"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

İki aşk arasında kararsız kaldım

Merhaba ablacığım, lütfen beni bu içinden çıkılması zor durumdan kurtar. Sana güveniyorum.

Ben şu anda 18 yaşındayım ama aynı anda iki erkekle birlikteyim. Ve ne yapacağımı bilemiyorum. Bu durum benim isteğimle olmadı tabii. Bundan 4 yıl kadar önce biriyle çıkmaya başlamıştım. Kısa sürede onu sevmiştim. Ama bir gün bana yalan söylediğini, evli olduğunu öğrendim. Üstelik bir de çocuğu varmış. Ben de hemen ondan ayrıldım. Ama onu 3 yılda ancak unutabildim. Onu gerçekten çok sevmiştim. Geçen yıl, bir başkasıyla tanıştım. Benden oldukça büyüktü. O da evliydi. Ama imam nikáhıyla evliydi. Mutsuzdu ve ayrılmayı düşünüyordu. Birlikte olacak ve evlenecektik. Kendime yeni bir hayat kurmuşken, birden geçenlerde o 4 yıl önce sevdiğim genç çıkageldi. Hapisteymiş. Bir arkadaşının suçunu üstlenmiş ve onun yerine hapse girmiş. Beni ailesiyle tanıştırdı. Benimle evlenmek istediğini söylüyor. Sırf beni kaybetmemek için yalan söylemiş. Şimdi açık cezaevinde kalıyor, henüz cezası bitmemiş. İzinli gelmiş. Dönecek. Benim onu beklememi istiyor. Şimdi ben ne yapacağım, ikisi de benimle evlenmek istiyor. Hangisini seçeyim, duygularımla hareket etmek istemiyorum. İki aşk arasında kaldım. Aklımı kullanmak istiyorum. Bana yardım et.

<ı> Rumuz: Ankara'dan Melek YüzlüKIZIM
aklını kullanmak istiyorsan, hiçbiriyle evlenme derim ben sana. Bu iki erkek de sana hiç uygun gözükmüyor. Biri senden oldukça yaşlıymış. İmam nikáhıyla evliymiş. Her zaman görüldüğü gibi mutsuz olduğunu, ayrılmak üzere olduğunu söylüyor. Ama ortada bir şey yok. Belki seni de imam nikáhıyla almayı düşünüyor. Öteki ise, boşanmış mı boşanmamış mı belli değil. Çocuğu var ve sana olmadık bir hikaye anlatıyor: Neden arkadaşının suçunu üstlenip hapse girmeyi göze alıyor. Bu senin gibi 18 yaşında genç ve tecrübesiz bir genç kız için doğru görünse de, bana hiç de gerçekmiş gibi gelmedi. Kusura bakma. Sen 14 yaş gibi çok küçük bir yaşta böyle olmadık ilişkilere girmişsin. Şimdi de aklın karışmış. Bana kalırsa bu kadar erkenden erkeklerle yasak aşk olaylarına girmemeliydin. Bu iki erkeğin de sana uygun olduğunu söyleyemem. İstersen bana kız, darıl ama kendini yakma. Biraz daha sabret, nasıl olsa çok gençsin. Seni peşinden kovalayan yok ya... Elbette çok daha aklı başında birileri çıkar karşına. Böyle neden hapis yattığı bile bilinmeyen bir erkekle, yaşını başını almış, imam nikáhıyla da olsa, bir eşi ve çocukları olan bir adam arasında tercih yapmak çok anlamsız kızım.
X