ABD Dışişleri Sözcüsü

 • Rusya’dan arabuluculuk hamlesi - ABD Dışişleri Sözcüsü
  Rusya’dan arabuluculuk hamlesi11.12.2014
  PlanetSuriye içsavaşında başından beri Esad rejimine destek veren Rusya, diplomatik atağa geçti.Beyrut, İstanbul ve Şam’da taraflar arasında mekik dokuyan Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Mihail Bogdanov, siyasi çözüm bulmak için ABD ile Suriye arasında Moskova’da doğrudan görüşme önerisinde bulundu.
 • Cengiz ÇANDAR

  Ortadoğu'da Kürtlerle yeni dönem. - ABD Dışişleri Sözcüsü
  Ortadoğu'da Kürtlerle yeni dönem.22.10.2014
  YazarlarHafta başında ABD’nin Irak Kürdistan’ından 21 tonluk silah ve mühimmatı, Kobani’deki YPG güçlerine taşıdı.
 • Peşmerge koridoru - ABD Dışişleri Sözcüsü
  Peşmerge koridoru20.10.2014
  PlanetKobani’de IŞİD’e karşı savaşan YPG’lilere silah desteği anlamında birkaç gündür başdöndürücü bir trafik yaşandı.ABD, Kobani’deki Kürtlere havadan Iraklı Kürtlerden temin edilen silahları attığını açıkladı.Türkiye ise topraklarından Iraklı Peşmergenin Kobani’ye geçmesine izin verdi.
 • İşte güvenli bölge haritası - ABD Dışişleri Sözcüsü
  İşte güvenli bölge haritası16.10.2014
  PlanetBaşbakan Ahmet Davutoğlu, El Cezire Arapçaya verdiği röportajda Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyinde kuracağı ‘mıntıka emine’ diye belirttiği ‘güvenli bölge’nin ayrıntılarını açıkladı.
 • Eğit-donat tamam, İncirlik sürüyor - ABD Dışişleri Sözcüsü
  Eğit-donat tamam, İncirlik sürüyor10.10.2014
  PlanetABD ve Türkiye arasında Ankara’nın IŞİD’e karşı sağlayacağı askeri katkılar konusunda bir aydır süren müzakerelerde ilk somut mutabakata varıldı.Ankara 2 bin Suriyeli muhalife eğitim vermeyi kabul etti.İncirlik için görüşmeler ise sürüyor.ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Harf, "General Allen ve Büyükelçi McGurk'ün iki gün süren toplantılarının sonucu olarak, Türkiye Suriyeli ılımlı muhaliflere eğitim ve ekipman desteği vermeyi kabul etti" diyerek açıkladı.
 • ABD'nin gündeminde 'tampon bölge' yok - ABD Dışişleri Sözcüsü
  ABD'nin gündeminde 'tampon bölge' yok09.10.2014
  PlanetABD ve Türkiye arasındaki IŞİD müzakerelerinde Washington Ankara’dan somut beklentilerini ilk kez resmen açıkladı.Savunma Bakanı Hagel, Türkiye’nin IŞİD’e karşı İncirlik Üssü’nü kullanım izni ve Suriyeli muhaliflere eğitim vermesini istediklerini söyledi.Türkiye’nin şartı tampon bölge ise masada yok.
 • Katliamın eşiğinde bir Türkmen kasabası - ABD Dışişleri Sözcüsü
  Katliamın eşiğinde bir Türkmen kasabası28.08.2014
  PlanetIŞİD’ın 6 hafta önce kuşatıp açlığa mahkûm ettiği ve sürekli roketlerle vurduğu Amerli katliamın eşiğinde.
 • ‘Militan şüphesi okula saldırıyı haklı çıkarmaz’ - ABD Dışişleri Sözcüsü
  ‘Militan şüphesi okula saldırıyı haklı çıkarmaz’03.08.2014
  PlanetABD, İsrail’in Refah’taki BM okulunu vurmasını ‘utanç verici’ olarak niteleyerek kınadı.
 • Netanyahu, Erdoğan’ı Kerry’ye şikayet etti - ABD Dışişleri Sözcüsü
  Netanyahu, Erdoğan’ı Kerry’ye şikayet etti20.07.2014
  Planetİsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, İsrail’in Gazze’deki saldırılarını Nazilere benzeten Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı ABD Dışişleri Bakanı John Kerry’e şikayet etti.
 • Netanyahu, Erdoğan'ı ABD Dışişleri Bakanı Kerry'e şikayet etti - ABD Dışişleri Sözcüsü
  Netanyahu, Erdoğan'ı ABD Dışişleri Bakanı Kerry'e şikayet etti19.07.2014
  Planetİsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, İsrail’i Gazze’de katliam yapmakla suçlayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı ABD Dışişleri Bakanı John Kerry’e şikayet etti.
 • Kuzey Kore'nin genç liderinden ordusuna talimat - ABD Dışişleri Sözcüsü
  Kuzey Kore'nin genç liderinden ordusuna talimat09.07.2014
  PlanetKuzey Kore'nin genç lideri Kim Jong-un, ülkesine yönelik bölgede gerçekleşecek olası saldırılar karşısında ordusunun her an füze fırlatmaya hazır halde olması gerektiği talimatını verdi.
 • Bahreyn ABD'li dışişleri müsteşarını istenmeyen kişi ilan etti - ABD Dışişleri Sözcüsü
  Bahreyn ABD'li dışişleri müsteşarını istenmeyen kişi ilan etti07.07.2014
  PlanetArap Baharı’nın etkisiyle Şii çoğunluğun protestolarına sahne olan ancak hükümetin yıkılmadığı Bahreyn’de yönetim, ülkeyi ziyaret eden ABD Dışişleri Bakanlığı’nın Demokrasi, İnsan Hakları ve İşgücünden Sorumlu Müsteşarı Tom Malinowski’yi istenmeyen kişi (Persona Non Grata) ilan etti.Bakanlık, ABD'li müsteşarın ‘ülkeden derhal ayrılmasını’ istedi.
 • Filistinli genç cinayetinde altı İsrailli gözaltında - ABD Dışişleri Sözcüsü
  Filistinli genç cinayetinde altı İsrailli gözaltında06.07.2014
  Planetİsrail-Filistin, gençlerin ölümleri nedeniyle yine gergin.İsrailli üç gencin cesedinin bulunmasından sonra 17 yaşındaki Filistinli Hudayr’ın diri diri yakılarak öldürüldüğü ortaya çıkmıştı.İsrail polisi dün ilk kez olayla ilgili altı Yahudi şüpheliyi gözaltına aldı.İsrail Başbakanı Netanyahu ise “Toplumumuzda böyle cinayetlerin yeri yok”dedi.
 • Maliki faturayı generallere kesti - ABD Dışişleri Sözcüsü
  Maliki faturayı generallere kesti20.06.2014
  PlanetIRAK ve Şam İslam Devleti (IŞİD) örgütünün Musul’u almasının ardından ülkede şiddet olayları iki haftadır sürerken Irak hükümeti ordudaki tüm generallerin emekliye sevk edilmesi kararını aldı.
 • Beyaz Saray’la en kritik toplantılar - ABD Dışişleri Sözcüsü
  Beyaz Saray’la en kritik toplantılar17.06.2014
  PlanetObama’nın Irak konusundaki karar haftasında, Başbakan Erdoğan ve Başkan Yardımcısı Joe Biden arasındaki telefon konuşmalarının ardından Washington’da bulunan İçişleri Bakanı Efkan Ala Beyaz Saray terörle mücadele ekibiyle iki günde iki kez bir araya geldi.Türk diplomatlar ve kamyon şoförlerinden sonra en son işçilerin da dahil olduğu, büyüyen rehine krizi nedeniyle, görüşmelere dair taraflar hiçbir açıklamada bulunmuyorlar.Ala basınla buluşmasını da iptal etti.
 • Obama’dan İHA işareti - ABD Dışişleri Sözcüsü
  Obama’dan İHA işareti12.06.2014
  PlanetIŞİD’in Musul’u ele geçirmesinden sonra Cumhuriyetçi Parti liderleri Obama’nın ulusal güvenlik ekibinin tümünün değişmesini istedi.Başkan Obama ise Irak’ta tüm seçeneklerin masada olduğunu beliterek, İHA’larla müdahale sinyali verdi.
 • İran ile ABD doğrudan görüştü - ABD Dışişleri Sözcüsü
  İran ile ABD doğrudan görüştü09.06.2014
  PlanetNÜKLEER programı nedeniyle Batı ile gerilim yaşayan İran’la ABD’li üst düzey yetkililer İsviçre’nin Cenevre kentinde doğrudan görüşmeler için dün öğleden sonra bir araya geldi.
 • ABD Dışişleri Sözcüsü’ne Gülen’le ilgili soru yağmuru - ABD Dışişleri Sözcüsü
  ABD Dışişleri Sözcüsü’ne Gülen’le ilgili soru yağmuru29.04.2014
  PlanetBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, ABD'de yaşayan Fethullah Gülen'in iade sürecine ilişkin hukuki sürecin başlayacağını açıklamasının ardından, ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Jen Psaki, gazeteciler tarafından Fethullah Gülen ile ilgili soru yağmuruna tutuldu.
 • Fethullah Gülen hakkında soruşturma başlatıldı - ABD Dışişleri Sözcüsü
  Fethullah Gülen hakkında soruşturma başlatıldı29.04.2014
  GündemAnkara Cumhuriyet Başsavcılığının, Fethullah Gülen hakkında soruşturma başlattığı bildirildi.
 • 'Twitter’a sevindik YouTube’u da açın' - ABD Dışişleri Sözcüsü
  'Twitter’a sevindik YouTube’u da açın'04.04.2014
  PlanetABD yönetimi, Twitter’ın açılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirirken, Twitter için alınan mahkeme kararı doğrultusunda Türk hükümetine YouTube yasağını da kaldırma çağrısında bulundu.
 • ABD’den Karadeniz’e bir destroyer daha - ABD Dışişleri Sözcüsü
  ABD’den Karadeniz’e bir destroyer daha02.04.2014
  PlanetKırım’daki kriz, Türk boğazlarında da savaş gemisi trafiği yarattı.Rusya’nın bölgeye ulaşan savaş gemileri dışında, Pentagon da, Ukrayna’nın Kırım bölgesini ilhak eden Moskova’ya karşı sembolik bir adım olarak Karadeniz’e önümüzdeki günlerde bir destroyer daha yollanacağını açıkladı.ABD Dışişleri Bakanlığı, bunun, bölgedeki NATO müttefiklerini korumak için düşünüldüğünü duyurdu.
 • Youtube yasağını dünya böyle gördü - ABD Dışişleri Sözcüsü
  Youtube yasağını dünya böyle gördü27.03.2014
  PlanetDünya basını Türkiye'de Twitter'ın ardından Youtube'un da engellenmesine geniş yer ayırdı.Amerikan The Wall Street Journal gazetesi, "Bu yasak; Türkiye'nin, acımasız internet sansürleri uygulayan Çin, Suriye ve Kuzey Kore'yi de kapsayan ülkeler kulübündeki yerini sağlamlaştırdı" ifadesini kullandı.
 • Dünya bu yasağı konuşuyor - ABD Dışişleri Sözcüsü
  Dünya bu yasağı konuşuyor27.03.2014
  AvrupaTürkiye'de Twitter'dan sonra YouTube'un da yasaklanması dünya medyasında ageniş yankı uyandırdı
 • ABD: Türkiye’ye inanmamamız için bir sebep yok - ABD Dışişleri Sözcüsü
  ABD: Türkiye’ye inanmamamız için bir sebep yok24.03.2014
  PlanetWashington Yönetimi, haftasonu Türkiye’nin Suriye rejimine ait bir uçağı düşürmesinin ardından Ankara’ya destek verdi.ABD Dışişleri Sözcüsü, Türk Hükümeti’nin verdiği bilgiye göre hava sahası ihlali sonrası defalarca uyarılan uçağa Türkiye’nin angajman kuralları gereği ateş açtığını belirterek, “Bunun doğru olmadığını düşünmemiz için elimizde bir sebep yok” dedi.Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreter Sözcü Yardımcısı Farhan Haq ise Türk hava sahasını ihlal eden Suriye'ye ait bir savaş uçağının düşürülmesine ilişkin, ani kararların iki tarafın da yararına olmayacak şekilde durumu kötüleştirebileceğini söyledi.
 • ABD'den Twitter yasağına tepki - ABD Dışişleri Sözcüsü
  ABD'den Twitter yasağına tepki24.03.2014
  PlanetABD Yönetimi, Türkiye’deki Twitter yasağına ilişkin eleştirilerinde tonunu sertleştirdi.Dışişleri Sözcüsü, “Hükümet yasakladığından beri, önceye göre Türkiye’den daha fazla tweet var.Sanırım bu, ifade özgürlüğünü kısıtlamaya çalışan insanlara ilginç bir işaret.İnsanların özgür ifade haklarına yönelik bu türden bir kısıtlamaya demokraside yer yoktur” dedi.
 • Suriye’ye göz mü yumsaydık - ABD Dışişleri Sözcüsü
  Suriye’ye göz mü yumsaydık24.03.2014
  PlanetDIŞİŞLERİ Bakanı Ahmet Davutoğlu, Suriye jetinin düşürülmesiyle yaklaşan seçimler arasında bağ kurulmasını eleştirerek, “Herkesin TSK’ya ve Türkiye Cumhuriyeti’ne güvenmesi lazım” dedi.
 • ABD ‘skandal’ın arkasında durdu - ABD Dışişleri Sözcüsü
  ABD ‘skandal’ın arkasında durdu28.02.2014
  PlanetABD Yönetimi, dün yayınladığı insan hakları raporunda 17 Aralık soruşturmasının sonuçlarını ‘skandal’ olarak nitelendirmesinin arkasında durdu.Dışişleri Sözcüsü, “Bu Yönetimin bir raporu, bizim görüşlerimizi yansıtıyor” derken, üst düzey bir Amerikan Dışişleri yetkilisi ise skandal nitelendirmesinin ‘bilinçli’ ve ‘zamanlı’ olduğunu söyledi.
 • Etkileyici bir casusluk eseri - ABD Dışişleri Sözcüsü
  Etkileyici bir casusluk eseri07.02.2014
  PlanetMÜTTEFİK liderlere de kulak verdiği ortaya çıkan Amerikan Ulusal Güvenlik Kurumu’nun (NSA) telekulak ve izleme skandalları yüzünden ilişkileri gerilen AB ile ABD arasına bu kez küfür krizi girdi.
 • Tolga Tanış

  Amerika neden suçlu - ABD Dışişleri Sözcüsü
  Amerika neden suçlu07.02.2014
  YazarlarEvet, Amerika suçlu.Ama bütün bu polis operasyonlarını onların yönlendirdiğini savunan deli saçması komplo teorileri yüzünden değil.Milyarlarca dolarlık bir kayıt dışı ekonomi yaratan… Kara paraya kapı açan… Türkiye gibi denetim mekanizmalarının zayıf olduğu ülkeleri rüşvet batağına sürükleyen… Kurdukları yaptırım rejimi yüzünden suçlu.
 • IŞİD kadınlar taburu kurdu - ABD Dışişleri Sözcüsü
  IŞİD kadınlar taburu kurdu02.02.2014
  PlanetTürkiye sınırına yakın yerleri kontrol eden El Kaide bağlantılı IŞİD, kadın kılığına giren isyancıları yakalamak için Rakka’da “El Hansa ve “Ümmül Rayan” isimli iki kadın taburu kurdu.
 • Suriye’de umut - ABD Dışişleri Sözcüsü
  Suriye’de umut13.01.2014
  Planet22 Ocak’ta yapılacak Cenevre 2 Konferansı öncesinde ABD ve Rusya, Suriye’de umut yaratan bir açıklama yaptı.ABD Dışişleri Bakanı Kerry ve Rus mevkidaşı Lavrov, ateşkesin sağlanması, insani koridorun açılması ve tutukluların salıverilmesi konusunda ortak görüş bildirdi.
 • ABD Dışişleri Sözcüsü: Türkiye'de kimsenin hukukun üstünde olmadığı bir adaleti destekliyoruz - ABD Dışişleri Sözcüsü
  ABD Dışişleri Sözcüsü: Türkiye'de kimsenin hukukun üstünde olmadığı bir adaleti destekliyoruz09.01.2014
  PlanetABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Jen Psaki, "Türkiye'deki tüm ilgili taraflarla görüşmelerimizde, ABD'nin, Türk halkının hiç kimsenin hukukun üstünde olmadığı ve kamusal şahıslara karşı suçlamaların tarafsızca soruşturulduğu, sivil ve cezai konularda adalet, zamanlılık ve şeffaflığın en yüksek standartlarını karşılayan bir hukuk sistemine yönelik arzusunu desteklediğini net şekilde dile getirmeye devam ediyoruz" dedi.
 • Komplo tepkisi - ABD Dışişleri Sözcüsü
  Komplo tepkisi24.12.2013
  PlanetABD yönetimi, Türkiye’de Amerikan Büyükelçisi Frank Ricciardone’ye yönelik devam eden suçlamaların ardından Ricciardone’ye destek içeren yazılı bir açıklama yayınladı.
 • ABD’den ilk Balbay açıklaması: Memnunuz - ABD Dışişleri Sözcüsü
  ABD’den ilk Balbay açıklaması: Memnunuz11.12.2013
  PlanetWashington Yönetimi, Mustafa Balbay’ın serbest bıraklılmasına ilişkin bir açıklama yaparak “Memnunuz” dedi.
 • Cengiz ÇANDAR

  Bağdat’tan dönen ‘yanlış hesap’ yoksa ‘yalancılık’ mı? - ABD Dışişleri Sözcüsü
  Bağdat’tan dönen ‘yanlış hesap’ yoksa ‘yalancılık’ mı?30.11.2013
  Yazarlar‘Bomba haber’i bir arkadaşımdan dün öğle saatlerinde öğrendim: “Bağdat dün (cuma) akşamdan itibaren bütün Irak hava sahasını –Kürt bölgesi dahil- Türkiye kayıtlı uçaklara kapattı!”
 • ABD: Suriye’de bağımsız Kürt bölgesinden endişeliyiz - ABD Dışişleri Sözcüsü
  ABD: Suriye’de bağımsız Kürt bölgesinden endişeliyiz14.11.2013
  PlanetWashington Yönetimi, Kuzey Suriye’deki Kürt grupların bölgede İsviçre modeli kantonlara dayalı bir yönetim kurduğu haberleri sonrası Suriye’de özel bir Kürt bölgesi oluşturma çabalarından endişe duyduğunu bir kez daha vurguladı.ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, “Bizim politikamız her zaman birleşik bir Suriye'yi destekleme yönünde oldu” dedi.
 • Türkiye’ye ‘Dinlemedik’ garantisi yok - ABD Dışişleri Sözcüsü
  Türkiye’ye ‘Dinlemedik’ garantisi yok25.10.2013
  PlanetDinleme krizi, Amerika Birleşik Devletleri'nin peşini bırakmıyor.
 • ABD'den Türkiye'ye 'Sizi dinlemedik' garantisi yok - ABD Dışişleri Sözcüsü
  ABD'den Türkiye'ye 'Sizi dinlemedik' garantisi yok24.10.2013
  PlanetNSA’in eski çalışanı Edward Snowden’ın tetiklediği dinleme krizi ABD’yi her geçen gün daha çok sıkıştırıyor.Ülkeler iddialar sonrası Washington’dan teker teker hesap sorarken, Obama da dünya liderlerine telefon edip “Sizi dinlemiyoruz” garantisi veriyor.ABD Dışişleri Sözcüsü, garantilerin her müttefik için geçerli olmadığını açıklarken, Türk Başbakan’ın ofisinde geçen sene bulunan böceklerle ilgili, “Bu türden dinleme faaliyetlerine Amerikalıların dâhil olmadığı garantisini Türklere verdiniz mi” sorusuna, “Ben bunu duymadım” yanıtını verdi ancak “Dinlemedik” demedi.
 • ABD'den Türkiye'ye 'Sizi dinlemedik' garantisi yok - ABD Dışişleri Sözcüsü
  ABD'den Türkiye'ye 'Sizi dinlemedik' garantisi yok24.10.2013
  AvrupaNSA’in eski çalışanı Edward Snowden’ın tetiklediği dinleme krizi ABD’yi her geçen gün daha çok sıkıştırıyor.Ülkeler iddialar sonrası Washington’dan teker teker hesap sorarken, Obama da dünya liderlerine telefon edip “Sizi dinlemiyoruz” garantisi veriyor.
 • ABD’den sonra NATO da rahatsız - ABD Dışişleri Sözcüsü
  ABD’den sonra NATO da rahatsız01.10.2013
  PlanetTürkiye’nin ulusal füze ve hava savunma ihalesini kazandığı duyurulan Çinli şirketle ilgili kriz büyüyor.Çin devletine ait CPMIEC firmasının ABD’nin kara listesinde olması tartışmaya yol açarken, NATO da yapılması hedeflenen ortak hava savunma sisteminin teknik açıdan ittifakın hava savunma sistemiyle uyum teşkil etmediğini açıkladı.ABD Büyükelçisi Ricciardone ise "Umarım NATO’ya uyumlu bir füze savunma sistemi seçersiniz" yorumunda bulundu.
 • ABD’den füze savunma ihalesine sert yanıt - ABD Dışişleri Sözcüsü
  ABD’den füze savunma ihalesine sert yanıt30.09.2013
  PlanetABD Yönetimi, geçen hafta Başbakan Erdoğan başkanlığında toplanan Savunma Sanayii İcra Komitesi’nin (SSİK) Türkiye’nin ulusal füze ve hava savunma ihalesini ABD’nin yasaklı listesindeki Çinli firmaya vermesini sert karşıladı.ABD Dışişleri Sözcüsü, “Ciddi kaygılarımız var.Bunları Türk Hükümeti’ne ilettik” dedi.
 • En iyi yol askeri harekât değil - ABD Dışişleri Sözcüsü
  En iyi yol askeri harekât değil12.09.2013
  PlanetABD Yönetimi, Ankara’nın Suriye’deki kimyasal silahların imhası konusunda başlayan yeni sürece yönelik eleştirilerine yanıt verdi ve Amerikan Dışişleri Sözcüsü, Dışişleri Bakanı Davutoğlu’nun iddiasının aksine yeni girişimin kozmetik bir süreç olmadığını ve Suriye için en iyi yolun askeri harekât olmadığını söyledi.
 • En iyi yol askeri harekât değil - ABD Dışişleri Sözcüsü
  En iyi yol askeri harekât değil12.09.2013
  AvrupaABD Yönetimi, Ankara’nın Suriye’deki kimyasal silahların imhası konusunda başlayan yeni sürece yönelik eleştirilerine yanıt verdi ve Amerikan Dışişleri Sözcüsü, Dışişleri Bakanı Davutoğlu’nun iddiasının aksine yeni girişimin kozmetik bir süreç olmadığını ve Suriye için en iyi yolun askeri harekât olmadığını söyledi.
 • Şam tilkisi - ABD Dışişleri Sözcüsü
  Şam tilkisi28.08.2013
  PlanetSuriye harekatında ABD’nin dosyası hazır, modeli belli.
 • Şok iddia: ABD, Esad'a karşı operasyon başlattı - ABD Dışişleri Sözcüsü
  Şok iddia: ABD, Esad'a karşı operasyon başlattı22.08.2013
  PlanetFransız Le Figaro gazetesi,“ABD’nin Ağustos ayı ortasında Esad karşıtı operasyonu başlatması nedeniyle sıkışan Esad’ın kimyasal silah kullandığını” öne sürdü.Öte yandan ABD Dışişleri Sözcüsü Jen Psaki, Suriye'deki ölümlerle ilgili olarak "Şu an için kimyasal silah kullanıldı diyemiyoruz” ifadesini kullandı.
 • ABD: Kimyasal silah kullanıldı diyemiyoruz - ABD Dışişleri Sözcüsü
  ABD: Kimyasal silah kullanıldı diyemiyoruz21.08.2013
  PlanetABD Dışişleri Sözcüsü Jen Psaki, Obama’nın iddialarla ilgili bilgi toplamaları yönünde istihbarat birimlerine talimat verdiğini söyledi ve ekledi: “Şu an için kimyasal silah kullanıldı diyemiyoruz.”
 • ABD: Bağımsız Kürt bölgesi çok provokatif olur - ABD Dışişleri Sözcüsü
  ABD: Bağımsız Kürt bölgesi çok provokatif olur22.07.2013
  PlanetABD Yönetimi, Suriye’nin kuzeyinde devam eden El Kaide-Kürt çatışmaları konusunda Suriye’de bağımsız bir Kürt bölgesi ilan edilebileceği yönündeki haberlerden endişe duyduklarını açıkladı.Dışişleri Sözcüsü Psaki, “Böyle bir deklarasyon son derece provokatiftir” dedi.
 • ABD'den "kullanılan dile dikkat" çağrısı - ABD Dışişleri Sözcüsü
  ABD'den "kullanılan dile dikkat" çağrısı11.06.2013
  PlanetABD Dışişleri Bakanlığı, doğrudan hükümetin adını vermeden Taksim'deki taraflara "kullanılan dile dikkat" çağrısı yaptı.
 • ABD: Türkiye isterse sınır korumasında elimizden geleni yaparız - ABD Dışişleri Sözcüsü
  ABD: Türkiye isterse sınır korumasında elimizden geleni yaparız12.02.2013
  PlanetABD yönetimine Cilvegözü olayından sonra Türkiye’ye sınır güvenliği desteği verip vermeyeceği soruldu.Amerikan Dışişleri, “Talep olursa yapabileceğimiz ne varsa yapmak isteriz” dedi.
 • Kan davasına dönüşmesin - ABD Dışişleri Sözcüsü
  Kan davasına dönüşmesin08.02.2013
  GündemAK Parti, Türkiye’deki yargı uygulamaları konusunda ABD ile yaşadığı söz düellosuna nokta koydu.
içinde

ABD Dışişleri Sözcüsü


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz