Sağlık Bakanlığı

 • Dünyada bir ilk - sağlık bakanlığı
  Dünyada bir ilk25.01.2015
  SağlıkAvustralya’da 4 yaşındaki Xavier adlı çocuk Tip 1 diyabeti kontrol eden Mp3 müzikçalara benzeyen ‘yapay pankreas’ takılan ilk hasta oldu.
 • Onkoloji Derneği'inden kanser hastası listesine destek - sağlık bakanlığı
  Onkoloji Derneği'inden kanser hastası listesine destek25.01.2015
  SağlıkTürk Radyasyon Onkolojisi Derneği, kanser hastalığının erken tanısının konulabilmesi, tarama programlarının sağ kalıma katkısının belirlenebilmesi, tedavilerin başarıları ve gelecekteki projelerin belirlenebilmesi için doğru istatistiklerin önemli olduğunu bildirdi.
 • Bebeğe hatalı tedavi iddiası - sağlık bakanlığı
  Bebeğe hatalı tedavi iddiası25.01.2015
  GündemUŞAK’ta sezaryenle dünya gelen, ancak ciğerlerinde su biriken kız bebeğin doğduğu özel hastanedeki tedavisi sırasında aşırı oksijen verilmesi sonucu ciğerlerinde hasar oluştuğu ve kalbinde üç delik açıldığı ileri sürüldü.
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan Somali'de - sağlık bakanlığı
  Cumhurbaşkanı Erdoğan Somali'de25.01.2015
  GündemCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi temaslarda bulunmak üzere Somali'de.Erdoğan, Mogadişu Havalanı'nda Somali Cumhurbaşkanı Hasan Şeyh Mahmud tarafından resmi törenle karşılandı.Erdoğan'ı karşılama sırasında Diriliş marşının çalınması dikkat çekti.
 • ‘Site kapatma’ torba yasada - sağlık bakanlığı
  ‘Site kapatma’ torba yasada24.01.2015
  EkonomiGÖRÜŞMELERİ gelecek hafta başlayacak olan torba yasaya, iki son dakika sürprizi daha girdi.Diyarbakır’da borç nedeniyle kesilen elektrikler sonrası artan gerilimi önlemek için, elektrik dağıtım şirketlerinin kayıp kaçak oranlarına esneklik tanınırken; ulusal güvenlik gerekçesiyle internette yapılan engellemenin sınırı “sitenin tümünü kapatmaya” kadar genişletildi.
 • Çocuğunun kalıcı dişlerinin çekildiğini söyleyen baba şikayetçi - sağlık bakanlığı
  Çocuğunun kalıcı dişlerinin çekildiğini söyleyen baba şikayetçi22.01.2015
  GündemİZMİR’in Urla İlçesi’ndeki devlet hastanesine kızı 7 yaşındaki Esma Meriç’i bademcik ameliyatına götürdüğünü söyleyen 36 yaşındaki Ercan Meriç, ameliyatı gerçekleştirecek doktorun operasyonun daha kolay geçmesi için çocuğunun üstteki ön iki kalıcı dişi, süt diş sanarak çektiğini öne sürdü.Psikolojilerinin bozulduğunu söyleyen baba Ercan Meriç, savcılığa şikayetçi olduklarını, konuyla ilgili yetkililerin harekete geçmesini beklediklerini ifade etti.Olayla ilgili hastanede idari soruşturma da başlatıldığı öğrenildi.
 • Çatlaklar oluştu, Numune Hastanesi polikliniği kapatıldı - sağlık bakanlığı
  Çatlaklar oluştu, Numune Hastanesi polikliniği kapatıldı20.01.2015
  SağlıkHaydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi bitişiğinde devam eden zemin altı otoparkı inşaatı nedeniyle, hastanenin poliklinikler binasında çatlaklar oluştu.İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından da, gece saatlerinde yapılan açıklamayla hastanenin poliklinikler binasının kapatıldığı duyuruldu.Kapatılan polikliniğin önünde ise gerginlikler yaşandı.Sonrasında Sağlık Bakanlığı yazılı bir açıklama yaparak, sadece bir bloğun kapatıldığını, tüm hizmetlerin diğer bloklarda sürdüğünü belirtti.
 • Hastanelerde din adamı projesi başladı - sağlık bakanlığı
  Hastanelerde din adamı projesi başladı20.01.2015
  SağlıkDiyarbakır'da, durumu ağır hastalara tedavi gördükleri hastanede din görevlilerince 3 dilde manevi destek hizmeti sunuluyor.
 • Haydarpaşa Numune'de 'hasar yok önlem var' açıklaması - sağlık bakanlığı
  Haydarpaşa Numune'de 'hasar yok önlem var' açıklaması20.01.2015
  Sağlıkİstanbul Anadolu Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç.Dr.Kemal Memişoğlu, Haydarpaşa Numune Hastanesi'nin poliklinik bölümlerinin hasar nedeniyle değil, tedbir amacıyla boşaltıldığını belirtti.Memişoğlu, “İnşallah birkaç gün içinde binada yeniden hizmet vermeye devam edeceğiz” dedi.
 • Yeşilay’ın iki yeni ‘düşmanı’ - sağlık bakanlığı
  Yeşilay’ın iki yeni ‘düşmanı’19.01.2015
  GündemGeleneksel olarak tütün, alkol ve madde bağımlılığı ile mücadele eden Yeşilay, ‘düşmanlar’ arasına teknoloji bağımlılığı ve fuhuşu da ekledi.
 • Bakanlıktan kanser hastalarına şok liste - sağlık bakanlığı
  Bakanlıktan kanser hastalarına şok liste19.01.2015
  SağlıkSağlık Bakanlığı kanser hastalarının kaç ay yaşayacağını belirten bir tablo yayınladı.Kanser Daire Başkanlığı'nın internet sitesinde yayınlanan tabloda, "Bazı kanser türlerinin ortalama sağkalım sürelerinin dağılımı" adı altında 13 kanser türünün ay olarak sağkalım süresi yayınlandı.
 • 'Hastanelerde din adamı projesini iptal etmeye davet ediyoruz' - sağlık bakanlığı
  'Hastanelerde din adamı projesini iptal etmeye davet ediyoruz'19.01.2015
  SağlıkHastanelerde din görevlileri, sülük ve hacamatın tedavi olarak kullanılması gibi uygulamalar doktorların tepkisini çekti.Türk Tabipleri Birliği ve Türkiye Psikiyatri Derneği, dün ortak bir basın toplantısı düzenleyerek bu uygulamaların, sağlık hizmetlerini "Ortaçağ karanlığına" çektiğini söyledi.
 • Sağlık çalışanlarına şiddet tepki topluyor - sağlık bakanlığı
  Sağlık çalışanlarına şiddet tepki topluyor19.01.2015
  EgeMANİSA Devlet Hastanesi Acil Servisi'nde görevli iki erkek sağlık personelinin hastaneye gelen alkollü bazı kişilerce darp edildiğini belirten Sağlık-Sen Manisa Şubesi üyeleri, basın açıklamasıyla olayı kınadı.
 • Danıştay, yanlış sünnete 600 bin liralık tazminatı onadı - sağlık bakanlığı
  Danıştay, yanlış sünnete 600 bin liralık tazminatı onadı19.01.2015
  SağlıkBatman Bölge İdare Mahkemesi'nin Kozluk İlçesi'nde yaklaşık 5 yıl önce düzenlenen toplu sünnet şöleni sırasında penisi fazla kesilen 6 yaşındaki M.Ç.'nin ailesine 600 bin liralık manevi tazminat kararı, Danıştay tarafından onandı.
 • Sağlık Bakanlığı'ndan kanser tablosuna açıklama - sağlık bakanlığı
  Sağlık Bakanlığı'ndan kanser tablosuna açıklama19.01.2015
  SağlıkKanser hastalığıyla ilgili yapılan sağkalım süresi araştırmasının Sağlık Bakanlığı'na bağlı Kanser Daire Başkanlığı'nın sitesinde yayınlanması bugün "Kanser hastalarına ömür biçtiler" başlığıyla haber olmuştu.Bakanlık bunun üzerine bir açıklama yaparak habere yanıt verdi.Bakanlıktan yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi;
 • Çocukları kanserli oyuncaklardan bu 'logo' koruyacak - sağlık bakanlığı
  Çocukları kanserli oyuncaklardan bu 'logo' koruyacak17.01.2015
  EkonomiÇocuklara kanser tuzağı kuran oyuncak ve kırtasiye ürünlerindeki tehlikeye karşı bakanlığın yürüttüğü mücadele sürerken, üreticiler de bu konuda boş durmadı.Türkiye'de sağlıklı kırtasiye ve oyuncak üretiminin öncüsü Fima Kırtasiye, tamamı yerli üretimle hayata geçirdiği Let's markalı ürünleriyle, Avrupa'da 'de hızla yaygınlaşan 'Yeşil Logo'yu tüm ürünlerinde kullanmaya başladı.
 • Gece görüşlü ambulans helikopter hizmete başlıyor - sağlık bakanlığı
  Gece görüşlü ambulans helikopter hizmete başlıyor17.01.2015
  GündemBaşbakan Ahmet Davutoğlu, bugün devrim mahiyetinde bir adım daha attıklarını belirterek, "İlk defa gece uçuş kapasitesine sahip ambulans helikopterimizi devreye sokuyoruz.Dünyada sadece 13 ülke olan bir kapasite.Sadece 13 ülkede var, bir de Türkiye'de var" dedi.
 • Torba tüneli - sağlık bakanlığı
  Torba tüneli17.01.2015
  GündemDİKKAT! Evinizin altından kuruş ödemeden geçirebilirler.
 • Okullara beyaz bayrak - sağlık bakanlığı
  Okullara beyaz bayrak16.01.2015
  AnkaraEğitim kurumlarının temizlik ve hijyen konusunda teşvik edilmesi, okul sağlığının daha iyi düzeye çıkarılması amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı arasında imzalanan ‘Beyaz Bayrak İşbirliği Protokolü’ çerçevesinde Mamak’ta 14 okul beyaz bayrak almaya hak kazandı.
 • Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu sabah yürüyüşünde - sağlık bakanlığı
  Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu sabah yürüyüşünde16.01.2015
  SağlıkSağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, bakanlığının toplantısı için bulunduğu Antalya’da, 81 ilden gelen üst düzey yöneticilerle sabah sporu yaptı.Yaklaşık 2 kilometrelik yüksek tempolu yürüyüşün ardından Ukraynalı hoca eşliğinde egzersiz yapan Bakan Müezzinoğlu, sağlıklı yaşamın bir yaşam felsefesi haline getirilmesi gerektiğini söyledi.
 • Yüksek doğalgaz faturasına Alman tasarruf modeli - sağlık bakanlığı
  Yüksek doğalgaz faturasına Alman tasarruf modeli16.01.2015
  AvrupaSoğuk kış aylarının kendini hissettirmesiyle doğalgaz faturaları da cep yakmaya başladı.Vatandaşlar tarafından uygulanan tasarruf tedbirleri son yıllarda kamu kurumları tarafından da uygulanmaya başlanırken, kamu kurumları kalorifer kazanına takılan özel bir bilgisayar yazılımı ile kabarık doğalgaz masraflarına çözüm arıyor.
 • ‘Torba Teklif’ Meclis’e sunuldu.Sağlık Bilimleri Üniversitesi kuruluyor - sağlık bakanlığı
  ‘Torba Teklif’ Meclis’e sunuldu.Sağlık Bilimleri Üniversitesi kuruluyor16.01.2015
  Eğitim'Torba teklif' olarak adlandırılan Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde (KHK) değişiklik değişiklik yapılmasıyla ilgili kanun teklifi TBMM Başkanlığı’na sunuldu.Teklife göre, İstanbul’da Sağlık Bilimleri Üniversitesi adıyla yeni bir üniversite kurulacak.Üniversite Tıp Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi ile Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nden oluşacak.Özel eğitim ve cezaevi öğretmenlerinin ek ders ücretlerinin de arttırılması öngörülüyor.
 • Antalya'da çevre eylemi - sağlık bakanlığı
  Antalya'da çevre eylemi16.01.2015
  GündemAntalya'daki Hisarçandır bölgesinde 'Expo 2016' Antalya'nın sembol çiçeği şakayık başta olmak üzere çok sayıda endemik bitki türü ve 800 yıllık sedir ağaçlarının Ekizce Yaylası'ndaki mermer ocağı için kesildiğini öne süren çevreciler eylem yaptı.
 • Kamunun file sınavı - sağlık bakanlığı
  Kamunun file sınavı15.01.2015
  AnkaraTürk Telekom’un organize ettiği voleybol turnuvasında dereceye girecek takımlar, bugünkü maçlarla belli olacak.
 • Türkiye Bule Nur’a sahip çıktı - sağlık bakanlığı
  Türkiye Bule Nur’a sahip çıktı15.01.2015
  AnkaraMilyonda bir görülen ‘epidermolizis bülloza’ hastalığına yakalandıktan sonra vücudunu saran yaralar nedeniyle mum gibi erimeye başlayan 2.5 yaşındaki Bule Nur’a, tüm Türkiye sahip çıktı.Hayırseverler minik kız için harekete geçerken, Sağlık Bakanlığı da tedavi olabilmesi için devreye girdi.
 • Yemekte toz var! - sağlık bakanlığı
  Yemekte toz var!15.01.2015
  EkonomiYiyecekleri toz haline dönüştürmeyi başaran 24 yaşındaki genç girişimci Rob Rhinehart tüm dikkatleri üzerine çekiyor.
 • 112’yi kuran doktor bile görevden alındı - sağlık bakanlığı
  112’yi kuran doktor bile görevden alındı15.01.2015
  EgeİZMİR’de yeni yılla birlikte sağlık yönetiminde yoğun görev değişiklikleri yaşandı.Kentte 112 Acil’i kuran Sağlık Müdür Yardımcısı Dr.Turan Sofuoğlu’nun yanı sıra yine müdür yardımcıları Dr.Cengiz Balaban ve Dr.Neşe Zeran Nohutçu görevden alındı.Kamu hastanelerinde de değişiklikler yapıldı.
 • Eğer bu ay hastaneye gittiyseniz kapınızı çalabilirler - sağlık bakanlığı
  Eğer bu ay hastaneye gittiyseniz kapınızı çalabilirler15.01.2015
  SağlıkSağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, her ilde İl Sağlık Müdürü başta olmak üzere Bakanlık yöneticilerinin o ay kamu hastanelerinden sağlık hizmeti almış 10 hastanın evini ziyaret etmesi talimatı verdi.Bakan Müezzinoğlu, "1 Şubat'tan itibaren bütün yöneticilerimiz zile basacak, kapıyı çalacak ve hatır soracak" dedi.
 • Aile hekimlikleri cumartesi nöbetinde - sağlık bakanlığı
  Aile hekimlikleri cumartesi nöbetinde14.01.2015
  AnkaraSağlık Bakanlığı’nın 1 Ocak'tan itibaren başlattığı aile hekimliklerinde cumartesi nöbetine Başkent’te yüzde 88 katılım oldu.
 • Yeni ilaçlara geç ulaşıyoruz - sağlık bakanlığı
  Yeni ilaçlara geç ulaşıyoruz14.01.2015
  EkonomiTürkiye’de hastalar yeni ilaçlara ABD ve AB ülkelerinden daha geç ulaşabiliyor.2012-2013 (ikinci çeyrek) arasında ABD’de (FDA) 36, AB’de (EMA) 22 yeni molekülün onaylanmasına karşın Türkiye’de bu ilaçların sadece 2’si onay alabildi.2005-2011 arasında, Türkiye’de onay alan ilaçların oranı ABD ve AB ülkelerinin yüzde 29’uydu.2012-2013 (ikinci çeyrek) arasında bu oran yüzde 4’e kadar düştü.
 • Aile hekimlerine, nöbet boykotunda 'ceza puanı' uyarısı - sağlık bakanlığı
  Aile hekimlerine, nöbet boykotunda 'ceza puanı' uyarısı14.01.2015
  EgeİZMİR'de aile hekimlerinin bir kısmı Sağlık Bakanlığı'nın iki hafta önce başlattığı cumartesi nöbetlerine tepki gösterirken, Halk Sağlığı İzmir İl Müdürü Mehmet Nil Hıdır nöbete katılmayan aile hekimlerine ceza puanı verildiğini, 100 puana ulaşan hekimin sözleşmenin iptal edileceğini belirtti.Ancak bakanlığın hangi suça kaç puan ceza verileceği konusundaki yönetmeliğin henüz hazırlamadığı belirtildi.
 • Dişhekimleri hergün Sağlık Bakanlığı’na yürüyor - sağlık bakanlığı
  Dişhekimleri hergün Sağlık Bakanlığı’na yürüyor14.01.2015
  SağlıkHastayla ilgili tüm bilgilerin Sağlık Bakanlığı’na verilmesi zorunluluğu getiren, yeni diş polikliniği açılmasını engelleyen, muayenehanede çalışma süresini sınırlandıran Ağız ve Diş Sağlığı Hizmeti Sunulan Özel Sağlık Kuruluşları Hakkında Yönetmelik taslağı dişhekimlerini harekete geçirdi.Taslağa karşı çıkan dişhekimleri hergün başka bir şehirden gelerek, bakanlığa yürüyor.Yürüyüş eylemi bir ay sürecek.
 • Boğaziçi Köprüsü'nde onlarca ambulans - sağlık bakanlığı
  Boğaziçi Köprüsü'nde onlarca ambulans14.01.2015
  Gündemİstanbul'da dün akşam saatlerinde trafikte görülen onlarca ambulans vatandaşları korkuttu.Ancak ambulansların hizmete giren 798 yeni araç için düzenlenen törene katılmak üzere yola çıktığı öğrenildi.
 • Şimdi sıra 'gizli tanık'larda - sağlık bakanlığı
  Şimdi sıra 'gizli tanık'larda14.01.2015
  GündemErgenekon, Balyoz, Zirve Yayınevi, KCK, Erzincan ve Turgut Özal’ın zehirlenerek öldürülmesi gibi davalarda binlerce kişinin yargılanarak cezaevine girmesine yol açan ‘gizli tanık’lar hakkında soruşturma başlatıldı.
 • Yoğun bakımda kebap yenildiği iddiası - sağlık bakanlığı
  Yoğun bakımda kebap yenildiği iddiası13.01.2015
  GündemElazığ'da, özel bir hastanenin yoğun bakım ünitesinde kebap yenildiğine yönelik sosyal medyada yer alan iddia üzerine inceleme başlatıldı.
 • Sağlıkta kadrolaşma tepkisi - sağlık bakanlığı
  Sağlıkta kadrolaşma tepkisi12.01.2015
  EgeSAĞLIK ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) İzmir Şubesi tarafıdan düzenlenen basın toplantısında, İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği'nde hükümet yanlısı kadrolaşmaya gidildiği belirtilerek bu duruma tepki gösterildi.
 • Sinekle 1000 kişilik mücadele ordusu - sağlık bakanlığı
  Sinekle 1000 kişilik mücadele ordusu12.01.2015
  GündemANTALYA Büyükşehir Belediyesi, sivrisinek ve haşerelerle mücadele çalışmalarının en önemli dönemi olan larva dönemi için 1000 kişilik ekip kurdu.Antalya genelinde biyolojik, kimyasal ve kültürel mücadele yapılacak.
 • Erdoğan: 3Y ile mücadele vere vere bugünlere geldik - sağlık bakanlığı
  Erdoğan: 3Y ile mücadele vere vere bugünlere geldik12.01.2015
  GündemCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yola çıkarken "3Y" diye tarif ettikleri yolsuzluk, yoksulluk ve yasaklarla mücadeleyi vere vere bugünlere geldiklerini belirtti ve "Sağlıklı bir topluma, sağlıklı bir millete layığız.Bunu da başarmak, bizim olmazsa olmaz görevimizdir" dedi.
 • Boğaziçi Üniversitesi’nden antibiyotik projesi - sağlık bakanlığı
  Boğaziçi Üniversitesi’nden antibiyotik projesi12.01.2015
  EğitimBoğaziçi Üniversitesi Teknoparkı’nda geliştirilen projeyle gereksiz antibiyotik kullanımı önlenecek.Yanlış antibiyotik kullanımının önüne geçecek test çalışması ile hastane enfeksiyonunu önlemek amacıyla geliştirilen proje kısa bir süre sonra hastaların hizmetine sunulacak.
 • Mesude ERŞAN

  Trafik kazaları kader mi? - sağlık bakanlığı
  Trafik kazaları kader mi?11.01.2015
  YazarlarTürkiye’nin hedefi, 2020’ye kadar trafikte yaşanan ölüm ve yaralanmaları yüzde 50 azaltmak.
 • CHP'li Haluk Koç, 'KPSS'de VIP torpil' iddialarını paylaştı - sağlık bakanlığı
  CHP'li Haluk Koç, 'KPSS'de VIP torpil' iddialarını paylaştı11.01.2015
  GündemCHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, basın toplantısı düzenleyerek AK Parti döneminde hukuksuz olarak yapıldığını savunduğu atamalarla ilgili belgeleri kamuoyu ile paylaştı.
 • Aile hekimlerinin nöbet boykotu sürüyor - sağlık bakanlığı
  Aile hekimlerinin nöbet boykotu sürüyor10.01.2015
  EgeİZMİR'de aile hekimleri, Sağlık Bakanlığı'nın geçen hafta başlattığı hafta sonu nöbet sistemine tepki gösterdi.Bu hafta da nöbete gitmeyen hekimler, İl Sağlık Müdürlüğü önünde basın açıklaması yaptı.
 • Yalçın BAYER

  Boğaziçi’ni iki parti boğazlıyor - sağlık bakanlığı
  Boğaziçi’ni iki parti boğazlıyor10.01.2015
  YazarlarİSTANBUL Boğazı Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen Boğaziçi İmar Planı Çalıştayı başladı.
 • YÖK'e yeni üye - sağlık bakanlığı
  YÖK'e yeni üye09.01.2015
  EğitimCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bakanlar Kurulu’nun YÖK üyeliğine seçtiği Zeliha Koçak Tufan’ın üyeliğini onayladı.
 • Bizde ameliyat enflasyonu var - sağlık bakanlığı
  Bizde ameliyat enflasyonu var08.01.2015
  SağlıkDr.Aytun Çıray, Sağlıkta Dönüşüm Programı’nın ameliyat ve tetkik sayısında ciddi artışa yol açtığı iddiasında.CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na konuyla ilgili bir rapor da sunan Çıray’a göre, sağlık hizmetlerinin hem maliyetleri arttı hem kalitesi düştü.
 • Yüzde 90'ın üstünde katılım oldu - sağlık bakanlığı
  Yüzde 90'ın üstünde katılım oldu08.01.2015
  SağlıkSağlık Bakanlığının 1 Ocak'tan itibaren başlattığı aile hekimliklerinde cumartesi nöbetine birçok ilde yüksek katılım oldu.
 • Manevi destek son dönem hastalara verilecek - sağlık bakanlığı
  Manevi destek son dönem hastalara verilecek08.01.2015
  GündemSağlık Bakanlığı ile Diyanet İşleri Başkanlığı’nın imzaladığı “Hastanelerde Manevi Destek Sunmaya Yönelik İşbirliği Protokolü”nün ayrıntıları ortaya çıktı.
 • Atama kararları gece yarısı açıklandı - sağlık bakanlığı
  Atama kararları gece yarısı açıklandı08.01.2015
  GündemBazı bakanlıklara ilişkin atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı eski Genel Sekreteri Tuncay Engin, Denizli Vali Yardımcılığına, Akif Akgül ise Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK) Genel Müdür Yardımcılığına getirildi.
 • Hastanelerde din adamı projesi başlıyor - sağlık bakanlığı
  Hastanelerde din adamı projesi başlıyor07.01.2015
  SağlıkSağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, inanç değerlerinin, moral ve motivasyondaki yerini ve desteğini hisseden, arayan tüm hastalara ve yakınlarına bu konuda eğitim alan din adamlarınca manevi destek verileceğini bildirdi.
 • Yalçın BAYER

  1 milyon genç atama bekliyor - sağlık bakanlığı
  1 milyon genç atama bekliyor07.01.2015
  YazarlarİSTANBUL’da canlı bomba saldırısında şehit olan polis memuru Kenan Kumaş da öğretmen olarak atanamadığı için polisliği seçmişti.Bunun gibi birçok örnek var ‘atanamayan’ gençlerimiz arasında.Eğitim çağındaki genç nüfusumuz bu kadarken ve öğretmene bu kadar çok ihtiyaç varken ve ‘eğitim’ her şeyin başıyken.
içinde

Sağlık Bakanlığı


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz