Sağlık Bakanlığı


 • THK’da büyük vurgun iddiasısağlık bakanlığı -

  THK’da büyük vurgun iddiası01.11.2014

  EKONOMİ

  MASAK raporunda THK Genel Başkanı Osman Yıldırım’ın eşi Sultan ve oğlu Emre Yıldırım üzerine şirket kurduğu iddia edildi.7 şüphelinin sorgusunun ardından, Başkan Yıldırım ve oğlu Emre Yıldırım’ın da arasında bulunduğu 5 kişi tutuklandı.
 • Filistinli yaralıların tedavisi tamamlandısağlık bakanlığı -

  Filistinli yaralıların tedavisi tamamlandı31.10.2014

  Ege

  GAZZE’deki çatışmalarda yaralanan ve Sağlık Bakanlığı’nın ambulans uçaklarıyla İzmir’e getirelen 21 Filistinli’nin tedavileri tamamlandı.Filistinliler, Türk Hava Yolları uçağı ile ülkelerine gönderildi.
 • Damacana kimliği lazerle kazınacaksağlık bakanlığı -

  Damacana kimliği lazerle kazınacak31.10.2014

  EKONOMİ

  BAZI damacana suların, halk sağlığını tehdit ettiğini belirleyen Sağlık Bakanlığı, damacanaya gömülerek verilecek “D kimliği”ni devreye sokuyor.
 • Sekiz yeni sağlık ocağısağlık bakanlığı -

  Sekiz yeni sağlık ocağı30.10.2014

  Ankara

  Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, Beşikkaya, Çamlık ve Ali Ersoy Mahalleleri’nde incelemelerde bulundu.
 • Ebola’ya karşı özgürlük ültimatomusağlık bakanlığı -

  Ebola’ya karşı özgürlük ültimatomu30.10.2014

  DÜNYA

  Ebola şüphesiyle 9 gündür karantinada tutulan Amerikalı hemşire Kaci Hickox, testlerinin sonucunun temiz çıktığını belirterek uygulamanın daha fazla sürmesinin kişisel hak ve özgürlüklerinin ihlali anlamına geleceğini söyledi.
 • 'Kamu hastanelerinde sıkıntımız yok'sağlık bakanlığı -

  'Kamu hastanelerinde sıkıntımız yok'30.10.2014

  Sağlık

  Türk Tıp Dünyası Kurultayı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, yönetmelik sonrası bazı ameliyatların durmasındaki sıkıntının, üretici firmayla Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı arasındaki ücretlendirme konusunda yaşandığını söyledi.Müezzinoğlu ayrıca ameliyatlardaki aksamaların, kamu hastanelerinde söz konusu olmadığını, üniversite hastanelerinde yaşandığını dile getirdi.
 • Ankara'da sarı toz alarmısağlık bakanlığı -

  Ankara'da sarı toz alarmı30.10.2014

  GÜNDEM

  Ankara’daki Norveç, Meksika ve Hırvatistan'ın bulunduğu binaya gönderilen kapalı zarf içindeki ‘sarı toz’ üzerine alarm verildi.Ankara’da başka noktalara da aynı zarflardan gönderildiği öğrenildi.
 • Madendeki 16 işçi evlisağlık bakanlığı -

  Madendeki 16 işçi evli30.10.2014

  GÜNDEM

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam, Ermenek'teki maden kazasına ilişkin, "İlk etapta maddi bir sıkıntı yaşanmasın diye ailelere yardım ödemesi yapıyoruz" dedi.Madende mahsur kalan işçilerin 2'sinin bekar olduğu bilgisini veren İslam, "Geri kalan 16 işçimiz evli, hepsi çocuklu" bilgisini verdi.
 • Helikopter operasyonusağlık bakanlığı -

  Helikopter operasyonu29.10.2014

  EKONOMİ

  8 ay teknik ve fiziki takip yapan Mali Büro ekipleri Türk Hava Kurumu (THK) Başkanı Osman Yıldırım ile Gökçen Havcılık Genel Müdürü Volkan Yılmazer’in de aralarında bulunduğu 9 kişiyi gözaltına aldı.
 • Ocakta su altındalarsağlık bakanlığı -

  Ocakta su altındalar28.10.2014

  GÜNDEM

  Karaman’ın Ermenek ilçesinde Has Şekerler Madencilik şirketine ait kömür ocağında işçiler sabah vardiyasındayken, 350 metrelik bölümde galeriye bir anda su dolmaya başladı.16 işçi havalandırma ve diğer galerileri kullanarak kendi çabalarıyla kurtuldu.18 işçi ise arada kaldı.TTK’ya ait kurtarma ekipleriyle, AFAD ekibi bölgede çalışmalara başladı.İstanbul Büyükşehir Belediyesi de ‘Ahtapot’ adlı su tahliye cihazını gönderdi.Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, ocakta 11 bin ton su olduğunu ve suyun yükselmeye devam ettiğini belirterek, “Zaman aleyhimize işliyor.Su tahliyesini hızlıca yapabilmemiz lazım” dedi.
 • Müezzinoğlu: Kilis ve Suruç'ta göçmen nüfus yerli nüfusu geçtisağlık bakanlığı -

  Müezzinoğlu: Kilis ve Suruç'ta göçmen nüfus yerli nüfusu geçti28.10.2014

  GÜNDEM

  SAĞLIK Bakanı Dr.Mehmet Müezzinoğlu İtalya’da, “Göç ve İnsan” başlıklı bir konferansta yaptığı konuşmada, Türkiye’nin 1,5 milyondan fazla Suriyeli göçmene kucak açtığını hatırlatarak, “Kilis, Suruç gibi sınırdaki bazı yerleşim alanlarımızdaki göçmen nüfus, yerli nüfusu geçmiş durumda” dedi.TÜİK verilerine göre Suruç'ta 101 bin 366, Kilis'te ise 128 bin 586 kişi yaşıyor.
 • Meclis’te Mers uyarısısağlık bakanlığı -

  Meclis’te Mers uyarısı28.10.2014

  GÜNDEM

  DOKTOR olan CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, MERS virüsüne karşı, hacdan dönen milletvekilleriyle ilgili Meclis’in önlem almasını istedi.Atıcı, “Bu arkadaşlarımızın 15 günlük kuluçka süresi geçmeden Meclis’e girmemelerinde yarar var.Aksi halde hepimiz tehlikede oluruz” dedi.
 • Erken menopoza karşı yumurtalarınızı dondurunsağlık bakanlığı -

  Erken menopoza karşı yumurtalarınızı dondurun28.10.2014

  Sağlık

  30 yaşın altında yaklaşık her bin kadından biri, 30’un üzerinde ise yüzde biri erken menopoz riskiyle karşı karşıya.Tıp diliyle “düşük over rezervi” bulunan kadının doğurganlığını korumak için tek yol yumurtalık veya yumurtalarını dondurmak.30 Eylül tarihli Üremeye Yardımcı Tedaviler Yönetmeliği’nde yapılan değişiklikle artık düşük over rezervi olup henüz doğum yapmamış veya ailesinde erken menopoz sorunu olanlar bu haktan yararlanabilecekler.
 • Karaman'da kömür ocağında çok sayıda işçi mahsursağlık bakanlığı -

  Karaman'da kömür ocağında çok sayıda işçi mahsur28.10.2014

  GÜNDEM

  Karaman'ın Ermenek İlçesi'nde kömür ocağında, su kaynağının patlaması sonucu 20 işçi mahsur kaldı.Türkiye Kömür İşletmeleri Genel Müdürü Mustafa Aktaş, "Şu an su çekme işlemleri başlatıldı.Allah’tan ümit kesilmez" dedi.Maden ocağına bir yandan temiz hava basılırken bir yandanda suyun tahliye işlemleri devam ediyor.
 • Sağlık Bakanlığı müsteşarından Ebola açıklamasısağlık bakanlığı -

  Sağlık Bakanlığı müsteşarından Ebola açıklaması28.10.2014

  Sağlık

  Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş, Ebola ve MERS CoV ile bazı konsolosluklara zarf içinde gönderilen sarı toz madde konularında Bakanlık'ta bilgilendirmede bulundu:
 • Cengiz SEMERCİOĞLU

  112 meşgul olursasağlık bakanlığı -

  112 meşgul olursa27.10.2014

  YAZARLAR

  Cumartesi sabahı yazın son güneşinde Lucca’nın önünde kahvaltımızı yapmış ‘güneşleniyoruz.’
 • Tozlar temizmişsağlık bakanlığı -

  Tozlar temizmiş27.10.2014

  GÜNDEM

  SAĞLIK Bakanlığı, İstanbul’da Kanada, ABD, Fransa, Almanya ve Belçika konsolosluklarına postayla gönderilen ‘sarı toz’un ilk incelemesinde herhangi bir biyolojik harp maddesine rastlanmadığını bildirdi.Ancak ileri biyolojik tetkikler ile kimyasal analizlerin sürdürüldüğü açıklandı.
 • Çocuk korumada uygulamalı eğitimsağlık bakanlığı -

  Çocuk korumada uygulamalı eğitim27.10.2014

  Ege

  ÇOCUK koruma alanında görev yapan 30 uzman, Sosyal Hizmet Uzmanı Stephen Pizzey ve İzmir Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nün işbirliği ile verilen "Çocuk Korumada Değerlendirme ve Analiz Çerçevesi Eğitimi"nin ardından sertifika almaya hak kazandı.
 • Antibiyotik yerine önce elinizi yıkayınsağlık bakanlığı -

  Antibiyotik yerine önce elinizi yıkayın27.10.2014

  Sağlık

  Ebola ve MERS gibi salgın hastalıklar bir yandan dünyada korkuya yol açarken diğer yandan gelecek 10 yılda antibiyotik direncinin, en basit enfeksiyonlar karşısında bile insanlığı tehdit edeceği bildiriliyor.
 • Ankara Adliyesi'nde toz alarmısağlık bakanlığı -

  Ankara Adliyesi'nde toz alarmı27.10.2014

  GÜNDEM

  Ankara Adliyesi'nde içinde toz bulunan şüpheli zarf alarmı verildi.
 • Sağlık Bakanlığı: Biyolojik Harp Maddesi'ne rastlanmadısağlık bakanlığı -

  Sağlık Bakanlığı: Biyolojik Harp Maddesi'ne rastlanmadı27.10.2014

  GÜNDEM

  İstanbul'da geçtiğimiz hafta başkonsolosluklara zarf içinde gönderilen 'sarı toz' büyük panik yaratmıştı.İstanbul Valiliği bugün de Macaristan Başkonsolosluğuna içinde 'sarı toz' bulunan zarf gönderildiğini açıkladı.Başkonsolosluğa AFAD ekipleri sevk edildi.Sağlık bakanı Mehmet Müezzinoğlu Hürriyet'e açıkladı 'Elçiliklere gönderilen toz da araştırma yapıldı.Şarbon, veba, botulismus değil, Tularemi olup olmadığını araştırıyoruz.' Sağlık Bakanlığı da inceleme sonrası yaptığı açıklamada tozlarda Biyolojik Harp Maddesine (BHM) rastlanmadığını açıkladı.
 • Sağlık Bakanlığı'ndan 'tek şekerli' çözümsağlık bakanlığı -

  Sağlık Bakanlığı'ndan 'tek şekerli' çözüm27.10.2014

  GÜNDEM

  Türkiye genelindeki fazla şeker tüketimine Sağlık Bakanlığı’ndan ‘tek şekerli’ çözüm geliyor.
 • 85 bin yoksul hastaya ücretsiz hizmetsağlık bakanlığı -

  85 bin yoksul hastaya ücretsiz hizmet26.10.2014

  EKONOMİ

  Anadolu Vakfı tarafından işletilen İstanbul'daki Anadolu Sağlık Merkezi, zenginden alıp fakirleri tedavi ediyor.Anadolu Vakfı Genel Müdürü Selim Güven, vakıf hastanesi olduklarını ve kar amacı gütmediklerini vurgularken, hastanenin ihtiyaç sahibi vatandaşlar için ücretsiz sağlık hizmeti verdiğini soyledi.2014'te ihtiyaç sahiplerine yapılacak sağlık harcamasının 13 milyon TL'ye ulaşmasını beklediklerini söyledi.
 • 15 yaş altı mültecilere kızamık aşısısağlık bakanlığı -

  15 yaş altı mültecilere kızamık aşısı25.10.2014

  GÜNDEM

  Sağlık Bakanlığı’nın geçen yıl Suriye’de çok sayıda çocukta görülen çocuk felci vakasının Türkiye’de yayılmaması için 17 ilde başlattığı dört doz aşı kampanyası tamamlandı.
 • 24 kişiye ‘sarı toz’ karantinasısağlık bakanlığı -

  24 kişiye ‘sarı toz’ karantinası25.10.2014

  GÜNDEM

  Önceki gün art arda İstanbul’daki Kanada, Belçika, Almanya, ABD ve Fransa başkonsolosluklarına gönderilen isimsiz sarı tozlu zarfla ilgili alarm hali sürüyor.
 • Davutoğlu: Aşı bizim için stratejik çalışmadırsağlık bakanlığı -

  Davutoğlu: Aşı bizim için stratejik çalışmadır25.10.2014

  GÜNDEM

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Kayseri Erciyes Üniversitesi’nde Genom ve Kök Hücre Merkezi’nde düzenlenen açılış ve protokol imza törenine katıldı.Milli aşının önemine vurgu yapan Başbakan "Aşı geliştirme ve genetik ile ilgili çalışmalar bizim için stratejik çalışmalardır.Hem insanidir, sağlıkla ilgilidir.Ama aynı zamanda stratejiktir, çünkü bir toplumun gelecek nesilleri daha küçük yaşta yapılan aşılarla öyle veya böyle etkilenebiliyorlar" dedi.
 • Her türlü imkan vardı ama ölüme terk edildisağlık bakanlığı -

  Her türlü imkan vardı ama ölüme terk edildi25.10.2014

  Sağlık

  Türkiye’den İspanya’ye gelirken Madrid Uluslararası Adolfo Suárez-Barajas Havaalanında ebola hastalığına yakalandığı kuşkusu ile acılar içinde ölüme terk edilen Nijeryalı vatandaş ile ilgili yeni bilgiler herkesi şaşkınlığa uğrattı.
 • 'MERS-CoV'da korkulan yaşanmadı'sağlık bakanlığı -

  'MERS-CoV'da korkulan yaşanmadı'25.10.2014

  Sağlık

  Sağlık Bakanlığı Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürü Hüsem Hatipoğlu, "Bugüne kadar ülkemizin değişik illerinde MERS-CoV enfeksiyonu şüphesi ile yatan vatandaşlarımızda 1 vaka dışında, diğer grip benzeri hastalık nedenleri tespit edilmiştir.Mers-CoV'da korkulan yaşanmamıştır" dedi.
 • ‘Sarı toz’ postasısağlık bakanlığı -

  ‘Sarı toz’ postası24.10.2014

  GÜNDEM

  İstanbul’da bir postaneden sahte isim ve adresle ABD, Kanada, Almanya ve Belçika başkonsolosluklarına zarf içinde “sarı toz” gönderildi.AFAD, başkonsoloslukları karantinaya aldı.Akşam da Fransa Başkonsolosluğu’ndan aynı ihbar geldi.Zarfları açarak toza maruz kalan toplam 16 kişinin karantinaya alındığı açıklandı.ABD Konsolosluğu'ndan yetkililer sarı toz'un bir kısmını incelenmek üzere ABD'ye gönderirken bir numunenin de AFAD ve UMKE ekiplerine verildiği öğrenildi.
 • Nargilecilerden yeni taktiksağlık bakanlığı -

  Nargilecilerden yeni taktik24.10.2014

  EKONOMİ

  Sağlık Bakanlığı'nın kamu spotu reklamlarıyla nargilenin sağlığa zararını anlatıyor.Tüketiciler ise bu reklamların etkisiyle nargile tüketimlerini azalttılar.Nargile kafeler ise tek kullanımlık plastik marpuçla sağlıksız olduğu söylenen eski marpuçlara veda ediyor.Uzmanlar ise nargilenin her türlü sağlıksız olduğunu plastik marpucun bunu değiştiremeyeceğini ifade ediyorlar.
 • Mantar zehirlenmelerine dikkatsağlık bakanlığı -

  Mantar zehirlenmelerine dikkat24.10.2014

  Ege

  Türkiye’de mantar zehirlenmelerinin çok yaygın olduğunu ifade eden Prof.Dr.Başar Cander, ”Bunun ciddiyeti bilinmiyor.
 • Alternatif tıp yasal teminat altına alınacaksağlık bakanlığı -

  Alternatif tıp yasal teminat altına alınacak24.10.2014

  GÜNDEM

  Sağlık Bakanlığı, hazırladığı "Geleneksel, Tamamlayıcı, Alternatif Tıp Uygulamaları" yönetmelik taslağı ile geleneksel, tamamlayıcı ve alternatif tıp uygulamalarının kanıta dayalı olarak yapılabilmesi için yeni düzenlemeye gidiyor.
 • Kanada, Belçika ve Alman başkonsolosluklarında 'sarı toz' alarmısağlık bakanlığı -

  Kanada, Belçika ve Alman başkonsolosluklarında 'sarı toz' alarmı24.10.2014

  Avrupa

  İstanbul’da Kanada, Belçika ve Alman başkonsolosluklarına zarf içinde gönderilen sarı toz alarma neden oldu.Konsolosluk binaları boşaltılırken, incelemeler sürüyor.
 • İstanbul Valiliği'nden 'sarı toz' açıklaması!sağlık bakanlığı -

  İstanbul Valiliği'nden 'sarı toz' açıklaması!24.10.2014

  GÜNDEM

  İstanbul'da başkonsolosluklara zarf içinde gönderilen "sarı toz" polisi alarma geçirdi.Belçika, Kanada, Almanya ve ABD konsolosluklarına zarf içinde sarı renkte toz maddesi gönderilmesinin ardından aynı zarftan Fransa'nın İstanbul Başkonsolosluğu'na da geldiği ortaya çıktı.AFAD yaptığı açıklamada, "Başkonsolosluktan alınan bilgiye göre; zarfı açan 1 kişi doğrudan, aynı ortamda bulunan 6 kişi ise dolaylı olarak maddeye maruz kaldı" dedi.Bakırköy Dr.Sadi Konuk Devlet Hastanesi'nden yapılan açıklamada; aralarında Kanada Başkonsoloslu'nun da bulunduğu 12 kişinin "sarı toz" şüphesi üzerine gözlem altında bulunduğu açıklandı.
 • Ayşegül DOMANİÇ YELÇE

  Genetik tanı testleri ve tüp bebek tedavisinin SGK ödeme kapsamına alınmasısağlık bakanlığı -

  Genetik tanı testleri ve tüp bebek tedavisinin SGK ödeme kapsamına alınması23.10.2014

  YAZARLAR

  Merhabalar sevgili okurlar.
 • Ordu'da mantar kurbanları sayısı 3'e çıktısağlık bakanlığı -

  Ordu'da mantar kurbanları sayısı 3'e çıktı23.10.2014

  GÜNDEM

  ORDU’nun Mesudiye İlçesi’nde yedikleri mantardan zehirlenerek ölen 60 yaşındaki Hüseyin Usta’nın eşi 59 yaşındaki Sultan Usta da tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.Mantardan ölenlerin sayısı 3’e çıktı.
 • Ayşe ARMAN

  Şizofreni hastalarını görmezden gelmeyelimsağlık bakanlığı -

  Şizofreni hastalarını görmezden gelmeyelim22.10.2014

  YAZARLAR

  Her şeyin bir ilki var!
 • Türkler de artık Avrupa'da SGK ile muayene olabileceksağlık bakanlığı -

  Türkler de artık Avrupa'da SGK ile muayene olabilecek22.10.2014

  Sağlık

  Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanı Yadigar Gökalp İlhan, Avrupa Sağlık Sigortası Kartı ile vatandaşların yurtdışı seyahatlerinde, sadece kart göstererek tedavi olabileceklerini bildirdi.
 • 'Kabus, korku' demeyinsağlık bakanlığı -

  'Kabus, korku' demeyin22.10.2014

  Sağlık

  Sağlık Bakanlığı yazılı bir açıklama yaparak, salgına yol açan EBOLA ve MERS CoV virüsü hakkında yapılan haberlerdeki dil konusunda basın mensuplarını uyararak "kabus, korku, panik, alarm" gibi kelimelerin kullanılmamasını istedi.Bakanlığın yaptığı açıklamada şu sözlere yer verildi:
 • Bakanlıktan hamilelere yoga tavsiyesisağlık bakanlığı -

  Bakanlıktan hamilelere yoga tavsiyesi21.10.2014

  GÜNDEM

  Sağlık Bakanlığı, kadınlara hamilelik dönemini rahat geçirmeleri için “Yoga ve pilates yapın, hayal kurun, dua edin” önerisinde bulundu.
 • Mucize umudusağlık bakanlığı -

  Mucize umudu21.10.2014

  Ege

 • 2015 yılı bütçe maratonu takvimi belli oldusağlık bakanlığı -

  2015 yılı bütçe maratonu takvimi belli oldu21.10.2014

  EKONOMİ

  2015 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı ile 2013 Yılı Merkezi Yönetim Kesinhesap Kanunu Tasarısı'nın TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda görüşme takvimi belli oldu.
 • Ebola korkuttu ‘Mers’ öldürdüsağlık bakanlığı -

  Ebola korkuttu ‘Mers’ öldürdü20.10.2014

  GÜNDEM

  SAĞLIK Bakanlığı Hac’dan üç gün önce yurda dönen ve şikâyetleri üzerine Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan 66 yaşındaki kadın hastanın öldüğünü açıkladı.
 • ‘Su numuneleri sahte’ iddiasısağlık bakanlığı -

  ‘Su numuneleri sahte’ iddiası20.10.2014

  Ankara

  Başkent’teki su tartışması sürecinde yapılan analizlerde ‘sahte numune’ kullanıldığını öne süren CHP Ankara Milletvekili Levent Gök; Büyükşehir, Halk Sağlığı Müdürlüğü ve meslek odalarını ortak tahlil yapmaya çağırdı.
 • İzmirli gazinin protez bacağına hacizsağlık bakanlığı -

  İzmirli gazinin protez bacağına haciz20.10.2014

  Ege

  İZMİRLİ Bülent Kocaoğlan, Hakkari Çukurca’daki terör saldırısında 16 silah arkadaşını şehit verdi, kendisi de sol bacağını kaybetti.
 • Hatay'da mers virüsüne rastlanmadısağlık bakanlığı -

  Hatay'da mers virüsüne rastlanmadı20.10.2014

  GÜNDEM

  SUUDİ Arabistan’a çalışmaya giden ve adı açıklanmayan Hataylı bir işçinin MERS virüsü sonucu ölümünün ardından ailesi ve temas kurduğu kişilere yönelik yapılan taramada söz konusu virüse rastlanmadığı bildirildi.
 • Devlet Gazi için harekete geçtisağlık bakanlığı -

  Devlet Gazi için harekete geçti20.10.2014

  GÜNDEM

  İzmirli gazi Bülent Kocaoğlan’ın, daha iyi yürümek için taktırdığı protez bacağın parasının SGK tarafından 7 aydır ödenmemesi üzerine, haciz tehlikesi yaşamasıyla ilgili haber kurumları harekete geçirdi.
 • Ebola vakaları bir ayda iki katına çıktısağlık bakanlığı -

  Ebola vakaları bir ayda iki katına çıktı20.10.2014

  Sağlık

  Sağlık Bakanlığı Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürü Hüsem Hatipoğlu, Ebola virisünün hızlı bir artış gösterdiğini belirterek, "Dünyada Ebola virüsünde vaka sayısı 9 bin 216'ya, ölüm sayısı ise 4 bin 555'e ulaşmıştır.Bu rakamlar bize olguların bir ay öncesine göre yüzde yüz artmış olduğunu göstermektedir" dedi.
 • Gazinin protez bacağına hacizsağlık bakanlığı -

  Gazinin protez bacağına haciz20.10.2014

  GÜNDEM

  İzmirli Bülent Kocaoğlan, Hakkari Çukurca’daki terör saldırısında 16 silah arkadaşını şehit verdi, kendisi de sol bacağını kaybetti.Mucize eseri hayatta kalan Kocaoğlan, o dönemde takılan eski tip protezi, parasını devletten nasıl olsa alacağına güvenip bankadan kredi çekerek modern bir protez bacakla değiştirdi.Ancak SGK, ’evrakların incelendiği’ gerekçesiyle 7 aydır ödeme yapmayınca, gazi Bülent Kocaoğlan’a, borcunu ödemediği için bankadan haciz geldi.Başvurmadığı kurum kalmayan, kendisine ve çocuklarına haksızlık yapıldığını söyleyen Kocaoğlan’ın sesini duyurmak için son çaresi, yaşadıklarını anlattığı, görüntüleri yüklediği sosyal medya oldu.
 • Haydarpaşa Numune'de Ebola alarmısağlık bakanlığı -

  Haydarpaşa Numune'de Ebola alarmı20.10.2014

  GÜNDEM

  Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne ebola şüphesiyle getirilen bir kişi paniğe neden oldu.Acil Servise hasta alınmazken güvenlik görevlileri ve sağlık personelinin maske ile dolaştığı görüldü.
içinde

Sağlık Bakanlığı


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz