Savcı Muammer Akkaş


 • Yargıtay-Danıştay’a YBP damgası - Savcı Muammer Akkaş

  Yargıtay-Danıştay’a YBP damgası16.12.2014

  GÜNDEM

  CEMAAT medyasına operasyon tüm hızıyla sürerken yeni HSYK, 12 Aralık’ta Cumhurbaşkanı’nın onayladığı ve aynı gün mükerrer Resmi Gazete’de yayımlanan yargı paketi çerçevesinde, yüksek yargıya ‘Paralel Operasyonu’ yaptı.15 gün içinde seçim yapması gereken HSYK Genel Kurulu, dün sabah toplanarak jet hızıyla Yargıtay’a 144 ve Danıştay’a 33 yeni üye seçimi yaptı.
 • Ogün Samast müdürlerin ismini verdi - Savcı Muammer Akkaş

  Ogün Samast müdürlerin ismini verdi05.12.2014

  GÜNDEM

  Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’i 19 Ocak 2007’de öldürdüğü ve ruhsatsız silah kullandığı gerekçesiyle aldığı 22 yıl 10 ay hapis cezası onanan Ogün Samast, suikasta ilişkin 7 yıldır devam eden soruşturma kapsamında 2’nci kez ‘tanık’ olarak dinlendi.Samast'ın ifadesinde üçüncü bir kişinin daha adını verdiği ve bu ismin bugüne kadar yürütülen soruşturma veya davada hiçbir şekilde gündeme gelmediğini söylediği öğrenildi.
 • 3 savcıya ihraç istendi - Savcı Muammer Akkaş

  3 savcıya ihraç istendi06.11.2014

  GÜNDEM

  HSYK Başmüfettişi Ömer Kara, savcılara yönelik 25 Aralık soruşturmasının ardından 17 Aralık soruşturma raporunu da tamamladı; 3 ihraç 1 yer değiştirme cezası talep etti.
 • Savcıyı atın - Savcı Muammer Akkaş

  Savcıyı atın17.10.2014

  GÜNDEM

  Hükümetin “Darbe girişimi” diye nitelediği 25 Aralık soruşturmasını yürütürken görevden alınarak Tekirdağ’a düz savcı olarak atanan Savcı Muammer Akkaş’la ilgili müfettiş soruşturması 1 ay önce tamamlandı.
 • Savcı Muammer Akkaş'tan ilk değerlendirmeler - Savcı Muammer Akkaş

  Savcı Muammer Akkaş'tan ilk değerlendirmeler31.08.2014

  Ekonomi

  25 Aralık soruşturmasına ilişkin verilen takipsizlik kararına ilk tepki, soruşturmanın görevden alınanan savcısı Muammer Akkaş’tan geldi.Akkaş, takipsizlik kararı kesinleştiğinde dosya içindeki evrakların 15 gün sonra imha edileceğine işaret ederek "Ama vicdanlarda kapanır mı o ayrı bir şey." dedi.
 • Nedim Şener: “Dink cinayeti’ni araştırdığım için sanık oldum" - Savcı Muammer Akkaş

  Nedim Şener: “Dink cinayeti’ni araştırdığım için sanık oldum"11.08.2014

  Gündem2008

  GAZETECİ Nedim Şener, Hrant Dink cinayetinde kamu görevlilerinin sorumluluğuna ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında ‘tanık’ sıfatıyla verdiği ifadede, İstihbarat Daire Başkanlığı C Şube Müdürlüğü’nü, Trabzon Emniyet ve Jandarması’nı, İstanbul Emniyet Müdürlüğü ile Ergenekon sanıkları emekli Tuğgeneral Veli Küçük avukat Kemal Kerinçsiz ve Levent Temiz’i sorumlu gösterdi.
 • Savcı Akkaş'ın polis koruması geri alındı - Savcı Muammer Akkaş

  Savcı Akkaş'ın polis koruması geri alındı04.06.2014

  Gündem2008

  Türkiye’yi sarsan 17 ve 25 Aralık operasyonlarının ardından Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) tarafından yeri değiştirilerek Tekirdağ’a atanan Cumhuriyet Savcısı Muammer Akkaş’ın koruma polisi, Koruma Daire Başkanlığı tarafından ‘tehdit olmadığı’ gerekçesiyle geri çekildi.
 • Suç delillerini muhafaza edin - Savcı Muammer Akkaş

  Suç delillerini muhafaza edin01.03.2014

  Gündem2008

  BÜYÜK Rüşvet ve yolsuzluk operasyonunun 25 Aralık’taki 2’nci dalgasında soruşturmayı başlattıktan sonra görevden alınan savcı Muammer Akkaş’ın 17 Aralık tarihinde İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne gönderdiği yazıda “suça konu görüşmelerin emniyette muhafaza altında tutulması” talimatı verdiği ortaya çıktı.
 • Sedat ERGİN

  ABD: ‘Soruşturmada yargı hükümet etkisi altında’ - Savcı Muammer Akkaş

  ABD: ‘Soruşturmada yargı hükümet etkisi altında’28.02.2014

  Yazarlar

  ABD Dışişleri Bakanlığı’nın önceki gün açıkladığı 2013 yılı insan hakları raporunun Türkiye bölümünü geçen yılki raporla karşılaştırmalı olarak okuduğumda önemli bir farklılık dikkatimi çekti.
 • Savcılıktan 15 Aralık sonrasına imha emri - Savcı Muammer Akkaş

  Savcılıktan 15 Aralık sonrasına imha emri27.02.2014

  Gündem2008

  25 Aralık soruşturmasına sonradan atanan savcıların, 15 Aralık’tan sonra toplanan delillerin imha edilmesi emri verdiği ortaya çıktı.Ancak Emniyet, cevap yazısında ellerinde belge bulunmadığını belirtti.Etiler Polis Okulu arazisinin imara açılması için yapılan görüşmeler, TÜRGEV’e gönderilen paralar ve Sabah-atv’nin satışındaki usulsüzlük iddialarına ait tutanaklar ise dosyada yer aldı.
 • Demirtaş: Montajsa çok kolay 20 dakikada anlaşılır - Savcı Muammer Akkaş

  Demirtaş: Montajsa çok kolay 20 dakikada anlaşılır24.02.2014

  Gündem2008

  BDP lideri Selahattin Demirtaş, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan arasında geçtiği iddia edilen ses kayıtlarıyla ilgili grup toplantısında açıklamalar yaptı.Demirtaş 'Meclis’in karşısında TÜBİTAK var.Başbakan ve oğlu ses kayıt örneklerini verir, 20 dakika sonra bu seslerin ikisine ait olup olmadığı anlaşılır.' dedi.
 • Nihat Özdemir ifade verdi - Savcı Muammer Akkaş

  Nihat Özdemir ifade verdi17.02.2014

  Ekonomi

  "25 Aralık" soruşturması kapsamında işadamı Nihat Özdemir ifade verdi.
 • Zorlu ve Kalyoncu 1 saat ifade verdi - Savcı Muammer Akkaş

  Zorlu ve Kalyoncu 1 saat ifade verdi12.02.2014

  Ekonomi

  YOLSUZLUK ve rüşvet operasyonu kapsamında önceki gün Cengiz İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Cengiz’in ardından dün de Ahmet Nafiz Zorlu ve Cemal Kalyoncu ifade verdi.
 • Üç ünlü iş adamı daha ifade verdi - Savcı Muammer Akkaş

  Üç ünlü iş adamı daha ifade verdi12.02.2014

  Ekonomi

  Kamuoyunda “İkinci yolsuzluk” soruşturması olarak bilinen soruşturma kapsamında, iş adamları Sezai Bacaksız, Simit Sarayı’nın kurucusu Abdullah Kavukçu ve Kolin şirketler grubunun sahiplerinden Celal Koloğlu’nun ifadesi alındı.
 • Zorlu'dan sonra Kalyoncu da ifade verdi - Savcı Muammer Akkaş

  Zorlu'dan sonra Kalyoncu da ifade verdi11.02.2014

  Ekonomi

  Bugün "25 Aralık" soruşturması kapsamında işadamı Cemal Kalyoncu ve 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun TOKİ soruşturması ayağında ise işadamı Nazif Zorlu ifade verdi.
 • Cemal Kalyoncu ifade verdi - Savcı Muammer Akkaş

  Cemal Kalyoncu ifade verdi11.02.2014

  Gündem2008

  "25 Aralık" soruşturması kapsamında işadamı Cemal Kalyoncu ifade verdi.
 • Ergenekon ve Dink soruşturmasına yeni savcı - Savcı Muammer Akkaş

  Ergenekon ve Dink soruşturmasına yeni savcı09.02.2014

  Gündem2008

  Ergenekon ve Hrant Dink soruşturmasını yürüten TMK 10’la yetkili savcı Muammer Akkaş’ın görevden alınmasının ardından dosyalar savcı Murat İnam’a verildi.
 • Ahmet HAKAN

  Şunları bir açıklayın artık - Savcı Muammer Akkaş

  Şunları bir açıklayın artık08.02.2014

  Yazarlar

  GEZİ eylemcilerinin camide içki içtiklerinin görüntülerinin elinizde olduğunu söylemiştiniz.
 • 25 Aralık operasyonunda ilk ifade - Savcı Muammer Akkaş

  25 Aralık operasyonunda ilk ifade06.02.2014

  Gündem2008

  Rüşvet ve yolsuzluk soruşturmasında ikinci dalga olan 25 Aralık operasyonunda ilk ifade alındı.İşadamı Hasan Bağcı, bugün ifade verdi.
 • Yolsuzluk soruşturmasını yürüten polislere 'Örgüt' soruşturması - Savcı Muammer Akkaş

  Yolsuzluk soruşturmasını yürüten polislere 'Örgüt' soruşturması30.01.2014

  Gündem2008

  17 Aralık’ta patlak veren yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun ardından önce İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde daha sonra İstanbul Adalet Sarayı’nda yapılan tayin ve değişikliklerden sonra şimdi de hem 17 Aralık hem de 25 Aralık operasyonlarıyla ilgili ilk soruşturmaları yürüten, dinleme ve teknik takip yapan polisler hakkında ‘Örgüt’ soruşturması açıldı.
 • İfadeye gitmeye hazır - Savcı Muammer Akkaş

  İfadeye gitmeye hazır23.01.2014

  Gündem2008

  BAŞBAKAN Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın 17 Aralık’taki yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun ikinci dalgasında ifadeye çağrıldığı iddialarından bir ay sonra, avukatı açıklama yaptı.
 • HSYK’ya suç duyurusu - Savcı Muammer Akkaş

  HSYK’ya suç duyurusu17.01.2014

  Gündem2008

  ADANA Cumhuriyet Başsavcılığı, içinde mühimmat olduğu iddiasıyla durdurulan TIR’da arama yapılmasını engelledikleri gerekçesiyle Hatay Valisi Celalettin Lekesiz, dönemin Hatay Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Bestami Tezcan, Hatay İl Jandarma Alay Komutanı Hasan Koçyiğit ile Jandarma Genel Komutanlığı Kurmay Başkanı hakkında suç duyurusunda bulundu.
 • Dink soruşturması başa döndü - Savcı Muammer Akkaş

  Dink soruşturması başa döndü16.01.2014

  Gündem2008

  HRANT Dink soruşturmasında kamu görevlileri ile ilgili soruşturmayı yürüten savcı Muammer Akkaş, dün HSYK tarafından Tekirdağ’a gönderildi.İfade vermesi beklenen Emniyet İstihbarat Dairesi eski Başkanı Sabri Uzun’un, ‘sağlık nedenleriyle’ aldığı raporun da süresi bitti.Soruşturma ortada kaldı.Peki bundan sonra ne olacak:
 • Savcılara yeni görev - Savcı Muammer Akkaş

  Savcılara yeni görev15.01.2014

  Gündem2008

  HSYK, 20 savcının görev yerini değiştirdi.İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Turan Çolakkadı Bölge Adliye Başsavcılığı'na, İstanbul Başsavcıvekillerinden Fikret Seçen Gebze'ye, Cihan Kansız Sakarya'ya, Ercan Şafak Kocaeli'ne, Ali Güngör Anadolu yakasına, Savcı Muammer Akkaş da Tekirdağ'a atandı.Bu arada Adalet Bakanı Bozdağ da Akkaş, Öz ve Celal Kara için inceleme izni verdi.
 • 41 kişi hakkındaki yakalama kararı kaldırıldı - Savcı Muammer Akkaş

  41 kişi hakkındaki yakalama kararı kaldırıldı15.01.2014

  Gündem2008

  Yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun ikinci ayağı olan 25 Aralık'ta 41 kişi hakkında verilen yakalama ve gözaltı kararları kaldırıldı.41 kişiye davetiye çıkarıldı.
 • İş adamından savcı ve hakime suç duyurusu - Savcı Muammer Akkaş

  İş adamından savcı ve hakime suç duyurusu14.01.2014

  Gündem2008

  İstanbul merkezli operasyon kapsamında, mal varlıklarına tedbir konulan iş adamlarından Mustafa Latif Topbaş, bu kararı talep eden savcı Muammer Akkaş ile kararı veren hakim Süleyman Karaçöl hakkında HSYK'ya suç duyurusunda bulundu.
 • Sabri Uzun: Cemaat’i devlete anlatırım - Savcı Muammer Akkaş

  Sabri Uzun: Cemaat’i devlete anlatırım14.01.2014

  Gündem2008

  Emniyet İstihbarat Dairesi eski Başkanı Sabri Uzun, “Hrant Dink davasında avukatlar mahkeme huzurunda tanıklık yapmamı istedi.Kabul edilmedi.Sabri Uzun, “Ancak benim tarzım bunu gazete, televizyon önünde tartışmak değil.Devlet gerçekten mücadeleye hazırsa bu yapıyla, bizi çağırır.Bizde bildiklerimizi anlatırız.Bunu devlete anlatırız” dedi.
 • Koruma 6’dan 4’e indi, 3’ü de değişti - Savcı Muammer Akkaş

  Koruma 6’dan 4’e indi, 3’ü de değişti09.01.2014

  Gündem2008

  Bakırköy Başsavcıvekilliği’ne atanan Zekeriya Öz’ün 6 olan koruma sayısı 4’e indirildi.
 • Ergeneson - Savcı Muammer Akkaş

  Ergeneson08.01.2014

  Gündem2008

  Ergenekon, İnternet Andıcı, ÇYDD, OdaTV, Şike.Yüzlerce tutuklu, mahkûm.Büyük Rüşvet Operasyonu, Dubai, Bakırköy ve.
 • 'O isimler için izin vermeyeceğim' - Savcı Muammer Akkaş

  'O isimler için izin vermeyeceğim'07.01.2014

  Gündem2008

  Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, HSYK'nın haklarından inceleme başlattığı 9 isimden İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Turan Çolakkadı, Vekili Oktay Erdoğan ve İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok için soruşturma izni vermeyeceğini söyledi.
 • İnceleyin - Savcı Muammer Akkaş

  İnceleyin07.01.2014

  Gündem2008

  Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 3.Dairesi, ‘Büyük Rüşvet Soruşturması’nı yöneten İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili Zekeriya Öz, 2.Dalga Soruşturması talimatını verince görevden alınan Savcı Muammer Akkaş ile Akkaş’ın ‘Soruşturmaya müdahaleyle’ suçladığı İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Turan Çolakkadı ve operasyon sonrası atanan İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok’la birlikte 9 kişi için inceleme kararı aldı.
 • Maliye'deki atamalar Meclis gündeminde - Savcı Muammer Akkaş

  Maliye'deki atamalar Meclis gündeminde07.01.2014

  Ekonomi

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, Maliye Bakanlığı’ndaki atama ve görevden almaları Meclis’e taşıdı.Umut Oran, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’e "Maliye’deki atama ve görevden almalar rüşvet ve yolsuzluk operasyonunun örtmek için mi? Talimatı Başbakan mı verdi?" sorularını yöneltti.
 • Savcı Öz’e jet tayin - Savcı Muammer Akkaş

  Savcı Öz’e jet tayin06.01.2014

  Gündem2008

  Hakimler Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 3.Dairesi’nin bugün inceleme kararı aldığı “Büyük rüşvet” soruşturmasını yürüten İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Zekeriya Öz’ü HSYK 1.Dairesi aynı gün jet hızıyla Bakırköy Adliyesi’ne atadı.DHA'ya konuşan Savcı Öz atamayı doğruladı.
 • Savcı Zekeriya Öz'den iddialara cevap - Savcı Muammer Akkaş

  Savcı Zekeriya Öz'den iddialara cevap06.01.2014

  Gündem2008

  İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Zekeriya Öz Dubai tatili iddialarına ilişkin açıklama yaptı.Öz Dubai tatili ödemelerini kendisinin yaptığını öne sürerek tüm belgeleri göstermek için HSYK’ya izin başvurusu yaptığını söyledi.Zekeriya Öz ayrıca faturaları yarın basın toplantısıyla açıklayacağını duyurdu.
 • Bozdağ kime izin verirse o inceleyecek - Savcı Muammer Akkaş

  Bozdağ kime izin verirse o inceleyecek06.01.2014

  Gündem2008

  HAKİMLER ve Savcılar Yüksek Kurulu 3.Dairesi’nin, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Turan Çolakkadı, Büyük Rüşvet soruşturmasını yöneten İstanbul Cumhuriyet Başsavcı vekili Zekeriya Öz’ü de kapsayan “17 Aralık incelemesi” dosyasını HSYK’nın Başkanı olan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın onayına sunulması ve izin alması gerektiği belirtildi.Buarada Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, İstanbul Emniyet Müdürü hakkında HSYK kararı ile inceleme başlatılmasının ilginç olduğunu söyledi.
 • HSYK'dan savcılar ve Altınok için inceleme kararı - Savcı Muammer Akkaş

  HSYK'dan savcılar ve Altınok için inceleme kararı06.01.2014

  Gündem2008

  Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK), aralarında İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Turan Çolakkadı, Başsavcı vekili Zekeriya Öz, 17 Aralık operasyonunun 2.dalgasında soruşturma dosyası elinden alınan Savcı Muammer Akkaş ile Oktay Erdoğan ve İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok hakkında inceleme kararı aldı.HSYK ilk kez bir emniyet müdürüne inceleme izni vermiş oldu.Haberi tiyatro izlerken öğrenen Altınok oyunun bitmesini beklemeden salondan ayrıldı.
 • Ahmet HAKAN

  Orada olsaydım şu 10 soruyu sorardım - Savcı Muammer Akkaş

  Orada olsaydım şu 10 soruyu sorardım04.01.2014

  Yazarlar

  BAŞBAKAN Erdoğan, gazetecilerle toplantı yaptı.
 • Gündemi belirleyen savcı İstanbul’daki 22 savcıdan biri - Savcı Muammer Akkaş

  Gündemi belirleyen savcı İstanbul’daki 22 savcıdan biri03.01.2014

  Gündem2008

  İSTANBUL Cumhuriyet Savcısı Muammer Akkaş, TMK 10.madde ile görevli İstanbul’daki 22 savcıdan biri.Daha önce Danıştay saldırısı ve OYAK soruşturmasını yürütmüştü ancak son dönem yürüttüğü soruşturmalar ve adliyede yaptığı iki yazılı açıklamayla son 10 gündür Türkiye’nin gündemini belirliyor.
 • İyileşince ifadeye gideceğim - Savcı Muammer Akkaş

  İyileşince ifadeye gideceğim03.01.2014

  Gündem2008

  HRANT Dink cinayetinde kamu görevlileri ile ilgili soruşturmayı yürüten savcı Muammer Akkaş tarafından ifadeye çağrılan eski Emniyet İstihbarat Daire Başkanı Sabri Uzun, hastaneden aldığı 18 günlük sağlık raporunu göndererek mazeret bildirdi.
 • Sabri Uzun'dan savcı Akkaş'a 'sağlık raporu' - Savcı Muammer Akkaş

  Sabri Uzun'dan savcı Akkaş'a 'sağlık raporu'02.01.2014

  Gündem2008

  Hrant Dink cinayetinde kamu görevlileri ile ilgili soruşturmayı yürüten savcı Muammer Akkaş tarafından ifadeye çağrılan eski Emniyet İstihbarat Daire Başkanı Sabri Uzun, savcı Akkaş'a hastaneden aldığı 18 günlük sağlık raporunu göndererek, ifade vermeye 'şimdilik' gelemeyeceğini söyleyerek mazeret bildirdi.2008'de açık kalp ameliyatı geçiren Sabri Uzun'un, kalbindeki şikayetten dolayı rapor aldığı kaydedildi.
 • Tanık olarak Uzun’u çağırdı - Savcı Muammer Akkaş

  Tanık olarak Uzun’u çağırdı02.01.2014

  Gündem2008

  BÜYÜK Rüşvet operasyonunun 2’nci dalgasında soruşturma dosyası elinden alınan savcı Muammer Akkaş, bu kez de Hrant Dink davasıyla gündemde.
 • Dink cinayetinde önemli gelişme: O savcı 'Sabri Uzun'u' tanık olarak ifadeye çağırdı - Savcı Muammer Akkaş

  Dink cinayetinde önemli gelişme: O savcı 'Sabri Uzun'u' tanık olarak ifadeye çağırdı01.01.2014

  Gündem2008

  Hrant Dink cinayetinde kamu görevlileri ile ilgili soruşturmayı yürüten savcı Muammer Akkaş, cinayetin 'Büyük Abisi' olarak adlandırılan Erhan Tuncel'in geçtiğimiz günlerde ek ifade vererek 'itiraflarda' bulunmasının ardından eski Emniyet İstihbarat Daire Başkanı Sabri Uzun'u 'tanık' sıfatıyla ifadeye çağırdı.
 • Beni ürküttü - Savcı Muammer Akkaş

  Beni ürküttü31.12.2013

  Gündem2008

  AK Parti Burdur Milletvekili Hasan Hami Yıldırım, ‘Büyük Rüşvet Operasyonu’na ilişkin tutumuna tepki gösterdiği partisinden istifa etti.“Hukukun üstünlüğünü yok sayan bu anlayış beni son derece ürkütmektedir” diyen, daha önce de “Savcı Muammer Akkaş’a baskı kabul edilemez” tweet’i atan Yıldırım, dün Meclis’teki basın toplantısında özetle şunları söyledi:
 • Tedbir kalktı - Savcı Muammer Akkaş

  Tedbir kalktı31.12.2013

  Gündem2008

  ‘Büyük Rüşvet Operasyonu’ kapsamında tutuklanan eski İçişleri Bakanı Muammer Güler’in oğlu Barış Güler’in malları üzerine konulan tedbir kararı mahkemeye yapılan itiraz üzerine kaldırıldı.Savcı Muammer Akkaş’ın yürüttüğü soruşturmada gözaltına alınmasına karar verilen 41 kişiden 7’sinin mal varlıklarına tedbir konulmasına ilişkin karar ise hiçbir kuruma gönderilmediği için uygulamaya konulmadı.
 • AK Partili Hasan Hami Yıldırım istifa etti - Savcı Muammer Akkaş

  AK Partili Hasan Hami Yıldırım istifa etti30.12.2013

  Gündem2008

  AK Parti Burdur Milletvekili Hasan Hami Yıldırım, partisinden istifa etti.Yıldırım, istifasını açıklarken "Demokrasilerdeki güçler ayrılığı prensibini, kişisel hak ve hürriyetleri, hukuk devletini ve hukukun üstünlüğünü adeta yok sayan bu anlayış beni son derece ürkütmektedir" dedi.
 • Alman basını: Erdoğan yargı ile savaşa girdi - Savcı Muammer Akkaş

  Alman basını: Erdoğan yargı ile savaşa girdi29.12.2013

  Avrupa

  Türkiye'de başlayan yolsuzluk soruşturması ve Erdoğan hükümetinin tepkisi, Almanya'da da yankılanmaya devam ediyor.Alman Yeşiller partisi Eşbaşkanı Türk asıllı Cem Özdemir, yolsuzluk suçlamalarının aydınlatılmasını isterken, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı da Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e benzetti.
 • Beyefendi seninle işimiz var - Savcı Muammer Akkaş

  Beyefendi seninle işimiz var29.12.2013

  Gündem2008

  Başbakan Tayyip Erdoğan, yolsuzluk soruşturmasıyla ilgili dosya elinden alınan Savcı Muammer Akkaş’ın İstanbul Adliyesi önünde gazetecilere açıklama dağıtmasını dün de eleştirerek, “Bakınız başsavcı ondan dosyayı istiyor diye feryat ediyor beyefendi.
 • Yerine 5 yeni savcı - Savcı Muammer Akkaş

  Yerine 5 yeni savcı27.12.2013

  Gündem2008

  YOLSUZLUK iddialarına ilişkin 2’nci dalga soruşturmasını yürüten ancak gözaltı kararları verdikten bir gün sonra görevden alınan İstanbul Cumhuriyet Savcısı Muammer Akkaş’ın yerine 5 savcı görevlendirildi.
 • ‘Kaza’ suikast - Savcı Muammer Akkaş

  ‘Kaza’ suikast27.12.2013

  Gündem2008

  ‘Kaçtı’ denilen kilit isim El Kadı’yı ve Merter’deki geceyi anlattı.
 • YARSAV’dan çağrı: Çolakkadı için işlem yapın - Savcı Muammer Akkaş

  YARSAV’dan çağrı: Çolakkadı için işlem yapın27.12.2013

  Gündem2008

  YARSAV Yönetim Kurulu ve Yargıçlar Sendikası Yönetim Kurulu ortak açıklama yaparak, rüşvet soruşturmasının dosyasını Savcı Muammer Akkaş’tan alan İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Turan Çolakkadı ve Başsavcı Vekili Oktay Erdoğan’ın anayasal suç işlediğini iddia etti.
içinde

Savcı Muammer Akkaş


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz