Savcı Muammer Akkaş

 • 3 ihraç, 1 yer değiştirme - Savcı Muammer Akkaş
  3 ihraç, 1 yer değiştirme30.12.2014
  GündemHSYK Başmüfettişi Ömer Kara raporunda Zekeriya Öz, Celal Kara ve Mehmet Yüzgeç’e meslekten ihraç, Ali Güngör’e ise yer değiştirme cezası verilmesini talep etmişti.
 • HSYK Zekeriya Öz ile 3 savcı hakkında karar verdi - Savcı Muammer Akkaş
  HSYK Zekeriya Öz ile 3 savcı hakkında karar verdi29.12.2014
  GündemHAKİMLER ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 2.Dairesi, yılın son toplantısında, başta Ergenekon eski savcısı Zekeriya Öz olmak üzere 17-25 Aralık savcıları ile ilgili ihraç talepli soruşturma dosyalarını görüştü.HSYK oyçokluğu ile Zekeriya Öz, Celal Kara, Muammer Akkaş ve Mehmet Yüzgeç’in, haklarındaki soruşturma sonuçlanıncaya kadar görevlerinden uzaklaştırma kararı verdi.
 • Görevden alınan Savcı Muammer Akkaş hurriyet.com.tr'ye konuştu - Savcı Muammer Akkaş
  Görevden alınan Savcı Muammer Akkaş hurriyet.com.tr'ye konuştu29.12.2014
  EkonomiHSYK 2.Dairesi’nin hakkında görevden uzaklaştırma kararı verdiği savcılardan Muammer Akkaş, ilk değerlendirmelerini hürriyet.com.tr’ye yaptı.Savcı Akkaş, “Son bir yıldır yaşadıklarımız böyle bir sonucun ortaya çıkacağını gösteriyordu.İtirazda bulunacağım” dedi.
 • Akkaş bildiri dağıttı Öz gece emniyete geldi - Savcı Muammer Akkaş
  Akkaş bildiri dağıttı Öz gece emniyete geldi29.12.2014
  Ekonomi17/25 Aralık soruşturmalarının savcılarından Zekeriya Öz ve Muammer Akkaş hakkında görevden uzaklaştırma kararı verildi.Öz 17 Aralık operasyonundan 3 gün sonra İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne bir gece aniden gelmesiyle hatırlanıyordu.25 Aralık'ın savcısı Muammer Akkaş ise Adliye önünde bildiri dağıtmıştı.Akkaş'ın bir soruşturma hakkında basın bildirisi dağıtması Türk yargı tarihinin unutulmazları arasına girdi.
 • Yargıtay-Danıştay’a YBP damgası - Savcı Muammer Akkaş
  Yargıtay-Danıştay’a YBP damgası15.12.2014
  GündemCEMAAT medyasına operasyon tüm hızıyla sürerken yeni HSYK, 12 Aralık’ta Cumhurbaşkanı’nın onayladığı ve aynı gün mükerrer Resmi Gazete’de yayımlanan yargı paketi çerçevesinde, yüksek yargıya ‘Paralel Operasyonu’ yaptı.15 gün içinde seçim yapması gereken HSYK Genel Kurulu, dün sabah toplanarak jet hızıyla Yargıtay’a 144 ve Danıştay’a 33 yeni üye seçimi yaptı.
 • Ogün Samast müdürlerin ismini verdi - Savcı Muammer Akkaş
  Ogün Samast müdürlerin ismini verdi05.12.2014
  GündemAgos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’i 19 Ocak 2007’de öldürdüğü ve ruhsatsız silah kullandığı gerekçesiyle aldığı 22 yıl 10 ay hapis cezası onanan Ogün Samast, suikasta ilişkin 7 yıldır devam eden soruşturma kapsamında 2’nci kez ‘tanık’ olarak dinlendi.Samast'ın ifadesinde üçüncü bir kişinin daha adını verdiği ve bu ismin bugüne kadar yürütülen soruşturma veya davada hiçbir şekilde gündeme gelmediğini söylediği öğrenildi.
 • 3 savcıya ihraç istendi - Savcı Muammer Akkaş
  3 savcıya ihraç istendi05.11.2014
  GündemHSYK Başmüfettişi Ömer Kara, savcılara yönelik 25 Aralık soruşturmasının ardından 17 Aralık soruşturma raporunu da tamamladı; 3 ihraç 1 yer değiştirme cezası talep etti.
 • Savcıyı atın - Savcı Muammer Akkaş
  Savcıyı atın17.10.2014
  GündemHükümetin “Darbe girişimi” diye nitelediği 25 Aralık soruşturmasını yürütürken görevden alınarak Tekirdağ’a düz savcı olarak atanan Savcı Muammer Akkaş’la ilgili müfettiş soruşturması 1 ay önce tamamlandı.
 • Savcı Muammer Akkaş'tan ilk değerlendirmeler - Savcı Muammer Akkaş
  Savcı Muammer Akkaş'tan ilk değerlendirmeler31.08.2014
  Ekonomi25 Aralık soruşturmasına ilişkin verilen takipsizlik kararına ilk tepki, soruşturmanın görevden alınanan savcısı Muammer Akkaş’tan geldi.Akkaş, takipsizlik kararı kesinleştiğinde dosya içindeki evrakların 15 gün sonra imha edileceğine işaret ederek "Ama vicdanlarda kapanır mı o ayrı bir şey." dedi.
 • Nedim Şener: “Dink cinayeti’ni araştırdığım için sanık oldum" - Savcı Muammer Akkaş
  Nedim Şener: “Dink cinayeti’ni araştırdığım için sanık oldum"12.08.2014
  GündemGAZETECİ Nedim Şener, Hrant Dink cinayetinde kamu görevlilerinin sorumluluğuna ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında ‘tanık’ sıfatıyla verdiği ifadede, İstihbarat Daire Başkanlığı C Şube Müdürlüğü’nü, Trabzon Emniyet ve Jandarması’nı, İstanbul Emniyet Müdürlüğü ile Ergenekon sanıkları emekli Tuğgeneral Veli Küçük avukat Kemal Kerinçsiz ve Levent Temiz’i sorumlu gösterdi.
 • Savcı Akkaş'ın polis koruması geri alındı - Savcı Muammer Akkaş
  Savcı Akkaş'ın polis koruması geri alındı04.06.2014
  GündemTürkiye’yi sarsan 17 ve 25 Aralık operasyonlarının ardından Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) tarafından yeri değiştirilerek Tekirdağ’a atanan Cumhuriyet Savcısı Muammer Akkaş’ın koruma polisi, Koruma Daire Başkanlığı tarafından ‘tehdit olmadığı’ gerekçesiyle geri çekildi.
 • Suç delillerini muhafaza edin - Savcı Muammer Akkaş
  Suç delillerini muhafaza edin01.03.2014
  GündemBÜYÜK Rüşvet ve yolsuzluk operasyonunun 25 Aralık’taki 2’nci dalgasında soruşturmayı başlattıktan sonra görevden alınan savcı Muammer Akkaş’ın 17 Aralık tarihinde İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne gönderdiği yazıda “suça konu görüşmelerin emniyette muhafaza altında tutulması” talimatı verdiği ortaya çıktı.
 • Sedat ERGİN

  ABD: ‘Soruşturmada yargı hükümet etkisi altında’ - Savcı Muammer Akkaş
  ABD: ‘Soruşturmada yargı hükümet etkisi altında’28.02.2014
  YazarlarABD Dışişleri Bakanlığı’nın önceki gün açıkladığı 2013 yılı insan hakları raporunun Türkiye bölümünü geçen yılki raporla karşılaştırmalı olarak okuduğumda önemli bir farklılık dikkatimi çekti.
 • Savcılıktan 15 Aralık sonrasına imha emri - Savcı Muammer Akkaş
  Savcılıktan 15 Aralık sonrasına imha emri27.02.2014
  Gündem25 Aralık soruşturmasına sonradan atanan savcıların, 15 Aralık’tan sonra toplanan delillerin imha edilmesi emri verdiği ortaya çıktı.Ancak Emniyet, cevap yazısında ellerinde belge bulunmadığını belirtti.Etiler Polis Okulu arazisinin imara açılması için yapılan görüşmeler, TÜRGEV’e gönderilen paralar ve Sabah-atv’nin satışındaki usulsüzlük iddialarına ait tutanaklar ise dosyada yer aldı.
 • Demirtaş: Montajsa çok kolay 20 dakikada anlaşılır - Savcı Muammer Akkaş
  Demirtaş: Montajsa çok kolay 20 dakikada anlaşılır24.02.2014
  GündemBDP lideri Selahattin Demirtaş, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan arasında geçtiği iddia edilen ses kayıtlarıyla ilgili grup toplantısında açıklamalar yaptı.Demirtaş 'Meclis’in karşısında TÜBİTAK var.Başbakan ve oğlu ses kayıt örneklerini verir, 20 dakika sonra bu seslerin ikisine ait olup olmadığı anlaşılır.' dedi.
 • Nihat Özdemir ifade verdi - Savcı Muammer Akkaş
  Nihat Özdemir ifade verdi17.02.2014
  Ekonomi"25 Aralık" soruşturması kapsamında işadamı Nihat Özdemir ifade verdi.
 • Zorlu ve Kalyoncu 1 saat ifade verdi - Savcı Muammer Akkaş
  Zorlu ve Kalyoncu 1 saat ifade verdi12.02.2014
  EkonomiYOLSUZLUK ve rüşvet operasyonu kapsamında önceki gün Cengiz İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Cengiz’in ardından dün de Ahmet Nafiz Zorlu ve Cemal Kalyoncu ifade verdi.
 • Üç ünlü iş adamı daha ifade verdi - Savcı Muammer Akkaş
  Üç ünlü iş adamı daha ifade verdi12.02.2014
  EkonomiKamuoyunda “İkinci yolsuzluk” soruşturması olarak bilinen soruşturma kapsamında, iş adamları Sezai Bacaksız, Simit Sarayı’nın kurucusu Abdullah Kavukçu ve Kolin şirketler grubunun sahiplerinden Celal Koloğlu’nun ifadesi alındı.
 • Cemal Kalyoncu ifade verdi - Savcı Muammer Akkaş
  Cemal Kalyoncu ifade verdi11.02.2014
  Gündem"25 Aralık" soruşturması kapsamında işadamı Cemal Kalyoncu ifade verdi.
 • Zorlu'dan sonra Kalyoncu da ifade verdi - Savcı Muammer Akkaş
  Zorlu'dan sonra Kalyoncu da ifade verdi11.02.2014
  EkonomiBugün "25 Aralık" soruşturması kapsamında işadamı Cemal Kalyoncu ve 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun TOKİ soruşturması ayağında ise işadamı Nazif Zorlu ifade verdi.
 • Ergenekon ve Dink soruşturmasına yeni savcı - Savcı Muammer Akkaş
  Ergenekon ve Dink soruşturmasına yeni savcı09.02.2014
  GündemErgenekon ve Hrant Dink soruşturmasını yürüten TMK 10’la yetkili savcı Muammer Akkaş’ın görevden alınmasının ardından dosyalar savcı Murat İnam’a verildi.
 • Ahmet HAKAN

  Şunları bir açıklayın artık - Savcı Muammer Akkaş
  Şunları bir açıklayın artık08.02.2014
  YazarlarGEZİ eylemcilerinin camide içki içtiklerinin görüntülerinin elinizde olduğunu söylemiştiniz.
 • 25 Aralık operasyonunda ilk ifade - Savcı Muammer Akkaş
  25 Aralık operasyonunda ilk ifade06.02.2014
  GündemRüşvet ve yolsuzluk soruşturmasında ikinci dalga olan 25 Aralık operasyonunda ilk ifade alındı.İşadamı Hasan Bağcı, bugün ifade verdi.
 • Yolsuzluk soruşturmasını yürüten polislere 'Örgüt' soruşturması - Savcı Muammer Akkaş
  Yolsuzluk soruşturmasını yürüten polislere 'Örgüt' soruşturması30.01.2014
  Gündem17 Aralık’ta patlak veren yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun ardından önce İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde daha sonra İstanbul Adalet Sarayı’nda yapılan tayin ve değişikliklerden sonra şimdi de hem 17 Aralık hem de 25 Aralık operasyonlarıyla ilgili ilk soruşturmaları yürüten, dinleme ve teknik takip yapan polisler hakkında ‘Örgüt’ soruşturması açıldı.
 • İfadeye gitmeye hazır - Savcı Muammer Akkaş
  İfadeye gitmeye hazır23.01.2014
  GündemBAŞBAKAN Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın 17 Aralık’taki yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun ikinci dalgasında ifadeye çağrıldığı iddialarından bir ay sonra, avukatı açıklama yaptı.
 • HSYK’ya suç duyurusu - Savcı Muammer Akkaş
  HSYK’ya suç duyurusu17.01.2014
  GündemADANA Cumhuriyet Başsavcılığı, içinde mühimmat olduğu iddiasıyla durdurulan TIR’da arama yapılmasını engelledikleri gerekçesiyle Hatay Valisi Celalettin Lekesiz, dönemin Hatay Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Bestami Tezcan, Hatay İl Jandarma Alay Komutanı Hasan Koçyiğit ile Jandarma Genel Komutanlığı Kurmay Başkanı hakkında suç duyurusunda bulundu.
 • Savcılara yeni görev - Savcı Muammer Akkaş
  Savcılara yeni görev16.01.2014
  GündemHSYK, 20 savcının görev yerini değiştirdi.İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Turan Çolakkadı Bölge Adliye Başsavcılığı'na, İstanbul Başsavcıvekillerinden Fikret Seçen Gebze'ye, Cihan Kansız Sakarya'ya, Ercan Şafak Kocaeli'ne, Ali Güngör Anadolu yakasına, Savcı Muammer Akkaş da Tekirdağ'a atandı.Bu arada Adalet Bakanı Bozdağ da Akkaş, Öz ve Celal Kara için inceleme izni verdi.
 • 41 kişi hakkındaki yakalama kararı kaldırıldı - Savcı Muammer Akkaş
  41 kişi hakkındaki yakalama kararı kaldırıldı16.01.2014
  GündemYolsuzluk ve rüşvet operasyonunun ikinci ayağı olan 25 Aralık'ta 41 kişi hakkında verilen yakalama ve gözaltı kararları kaldırıldı.41 kişiye davetiye çıkarıldı.
 • Dink soruşturması başa döndü - Savcı Muammer Akkaş
  Dink soruşturması başa döndü16.01.2014
  GündemHRANT Dink soruşturmasında kamu görevlileri ile ilgili soruşturmayı yürüten savcı Muammer Akkaş, dün HSYK tarafından Tekirdağ’a gönderildi.İfade vermesi beklenen Emniyet İstihbarat Dairesi eski Başkanı Sabri Uzun’un, ‘sağlık nedenleriyle’ aldığı raporun da süresi bitti.Soruşturma ortada kaldı.Peki bundan sonra ne olacak:
 • İş adamından savcı ve hakime suç duyurusu - Savcı Muammer Akkaş
  İş adamından savcı ve hakime suç duyurusu15.01.2014
  Gündemİstanbul merkezli operasyon kapsamında, mal varlıklarına tedbir konulan iş adamlarından Mustafa Latif Topbaş, bu kararı talep eden savcı Muammer Akkaş ile kararı veren hakim Süleyman Karaçöl hakkında HSYK'ya suç duyurusunda bulundu.
 • Sabri Uzun: Cemaat’i devlete anlatırım - Savcı Muammer Akkaş
  Sabri Uzun: Cemaat’i devlete anlatırım14.01.2014
  GündemEmniyet İstihbarat Dairesi eski Başkanı Sabri Uzun, “Hrant Dink davasında avukatlar mahkeme huzurunda tanıklık yapmamı istedi.Kabul edilmedi.Sabri Uzun, “Ancak benim tarzım bunu gazete, televizyon önünde tartışmak değil.Devlet gerçekten mücadeleye hazırsa bu yapıyla, bizi çağırır.Bizde bildiklerimizi anlatırız.Bunu devlete anlatırız” dedi.
 • Koruma 6’dan 4’e indi, 3’ü de değişti - Savcı Muammer Akkaş
  Koruma 6’dan 4’e indi, 3’ü de değişti09.01.2014
  GündemBakırköy Başsavcıvekilliği’ne atanan Zekeriya Öz’ün 6 olan koruma sayısı 4’e indirildi.
 • Maliye'deki atamalar Meclis gündeminde - Savcı Muammer Akkaş
  Maliye'deki atamalar Meclis gündeminde08.01.2014
  EkonomiCHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, Maliye Bakanlığı’ndaki atama ve görevden almaları Meclis’e taşıdı.Umut Oran, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’e "Maliye’deki atama ve görevden almalar rüşvet ve yolsuzluk operasyonunun örtmek için mi? Talimatı Başbakan mı verdi?" sorularını yöneltti.
 • Ergeneson - Savcı Muammer Akkaş
  Ergeneson08.01.2014
  GündemErgenekon, İnternet Andıcı, ÇYDD, OdaTV, Şike.Yüzlerce tutuklu, mahkûm.Büyük Rüşvet Operasyonu, Dubai, Bakırköy ve.
 • Savcı Öz’e jet tayin - Savcı Muammer Akkaş
  Savcı Öz’e jet tayin07.01.2014
  GündemHSYK 3.Dairesi’nin dün inceleme kararı aldığı “Büyük rüşvet” soruşturmasını yürüten İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Zekeriya Öz’ü, HSYK 1.Dairesi aynı gün jet hızıyla Bakırköy Adliyesi’ne atadı.DHA'ya yaptığı açıklamada atamayı doğrulayan Öz'e tahsis edilen ve daha önce Başbakan Erdoğan'ın kullandığı zırhlı makam aracının 5 aydır tamirde olduğu ve Savcı'nın korumalarının eskort aracının dün emniyet tarafından geri alındığı da ortaya çıktı.
 • İnceleyin - Savcı Muammer Akkaş
  İnceleyin07.01.2014
  GündemHâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 3.Dairesi, ‘Büyük Rüşvet Soruşturması’nı yöneten İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili Zekeriya Öz, 2.Dalga Soruşturması talimatını verince görevden alınan Savcı Muammer Akkaş ile Akkaş’ın ‘Soruşturmaya müdahaleyle’ suçladığı İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Turan Çolakkadı ve operasyon sonrası atanan İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok’la birlikte 9 kişi için inceleme kararı aldı.
 • 'O isimler için izin vermeyeceğim' - Savcı Muammer Akkaş
  'O isimler için izin vermeyeceğim'07.01.2014
  GündemAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, HSYK'nın haklarından inceleme başlattığı 9 isimden İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Turan Çolakkadı, Vekili Oktay Erdoğan ve İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok için soruşturma izni vermeyeceğini söyledi.
 • HSYK'dan savcılar ve Altınok için inceleme kararı - Savcı Muammer Akkaş
  HSYK'dan savcılar ve Altınok için inceleme kararı06.01.2014
  GündemHakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK), aralarında İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Turan Çolakkadı, Başsavcı vekili Zekeriya Öz, 17 Aralık operasyonunun 2.dalgasında soruşturma dosyası elinden alınan Savcı Muammer Akkaş ile Oktay Erdoğan ve İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok hakkında inceleme kararı aldı.HSYK ilk kez bir emniyet müdürüne inceleme izni vermiş oldu.Haberi tiyatro izlerken öğrenen Altınok oyunun bitmesini beklemeden salondan ayrıldı.
 • Bozdağ kime izin verirse o inceleyecek - Savcı Muammer Akkaş
  Bozdağ kime izin verirse o inceleyecek06.01.2014
  GündemHAKİMLER ve Savcılar Yüksek Kurulu 3.Dairesi’nin, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Turan Çolakkadı, Büyük Rüşvet soruşturmasını yöneten İstanbul Cumhuriyet Başsavcı vekili Zekeriya Öz’ü de kapsayan “17 Aralık incelemesi” dosyasını HSYK’nın Başkanı olan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın onayına sunulması ve izin alması gerektiği belirtildi.Buarada Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, İstanbul Emniyet Müdürü hakkında HSYK kararı ile inceleme başlatılmasının ilginç olduğunu söyledi.
 • Savcı Zekeriya Öz'den iddialara cevap - Savcı Muammer Akkaş
  Savcı Zekeriya Öz'den iddialara cevap06.01.2014
  Gündemİstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Zekeriya Öz Dubai tatili iddialarına ilişkin açıklama yaptı.Öz Dubai tatili ödemelerini kendisinin yaptığını öne sürerek tüm belgeleri göstermek için HSYK’ya izin başvurusu yaptığını söyledi.Zekeriya Öz ayrıca faturaları yarın basın toplantısıyla açıklayacağını duyurdu.
 • Ahmet HAKAN

  Orada olsaydım şu 10 soruyu sorardım - Savcı Muammer Akkaş
  Orada olsaydım şu 10 soruyu sorardım04.01.2014
  YazarlarBAŞBAKAN Erdoğan, gazetecilerle toplantı yaptı.
 • İyileşince ifadeye gideceğim - Savcı Muammer Akkaş
  İyileşince ifadeye gideceğim03.01.2014
  GündemHRANT Dink cinayetinde kamu görevlileri ile ilgili soruşturmayı yürüten savcı Muammer Akkaş tarafından ifadeye çağrılan eski Emniyet İstihbarat Daire Başkanı Sabri Uzun, hastaneden aldığı 18 günlük sağlık raporunu göndererek mazeret bildirdi.
 • Gündemi belirleyen savcı İstanbul’daki 22 savcıdan biri - Savcı Muammer Akkaş
  Gündemi belirleyen savcı İstanbul’daki 22 savcıdan biri03.01.2014
  GündemİSTANBUL Cumhuriyet Savcısı Muammer Akkaş, TMK 10.madde ile görevli İstanbul’daki 22 savcıdan biri.Daha önce Danıştay saldırısı ve OYAK soruşturmasını yürütmüştü ancak son dönem yürüttüğü soruşturmalar ve adliyede yaptığı iki yazılı açıklamayla son 10 gündür Türkiye’nin gündemini belirliyor.
 • Tanık olarak Uzun’u çağırdı - Savcı Muammer Akkaş
  Tanık olarak Uzun’u çağırdı02.01.2014
  GündemBÜYÜK Rüşvet operasyonunun 2’nci dalgasında soruşturma dosyası elinden alınan savcı Muammer Akkaş, bu kez de Hrant Dink davasıyla gündemde.
 • Sabri Uzun'dan savcı Akkaş'a 'sağlık raporu' - Savcı Muammer Akkaş
  Sabri Uzun'dan savcı Akkaş'a 'sağlık raporu'02.01.2014
  GündemHrant Dink cinayetinde kamu görevlileri ile ilgili soruşturmayı yürüten savcı Muammer Akkaş tarafından ifadeye çağrılan eski Emniyet İstihbarat Daire Başkanı Sabri Uzun, savcı Akkaş'a hastaneden aldığı 18 günlük sağlık raporunu göndererek, ifade vermeye 'şimdilik' gelemeyeceğini söyleyerek mazeret bildirdi.2008'de açık kalp ameliyatı geçiren Sabri Uzun'un, kalbindeki şikayetten dolayı rapor aldığı kaydedildi.
 • Dink cinayetinde önemli gelişme: O savcı 'Sabri Uzun'u' tanık olarak ifadeye çağırdı - Savcı Muammer Akkaş
  Dink cinayetinde önemli gelişme: O savcı 'Sabri Uzun'u' tanık olarak ifadeye çağırdı01.01.2014
  GündemHrant Dink cinayetinde kamu görevlileri ile ilgili soruşturmayı yürüten savcı Muammer Akkaş, cinayetin 'Büyük Abisi' olarak adlandırılan Erhan Tuncel'in geçtiğimiz günlerde ek ifade vererek 'itiraflarda' bulunmasının ardından eski Emniyet İstihbarat Daire Başkanı Sabri Uzun'u 'tanık' sıfatıyla ifadeye çağırdı.
 • Beni ürküttü - Savcı Muammer Akkaş
  Beni ürküttü31.12.2013
  GündemAK Parti Burdur Milletvekili Hasan Hami Yıldırım, ‘Büyük Rüşvet Operasyonu’na ilişkin tutumuna tepki gösterdiği partisinden istifa etti.“Hukukun üstünlüğünü yok sayan bu anlayış beni son derece ürkütmektedir” diyen, daha önce de “Savcı Muammer Akkaş’a baskı kabul edilemez” tweet’i atan Yıldırım, dün Meclis’teki basın toplantısında özetle şunları söyledi:
 • Tedbir kalktı - Savcı Muammer Akkaş
  Tedbir kalktı31.12.2013
  Gündem‘Büyük Rüşvet Operasyonu’ kapsamında tutuklanan eski İçişleri Bakanı Muammer Güler’in oğlu Barış Güler’in malları üzerine konulan tedbir kararı mahkemeye yapılan itiraz üzerine kaldırıldı.Savcı Muammer Akkaş’ın yürüttüğü soruşturmada gözaltına alınmasına karar verilen 41 kişiden 7’sinin mal varlıklarına tedbir konulmasına ilişkin karar ise hiçbir kuruma gönderilmediği için uygulamaya konulmadı.
 • AK Partili Hasan Hami Yıldırım istifa etti - Savcı Muammer Akkaş
  AK Partili Hasan Hami Yıldırım istifa etti30.12.2013
  GündemAK Parti Burdur Milletvekili Hasan Hami Yıldırım, partisinden istifa etti.Yıldırım, istifasını açıklarken "Demokrasilerdeki güçler ayrılığı prensibini, kişisel hak ve hürriyetleri, hukuk devletini ve hukukun üstünlüğünü adeta yok sayan bu anlayış beni son derece ürkütmektedir" dedi.
 • Beyefendi seninle işimiz var - Savcı Muammer Akkaş
  Beyefendi seninle işimiz var29.12.2013
  GündemBaşbakan Tayyip Erdoğan, yolsuzluk soruşturmasıyla ilgili dosya elinden alınan Savcı Muammer Akkaş’ın İstanbul Adliyesi önünde gazetecilere açıklama dağıtmasını dün de eleştirerek, “Bakınız başsavcı ondan dosyayı istiyor diye feryat ediyor beyefendi.
içinde

Savcı Muammer Akkaş


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz