olmadığına inanıyorum.Bunu değiştirmek için çalışıyoruz” dedi.
 • Taha AKYOL

  HSYK’ya karışmayın - savci_muammer_akkas
  HSYK’ya karışmayın17.01.2014
  YazarlarADALET Bakanı Sayın Bekir Bozdağ, başkanlık ettiği ilk HSYK Genel Kurul toplantısında, dairelerin tamamı için yeniden üye seçimi yapılmasını istedi.
 • O savcılar rapor iznine ayrıldı - savci_muammer_akkas
  O savcılar rapor iznine ayrıldı17.01.2014
  GündemHSYK kararlarıyla tayini çıkan İstanbul Başsavcı Vekilleri Fikret Seçen, Cihan Kansız, Ercan Şafak, Ali Güngör ve TMK Savcısı Muammer Akkaş 10 gün süreli sağlık raporu alarak izne ayrıldı.
 • Dink soruşturması başa döndü - savci_muammer_akkas
  Dink soruşturması başa döndü17.01.2014
  GündemHRANT Dink soruşturmasında kamu görevlileri ile ilgili soruşturmayı yürüten savcı Muammer Akkaş, dün HSYK tarafından Tekirdağ’a gönderildi.İfade vermesi beklenen Emniyet İstihbarat Dairesi eski Başkanı Sabri Uzun’un, ‘sağlık nedenleriyle’ aldığı raporun da süresi bitti.Soruşturma ortada kaldı.Peki bundan sonra ne olacak:
 • İş adamından savcı ve hakime suç duyurusu - savci_muammer_akkas
  İş adamından savcı ve hakime suç duyurusu16.01.2014
  Gündemİstanbul merkezli operasyon kapsamında, mal varlıklarına tedbir konulan iş adamlarından Mustafa Latif Topbaş, bu kararı talep eden savcı Muammer Akkaş ile kararı veren hakim Süleyman Karaçöl hakkında HSYK'ya suç duyurusunda bulundu.
 • Bozdağ'dan üç savcı için inceleme izni - savci_muammer_akkas
  Bozdağ'dan üç savcı için inceleme izni16.01.2014
  GündemAdalet Bakanı Bekir Bozdağ; cumhuriyet savcıları Celal Kara, Muammer Akkaş ve Zekeriya Öz hakkında inceleme izni verdi.
 • Sabri Uzun: Cemaat’i devlete anlatırım - savci_muammer_akkas
  Sabri Uzun: Cemaat’i devlete anlatırım15.01.2014
  GündemEmniyet İstihbarat Dairesi eski Başkanı Sabri Uzun, “Hrant Dink davasında avukatlar mahkeme huzurunda tanıklık yapmamı istedi.Kabul edilmedi.Sabri Uzun, “Ancak benim tarzım bunu gazete, televizyon önünde tartışmak değil.Devlet gerçekten mücadeleye hazırsa bu yapıyla, bizi çağırır.Bizde bildiklerimizi anlatırız.Bunu devlete anlatırız” dedi.
 • Koruma 6’dan 4’e indi, 3’ü de değişti - savci_muammer_akkas
  Koruma 6’dan 4’e indi, 3’ü de değişti10.01.2014
  GündemBakırköy Başsavcıvekilliği’ne atanan Zekeriya Öz’ün 6 olan koruma sayısı 4’e indirildi.