MENÜ

Yeni Pasaport

Yeni Pasaport ile ilgili tüm haberleri, son dakika Yeni Pasaport haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Yeni Pasaport haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 4.030 Yeni Pasaport haberi bulunmuştur.

Yeni Pasaport Haberleri

Para basan İngiliz şirketi De La Rue dar boğazda

"Para basan" İngiliz şirketi De La Rue dar boğazda

140 merkez bankası için banknot basımı gerçekleştiren şirket, kurtarma planlarının işe yaramaması halinde iflas ile karşılaşabileceğini açıkladı.

27.11.2019Ekonomi
KHK’lı pasaportları yargı paketinde

KHK’lı pasaportları yargı paketinde

OHAL döneminde çıkarılan KHK’larla ihraç edilen 125 binden fazla kamu çalışanına uygulanan pasaport yasağının kaldırılması yeni yargı paketine alınıyor. Çalışma, terör örgütlerine üyelikleri, iltisak veya irtibatları nedeniyle kamu görevlerinden çıkarılanlardan haklarındaki soruşturma, davalar takipsizlik ve beraatla sonuçlananları da kapsayacak.

13.07.2019Gündem
Türkiyede ilk kez uygulanıyor Hizmete başladı...

Türkiye'de ilk kez uygulanıyor! Hizmete başladı...

DÜNYA’da birçok havalimanında kullanılan parmak izi ve yüz tanıma ile pasaport kontrolünden geçmeyi sağlayan Biyometrik Otomatik Geçiş Sistemi deneme amaçlı olarak Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nda hizmete girdi.

9.05.2019Ekonomi
Türkiyede bir ilk Pasaporttan yüz tanıma sistemi ile geçiş Sabiha Gökçen’de başladı

Türkiye'de bir ilk! Pasaporttan yüz tanıma sistemi ile geçiş Sabiha Gökçen’de başladı

Dünya’da birçok havalimanında kullanılan parmak izi ve yüz tanıma ile pasaport kontrolünden geçmeyi sağlayan Biyometrik Otomatik Geçiş Sistemi deneme amaçlı olarak Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nda hizmete girecek.

8.05.2019Ekonomi
Sahte pasaportla Almanya’da çalışıp emekli olmuştu Ölünce davası düştü

Sahte pasaportla Almanya’da çalışıp emekli olmuştu! Ölünce davası düştü

Trabzon’da, 49 yıl önce iddiaya göre kuzeni Veysel K.’ya (81) ait pasaporta kendi fotoğrafını yapıştırıp gittiği Almanya’da yıllarca çalıştıktan sonra emekli olan Musa K. (85), kesin dönüş yaptığı memleketinde yeni pasaport almak isteyince yakalandı. Hakkında, ‘resmi belgede sahtecilik’ suçlamasıyla dava açılan Musa K., önceki gün yaşamını yitirince, dava düştü.

10.04.2019Avrupa
Almanya’nın Türkiye’ye göndermesi ABD’yi çok kızdırdı

Almanya’nın Türkiye’ye göndermesi ABD’yi çok kızdırdı!

ABD’nin Almanya’dan ısrarla istediği terör örgütü üyesi Adem Yılmaz, 11 yıllık hapis cezasından sonra Türkiye’ye sınır dışı edildi. ABD’nin Berlin Büyükelçisi, “Çok tehlikeli bir teröristin ısrarla istememize rağmen bize verilmemesi, derin hayal kırıklığı yaşattı” dedi.

6.02.2019Avrupa
48 yıl sonra Gençlik hatası dedi

48 yıl sonra 'Gençlik hatası' dedi

48 yıl önce kuzenine ait pasaporta kendi fotoğrafını yapıştırarak Almanya'ya giden ve yıllarca çalıştıktan sonra emekli olup Türkiye'ye dönen 81 yaşındaki Musa K. hakim önüne çıktı. Mahkemedeki savunmasında suçunu cahillik olarak nitelendiren Musa K., “O zamanlar gençtik, anlamadan bir cahillik yaptık. Bu yöntemle yurt dışına çok giden oldu o zamanlar” dedi.

8.10.2018Gündem
Sahte pasaportla Almanya’ya gitti, çalışıp emekli oldu ve kesin dönüş yaptı. 48 yıl sonra fark edildi

Sahte pasaportla Almanya’ya gitti, çalışıp emekli oldu ve kesin dönüş yaptı. 48 yıl sonra fark edildi

48 yıl önce kuzeni Veysel K,'ya ait pasaporta kendi fotoğrafını yapıştırarak Almanya'ya giden, yıllarca çalışıp emekli olduktan sonra 15 yıl önce kesin dönüş yaparak memleketine yerleşen 85 yaşındaki Musa K., pasaportunu yenilemek istedi. Kargo yetkilileri pasaport teslimi için Musa K. yerine Veysel K'nın torununa ulaşınca gerçek ortaya çıktı.

22.09.2018Avrupa
48 yıldır sakladıkları sırrı eve gelen kargocu ortaya çıkardı

48 yıldır sakladıkları sırrı eve gelen kargocu ortaya çıkardı

TRABZON'un Akçaabat ilçesinde, 48 yıl önce iddiaya göre, kuzeni Veysel K.'ye (81) ait pasaporta kendi fotoğrafını yapıştırıp gittiği Almanya'da yıllarca çalıştıktan sonra emekli olan Musa K. (85), kesin dönüş yaptığı memleketinde yeni pasaport almak isteyince yakayı ele verdi. Musa K. hakkında, 'resmi belgede sahtecilik' suçundan dava açıldı.

22.09.2018Gündem
Pasaport randevusu nasıl alınır İşte başvuru ekranı

Pasaport randevusu nasıl alınır? İşte başvuru ekranı

Pasaport randevusu nasıl alınır sorusunun yanıtı yüz binlerce kişi tarafından sorgulanan ve araştırılan konular arasında yer almaya devam ediyor. Yurt dışına yolculuk yapabilmek için sahip olunması gereken pasaport, özellikle ülke dışına yolculuk yapmak isteyen kişilerin almak için uğraştığı ve nasıl alındığını merak ettiği bir belgedir. İşte, pasaport randevusu hakkında detaylı bilgiler.

3.07.2018Gündem
Pasaport başvurusu nasıl yapılır Pasaport için gerekli evraklar

Pasaport başvurusu nasıl yapılır? Pasaport için gerekli evraklar

Yurt dışına yolculuk yapabilmek için sahip olunması gereken pasaport, özellikle ülke dışına yolculuk yapmak isteyen kişilerin almak için uğraştığı ve nasıl alındığını merak ettiği bir belge. Ülkemizin vatandaşlarıda yurt dışına seyahat etmek için pasaport almak zorunda. Pasaportu olmayan kişiler ise gerekli evrakları toplayarak ilgili kurumlara başvurmaları halinde pasaport sahibi olabilirler. Peki pasaport başvurusu nasıl yapılır? Pasaport başvurusuna gerekli olan evraklar neler?

22.02.2018Gündem
Son dakika... Pasaport harçları zam oranı belli oldu

Son dakika... Pasaport harçları zam oranı belli oldu

Yurt dışına seyahat edecek vatandaşlar için hazırlanması gereken temel evrakların başında yer alan pasaporta sahip olmak, 2018 yılından itibaren biraz daha masraflı olacak.

23.12.2017Ekonomi
Rus kadına Türk sevgiliden şok: Polisim dedi, her şeyi yalan çıktı

Rus kadına Türk sevgiliden şok: 'Polisim' dedi, her şeyi yalan çıktı

ANTALYA’da Rus vatandaşı 35 yaşındaki Evgeniia Dtysheva, kendisini ’polis’ ve ’Ömer Demir’ olarak tanıtan bir çocuğunun babası T.A.’nın, 100 bin dolar dolandırdığını ileri sürdü. Sabıkası olduğu belirlenen T.A.’nın, polis kıyafetli fotoğrafları dikkati çekti.

4.10.2017Gündem
Gri pasaport alacaklar dikkat

Gri pasaport alacaklar dikkat!

EMNİYET Genel Müdürlüğü Pasaport ve Güvenli Belge Daire Başkanlığı, yurtdışındaki görevlendirmelerde kullanılan ‘gri pasaport’ olarak bilinen hizmet damgalı pasaport başvurularını ‘ellerinde pasaport kalmadığı’ gerekçesiyle 11 Eylül Pazartesi gününden beri almamaya başladı.

13.09.2017Ekonomi
Yeni nesil pasaportlar verilmeye başlandı

Yeni nesil pasaportlar verilmeye başlandı

Avrupa Birliği (AB) standartlarına uygun, parmak izinin yonga (çip) içerisinde saklandığı yeni nesil pasaportlar, Türkiye'nin dış temsilciliklerinde verilmeye başlandı.

10.11.2016Ekonomi
Vize olsa da olmasa da yeni pasaport geliyor

Vize olsa da olmasa da yeni pasaport geliyor

AB'nin 72 kriteri arasındaki biyometrik pasaport uygulamasına geçiliyor. 2017 itibarıyla 4 milyon tam biyometrik pasaport hazır olacak. Çipte parmak izi ve çeşitli bilgiler dijital olarak yer alacak.

26.09.2016Gündem
Kaynak: Halep  düzelmeden tam dönüş zor

Kaynak: Halep düzelmeden tam dönüş zor

Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, sınırın IŞİD’den temizlenmesi ile bölgeye yeni kamplar yaptıklarını söyledi. Kaynak, Halep düzelmeden Türkiye’deki Suriyelilerinin çoğunluğunun dönmesinin zor olduğunu kaydetti.

9.09.2016Dünya
Ya vize ya yeni pasaport

Ya vize ya yeni pasaport

Schengen ülkelerine vizesiz seyahat için gereken çipli pasaportlar 1 Haziran’dan itibaren dağıtılacak. İşte konuyla ilgili en çok merak edilenler ve cevapları.

28.04.2016Gündem
AB Bakanı: Vizeler kalkmazsa mültecileri geri almayız

AB Bakanı: Vizeler kalkmazsa mültecileri geri almayız

Avrupa Birliği Bakanı Volkan Bozkır, "Şayet vizeler kalkmazsa geri kabul anlaşmasını feshetme hakkımız var. Bunu da yaparız. Zaten anlaşma öyle" dedi.

28.03.2016Gündem
AB Bakanı Bozkırdan çok önemli pasaport açıklaması

AB Bakanı Bozkır'dan çok önemli pasaport açıklaması

CNN Türk’te yayınlanan Hakan Çelik ile Hafta Sonu programına katılan AB Bakanı Volkan Bozkır sorulara cevap verdi. Bakan, AB ile vize serbestisi sonrasında yeni alınacak pasaportlar için önemli açıklamalar yaptı. Pasaportlarını son bir iki yılda değiştirmiş ve on yıllık pasaport almış kişilerin yeniden pasaport harcı ödemeyeceğini, sadece defter bedeli ödeyeceğini ifade etti.

27.03.2016Ekonomi
Türkiye’nin resmi belgeleri değişiyor

Türkiye’nin resmi belgeleri değişiyor

2016 yılında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının kullandığı resmi belgelerin büyük bir bölümü değişecek. Pasaport, nüfus cüzdanı ve ehliyetler değişirken 1 Nisan’dan itibaren geçilecek 4.5G teknolojisi için de yeni SIM kartlar kullanılacak.

11.03.2016Ekonomi
Türkiyeye vize muafiyetinde pasaport şartı

Türkiye'ye vize muafiyetinde pasaport şartı

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Hansjörg Haber, “Vize muafiyeti sadece yeni ve güvenli olan pasaport sahiplerine tanınacaktır” dedi.

5.03.2016Dünya
İsveç pasaport işlemlerine yeni kurallar getirdi

İsveç pasaport işlemlerine yeni kurallar getirdi

İsveç İçişleri Bakanı Anders Ygeman, son yıllarda rekor sayıda İsveç pasaportunun çalındığı ve kaybolduğu gerekçesiyle yeni önlemler alındığını belirterek, "Yeni uygulamayla, bir kişi 5 yıl içinde 3 defa pasaport alabilecek. Yıl içinde 3'den fazla pasaport kaybedenlere yönelik soruşturma başlatılacak" dedi.

22.01.2016Dünya
Yurt dışında yaşayanlar için pasaport harçları yarı yarıya indi

Yurt dışında yaşayanlar için pasaport harçları yarı yarıya indi

Maliye Bakanlığı, yurtdışında yaşayan Türk vatandaşlarına pasaport harçlarını, yarı yarıya düşürdü. 10 yıl süreli pasaport harcı 217 Euro’dan 104 Euro’ya indi. Yeni yılla birlikte ucuz pasaport uygulaması hayata geçti.

5.01.2016Ekonomi
Nerede kalmıştık

Nerede kalmıştık?

Evet, yeni bir yıla girdik.

4.01.2016Dünya
Vizesiz Avrupa için yeni pasaport

Vizesiz Avrupa için yeni pasaport

Avrupa Birliği’ne vizesiz seyahat için Mart 2016’dan itibaren parmak izi içeren pasaportların basımına başlanacak. Pasaportlar gibi kimlik kartları da çipli hale getirilecek ve küçülecek.

4.12.2015Ekonomi
Şota Arveladze, Zenginden İbrahimovici istedi

Şota Arveladze, Zengin'den İbrahimovic'i istedi

Trabzonspor'un, yurt dışı ikinci etap kamp çalışmaları kapsamında geldiği Almanya'nın Trier kentinde ilk çalışmalarına yine teknik direktör Şota Arveladze'nin esprileri damga vurdu.

19.07.2015Avrupa
En şık benim.. Hayır benim

En şık benim.. Hayır benim!

Norveç'in fiyakalı yeni pasaport tasarımı birkaç ay önce gündemi sallayınca, karşı hamle Kanada'dan geldi. Yeni Kanada pasaportları, soft ışık altında havaifişekler patlatıyor.

20.01.2015Hayat
Suriyeden dönen Türke, IŞİD tutuklaması

Suriye'den dönen Türk'e, IŞİD tutuklaması

Berlin polisi uzun süredir takibe aldığı 40 yaşındaki dört çocuk babası Murat Ş'yi IŞİD militanı olduğu şüphesiyle yakaladı.

23.09.2014Avrupa
Hollandada terörle mücadele

Hollanda'da terörle mücadele

IŞİD'e katılmak üzere Suriye'ye gitmeye hazırlandıkları ileri sürülen iki ailenin pasaportları iptal edildi.

31.08.2014Avrupa
Melek Türkiyede kaldı

Melek Türkiye'de kaldı

Melek Türkkan, doğduktan sonra ayrı pasaport çıkarmak yerine annesinin pasaportuna kayıt ettirildi. Yıllarca da annesiyle birlikte seyahat etti. Hiçbirinde de şimdiye kadar bir sorun yaşamadı. Ta ki...

6.08.2014Avrupa
Eski pasaportlar hangi gümrükte sorun çıkarıyor

Eski pasaportlar hangi gümrükte sorun çıkarıyor?

Fransalı Türk Yılmaz Kaptan, aslında bütün Sıla Yolu takipçilerini ilgilendiren bir soruna işaret etti. On binlerce tatilciyi yakından ilgilendiren Yılmaz Kaptan’ın sorusunu, Türkiye’nin Bulgaristan Büyükelçiliği’ne ilettik. İşte büyükelçilikten, Hürriyet’e yanıt geldi

26.06.2014Avrupa
BU BELGELER OLMADAN YOLA ÇIKMAYIN

BU BELGELER OLMADAN YOLA ÇIKMAYIN

Karayoluyla tatile gidecekler dikkat: Sizin için yolda gerekli bütün belgeleri tek tek sıraladık. Yola çıkmadan önce mutlaka bu belgeleri kontrol edin. Yarı yoldan geri dönmek istemiyorsanız, bu belgeler olmadan sakın yola çıkmayın.

15.06.2014Gündem
Dört yaşındaki oğlu pasaportunu bu hale getirdi

Dört yaşındaki oğlu pasaportunu bu hale getirdi

Pasaportu dört yaşındaki oğlu tarafından karalanan Çinli baba, Güney Kore'de mahsur kaldı.

2.06.2014Dünya
İşte yeni Pasaport

İşte yeni Pasaport

İZMİR Büyükşehir Belediyesi, Kıyı Tasarım Projesi'ndeki ilk imalata önümüzdeki günlerde Pasaport'tan başlayacak.

24.10.2013Ege
AB’den sınırlara nota: Türklere zorluk çıkarmayın

AB’den sınırlara nota: Türklere zorluk çıkarmayın

BULGARİSTAN’da tatilin tam ortasında yaşanan pasaport krizine AB’den nihayet doğru yanıt geldi.

1.08.2013Avrupa
AB bile anlamadı

AB bile anlamadı

GÜNLERDİR yazıyoruz. Sıla Yolu’nda bir pasaport krizi yaşanıyor. Pasaportu 10 yıl veya daha eski olan Türk vatandaşlarına Bulgaristan transit geçişlerde zorluk çıkarıyor. Türkiye’nin devreye girmesiyle Türkiye’ye giriş için şimdilik istisna olarak izin veriliyor. Ancak Bulgar yetkililer dönüşte bu yolculara mutlaka yeni pasaport almasını tavsiye ediyor. “Aksi takdirde Bulgaristan’dan geçemezsiniz” deniliyor.

30.07.2013Avrupa
Bulgarlar korkuttu, rotalar değişti

Bulgarlar korkuttu, rotalar değişti

Sıla yolunun en sorunlu ülkesi Bulgaristan’ın 10 yıldan eski ve geçerlilik süresi üç aydan az olan Türk pasaportlu yolculara zorluk çıkarması üzerine Türkler direksiyonu Yunanistan’a kırdı.

28.07.2013Avrupa

Yazar Sonuçları

Artık kendime iyi davranıyorum

Bir zamanların en popüler mankenlerinden Burak Hakkı, 15 yıldır süren oyunculuk kariyeri ile “mankenden oyuncu olmaz” klişesini yıkan isimlerden. Yeni dizisi “Mayıs Kraliçesi” ile ekrana dönmeye hazırlanan yakışıklı oyuncu, oğluyla daha fazla vakit geçirmek için teklifleri geri çevirdiği dönemi şöyle anlatıyor: “Rüzgar’ın büyümeye başladığı, ilk baba dediği, yürüdüğü dönemlerdi. Çok tutacağı belli işleri imza aşamasında reddettim. Ama bundan hiç pişman olmadım.”

17.10.2015

Pasaportlar çöpe...

Avrupa’daki Türk konsoloslukları, Türkiye’ye gidenlerden 200 Euro istiyor

19.05.2014