MENÜ
Arşiv

Ajda Pekkan

Ajda Pekkan ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ajda Pekkan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 4.601 Ajda Pekkan haberi bulunmuştur.

Ajda Pekkan

Ayşe Ajda Pekkan, 12 Şubat 1946 yılında İstanbul’da doğdu. Şarkıcı ve oyunculukla sanat dünyasına giriş yapan Ajda Pekkan, “Diva” ve “Süperstar” lakaplarıyla anılmaktadır. Çamlıca Kız Lisesi'nden eğitim gören Ajda Pekkan eğitimini yarıda bırakarak müzik ve sinema hayatına atılmış ve müzik üzerinde Leyla Demiriş’ten şan dersleri almaya başlamıştır.

Ajda Pekkan kendisi gibi ses sanatçısı olan kardeşi Semiramis Pekkan'ın büyük desteğini gördü. 1961 yılında İlham Gencer'e ulaşan Semiramis Pekkan, Ajda Pekkan’nın seslendirdiği Mina'nın "Il Cielo In Una Stanza" şarkısıyla müzik hayatının kapılarını aralamış ve Los Çatikos müzik topluluğuyla birlikte bir müddet sahne çalışması yapmıştır. 1963 yıllarında Ses Dergisi’nin açtığı "Ses Sinema Artisti Yarışması"na katılan Ajda Pekkan, Ediz Hun'un erkekler dalında birinci, Hülya Koçyiğit'in ikinci olduğu yarışmanın kadınlar kategorisinde birinci olmayı başarmıştır. Ses Dergisi’nde birinci olmasının en büyük sebebi ise dikkat çeken güzelliğiyle birlikte sanat hayatına yeni atılmış olmasıdır. Aynı yıllarda ilk sinema filmi olan Adanalı Tayfur’un başrolünde yer almıştır.

Sanat kariyerine, sinemada gösterdiği başarıyla adım atan Ajda Pekkan, 1964’te ilk parçası olan  Göz Göz Değdi Bana'nın ardından Her Yerde Kar Var'ın beğenilmesi üzerine müzik hayatında "Süperstar" olarak anılmaya başladı. Süperstar lakabıyla 3 albüm daha yayınladı ve Türkiye onu resmen Süperstar Ajda Pekkan olarak benimsedi. Geçmişten günümüze kadar gelen Süperstar büyük başarılar göstermiş, güzelliğinin yanı sıra azmi ve kendinden emin tavırlarıyla büyük ilgi gördü. Geçtiğimiz yıl Seni Seçtim albümünü yayınlayan Ajda Pekkan albümünde Şehrazat, Garo Mafyan ve Mustafa Sandal ile çalıştı.

17 Kasım 1973 tarihinde Coşkun Sapmaz'la evlilik yapan Ajda Pekkan, ikinci evliliğini 1979'ta  gazeteci Erol Yaraş ile birlikte yapmıştır. Uluslararası pek çok ülkede konserler veren Ajda Pekkan,Türkçe'nin yanı sıra İngilizce, Fransızca, İtalyanca, Arapça ve Japonca olmak üzere pek çok dilde şarkılar söylemiştir.

Ajda Pekkan Haberleri

Ayşe nineden Karaburun felsefesi: Yesinler, gezsinler geçene mazi derler

Ayşe nineden Karaburun felsefesi: Yesinler, gezsinler geçene mazi derler

İzmir’in ilçelerinden olan 9 bin 500 nüfuslu Karaburun’da 60 yaşın üzerinde toplam 3 bin 69 kişi yaşıyor. Karaburun’da günü yaşama felsefesi genel hayat tarzını yansıtıyor. Bu felsefenin örneklerinden biri de 98 yaşındaki Ayşe Pakize Birgül. Gençlere bir tavsiyesi olup olmadığını sorduğumuzda “Gençliğinizi haram etmeyin” diyen Ayşe nine, şöyle devam ediyor: “Yesinler, gezsinler... Geçene mazi derler.”

10.1.2017Gündem
Onur Baştürk: Sezen Aksu, “Ne yaşıyorsun oğlum sen böyle” dedi

Onur Baştürk: Sezen Aksu, “Ne yaşıyorsun oğlum sen böyle!” dedi

Kelebek yazarı Onur Baştürk’ü gece hayatının nabzını tutan yazıları, cemiyet ve şehir hayatına dair verdiği ipuçlarıyla biliyorsunuz. Aynı zamanda söz yazarlığı da yapan Baştürk, şimdi de ilk albümü ‘Hiçbir şey olmamış gibi mi kalayım?’ ile karşınızda. Sekiz şarkıdan oluşan çalışması bir aşkın başlangıcını, en tutkulu hallerini ve sancılı bitişini anlatıyor.

6.1.2017Hayat
Onur Baştürkten ilk albüm:Hiçbir şey olmamış gibi mi kalayım

Onur Baştürk'ten ilk albüm:Hiçbir şey olmamış gibi mi kalayım?

Hürriyet/Kelebek’teki popüler kültür ve lifestyle yazıları ilgiyle takip edilen; Ajda Pekkan, Funda Arar, Ziynet Sali, Levent Yüksel,Nilüfer, Deniz Seki ve Cenk Eren gibi önemli isimlere verdiği şarkılarıyla dikkat çeken Onur Baştürk, ilk albümü "Hiçbir Şey Olmamış Gibi mi Kalayım?"ı yayınladı.

6.1.2017Keyif
Duygusu olan tek canlı biz değiliz.

"Duygusu olan tek canlı biz değiliz."

HAÇİKO Derneği'nin sokak hayvanları yararına hazırladığı 2017 yılı masa takvimi yeni yıla rekor satışla girdi.

4.1.2017Magazin
Yalın merak edilenlerini Cengiz Semercioğluna anlattı

Yalın merak edilenlerini Cengiz Semercioğlu'na anlattı

“Bayıla Bayıla” adlı yeni albümünü bir süre önce çıkaran ve albümün ikinci klibini bu hafta “Sesinde Aşk Var”a çeken Yalın’a “Doğup büyüdüğün İstanbul’u terk eder misin?” diye sordum. O kadar güzel yanıt verdi ki, buralardan kaçmak lazım diye düşünenlerin mutlaka okuması gerek... “İstanbul’da aşk var” diyen Yalın’la Boğaz’da hem balık tuttuk, hem romantizmden müziğe, futboldan ilk gençlik anılarına pek çok şeyi konuştuk. İşte karşınızda tüm yalınlığıyla Yalın...

24.12.2016Magazin
Nilüfer’le 90’lara romantik dönüş

Nilüfer’le 90’lara romantik dönüş

Emsalsiz Nilüfer yeni bir albümle döndü. Popüler müziğimizin geçmişinden seçilmiş 12 kıymetli şarkıyı seçip söylemiş ‘Yeniden Yeni Yine’de. Buna benzer bir albümü 80’lerin ortasında da yapmış, pop tarihinden seçtiği şarkılara yeniden can vermişti.

23.12.2016Keyif
Cenk Eren: Hırslarımı bitirince mutluluğu keşfettim

Cenk Eren: Hırslarımı bitirince mutluluğu keşfettim

Son yıllarda daha bir olgunlaşmış, oturmuş bir Cenk Eren görüyorum. Biraz 50 yaşın ağırlığından, biraz da babasını kaybetmenin etkisiyle geçmişin sivri dilli, hırçın Cenk Eren’i gitti, yerine hırslarını törpülemiş, hayatını sadeleştirmiş bir Cenk Eren geldi. Bir de üzerine önce Tanju Okan ardından Ferdi Özbeğen şarkılarını seslendirdiği iki albüm yaptı ki, herkese “Bu adam çok iyi bir yorumcuymuş” dedirtti. Buyurun iki gün önce çıkan “Ferdi Özbeğen Şarkıları” albümüyle başlayıp pop müziğin ‘Şampiyonlar Ligi’ne uzanan sohbetimize...

9.12.2016Magazin
Muazzez Ersoy: Muazzez Abacı ve Bülent Ersoy Türk sanat müziğinin divalarıdır

Muazzez Ersoy: 'Muazzez Abacı ve Bülent Ersoy Türk sanat müziğinin divalarıdır'

Türk sanat müziğine ve nostaljik şarkılara damgasını vurmuş isimlerden Muazzez Ersoy, bu kez dinleyenlerini şaşırtıyor. Sanatçı, ilk kez pop albümüyle sevenlerinin karşısına çıkıyor. 90’larda hit olmuş dokuz şarkıyı ‘90’dan Pop’ albümünde seslendiren Ersoy’la bir araya geldik, çocukluğundan ‘diva’lık müessesesine kadar her şeyi konuştuk.

9.12.2016Keyif
Banu Zorlu: Hiçbir erkek için üzülmeyeceksin

Banu Zorlu: Hiçbir erkek için üzülmeyeceksin

Banu Zorlu, üç yıl aradan sonra yeni bir single çıkardı. Şarkıcıyla “Allah Kahretsin” adını verdiği o çalışmayı konuşmak için buluştuk. Sohbetimiz müzikten aşka ve modaya uzandı.

7.12.2016Magazin
Ayrılıkta herkes kendi markasını düşünüyor

Ayrılıkta herkes kendi markasını düşünüyor

Gülben Ergen ve Erhan Çelik, ayrılık kararı aldıklarını açıkladı. Çelik Twitter’ına “Boşanma davası açtım” yazdı, Ergen ise “Yoluma tek başıma devam etmeye karar verdiğim doğrudur” dedi. Ünlüler dünyasındaki ayrılıklarda “Ben bıraktım, ben açıkladım” yarışı, kariyer yönetimi açısından ne kadar önemli?

20.11.2016Magazin
Bülent Ersoydan cinsel istismar önergesine tepki

Bülent Ersoy'dan 'cinsel istismar' önergesine tepki

Bülent Ersoy'dan 'cinsel istismar' önergesine tepki

19.11.2016Edirne
Ebru’nun derdi gerginliği

Ebru’nun derdi gerginliği

Hafta boyunca Ebru Gündeş’in kaleci Ufuk Ceylan’la aşk yaşadığı haberleri konuşuldu durdu. Taraflar iddiayı yalanladı, Ebru Gündeş ayrıca konuyla ilgili haberlere yayın yasağı getirtti. Peki Gündeş bu tür dedikodulara karşı ne yapmalı? Boşanma arifesinde bir ünlü olarak daha mı dikkat etmeli?

13.11.2016Magazin
Su Soley Ankara’da

Su Soley Ankara’da

Ankaralı genç şarkıcı Su Soley, 16 Kasım Çarşamba günü IF Performance Hall’de sahne alacak. Soley konserde, sevilen şarkılarını seslendirecek.

8.11.2016Ankara
Bangır bangır Türkçe pop

Bangır bangır Türkçe pop

Türkçe popun kalelerinden DMC, daha önce ayrı ayrı yayımladığı 3 albümü, ‘Hit 58/Türkçe 58 Hit Şarkı’ başlığıyla tek bir kutu içerisinde bir araya getirdi.

4.11.2016Keyif
Gençlik orkestrası Cumhuriyet için sahnede

Gençlik orkestrası Cumhuriyet için sahnede

Gençlik orkestrası Cumhuriyet için sahnede

31.10.2016Antalya
Kova Burcu - Yıllık

Kova Burcu - Yıllık

21 Ocak - 18 Şubat

21.10.2016Kova
İkna yemeği

İkna yemeği

Ajda Pekkan, önceki gün Bodrum’daki evinde yemek daveti verdi.

28.9.2016Kelebek
Devler yeni albüm hazırlığında

Devler yeni albüm hazırlığında

Müzik dünyasının dev isimleri, yeni albüm hazırlığında. MFÖ, Ajda Pekkan ve Sezen Aksu dahil pek çok ünlü sanatçı, yeni şarkılarıyla sevenlerinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

27.9.2016Keyif
Ajda’nın albümünü beğendim

Ajda’nın albümünü beğendim

İngiliz rock grubu The Charlatans’ın solisti Tim Burgess, 2 Ekim’de BKM ve Uniq İstanbul işbirliğiyle Uniq Açıkhava Sahnesi’nde müzikseverlerle buluşacak. Son dönemde müziği kadar yazdıklarıyla da adından söz ettiren, geçen temmuzda “İstanbul’dan San Francisco’ya Plak Maceraları” (Vinyl Adventures From Istanbul To San Francisco) adlı kitabı İngiltere’de çok satanlar listesine giren Burgess ile İstanbul performansı öncesi bir araya geldik.

27.9.2016Magazin
Nil Karaibrahimgil: Kim yaptı o şarkıyı

Nil Karaibrahimgil: Kim yaptı o şarkıyı!

2 yıllık anne Nil Karaibrahimgil, kendi yaptığı “Çocuk da yaparım kariyer de” şarkısına isyan etti.

24.9.2016Magazin
Türkiye’nin şortla imtihanı

Türkiye’nin şortla imtihanı

Sayfiyede de, sahnede de çok sevildi. Ajda Pekkan, ‘mini-şortlu yıldız’ olarak şöhretine şöhret kattı. Filiz Akın, Fransa’dan getirdiği şortlar sayesinde ‘en şık kadın’ seçildi. Hülya Avşar’dan Serenay Sarıkaya’ya farklı beden tiplerinde hep şık durdu. Ama geçen hafta Türk kadınının şortla olan mutlu ilişkisine bir tekme geldi. Bu noktaya nasıl geldik?

24.9.2016Hayat
Oyalama Beni

Oyalama Beni!

Mutlu olmak dünyanın en zor şeyiyse, mutluluğu ifade etme biçimlerimiz de  hep kendini tekrar eden sözcüklerle. En değerli anlarımızı bir kaç kelime ile geçiştirme halimiz çok özensizce değil mi sizce de?

21.9.2016Hilal Meriç
Hangisi bu sezonun dizisi (Magazin Konseyi)

Hangisi bu sezonun dizisi? (Magazin Konseyi)

Bugün televizyonlarda yeni yayın dönemi ve büyük rekabet başlıyor... Merakla beklenen birbirinden iddialı diziler bugünden itibaren ekrana gelecek. Magazin Konseyi, sezonun en iddialı dizilerinin hangileri olacağını tartıştı.

18.9.2016Magazin
Müjdat Gezen: Hiç bu kadar seviyesiz olmamıştık

Müjdat Gezen: 'Hiç bu kadar seviyesiz olmamıştık'

“Yaşamım boyunca insan biriktirdim. Bu beni mutlu etti. Tavsiye ederim, insan biriktirin. Lazım olur diye değil, iyi geldiği için...” Bu sözler, tiyatro sanatçısı Müjdat Gezen’in yeni kitabı ‘Tanıdıklarım’dan... Kitabında 25 dostunu, ilginç anılarla süsleyerek anlatan Gezen’le bir araya geldik. Tiyatroyu da konuştuk, Türkiye’yi de...

17.9.2016Hayat
Fuar gençleşip, herkesi kucakladı

Fuar gençleşip, herkesi kucakladı

Fuar gençleşip, herkesi kucakladı

6.9.2016İzmir
İzmir Fuarında Ajda Pekkan coşkusu

İzmir Fuarı'nda Ajda Pekkan coşkusu

İzmir Fuarı'nda Ajda Pekkan coşkusu

3.9.2016İzmir
Fettah Can İzmiri coşturdu

Fettah Can İzmir'i coşturdu

Fettah Can İzmir'i coşturdu

31.8.2016İzmir
Ajda Pekkan, Bodrumda coşturdu

Ajda Pekkan, Bodrum'da coşturdu

Ajda Pekkan, Bodrum'da coşturdu

31.8.2016Muğla
56 yaşındaki ünlü sanatçı Kibariyeden sahnede bebek müjdesi

56 yaşındaki ünlü sanatçı Kibariye'den sahnede bebek müjdesi

İZMİR Enternasyonal Fuarı'nın dördüncü gününde hayranlarının karşısına çıkan Kibariye, sahnede 3 aylık hamile olduğu müjdesini verdi.Eşi Ali Küçükbalçık, bebek haberini binlerce kişiyle aynı anda öğrendi.

30.8.2016Magazin
Kibariyeden sahnede bebek müjdesi

Kibariye'den sahnede bebek müjdesi

Kibariye'den sahnede bebek müjdesi

30.8.2016İzmir
Ajda Pekkandan birlik mesajı

Ajda Pekkan'dan birlik mesajı

Ajda Pekkan, Harbiye Açıkhava’daki konserinde barış ve kardeşlik mesajları verdi.

24.8.2016Magazin
Cem Yılmaz ile Ebru Şallı arasında neler oluyor

Cem Yılmaz ile Ebru Şallı arasında neler oluyor?

Sinan Akçıl’dan yeni ayrılan Ebru Şallı ile Cem Yılmaz’ın birlikte çekilen fotoğrafları medyaya bomba gibi düştü. Onlar ‘arkadaşız’ dese de ikiliye yakın kaynaklar ‘her an her şey olabilir’ diyor.

21.8.2016Magazin
İzmir Fuarı, kapılarını 85inci kez açacak

İzmir Fuarı, kapılarını 85'inci kez açacak

İzmir Fuarı, kapılarını 85'inci kez açacak

11.8.2016İzmir
Böyle dönme Musti

Böyle dönme Musti!

Doksanlı yılların popüler müzik karakterini en çok etkileyen isim Mustafa Sandal, ‘kolaycılığın’ marşı tadındaki bir parçayla piyasada.

5.8.2016Keyif

Yazar Sonuçları

1930’lardan örneklerle 2010’ları şekillendirmek

1930’lardan örneklerle 2010’ları şekillendirmek

YIL olmuş 2017...

13.1.2017Haber Yazıları
Kar hâlleri

Kar hâlleri

BABAANNEME sorsam, gece pembe-kızıla dönüşen gökyüzüne bakar, “Yarın kar yağacak” derdi de...

5.1.2017Yaşar SÖKMENSÜER
Nerede bıraktıysak oradadır o güzel günler

Nerede bıraktıysak oradadır o güzel günler

EKRANDA Zeki Müren beliriyor önce ve bütün kelimelerin hakkını veren Türkçesiyle tane tane konuşmaya başlıyor şahane gülümsemesiyle:

4.1.2017Haber Yazıları
İmam Hatipler sivil toplum hareketidir demeyi amaçlamıştım

İmam Hatipler sivil toplum hareketidir demeyi amaçlamıştım

KÜLTÜR ve Turizm Bakanı Nabi Avcı aradı.

30.12.2016Haber Yazıları
İstanbul’da aşk var

İstanbul’da aşk var

“Bayıla Bayıla” adlı yeni albümünü bir süre önce çıkaran ve albümün ikinci klibini bu hafta “Sesinde Aşk Var”a çeken Yalın’a “Doğup büyüdüğün İstanbul’u terk eder misin?” diye sordum. O kadar güzel yanıt verdi ki, buralardan kaçmak lazım diye düşünenlerin mutlaka okuması gerek... “İstanbul’da aşk var” diyen Yalın’la Boğaz’da hem balık tuttuk, hem romantizmden müziğe, futboldan ilk gençlik anılarına pek çok şeyi konuştuk. İşte karşınızda tüm yalınlığıyla Yalın...

24.12.2016Kelebek Yazıları
60’lardan bugüne gelen bir ‘Sevdiğim Adam’

60’lardan bugüne gelen bir ‘Sevdiğim Adam’

“Sevdiğim Adam” şarkısını yaz başında, geyik olsun diye DJ kabinine geçtiğim mekanın Türkçe listesini fazla güncel ve sıkıcı bulunca, Apple Music’i tararken keşfetmiştim.

27.11.2016Kelebek Yazıları
“Zengin’in Başkanı” Züğürdü yorarken…

“Zengin’in Başkanı” Züğürdü yorarken…

Trump Seçildi ya… Memleketi aldı mı bir dert ? TV’lerde uzmanlarımız (?!) “şimdi neler olacak” diye tartışırken, necip milletim de, sosyal medya üzerinden endişeleniyor.

14.11.2016İzmir
Yeni İskender Paydaş: 130-40= 90 kilo

Yeni İskender Paydaş: 130-40= 90 kilo

Bin yıldır var.

12.11.2016Pazar Yazıları
Gönül isterdi ki bu olanlar sanatın parçası olsun

Gönül isterdi ki bu olanlar sanatın parçası olsun

Ama değil. Önceki gün Lütfi Kırdar’da yapılan güncel sanat fuarı Contemporary İstanbul’a gelen bir grup erkek, sanatçı Ali Elmacı’nın heykelinin kaldırılmasını talep etti.

4.11.2016Kelebek Yazıları
En çok dinleyenler içiyor

En çok dinleyenler içiyor

“Haziran serin, Temmuz eh, Ağustos...” derken, yaz geçti çoktan. “Yaz aşkları” da ne koşuşturmaya gelmiştir, kimbilir.

28.9.2016Yaşar SÖKMENSÜER
Kim yaptı o şarkıyı

Kim yaptı o şarkıyı!

2 yıllık anne Nil Karaibrahimgil, kendi yaptığı “Çocuk da yaparım kariyer de” şarkısına isyan etti.

24.9.2016Kelebek Yazıları
Ben sordum onlar yazdı

Ben sordum onlar yazdı

Türkiye’nin Ortak Değerleri konusunda bu hafta içinde Hürriyet’te pek çok isim görüşlerini açıkladı. Nedir bizi biz yapan değerler, bu ortak değerleri kaybediyor muyuz konusunda görüşlerini yazdılar. Ben de bu pazar aynı soruyu 6 ünlü sanatçıya sordum.

17.9.2016Kelebek Yazıları
Kurbanlıklara dikkat

Kurbanlıklara dikkat

Benim için zor bir hafta.

5.9.2016Kelebek Yazıları
Onlar Instagram delikanlıları

Onlar Instagram delikanlıları

Sosyal medya dediğin poz merkezi. Herkes öyle ya da böyle 24 saat poz kesiyor.

3.9.2016Kelebek Yazıları

Her gün fuar olsa

DARBEDEN, savaşa bir ülkenin başına gelebilecek en kötü şeyler yaşama sevincini dibe vurdurmuşken 85’inci İzmir Enternasyonal Fuarı, İzmir’e hayat öpücüğü oldu.

31.8.2016Ege
Ajda Pekkan şov

Ajda Pekkan şov

Selanik göçmeniyim.

22.8.2016Kelebek Yazıları