Sağlık Bakanlığı


 • İlaç, aşı ve seruma soğuk zincir şartı geliyor - sağlık bakanlığı

  İlaç, aşı ve seruma soğuk zincir şartı geliyor18.12.2014

  Sağlık

  Sağlık Bakanlığı, ilaç, aşı ve serum gibi çeşitli tıbbi ürünlerde herhangi bir bozulmanın meydana gelmemesi için soğuk zincirin sağlanmasının zorunlu olduğu uyarısında bulunarak, bunun ihlal edildiğinin tespit edilmesi durumunda sorumlular hakkında işlem yapılacağını bildirdi.
 • Türkiye'de bir ilk olacak - sağlık bakanlığı

  Türkiye'de bir ilk olacak18.12.2014

  Sağlık

  "Maliyeti ve yan etkileri yüksek sentetik ağrı kesiciler yerine uygulanacak, etki düzeyi yüksek, yan etki bildirimi ise en az olan ilk yerli morfin sülfat tablet", ruhsat aldı.Bu durum hem maliyeti azaltacak hem de üretilen tabletin yan etkisi sentetik morfine göre daha az.
 • 180 bin kişi kuduz şüphesi yüzünden doktora gidiyor - sağlık bakanlığı

  180 bin kişi kuduz şüphesi yüzünden doktora gidiyor18.12.2014

  Sağlık

  Sağlık Bakanlığı, Türkiye'de her yıl 180 bin civarında riskli temasın bildirildiği kuduzla mücadele ve alınacak önlemlerle ilgili düzenlemeye gitti.
 • 'Uyarılar değiştirilmeli' - sağlık bakanlığı

  'Uyarılar değiştirilmeli'18.12.2014

  Sağlık

  Sağlık Enstitüsü Derneği, sigara paketlerinde düz paket uygulamasına geçilmesinin ve resimli uyarıların değiştirilmesinin tütün kullanımını azaltmada yardımcı olabileceğini belirtiyor.Türkiye'nin de taraf olduğu Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Tütün Kontrolü Çerçeve Sözleşmesi'ne göre tütün ürünü paketlerinde en az yüzde 50 oranında sağlık uyarısı bulunması ve bunların belli aralıklarla yenilenmesi gerekiyor.Türkiye bu uyarılar konusunda başarılı olsa da resimlerin kanıksanması nedeniyle sağlık uyarılarının değişmesi gerektiği belirtiliyor.
 • Engelli oğlunu el arabasıyla hastaneye götürüyordu ki. - sağlık bakanlığı

  Engelli oğlunu el arabasıyla hastaneye götürüyordu ki.17.12.2014

  Ege

  MUĞLA'nın Ortaca İlçesi'nde, ambulans isteğine olumlu yanıt verilmediğini öne sürerek, spastik engelli oğlu 24 yaşındaki Metin İncesu'yu 3 tekerlekli el arabasına bindirip, İzmir'deki hastaneye götürmek üzere yola çıkaran 74 yaşındaki Zeynel İncesu hakkında, 'Çocuğun bakım ve gözetim yükümlülüğünün ihlali' suçundan işlem yapıldı.
 • Engelli oğlunu el arabasına bindiren babaya işlem - sağlık bakanlığı

  Engelli oğlunu el arabasına bindiren babaya işlem16.12.2014

  GÜNDEM

  MUĞLA’nın Ortaca İlçesi’nde, ambulans isteğine olumlu yanıt verilmediğini öne sürerek, engelli oğlu 24 yaşındaki Metin İncesu’yu 3 tekerlekli el arabasına bindirip, İzmir’deki hastaneye götürmek üzere yola çıkaran 74 yaşındaki Zeynel İncesu hakkında, ’Çocuğun bakım ve gözetim yükümlülüğünün ihlali’ suçundan işlem yapıldı.Kaymakamın talimatı üzerine tahsis edilen ambulansla Muğla’daki bir hastaneye götürülen Metin İncesu, yapılan kontrol sonrası tekrar ilçeye getirildi.Sağlık Bakanlığı, hastanın hekim tarafından başka bir şehirdeki sağlık kuruluşuna naklini gerektirecek hekim raporu bulunmadığını muayene ve tetkik ve tedavisinin Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yapıldığını açıkladı.
 • Kadına şiddette yüzümüz kızardı - sağlık bakanlığı

  Kadına şiddette yüzümüz kızardı15.12.2014

  Ankara

  Türkiye, son günlerde ardı ardına yaşanan kadın cinayetleriyle sarsılırken, Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı tablo Ankara’nın yüzünü kızarttı.Ankara, geçen yıl yaşanan kadına şiddet olaylarında 735 vaka ile 3’üncü sırada yer aldı.
 • Kan ilaçları Türkiye'de üretilecek - sağlık bakanlığı

  Kan ilaçları Türkiye'de üretilecek15.12.2014

  Sağlık

  Türk Kızılayı, Sağlık Bakanlığıyla yürüttüğü Plazma Fraksinasyonu Projesi kapsamında yerli kan ilacı üreterek ülkeyi dışa bağımlılıktan kurtarmayı hedefliyor.
 • "Gemiadamları" için sağlık hizmeti yaygınlaştırılıyor - sağlık bakanlığı

  "Gemiadamları" için sağlık hizmeti yaygınlaştırılıyor15.12.2014

  GÜNDEM

  Sağlık Bakanlığı, gemilerde çalışanların sağlık muayenelerinin yapıldığı "Gemiadamları Sağlık Merkezi" sayısını 16'dan 25'e yükseltti.
 • Yeni ‘VIP’ iddiası - sağlık bakanlığı

  Yeni ‘VIP’ iddiası14.12.2014

  GÜNDEM

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, aralarında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın çalışma ekibinde yer alan bazı isimlerin çocukları ve akrabalarının da bulunduğu yeni bir atama listesi açıkladı.Koç, 24 kişilik listeyle ilgili CHP Genel Merkezi’nde düzenlediği basın toplantısında özetle şunları söyledi:
 • İlaç firmaları özel ajanlarla sahte ilaç çetelerinin içine sızdı - sağlık bakanlığı

  İlaç firmaları özel ajanlarla sahte ilaç çetelerinin içine sızdı14.12.2014

  EKONOMİ

  Sahte ilaç pazarına karşı önlem için Sağlık Bakanlığı ilaç firmalarına ‘özel ajan’ tutmalarını önerdi.Bunun üzerine ilaç firmaları eski Interpol ajanlarını kiraladılar ve operasyon başladı.Ajanlar sahte ilaç çetelerine sızdı, deliller topladı ve polis operasyon yaparak binlerce sahte ilaca el koydu.Bazı kötü niyetli şahıslar sahte ilaç işi yaparken kendilerini IŞİD elemanı olarak da tanıtıyor.
 • Aile hekimleri Ankara'da - sağlık bakanlığı

  Aile hekimleri Ankara'da13.12.2014

  Sağlık

  Dün tüm Türkiye'de iş bırakan Aile Hekimleri bugün de nöbet uygulamasını protesto etmek amacıyla Başkent'te miting düzenlendi.
 • Organlarıyla üç kişiye can verdi - sağlık bakanlığı

  Organlarıyla üç kişiye can verdi12.12.2014

  Ankara

  Ankara’da beyin kanaması geçiren bir kişi doktorların tüm müdahalelerine karşın kurtarılamadı.Beyin ölümü gerçekleşen hastanın ailesi tarafından bağışlanan organlar, üç hastayı yaşama döndürecek.
 • Aile hekimleri iş bıraktı - sağlık bakanlığı

  Aile hekimleri iş bıraktı12.12.2014

  Sağlık

  Aile hekimleri, çalışma saatleri ve nöbet sistemini protesto amacıyla bugün iş bıraktı.Muayene için aile sağlığı merkezlerine gelenler, geri dönmek zorunda kaldı.Yeni doğan bebeği kontrol için getiren baba, merkezin kapalı olduğunu görünce tepki gösterdi.Sağlık Bakanlığı müsteşarı da eylem için yorum yaparak, 'Bu bir nöbet, gece acili değildir' dedi.
 • Bugün doktora gidecekler dikkat! - sağlık bakanlığı

  Bugün doktora gidecekler dikkat!12.12.2014

  Sağlık

  Bugün Türkiye genelinde 21 bin aile hekimi iş bırakıyor.
 • ‘Öldüren ihmal’ iddiasına müfettiş - sağlık bakanlığı

  ‘Öldüren ihmal’ iddiasına müfettiş11.12.2014

  GÜNDEM

  Tokat’ta özel bir hastanede 25 Kasım’da mide küçültme operasyonu geçiren hemşire Mehtap Yetigin’in (33) 10 gün sonra ölmesinde ‘ihmal’ olduğu iddiası araştırılıyor.
 • Cuma günü 21 bin aile hekimi iş bırakacak - sağlık bakanlığı

  Cuma günü 21 bin aile hekimi iş bırakacak11.12.2014

  Sağlık

  Aile hekimleri yarın tüm Türkiye'de iş bırakacak ve Sağlık Bakanlığı'nın getirmeye çalıştığı nöbet sistemine karşı çıkacak.Günde 12 saat, haftada 6 gün çalışarak halka iyi bir hizmet sunamayacaklarını belirten aile hekimlerinin eylemine ise Sağlık Bakanı, bu eylemin güçlü bir desteği olduğuna inanmıyorum yorumunu yaptı.
 • CDU’nun 27.Kurultayı sona erdi - sağlık bakanlığı

  CDU’nun 27.Kurultayı sona erdi11.12.2014

  Avrupa

  Almanya'nın Köln kentinde yapılan Hristiyan Demokrat Birlik Partisi'nin (CDU) 27.Olağan Kongresi'nde burkanın yasaklanması önerisinin görüşüldüğü, İçişleri Bakanı Thomas de Maiziere'nin buna karşı çıktığı öğrenildi.
 • Sigara cebe de zarar - sağlık bakanlığı

  Sigara cebe de zarar10.12.2014

  GÜNDEM

  Sağlık Bakanlığı, sigaranın sağlığa zararları konusunda uyarırken, Çalışma Bakanlığı da cebe zararlarını bir rehberde derledi.Rehbere göre, paketi 10 lira olan sigarayı bir günde içen kişi, yılda 3 bin 600 liralık ‘kanser’ ve ‘kalp hastalığı’ satın alıyor.
 • CDU'nun 27.Olağan Kongresi'nde iki Türk seçildi - sağlık bakanlığı

  CDU'nun 27.Olağan Kongresi'nde iki Türk seçildi10.12.2014

  Avrupa

  Emine Demirbüken Wegner partinin yürütme kuruluna seçilirken Serap Güler de yönetim kuruluna girdi.
 • Solaryum 18 yaş altına yasaklanıyor - sağlık bakanlığı

  Solaryum 18 yaş altına yasaklanıyor10.12.2014

  GÜNDEM

  Sağlık Bakanlığı, 18 yaş altındakilerin solaryuma girmesini yasaklayan, yetişkinlerin de zararları konusunda yazılı onayları alındıktan sonra kullanmalarını öngören yönetmelik üzerinde çalışıyor.Yönetmeliğin yılbaşından sonra yürürlüğe girmesi planlanıyor.
 • Kısırlığa çip formülü - sağlık bakanlığı

  Kısırlığa çip formülü10.12.2014

  Sağlık

  Dünyanın önemli biliminsanları arasında görülen Doç.Dr.Utkan Demirci, ABD’de geliştirdiği en sağlıklı ve kaliteli spermi bulan mikro akışkan çipi, İzmir’de üretmeye başlandı.Çip özellikle erkek kısırlığında umut veriyor.
 • Kirli damacana su iddialarına bakanlıktan yanıt geldi - sağlık bakanlığı

  Kirli damacana su iddialarına bakanlıktan yanıt geldi08.12.2014

  Sağlık

  Damacana sularda kirliliğin yüzde 21 oranında arttığı yönündeki iddialara karşı Sağlık Bakanlığı bir açıklama yaptı.Açıklamada, bahsedilen haberlerdeki gibi artışın olmadığı ve bakanlığın 3 bin 500 personel ile düzenli olarak kontrol yaptığı, numunelerin devamlı analiz edildiği belirtildi.Açıklamanın detaylarında şu sözlere yer verildi:
 • Gereksiz antibiyotik kullanımı yarar değil zarar - sağlık bakanlığı

  Gereksiz antibiyotik kullanımı yarar değil zarar08.12.2014

  Sağlık

  Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanı Seçil Özkan, gereksiz ya da yanlış dozlarda ilaç kullanımının ciddi sağlık sorunlarına yol açabildiğini belirterek, ilaçların mutlaka hekim tarafından reçete edilmediği sürece kullanılmaması gerektiğini söyledi.
 • Aile hekimleri iş bırakıyor - sağlık bakanlığı

  Aile hekimleri iş bırakıyor08.12.2014

  Sağlık

  Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu (AHEF), 12-13 Aralık tarihlerinde eylem yapacak.12 Aralık Cuma günü Türkiye genelinde iş bırakacak olan Aile hekimleri, 13 Aralık'ta da Ankara'da Sağlık Bakanlığı'na yürüyecekler.
 • Şimdi çamur da var - sağlık bakanlığı

  Şimdi çamur da var08.12.2014

  Ege

  DENİZLİ'nin traventenleriyle ünlü Pamukkale'nin yanı başındaki Karahayıt'ta modern teknoloji ile termal kaynakları birlikte kullanan, konaklama hizmeti veren Nobel A Tipi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Tıp Merkezi hizmete girdi.Karahayıt Pam Otel bünyesinde SGK anlaşmalı olarak hizmet veren tıp merkezinin, teknolojinin son olanaklarının yanında termal su ve çamur kullanması nedeniyle Türkiye'de bir ilk olduğu belirtildi.
 • Fizik tedaviye termal su ve çamur da eklendi - sağlık bakanlığı

  Fizik tedaviye termal su ve çamur da eklendi07.12.2014

  Ege

  DENİZLİ'nin traventenleriyle ünlü Pamukkale'nin yanı başındaki Karahayıt'ta modern teknoloji ile termal kaynakları birlikte kullanan, konaklama hizmeti veren Nobel A Tipi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Tıp Merkezi hizmete girdi.Karahayıt Pam Otel bünyesinde SGK anlaşmalı olarak hizmet veren tıp merkezinin, teknolojinin son olanaklarının yanında termal su ve çamur kullanması nedeniyle Türkiye'de bir ilk olduğu belirtildi.
 • Şizofreni hastası tecrit edilmesin - sağlık bakanlığı

  Şizofreni hastası tecrit edilmesin06.12.2014

  GÜNDEM

  CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, onursal başkanlığını Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun eşi Sare Davutoğlu’nun üstlendiği Kadın Sağlıkçıları Dayanışma Derneği (KASAD-D) tarafından, İçişleri Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı işbirliğiyle düzenlenen ‘Şizofreni ile Birlikte Yaşama İçin Elimi Tutar mısın?’ konulu sempozyuma katıldı.
 • Mete Tamer OMUR

  Gofret tutkusu girişimci yaptı - sağlık bakanlığı

  Gofret tutkusu girişimci yaptı06.12.2014

  YAZARLAR

 • Şizofreni hastalarına yardım eli: Tecrit etmeyelim, birlikte yaşayalım - sağlık bakanlığı

  Şizofreni hastalarına yardım eli: Tecrit etmeyelim, birlikte yaşayalım06.12.2014

  Sağlık

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, onursal başkanlığını Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun eşi Sare Davutoğlu’nun üstlendiği Kadın Sağlıkçıları Dayanışma Derneği KASAD-D tarafından, İçişleri Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu İstanbul Anadolu Kuzey Hastaneleri Birliği’nin işbirliğiyle düzenlenen “Şizofreni ile Birlikte Yaşama İçin Elimi Tutar mısın?” konulu sempozyumda, toplumu, şizofreni hastalarıyla birlikte yaşamaya davet etti.
 • İsrail askerleri Filistinlilere ateş açtı - sağlık bakanlığı

  İsrail askerleri Filistinlilere ateş açtı05.12.2014

  DÜNYA

  İsrail askerlerinin açtığı ateş sonucu 2 Filistinlinin yaralandığı bildirildi.
 • 'İlaçta tasarruf öyle olmaz!' - sağlık bakanlığı

  'İlaçta tasarruf öyle olmaz!'05.12.2014

  Sağlık

  Tüm Eczacı İşverenler Sendikası (TEİS) Genel Başkanı Eczacı Nurten Saydan, 2007-2013 yılları arasında toplam sağlık harcamalarında son derece haksız bir dağılımın söz konusu olduğunu belirtti.
 • Tarihi geçmiş ilaçları kanser ilacı diye satmışlar - sağlık bakanlığı

  Tarihi geçmiş ilaçları kanser ilacı diye satmışlar04.12.2014

  EKONOMİ

  Sahte kanser ilaçlarıyla ilgili olarak İstanbul polisi rapor hazırladı.Ağırlıklı olarak Suriye uyruklu şahısların Türkiye’de sahte kanser ilacı pazarladığı tespit edildi.Sahte ilaçlar devlet ve özel hastanelere verilmiş, evlere kadar gönderilmiş.
 • AIDS olunca dışladılar, tazminat kazanınca akraba oldular - sağlık bakanlığı

  AIDS olunca dışladılar, tazminat kazanınca akraba oldular04.12.2014

  GÜNDEM

  ŞANLIURFA’da, 6 yıl önce 1.5 yaşındayken, üzerine kaynar su dökülmesi sonucu yanan ve götürüldüğü hastanede HIV’li kan verilmesi ile AIDS hastalığına yakalanan Y.Ç.’nin ailesine, açtıkları dava kapsamında Sağlık Bakanlığı’nın 1 milyon 393 bin lira tazminat ödemesine hükmedildi.Oğlunun hastalığı döneminde dışlandıkları için evlerini köy dışına taşıdıklarını ifade eden baba Mehmet Ç., tazminat kararı sonrası bir anda herkesin kendileriyle akraba olmaya başladığını belirterek duruma tepki gösterdi.
 • Eski hastane binası diş hastanesi olacak - sağlık bakanlığı

  Eski hastane binası diş hastanesi olacak04.12.2014

  Ege

  İZMİR'in Ödemiş İlçesi'ndeki yapımı devam eden 250 yataklı yeni devlet hastanesinin hizmete girmesinin ardından mevcut hastane binasındaki bloklardan birinin diş hastanesine dönüştürülmesi için Sağlık Bakanlığı'ndan gerekli izinlerin alındı.
 • Ermenek'teki madende son işçinin de cansız bedeni çıkarıldı - sağlık bakanlığı

  Ermenek'teki madende son işçinin de cansız bedeni çıkarıldı04.12.2014

  GÜNDEM

  Ermenek’teki facia madeninde son 5 işçinin de cansız bedenine ulaşıldı.38 gündür arama kurtarma çalışmalarının devam ettiği madende işçilerin cansız bedenleri 4 Aralık Dünya Madenciler Günü'nde çıkarıldı.Çalışmalara katılan yetkililer acılarını, kederlerini 'dünyanın en zor madeni' sözleriyle paylaştı.İşçilerin cansız bedenleri kömür taşımakta kullanılan vagonlarla yer üstüne çıkarıldı.Dışarıda günlerdir küçücük de olsa bir umutla bekleyen yakınları da gözyaşlarına boğuldu.
 • "Sağlık veri toplama sistemi sayesinde bilgilerimiz izinsiz toplanıyor" - sağlık bakanlığı

  "Sağlık veri toplama sistemi sayesinde bilgilerimiz izinsiz toplanıyor"03.12.2014

  Ege

  Karşıyaka Rotary Kulübü'nün düzenlediği sohbet toplantısının konuğu, Sağlık Bakanlığı tarafından kurulan "Sağlık Net Veri Toplama Sistemi"yle elde edilen hasta bilgileriyle kişisel verilerin demokrasi ve gelecek için tehlike oluşturduğunu dile getirerek change.org da kampanya başlatan Dr.Cemil Tugay oldu.Sistem ve kampanya ile ilgili bilgi veren Tugay'a Karşıyaka Rotary Kulübü Başkanı Avukat Barış Kaşka tarafından dernek flaması ve adına dikilen fidan sertifikası verildi.
 • İlaçta büyük operasyon - sağlık bakanlığı

  İlaçta büyük operasyon02.12.2014

  EKONOMİ

  Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Başkanı Saim Kerman, Türkiye için üretilen ilaçların, temsilci firmalar tarafından yabancı ülkelere daha pahalıya ihraç edildiğini, bunun da iç piyasada ilaç sıkıntısına neden olduğunu açıkladı.Bakanlık, yayımladığı genelge ile bu duruma bir son verilmesini istedi.
 • Çocuğunuzun ikizi 5 yıl sonra doğabilir - sağlık bakanlığı

  Çocuğunuzun ikizi 5 yıl sonra doğabilir02.12.2014

  Sağlık

  Yapılan araştırma sonuçlarına göre IVF (tüp bebek) bebeklerine oranla dondurulmuş embriyo bebekler ortalama 253 gr.daha ağır ve yarım hafta daha geç doğuyor.
 • Türkiye'de 65 yaş üstü nüfusun toplama oranı yüzde 8 oldu - sağlık bakanlığı

  Türkiye'de 65 yaş üstü nüfusun toplama oranı yüzde 8 oldu02.12.2014

  EKONOMİ

  Hacettepe Üniversitesi Nüfus Etütleri Enstitüsünce hazırlanan 2013 Türkiye Nüfus ve Sağlık Araştırmasına (TNSA-2013) göre, toplam nüfusun yüzde 26'sının 15 yaşın altında olduğu Türkiye'de, 65 yaş ve üzeri nüfusun oranı ilk kez yüzde 8'e ulaştı.Söz konusu oran yaşlanan Avrupa ülkelerinde oldukça yüksek.TÜİK'e göre 2013 yılı sonunda Türkiye'nin nüfusu 76 milyon 667 bin.
 • Bebeğe AIDS'li kana 1.4 milyon lira tazminat - sağlık bakanlığı

  Bebeğe AIDS'li kana 1.4 milyon lira tazminat02.12.2014

  GÜNDEM

  ŞANLIURFA’da 6 yıl önce 1.5 yaşındayken, üzerine çaydanlıktaki kaynar suyun devrilmesi sonucu haşlanan, hastanedeki tedavisi sırasında ise HIV’li kan verilmesi sonucu AIDS hastalığına yakalanan Y.Ç.’nin ailesinin açtığı davada mahkeme, Sağlık Bakanlığı’nı toplam 1 milyon 393 bin lira tazminat ödemeye mahkum etti.Kararın 1 Aralık Dünya AIDS Günü'nde çıkması dikkat çekti.
 • Çağın vebasını bitirecek aşı - sağlık bakanlığı

  Çağın vebasını bitirecek aşı01.12.2014

  Sağlık

  İsviçre'de kanser hücrelerinin bloke ettiği bağışıklık sistemi unsurlarını yeniden harekete geçiren bir aşı test ediliyor.Eğer bu aşı tutarsa kanser hastalığının tedavisinde çok önemli bir adım atılmış olacak.
 • Uzmanlara göre uçaklarda koridor tarafında oturmamalı - sağlık bakanlığı

  Uzmanlara göre uçaklarda koridor tarafında oturmamalı30.11.2014

  DÜNYA

  AMERİKALI bilim insanları genelde sık ayağa kalkmak veya uzun bacaklarını koridora uzatmak isteyen yolcuların koridor tarafını tercih ettiğini bunun çok tehlikeli olduğunu bildirdi.
 • Avrupalı, sağlıkta rotayı Türkiye'ye çevirdi - sağlık bakanlığı

  Avrupalı, sağlıkta rotayı Türkiye'ye çevirdi30.11.2014

  EKONOMİ

  Tüm sağlık branşlarında düşük rakamlara üst düzey hizmet veren Türkiye’ye Avrupa’dan yoğun ilgi başladı.
 • Zehirli ayakkabı uyarısı - sağlık bakanlığı

  Zehirli ayakkabı uyarısı30.11.2014

  GÜNDEM

  İZMİR Ayakkabı İmalatçıları, Satıcıları Odası Başkanı Yalçın Ata, vatandaşların, ucuz olmasından dolayı zehirli ayakkabı tuzağına düşmemesini, para yerine sağlıklarını düşünmelerini istedi.Ata ayrıca Suriyeli işçi çalıştırdıklarını kabul edip, onları kalifiye eleman oldukları için işe aldıklarını ama yasal düzenlemenin şart olduğunu dile getirdi.
 • Aile hekimleri nöbet eyleminde - sağlık bakanlığı

  Aile hekimleri nöbet eyleminde29.11.2014

  Ankara

  Aile hekimlerine zorunluluk olarak getirilmesi planlanan nöbet uygulamasını protesto etmek için Sağlık Bakanlığı'na yürümek isteyen Türk Tabipler Birliği (TTB) üyelerine polis izin vermedi.
 • Grip aşısı olduktan sonra 11 kişi hayatını kaybetti - sağlık bakanlığı

  Grip aşısı olduktan sonra 11 kişi hayatını kaybetti29.11.2014

  Avrupa

  İtalya'da İsviçreli ilaç üreticisi Novartis'in bir grip aşısını kullandıktan birkaç gün sonra şüpheli biçimde hayatını kaybedenlerin sayısı 11'e çıktı.
 • Manisa Onkoloji'de uzman doktor kalmadı - sağlık bakanlığı

  Manisa Onkoloji'de uzman doktor kalmadı27.11.2014

  Ege

  MANİSA Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Hafsa Sultan Hastanesi'nde tedavi gören kanser hastaları, Onkoloji bölümünde uzman doktor kalmadığını belirterek tepki gösterdi.Olayı doğrulayan CBÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Ahmet Var, hastanede görevli iki uzmanın tayinin çıktığını ve uzman doktor talep ettiklerini söyledi.
 • Sağlık çalışanlarına lisans tamamlama hakkı - sağlık bakanlığı

  Sağlık çalışanlarına lisans tamamlama hakkı27.11.2014

  Eğitim

  Sağlık Bakanlığı, sağlık bilimleri alanında ön lisans mezunu 130 bin civarındaki sağlık personeline lisans tamamlama fırsatının verildiğini bildirdi.
 • Sağlık çalışanlarına lisans tamamlama geliyor - sağlık bakanlığı

  Sağlık çalışanlarına lisans tamamlama geliyor27.11.2014

  Sağlık

  Sağlık bilimleri alanında ön lisans mezunu 130 bin civarındaki sağlık personeline lisans tamamlama fırsatı verildi.“Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı ve 6569 Sayılı Kanun” kapsamında yer alan düzenleme önceki gün Resmi Gazete’de yayınlandı.
içinde

Sağlık Bakanlığı


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz